Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Rüdesheim nad Renem

Rüdesheim nad Renem

Rüdesheim nad Renem – nasze najbardziej polecane atrakcje

Zamki w dolinie Renu: 1,5-godzinny rejs z Rüdesheim

1. Zamki w dolinie Renu: 1,5-godzinny rejs z Rüdesheim

Weź udział w wycieczce po zamkach w dolinie środkowego Renu, gdzie uprawia się winorośle odmian czerwonego Pinot Noir i złotego Rieslinga. Odkryj jeden z najstarszych szlaków handlowych w Europie, wiodący wzdłuż dawnych zamków–strażnic celnych oraz siedzib baronów-rabusiów, z którymi Victor Hugo, Goethe i Heinrich Heine łączą się duchem. Zwiedź ukochane miejsca w dolinie środkowego Renu, które zainspirowały poetów tworzących romantyzm reński. Na tym odcinku Renu, wpisanym w 2002 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO, mieści się więcej zamków, niż gdziekolwiek indziej. Zobacz zamki Rheichenstein i Rheinstein (Trechtingshausen), ruiny zamku Ehrenfels oraz legendarną Mysią Wieżę w Bingen. Zobacz, jak rzeka Nahe wpływa do Renu i obejrzyj zamek Klopp, a następnie udaj się do pomnika Niederwald, zwanego Germanią oraz do świątyni Niederwald w Osteinpark. Pozwól, by oczarował Cię mit reńskiego romantyzmu. Odwiedź region czerwonego wina – Assmannhausen, z winoroślami słynnego Pinot Noir, oraz rozkwitające miasto Bingen z pięknym parkiem reńskim, który gościł w 2008 pokaz ogrodniczy, a także Rüdesheim ze słynną Drosselgasse.

Z Frankfurtu: Jednodniowa wycieczka do doliny Renu

2. Z Frankfurtu: Jednodniowa wycieczka do doliny Renu

Odkryj wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Dolinę Renu, z jej winnicami, malowniczymi miasteczkami i wioskami. Zobacz imponujące średniowieczne zamki, których ten rejon ma największe zagęszczenie na świecie. Zachwyć się przepiękną „Lorelei-Felsen”, Skałami Syreny, i zobacz wspaniały widok na dolinę rozpościerający się z pomnika Niederwald. Latem możesz wybrać się na przejażdżkę kolejką linową Assmannshausen w dół doliny (opcjonalnie), zjeść obiad w rewelacyjnej restauracji nad brzegiem Renu (wliczone w cenę), a następnie popłynąć w rejs cudowną łodzią wycieczkową do St. Goarshausen, tuż obok słynnej skały Lorelei. Spróbuj wyśmienitych win na miejscu w niewielkiej tawernie albo po prostu zatrać się w urokliwym miasteczku Rüdesheim. Uwaga! Wycieczka zatrzyma się na postój w Rüdesheim tylko, jeśli czas na to pozwoli.  Zimą statki mogą nie kursować w przypadku złej pogody lub złych warunków na rzece. W takim przypadku zamiast odbywać rejs zwiedzisz zamek. Po zakończeniu zwiedzania udasz się autokarem do Frankfurtu, z powrotem do miejsca zbiórki.

Z Rüdesheim: 2-godzinna świąteczna wycieczka łodzią po Renie

3. Z Rüdesheim: 2-godzinna świąteczna wycieczka łodzią po Renie

Weź udział w romantycznej wycieczce łodzią po Renie. Stare zamki na wzgórzach, pokryte śniegiem, tworzą magiczny widok, który można podziwiać z wygodnego siedzenia w ciepłej kabinie łodzi. Posłuchaj opowieści i zwyczajów z czasów starożytnych podczas rejsu po Renie. Posłuchaj baśni, mitów i legend o Renie. Dowiedz się o wielu zabytkach architektury i miastach wzdłuż jej brzegów oraz posłuchaj o niemieckich tradycjach bożonarodzeniowych z przeszłości i teraźniejszości, aby spędzić cudowny dzień nad rzeką. Ciesz się napojami i przekąskami na pokładzie, obserwując mijany bajkowy krajobraz. Zakończ swoją wspaniałą wycieczkę wizytą na słynnym na całym świecie jarmarku bożonarodzeniowym w Rüdesheim, gdzie możesz spróbować glühwein i ciastek, podziwiając świąteczne spektakle z całego świata.

Z Rüdesheim: 1,5-godzinny rejs statkiem z degustacją wina

4. Z Rüdesheim: 1,5-godzinny rejs statkiem z degustacją wina

Wyrusz w podróż ze słynnymi nazwiskami historii na pokładzie statku reńskiego i wybierz się w rejs jednym z najstarszych szlaków handlowych w Europie, mijając dawne zamki myta i gniazda rabusiów. Victor Hugo, Goethe i Heinrich Heine są z Tobą duchowo na pokładzie jako przewodnicy po najpiękniejszych miejscach, przez które Dolina Środkowego Renu staje się źródłem nadreńskiego romantyzmu. W tej części Renu znajduje się więcej zamków niż gdziekolwiek indziej. Podziwiaj zamek Rheinstein, zamek Reichenstein (Trechtingshausen), ruiny zamku Ehrenfels i legendarną Mysią Wieżę nad jeziorem Binger Loch. Zobacz, jak rzeka Nahe wpływa do Renu i podziwiaj zamek Klopp, a następnie przejdź do pomnika Niederwald z Germanią i świątynią Niederwald w Osteinpark. Poznaj wioskę Assmannhausen, która słynie z czerwonego wina, a także kwitnące miasto Bingen i światowej sławy Rüdesheim. Po drodze skosztuj czterech win pod okiem eksperta winiarza z Rüdesheim, skosztuj świeżych precli i zabierz ze sobą do domu szklankę z pamiątkami.

Rüdesheim am Rhein: Świąteczny rejs statkiem po Renie

5. Rüdesheim am Rhein: Świąteczny rejs statkiem po Renie

Przeżyj romantyczny rejs po Renie. Przejedź obok średniowiecznych zamków i pokrytych śniegiem ruin, podziwiając widok z ogrzewanego i przytulnego statku. Słuchaj świątecznej muzyki świątecznej podczas rejsów łodzią i przekąskę na świeżo upieczonych gofrach i lokalnej kawie z pokładowej restauracji. Zakończ dzień wizytą w słynnym na całym świecie Rüdesheimer Weihnachtsmarkt der Nationen, gdzie możesz skosztować grzanego wina i ciastek, podziwiając tradycje innych krajów.

Ruedesheim: Samodzielna gra ucieczki na świeżym powietrzu

6. Ruedesheim: Samodzielna gra ucieczki na świeżym powietrzu

Przeżyj wyjątkową grę typu escape na świeżym powietrzu bezpośrednio na swoim smartfonie. Wciel się w rolę profilera, który podróżuje w czasie, aby rozwiązać trudną sprawę. Złożone wyzwania czekają na Ciebie w tej przygodzie, która zaprowadzi Cię coraz głębiej w bagno zorganizowanej przestępczości. Zagadki są niezależne od lokalizacji, więc możesz spodziewać się trudnych i ekscytujących zadań. Ale po każdym poziomie dowiesz się interesujących faktów o otaczającym cię środowisku. Podczas rozwiązywania zagadek tej ekscytującej sprawy będziesz wędrować obok niektórych z najbardziej fascynujących zabytków Ruedesheim. Chwyć swoje smartfony i udaj się do punktu startowego, aby rozpocząć. Niezależnie od tego, czy pracujesz razem jako zespół, czy podzielisz się na mniejsze grupy i zespoły, możesz spodziewać się ekscytującego spaceru z zapierającymi dech w piersiach widokami i relaksującymi przerwami. Rozwiązuj trudne zagadki, łącz wskazówki, odkrywaj zaskakujące fakty na temat każdej lokalizacji i ciesz się swobodą chodzenia we własnym tempie. Ta gra jest idealna dla entuzjastów gier ucieczkowych i fanów łamigłówek, którzy szukają trudnego wyzwania dla swojej grupy i nie chcą przegapić ciekawych miejsc w mieście.

Często zadawane pytania dotyczące: Rüdesheim nad Renem

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Rüdesheim nad Renem?

Rüdesheim nad Renem: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rüdesheim nad Renem? Kliknij tutaj.

Rüdesheim nad Renem: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 784 opinii

Nasza jednodniowa wycieczka była cudowna! Musieliśmy zmienić naszą rezerwację w ostatniej chwili, a firma była bardzo przychylna. Nasz przewodnik, Michael, był wspaniały. Był niezwykle kompetentny i bardzo miły. Lunch i degustacja wina były w porządku, ale ogólne doświadczenie było fenomenalne. Uwielbialiśmy rejs łodzią, a także zwiedzanie wszystkich zamków, a także mogliśmy zatrzymać się na jarmarku bożonarodzeniowym, co było prawdziwą gratką!

Zaczęliśmy punktualnie..w małej grupie 7 osób..Nasz przewodnik Willhem był inteligentny i dość doświadczony. Przekazał dogłębną wiedzę na temat wszystkiego, co odwiedziliśmy. Rejs po Renie był piękny. Polecam tę wycieczkę jako spokojną wycieczkę, jeśli masz dodatkowy dzień we Frankfurcie.

Absolutnie niesamowity dzień! Ren wylał (najwyraźniej był to pierwszy raz od 27 lat), a nasz przewodnik nie pozwolił, aby ten krok wynikał z najlepszej zabawy! jego wiedza na każdy temat i niesamowity humor sprawiły, że dzień był fantastyczny!

Wycieczka bardzo fajna! widoki z rzeki niezapomniane! Kierowca-Przewodnik Michael przyjazny i profesjonalny. Lunch smaczny, degustacja win lokalnych u nas wypadła zaraz po lunchu - można spróbować 4 rodzaje. Polecamy te wycieczkę!

Bardzo interesujące. Jedzenie było również dobre. Przewodnik był bardzo pomocny, przyjazny i zabawny