Rüdesheim nad Renem: najczęściej polecane atrakcje

Zamki w dolinie Renu: 1,5-godzinny rejs z Rüdesheim

Zamki w dolinie Renu: 1,5-godzinny rejs z Rüdesheim

Weź udział w wycieczce po zamkach w dolinie środkowego Renu, gdzie uprawia się winorośle odmian czerwonego Pinot Noir i złotego Rieslinga. Odkryj jeden z najstarszych szlaków handlowych w Europie, wiodący wzdłuż dawnych zamków–strażnic celnych oraz siedzib baronów-rabusiów, z którymi Victor Hugo, Goethe i Heinrich Heine łączą się duchem. Zwiedź ukochane miejsca w dolinie środkowego Renu, które zainspirowały poetów tworzących romantyzm reński. Na tym odcinku Renu, wpisanym w 2002 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO, mieści się więcej zamków, niż gdziekolwiek indziej. Zobacz zamki Rheichenstein i Rheinstein (Trechtingshausen), ruiny zamku Ehrenfels oraz legendarną Mysią Wieżę w Bingen. Zobacz, jak rzeka Nahe wpływa do Renu i obejrzyj zamek Klopp, a następnie udaj się do pomnika Niederwald, zwanego Germanią oraz do świątyni Niederwald w Osteinpark. Pozwól, by oczarował Cię mit reńskiego romantyzmu. Odwiedź region czerwonego wina – Assmannhausen, z winoroślami słynnego Pinot Noir, oraz rozkwitające miasto Bingen z pięknym parkiem reńskim, który gościł w 2008 pokaz ogrodniczy, a także Rüdesheim ze słynną Drosselgasse.

Z Frankfurtu: Jednodniowa wycieczka do doliny Renu

Z Frankfurtu: Jednodniowa wycieczka do doliny Renu

Odkryj wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Dolinę Renu, z jej winnicami, malowniczymi miasteczkami i wioskami. Zobacz imponujące średniowieczne zamki, których ten rejon ma największe zagęszczenie na świecie. Zachwyć się przepiękną „Lorelei-Felsen”, Skałami Syreny, i zobacz wspaniały widok na dolinę rozpościerający się z pomnika Niederwald. Latem możesz wybrać się na przejażdżkę kolejką linową Assmannshausen w dół doliny (opcjonalnie), zjeść obiad w rewelacyjnej restauracji nad brzegiem Renu (wliczone w cenę), a następnie popłynąć w rejs cudowną łodzią wycieczkową do St. Goarshausen, tuż obok słynnej skały Lorelei. Spróbuj wyśmienitych win na miejscu w niewielkiej tawernie albo po prostu zatrać się w urokliwym miasteczku Rüdesheim. Uwaga! Wycieczka zatrzyma się na postój w Rüdesheim tylko, jeśli czas na to pozwoli.  Zimą statki mogą nie kursować w przypadku złej pogody lub złych warunków na rzece. W takim przypadku zamiast odbywać rejs zwiedzisz zamek. Po zakończeniu zwiedzania udasz się autokarem do Frankfurtu, z powrotem do miejsca zbiórki.

Z Rüdesheim: 2-godzinna świąteczna wycieczka łodzią po Renie

Z Rüdesheim: 2-godzinna świąteczna wycieczka łodzią po Renie

Weź udział w romantycznej wycieczce łodzią po Renie. Stare zamki na wzgórzach, pokryte śniegiem, tworzą magiczny widok, który można podziwiać z wygodnego siedzenia w ciepłej kabinie łodzi. Posłuchaj opowieści i zwyczajów z czasów starożytnych podczas rejsu po Renie. Posłuchaj baśni, mitów i legend o Renie. Dowiedz się o wielu zabytkach architektury i miastach wzdłuż jej brzegów oraz posłuchaj o niemieckich tradycjach bożonarodzeniowych z przeszłości i teraźniejszości, aby spędzić cudowny dzień nad rzeką. Ciesz się napojami i przekąskami na pokładzie, obserwując mijany bajkowy krajobraz. Zakończ swoją wspaniałą wycieczkę wizytą na słynnym na całym świecie jarmarku bożonarodzeniowym w Rüdesheim, gdzie możesz spróbować glühwein i ciastek, podziwiając świąteczne spektakle z całego świata.

Z Rüdesheim: 1,5-godzinny rejs statkiem z degustacją wina

Z Rüdesheim: 1,5-godzinny rejs statkiem z degustacją wina

Wyrusz w podróż ze słynnymi nazwiskami historii na pokładzie statku reńskiego i wybierz się w rejs jednym z najstarszych szlaków handlowych w Europie, mijając dawne zamki myta i gniazda rabusiów. Victor Hugo, Goethe i Heinrich Heine są z Tobą duchowo na pokładzie jako przewodnicy po najpiękniejszych miejscach, przez które Dolina Środkowego Renu staje się źródłem nadreńskiego romantyzmu. W tej części Renu znajduje się więcej zamków niż gdziekolwiek indziej. Podziwiaj zamek Rheinstein, zamek Reichenstein (Trechtingshausen), ruiny zamku Ehrenfels i legendarną Mysią Wieżę nad jeziorem Binger Loch. Zobacz, jak rzeka Nahe wpływa do Renu i podziwiaj zamek Klopp, a następnie przejdź do pomnika Niederwald z Germanią i świątynią Niederwald w Osteinpark. Poznaj wioskę Assmannhausen, która słynie z czerwonego wina, a także kwitnące miasto Bingen i światowej sławy Rüdesheim. Po drodze skosztuj czterech win pod okiem eksperta winiarza z Rüdesheim, skosztuj świeżych precli i zabierz ze sobą do domu szklankę z pamiątkami.

Ruedesheim: Samodzielna gra ucieczki na świeżym powietrzu

Ruedesheim: Samodzielna gra ucieczki na świeżym powietrzu

Przeżyj wyjątkową grę typu escape na świeżym powietrzu bezpośrednio na swoim smartfonie. Wciel się w rolę profilera, który podróżuje w czasie, aby rozwiązać trudną sprawę. Złożone wyzwania czekają na Ciebie w tej przygodzie, która zaprowadzi Cię coraz głębiej w bagno zorganizowanej przestępczości. Zagadki są niezależne od lokalizacji, więc możesz spodziewać się trudnych i ekscytujących zadań. Ale po każdym poziomie dowiesz się interesujących faktów o otaczającym cię środowisku. Podczas rozwiązywania zagadek tej ekscytującej sprawy będziesz wędrować obok niektórych z najbardziej fascynujących zabytków Ruedesheim. Chwyć swoje smartfony i udaj się do punktu startowego, aby rozpocząć. Niezależnie od tego, czy pracujesz razem jako zespół, czy podzielisz się na mniejsze grupy i zespoły, możesz spodziewać się ekscytującego spaceru z zapierającymi dech w piersiach widokami i relaksującymi przerwami. Rozwiązuj trudne zagadki, łącz wskazówki, odkrywaj zaskakujące fakty na temat każdej lokalizacji i ciesz się swobodą chodzenia we własnym tempie. Ta gra jest idealna dla entuzjastów gier ucieczkowych i fanów łamigłówek, którzy szukają trudnego wyzwania dla swojej grupy i nie chcą przegapić ciekawych miejsc w mieście.

Rüdesheim: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem

Rüdesheim: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem

Ciesz się Rüdesheim nad Renem, bramą do Doliny Lorelei. To wesołe miasteczko z pięknie odrestaurowanymi domami z muru pruskiego znajduje się w regionie Rheingau na prawym brzegu Renu. Słynie z wina, a swoją wieloletnią tradycję uprawy winorośli zawdzięcza Rzymianom. Niektóre z winnic znajdują się w samym centrum miasta, nadając mu niesamowity rustykalny urok i doskonale komponując się z zabytkowymi budynkami. Kolejka linowa zabierze Cię do najlepszego widoku na winorośl i rzekę Ren, Niederwalddenkmal i jego główną figurę Germanię, i została rozsławiona przez Hollywood w filmie "G.I. Blues", w którym zagrał nikt inny jak Elvis Presley. Wciąż kultowe miejsce dla miłośników Elvisa na całym świecie, poznasz mały sekret o nim i samym Elvisie. Odkryj uliczkę Drosselgasse, serce Starego Miasta, 144 metry przytulnych winiarni i restauracji na dziedzińcu. Na Rynku odkryj fontannę ozdobioną posągiem pijącego wino mężczyzny. Zobacz Klunkhards Estate, jedną z architektonicznych pereł starego miasta: XVI-wieczny lekko zakrzywiony budynek z muru pruskiego. Na Oberstrasse, "górnej ulicy", znajdziesz Średniowieczne Muzeum Tortur, które ilustruje kary i tortury w średniowieczu oraz polowania na czarownice w Niemczech. Przyjdź na Drosselgasse, słynną malowniczą uliczkę pośród starego miasta, zbudowaną dla właścicieli łodzi, aby mogli osiedlić się w mieście. Zobacz zamek Brömserburg, pierwotnie rezydencję-twierdzę biskupów Moguncji zbudowaną w X wieku. Podziwiaj piękne arystokratyczne rezydencje z muru pruskiego, w tym XVI-wieczny Brömserhof, dziś miejsce Mechanicznego Gabinetu Muzycznego Siegfrieda, ogromnej kolekcji fascynujących instrumentów muzycznych sprzed 3 wieków. Zanurz się w historii średniowiecznych fortec, z których słynie romantyczny Ren. To i wiele więcej atrakcji tej atrakcyjnej pieszej wycieczki.

Rheingau: prywatna wycieczka po zabytkach

Rheingau: prywatna wycieczka po zabytkach

Rheingau oferuje niezliczone atrakcje. W końcu Rheingau słynie nie tylko z wina, ale także ze wspaniałego krajobrazu. Aby Twoje wakacje w Rheingau na długo pozostały w pamięci, przygotowaliśmy niezapomnianą wycieczkę ze wszystkimi zabytkami Rheingau. Podziwiaj niezapomniany widok z pomnika Niederwald, delektuj się pysznym winem w zamku Vollrads, bądź pod wrażeniem historii klasztoru Hildegard i poznaj zamek Johannisberg z nowej strony. Gwarantujemy Ci wyjątkowe wrażenia i niezapomniany dzień!

Rüdesheim am Rhein: Świąteczny rejs statkiem po Renie

Rüdesheim am Rhein: Świąteczny rejs statkiem po Renie

Przeżyj romantyczny rejs po Renie. Przejedź obok średniowiecznych zamków i pokrytych śniegiem ruin, podziwiając widok z ogrzewanego i przytulnego statku. Słuchaj świątecznej muzyki świątecznej podczas rejsów łodzią i przekąskę na świeżo upieczonych gofrach i lokalnej kawie z pokładowej restauracji. Zakończ dzień wizytą w słynnym na całym świecie Rüdesheimer Weihnachtsmarkt der Nationen, gdzie możesz skosztować grzanego wina i ciastek, podziwiając tradycje innych krajów.

Prywatna wycieczka po dolinie Renu z rejsem po rzece i degustacją wina

Prywatna wycieczka po dolinie Renu z rejsem po rzece i degustacją wina

Ponad 40 zamków, światowej klasy wina i zapierające dech w piersiach krajobrazy - wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO dolina Renu jest uważana za najbardziej romantyczny region Niemiec. Podczas wycieczki poznasz krajobraz i kulturę doliny Renu, odwiedzisz urocze wioski, prestiżowe winiarnie, fortece i doświadczysz kilku imponujących punktów widokowych. W międzyczasie dostarczę Ci dogłębnych informacji na temat tego obszaru, jego historii, kultury i stylu życia w bardzo zabawny sposób. Zostaniesz odebrany i wysadzony w swoim hotelu lub wybranym miejscu wygodnym vanem. Po zwiedzeniu niektórych z głównych atrakcji regionu Rheingau wejdziesz na pokład statku wycieczkowego i będziesz cieszyć się fascynującym dwugodzinnym rejsem po Renie. Po powrocie na ląd możesz zwiedzić największą fortyfikację w okolicy i najbardziej spektakularne punkty widokowe, zanim przygotujesz się na prywatną degustację wina w przepięknej rodzinnej winiarni o doskonałej reputacji. Istnieje wiele opcji lunchu / kawy i ciasta przed, w trakcie lub po rejsie - w zależności od twoich osobistych preferencji. Po degustacji wina i wizycie w winiarni będziemy powoli wracać do Frankfurtu, więc wrócisz do hotelu wczesnym wieczorem. Całą wycieczkę można zawsze dostosować do Twoich zainteresowań, życzeń i specjalnych potrzeb.

Często zadawane pytania dotyczące: Rüdesheim nad Renem

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Rüdesheim nad Renem?

Najlepsze atrakcje to:

Rüdesheim nad Renem: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Rüdesheim nad Renem?

Najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Rüdesheim nad Renem to:

Rüdesheim nad Renem – zobacz wszystkie oferty i zniżki w na GetYourGuide

Rüdesheim nad Renem: Najciekawsze atrakcje

Rüdesheim nad Renem: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Rüdesheim nad Renem: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rüdesheim nad Renem? Kliknij tutaj.

Rüdesheim nad Renem: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1
(784 recenzji)

Znakomity kierowca przewodnika (Michel) - podczas jazdy trasą dzielił się ciekawymi faktami i historią. Kiedy dotarliśmy nieco wcześniej do naszego miejsca na lunch w Assmannshausen, zabrał nas do wioski i oprowadził po okolicy. Obiad (wliczony w cenę wycieczki) był dobry (moja żona i ja mieliśmy sznycel i niemiecką kiełbasę). Pamiętaj, że jeśli tak zdecydujesz, będziesz musiał zapłacić za napój i deser. Muszę przyznać, że szarlotka z lodami waniliowymi była dobra. Po obiedzie odbył się rejs łodzią (za każdym razem, gdy mijaliśmy ważne zamki nad Renem, opatrzony komentarzami w języku niemieckim i angielskim). Michel odebrał nas z przystanku Sankt Goarshausen i zabrał na degustację wina w tej samej restauracji (Zum Anker), w której jedliśmy wcześniej lunch. Próbowaliśmy 4 win (czerwone Assmannshausen, wytrawne Rheingau Kabinett Reisling, słodsze Rheingau Spatlese i niemieckie Eiswein. Jedyne „skargi” polegają na tym, że porcja serwowanych win jest niewielka, a wina były ciepłe.

We Frankfurcie w weekend i zdecydowałem się na tę jednodniową wycieczkę i było idealnie. nasz przewodnik Michael był fantastyczny! Naprawdę taka postać, która sprawiła, że dzień był przyjemny i zabawny. Transport autobusowy był świetny. Lunch i degustacja wina były w porządku, ale zrobiłbym to jeszcze raz.

Jedyne, co moim zdaniem można poprawić, to degustacja wina, to nie była prawdziwa degustacja wina. Poczułem się jak na próbce IKEA, a nie na degustacji wina. Jedynym powodem, dla którego rezerwuję tę wycieczkę, była degustacja wina, cieszę się, że wycieczka na łodzi, lunch i przewodnik uratują podróż!

Wycieczka bardzo fajna! widoki z rzeki niezapomniane! Kierowca-Przewodnik Michael przyjazny i profesjonalny. Lunch smaczny, degustacja win lokalnych u nas wypadła zaraz po lunchu - można spróbować 4 rodzaje. Polecamy te wycieczkę!

Bardzo interesujące. Jedzenie było również dobre. Przewodnik był bardzo pomocny, przyjazny i zabawny