Royal Crescent

Royal Crescent

Royal Crescent – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Londyn: wycieczka całodniowa do zamku w Windsorze, Stonehenge i Bath

1. Londyn: wycieczka całodniowa do zamku w Windsorze, Stonehenge i Bath

Wybierz się na całodniową wycieczkę z Londynu, aby zobaczyć słynny zamek w Windsorze, tajemniczy kamienny krąg Stonehenge i piękne georgiańskie miasto Bath. Skorzystaj z opcji dodatku w postaci biletów wstępu. Ciesz się transportem autobusowym i zwiedzaniem z przewodnikiem we wszystkich miejscach. Zacznij od zamku w Windsorze, który jest domem rodziny królewskiej od 900 lat. Odwiedź wspaniałe komnaty reprezentacyjne, wciąż używane podczas oficjalnych wydarzeń i przyjęć królewskich. Zwiedź tereny zamkowe i XIV-wieczną kaplicę św. Jerzego. Stanowią one jedne z najpiękniejszych przykładów sakralnej architektury średniowiecznej w Anglii i pełnią rolę miejsca pochówku królów i królowych, w tym Henryka VIII i jego trzeciej żony, Jane Seymour. Następnie udaj się przez hrabstwo Wiltshire do Stonehenge. Tajemnicze kamienne kręgi Stonehenge są niesamowitym dziełem inżynierii i najważniejszym prehistorycznym miejscem w Anglii. W dalszej kolejności podążysz na zachód do Bath, czyli pięknego georgiańskiego miasta ze słynnymi rzymskimi łaźniami i zachwycającą architekturą w miodowym odcieniu. W trakcie zwiedzania nacieszysz oczy jednymi z najciekawszych pod względem architektonicznym miejscami w Europie, w tym opactwem Bath, Royal Crescent, Cyrkiem, Assembly Rooms i mostem Pulteney. Wybierz opcję zawierającą zwiedzanie łaźni rzymskich, zbudowanych wokół źródeł termalnych, które dostarczały wodę do miasta przez ponad 2000 lat.

Bath: piesza wycieczka po mieście z opcjonalnym wejściem do łaźni rzymskich

2. Bath: piesza wycieczka po mieście z opcjonalnym wejściem do łaźni rzymskich

Rozpocznij swoją wycieczkę rano lub po południu w Bath Abbey w centrum miasta. Zobacz to, co najlepsze w Bath, zarówno w przeszłości, jak i teraźniejszości. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij, odwiedzając wybrane atrakcje, w tym most Pulteney i opactwo Bath. Udaj się do łaźni rzymskich i podążaj za przewodnikiem, aby zobaczyć fascynujące przedmioty i spuściznę pozostawioną w Bath przez Rzymian podczas okupacji tego obszaru. Bądź świadkiem cudownego zjawiska gorących źródeł geotermalnych w Bath. Następnie podziwiaj czarującą gruzińską architekturę tego wyjątkowego miasta. Od wspaniałego Królewskiego Półksiężyca po tajemniczy Cyrk — zobacz najlepsze elementy przepychu i luksusu XVIII wieku. Przejdź z centralnej Pijalni do pełnych przepychu Górnych Sal Zgromadzeń i wreszcie dotrzyj do wystawnego Królewskiego Półksiężyca i tajemniczego Cyrku. Bath oferuje oszałamiającą różnorodność zapierających dech w piersiach klejnotów architektury. Wycieczka została specjalnie zaprojektowana, aby pokazać Ci to, co najlepsze w Bath. Twoi przewodnicy to zabawni, zaangażowani lokalni profesjonaliści, którzy sprawią, że historia miasta będzie naprawdę dostępna dla gości w każdym wieku.

Bath: Wycieczka z przewodnikiem

3. Bath: Wycieczka z przewodnikiem

Poznaj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasto Bath podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Twój doświadczony przewodnik wyjaśni historię, architekturę i niektóre z wielu opowieści, które sprawiły, że Bath jest tak fantastycznym miejscem do odwiedzenia. Podczas wycieczki zobacz kultowe zabytki Bath, w tym Royal Crescent, The Circus, Queen Square, Pulteney Bridge i Bath Abbey. Wędruj przez miasto, podczas gdy Twój przewodnik ożywia historię, architekturę i mieszkańców Bath poprzez żywy i przyjemny komentarz na każdym z przystanków w mieście. Zadawaj im wiele pytań, a może nawet przetestuj ich wiedzę. Uzyskaj poufną wiedzę na temat najlepszego czasu na ponowne odwiedzenie niektórych zabytków.

Londyn: Stonehenge, zamek Windsor, Bath, Lacock i lunch w pubie

4. Londyn: Stonehenge, zamek Windsor, Bath, Lacock i lunch w pubie

Poznaj historyczne atrakcje zachodniej Anglii podczas tej całodniowej wycieczki 1-dniowym autobusem z Londynu. Zatrzymaj się w zamku Windsor, Stonehenge, wiosce Lacock i mieście Bath. Skosztuj lokalnych smaków podczas tradycyjnego lunchu w pubie. Odbiór z centralnie położonego miejsca zbiórki w Londynie. Podróżuj wygodnym klimatyzowanym autobusem do zamku Windsor, domu angielskiej rodziny królewskiej od ponad 900 lat. Położony wysoko nad Tamizą zamek skrywa królewskie sekrety od czasów Wilhelma Zdobywcy po obecną królową. Odkryj największy nieprzerwanie zamieszkany zamek na świecie, podziwiając splendor kaplicy St. Georges i wystawne apartamenty państwowe. (Wstęp wliczony w cenę, jeśli wybrano opcję) Jedź do Stonehenge na równinie Salisbury i poznaj tajemnice najsłynniejszego prehistorycznego pomnika na świecie. Jego początki sięgają prawie 5000 lat wstecz, ale do dziś wprawia w zakłopotanie historyków i archeologów. Spróbuj odkryć niektóre z jego tajemnic w nowym Centrum dla zwiedzających. (Wstęp wliczony w cenę, jeśli wybrano opcję) Udaj się do malowniczej wioski Lacock należącej do National Trust. Przespaceruj się brukowanymi uliczkami miasta. Przekonaj się, dlaczego jest ono wykorzystywane do kręcenia filmów takich jak "Harry Potter". Zjedz obfity angielski lunch w XIV-wiecznym pubie. Udaj się do miasta Bath, które jest pełne georgiańskiej architektury w półksiężycach i tarasach. Masz czas wolny, aby odwiedzić opactwo Bath Abbey i romantyczny most Pulteney Bridge lub kupić herbatę w historycznych Pump Rooms, podczas gdy serenadą będzie kwartet smyczkowy. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zbiórki w Londynie.

Bath: piesza wycieczka z przewodnikiem po mieście z wejściem do łaźni rzymskich

5. Bath: piesza wycieczka z przewodnikiem po mieście z wejściem do łaźni rzymskich

Poznaj miasto Bath, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Twój przewodnik eksperta ożywi historię, ludzi i architekturę dzięki swoim komentarzom. Zobacz starożytne łaźnie rzymskie na koniec wycieczki. Najpierw spotkaj się ze swoim przewodnikiem, zanim udasz się do Pump Room, Royal Crescent, The Circus, Queen Square, Pulteney Bridge i Bath Abbey. Następnie idź śladami Jane Austen i posłuchaj o kręceniu hitu Netflix, Bridgerton. Stąd wędruj po mieście, gdy Twój przewodnik ożywi historię, architekturę i mieszkańców Bath poprzez żywy i przyjemny komentarz. Uzyskaj poufne informacje na temat najlepszego czasu na ponowne zwiedzanie niektórych zabytków. Na koniec odwiedź słynne na całym świecie łaźnie rzymskie - najpopularniejszą atrakcję Bath. Daj się zaskoczyć złożoności społeczeństwa rzymskiego miasta Aquae Sulis.

Z Londynu: całodniowa wycieczka do Stonehenge i Bath

6. Z Londynu: całodniowa wycieczka do Stonehenge i Bath

Ciesz się całodniową wycieczką po 2 najsłynniejszych atrakcjach West Country w Anglii podczas wycieczki autokarowej z Londynu do stojącego kamiennego kręgu Stonehenge oraz rzymskiego i gruzińskiego miasta Bath. Po transferze z centrum Londynu zacznij od odkrywania tajemnic Stonehenge, najsłynniejszego na świecie prehistorycznego zabytku. Mający około 5000 lat kamienny krąg znajduje się na Równinie Salisbury i od wieków jest domem dla pogańskich religii i kultu duchowego. Spróbuj odkryć niektóre z jego tajemnic w nowym centrum dla zwiedzających. Następnie kontynuuj kąpiel w porze lunchu w czasie wolnym. W mieście jest niesamowity wybór restauracji, w tym tradycyjne puby na klasyczny lunch, urocze herbaciarnie i fajne sklepy z kanapkami na szybką przekąskę. Ciesz się dużą ilością wolnego czasu, aby wędrować po uroczych półksiężycach i tarasach miasta, aby zobaczyć wspaniałe przykłady gruzińskiej architektury. Jeśli wolisz, odwiedź łaźnie rzymskie, zbudowane około 2000 lat temu (bilet wstępu na własny koszt). Podziwiaj wspaniałe opactwo Bath lub udaj się na romantyczny most Pulteney po drugiej stronie rzeki Avon. Dowiedz się, dlaczego Jane Austen tak bardzo kochała Bath w Jane Austen Centre i odwiedź eleganckie sale zgromadzeń z XVIII wieku. Będzie mnóstwo czasu na zakupy lub wypicie popołudniowej herbaty w pijalniach, gdzie kwintesencja języka angielskiego towarzyszy muzyce klasycznej na żywo.

Bath: Wycieczka piesza po miejscach filmowania Bridgerton z muzyką

7. Bath: Wycieczka piesza po miejscach filmowania Bridgerton z muzyką

Odkryj cuda Bath podczas tej pieszej wycieczki tematycznej „Bridgerton”. Wędruj z lokalnym przewodnikiem po imponujących georgiańskich ulicach miasta i zobacz miejsca kręcenia przebojowego programu telewizyjnego, w tym dom Featherington, sklep z sukienkami Modiste i rezydencję Lady Danbury. Po drodze podziwiaj oszałamiającą architekturę najbardziej malowniczych półksiężyców, teatrów i placów w Bath. Najważniejsze atrakcje wycieczki to Guildhall, Bath Assembly Rooms, Royal Crescent, Bath Street, Abbey Green, Holburne i wiele innych. Podczas wycieczki poznaj każdą z lokalizacji, ich historię i rolę, jaką odegrały w „Bridgerton”.

Z Londynu: Stonehenge i Bath - 1-dniowa wycieczka z biletem

8. Z Londynu: Stonehenge i Bath - 1-dniowa wycieczka z biletem

Weź udział w całodniowej wycieczce autobusowej, której trasa wiedzie wzdłuż zachodniej części Londynu. Odwiedź georgiańskie miasto Bath i prehistoryczny kamienny krąg Stonehenge na równinie Salisbury Plain. Poznaj region dzięki swojemu przewodnikowi. Zmierzając do Stonehenge, przewodnik zapozna Cię z tajemnicami, jakie towarzyszą tej budowli z czasów prehistorycznych. Po przybyciu na miejsce udaj się do centrum obsługi zwiedzających i wsiądź do autobusu wahadłowego. Spędź około 90 minut na terenie Stonehenge. Przed wyjazdem zaplanowano dużą ilość czasu na zjedzenie przekąsek. Podziwiaj malownicze krajobrazy angielskiej wsi w drodze do miasta Bath. Przejedź obok tradycyjnych miejscowości i bujnych pastwisk w hrabstwach Wiltshire, Somerset i Avon. Po przybyciu do Bath zobacz łaźnie rzymskie – niegdyś najsłynniejsze źródła termalne w Europie. Przejeżdżając przez miasto autobusem, zwróć uwagę na znany rząd budynków Royal Crescent i inne przykłady architektury georgiańskiej. Zanim rozpoczniesz zwiedzanie na własną rękę, przewodnik poleci Ci warte zobaczenia atrakcje oraz najlepsze lokale gastronomiczne i miejsca za zakupy. Następnie wyruszysz w drogę powrotną do Londynu.

Bath: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off City Sightseeing

9. Bath: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off City Sightseeing

Bath to wspaniałe rzymskie i georgiańskie miasto pełne pięknych budynków. Wycieczka po mieście zabierze Cię do rzymskich łaźni, pijalni wód, opactwa, w którym koronowano pierwszego króla Anglii, oraz do Assembly Rooms. Trasa Skyline daje Ci możliwość podziwiania krajobrazów i zapierających dech w piersiach widoków na Bath. Przystanki wycieczki: Wycieczka po mieście 1. High Street 2. Grand Parade 3. Manvers Street 4. The Ambury 5. Corn Street 6. Avon Street 7. Westgate Buildings 8. Queen Square 9. Assembly Rooms 10. Brock Street / The Royal Crescent 11. Marlborough Buildings 12. Weston Road 13. Upper Bristol Road 14. Upper Bristol Road 15. Royal Avenue 16. Milsom Street 17. Terrace Walk Skyline Tour 1. Dorchester Street 2. Terrace Walk 3. North Parade 4. Great Pulteney Street 5. Muzeum Holburne 6. Beckford Road 7. Bath Spa Hotel 8. Quarry Road 9. Bathwick Hill 10. Widcombe Hill 11. Farma Rainbow Woods 12. Brassknocker Hill 13. Claverton Down 14. Ralph Allen School 15. North Road/Shaft Road 16. Tyning/North Road 17. Prior Park 18. Middle Hill Lodge 19. Cmentarz Abbey 20. Prior Park Road 21. Widcombe

Kąpiel: Zła wycieczka piesza w kąpieli

10. Kąpiel: Zła wycieczka piesza w kąpieli

Zamiast przewidywalnej wycieczki pieszej, która obejmuje tylko historię Bath i najważniejsze zabytki, ta wycieczka pozwala doświadczyć zupełnie innej strony miasta. Posłuchaj historii o przestępstwach, korupcji i ukrytych grzechach Bath, o których odwiedzający zwykle nie dowiadują się. Od złodziei po hazardzistów. Odkryj gruzińską przeszłość Bath podczas tej zabawnej i pouczającej pieszej wycieczki. Zwiedzanie wszystkich znanych na całym świecie miejsc, w tym The Royal Crescent, The Circus i Pulteney Bridge. Ta trasa jest odpowiednia dla wszystkich i jest przyjazna dla wózków inwalidzkich i wózków inwalidzkich. Spacer trwa około 90 minut i jest łagodnym, okrężnym spacerem rozpoczynającym się i kończącym w opactwie Bath. Po drodze będziesz bawić się opowieściami o skandalicznej przeszłości Bath.

Liczba znalezionych atrakcji: 50
Sortuj wg::

Royal Crescent: najlepsze atrakcje w pobliżu

Royal Crescent: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Royal Crescent? Kliknij tutaj.

Royal Crescent: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(4195 recenzji)

Ta wycieczka była niesamowita. Angela, nasz przewodnik, była niesamowita i bogata w wiedzę na temat każdej z witryn. Kader był świetnym kierowcą i byłem mu bardzo wdzięczny, że poruszał się po drogach. Świetnie się bawiłem we wszystkich 3 lokalizacjach. Szkoda, że nie miałem więcej czasu na zwiedzanie Bath po przejściu przez muzeum. Gorąco polecam tę wycieczkę każdemu, kto przyjeżdża do Londynu.

Richard, nasz przewodnik, był doskonały i bardzo pomocny podczas całego procesu. Pomagał w audioprzewodnikach, wskazówkach, rekomendacjach restauracji. Na trasie wycieczki dostępne były także urządzenia audio, które ułatwiały słuchanie tego, co mówi Richard, dzięki czemu nie trzeba było podchodzić bliżej, aby go usłyszeć.

Godfrey i Amhed byli wspaniali. Bardzo punktualny i profesjonalny. Mimo niesprzyjającej pogody dzień spędziliśmy pięknie. Gorąco polecam wycieczkę.

Każde odwiedzona miejsce zasługuje na dodatkowa godzinę:-))) ale fantastyczne jest to, że można he zobaczyć jednego dnia!

Dobrze zorganizowany, przewodnik jest bardzo kompetentny i interesujący. Radzić!