Wybierz daty

Atrakcje i wycieczki Rüdesheim nad Renem

Często zadawane pytania dotyczące: Rüdesheim nad Renem

Rüdesheim nad Renem: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rüdesheim nad Renem? Kliknij tutaj.

Rüdesheim nad Renem: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 1025 opinii

Przede wszystkim miejsca, które odwiedziliśmy – las paneriai, Troki i Kernave – były niezwykle interesujące, a czasem poruszające, naprawdę trzeba je zobaczyć podczas każdej wizyty w Wilnie. W takim razie nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo dobrych rzeczy o naszym przewodniku. Miał dużą wiedzę na temat wszystkich tych miejsc oraz historii i polityki Litwy. Wiele się od niego nauczyliśmy - a on był troskliwy, cierpliwy i miły przez całą naszą trasę. Kiedy powiedziałem mu, że nasza wnuczka kocha księżniczki, zaczął opowiadać o tym, jak zamek na wyspie w Trokach został zbudowany przez księcia dla młodej księżniczki, która tęskniła za swoim dawnym domem nad morzem. Byłem zachwycony, że mam historię o księżniczce, którą mogę podzielić się z moją wnuczką i byłem pod wrażeniem znajomości historii naszego przewodnika. W sumie to był piękny dzień i mogę go gorąco polecić.

Przeczytaj uważnie opis. Zrobiłem tę wycieczkę poza sezonem, kiedy łodzie wycieczkowe na Środkowym Renie nie kursują, więc korzystając z biura podróży, upewniłem się, że mam miejsce na jednej z niewielu łodzi, które pływały. Komunikacja autobusowa sprawiła, że mogłem zobaczyć wszystko, co z pociągu nie jest możliwe ze względu na tunele i prędkość. Tak, możesz to zrobić taniej, tak, jest trochę powtórzeń w górę iw dół, ale sceneria sprawiła, że było to tego warte. Nasz przewodnik Michael był bardzo przyjazny i opowiadał wiele kiepskich dowcipów o swojej żonie (której nie było, by się bronić), ale znasz ten typ, po prostu tarz się z nim i będziesz się dobrze bawić. Nie piję alkoholu, więc straciłem degustację wina, ale innym wydawało się, że to lubiło.

Wspaniały dzień, zgodnie z opisem. Lunch był dobry, krótka degustacja wina i brak presji na zakup. Rejs statkiem był piękny, a nasz przewodnik był pouczający i zabawny.

To był miły i malowniczy rejs statkiem z obiadem i degustacją wina. Przewodnik był przyjazny i pouczający. Podobała mi się jednodniowa wycieczka.

Długa jazda, ale warta podróży, aby zobaczyć najbardziej malowniczą część Renu.