Dodaj daty

Royal Collections Gallery

Royal Collections Gallery – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: Wycieczka do Pałacu Królewskiego z opcjonalnymi kolekcjami królewskimi

1. Madryt: Wycieczka do Pałacu Królewskiego z opcjonalnymi kolekcjami królewskimi

Wyrusz na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Pałacu Królewskim w Madrycie. Podziwiaj dzieła sztuki Giordano i Goi podczas zwiedzania pałacu w spokojnej porze dnia w towarzystwie fachowego przewodnika posiadającego dogłębną wiedzę na temat siedziby hiszpańskiej rodziny królewskiej w przeszłości i teraźniejszości. Zacznij od stacji metra Opera na Plaza de Isabel II, gdzie znajduje się Teatro Royal, gdzie spotkasz swojego przewodnika. Po malowniczym spacerze po Plaza de Oriente skorzystaj z przywileju ominięcia kolejki przed wejściem do pałacu. Ciesz się wizytami w Sali Tronowej, Sali Bankietowej i Prywatnych Apartamentach Królewskich. Zachwyć się, jak te pokoje są ożywiane w wciągający i fascynujący sposób przez Twojego profesjonalnego przewodnika. Podziwiaj ekskluzywne dzieła sztuki Giordano i Goi, a także artykuły historyczne, takie jak historyczne gobeliny, zbroje i ozdobne miecze. Podziwiaj XIX-wieczny wystrój budynku i piękny układ kwiatowy, który stanowi doskonałe tło dla niezapomnianych zdjęć. W zależności od wybranej opcji kontynuuj wycieczkę z przewodnikiem po Galerii Zbiorów Królewskich. Muzeum to posiada najważniejsze zbiory z Korony Hiszpanii. Odwiedzisz wszystkie pokoje, w których możesz podziwiać obrazy i gobeliny bardzo ważnych malarzy, takich jak El Bosco, Tycjan, El Greco, Ribera, Velázquez czy Caravaggio. Odwiedzisz także Zbrojownię Królewską, jedną z najważniejszych w Europie i będziesz cieszyć się tysiącami królewskich mebli, instrumentów muzycznych i gier, które pokazują codzienne życie w Pałacu.

Madryt: Bilet wstępu do Galerii Zbiorów Królewskich

2. Madryt: Bilet wstępu do Galerii Zbiorów Królewskich

Wyrusz w niezwykłą podróż przez pięć wieków sztuki i kultury w Galerii Zbiorów Królewskich, znajdującej się obok Pałacu Królewskiego w Madrycie. Muzeum, jeden z najważniejszych ostatnich projektów w Hiszpanii, mieści imponującą kolekcję 650 dzieł, w tym obrazów, rzeźb, gobelinów, mebli i dzieł sztuki dekoracyjnej. Podziwiaj dzieła znanych artystów, takich jak Velázquez, Caravaggio, Goya, Tycjan, Bosch, Luisa Roldán i El Greco. Odkryj proces budowy pomników, takich jak klasztor El Escorial i pałac La Granja, dzięki filmom, modelom i zasobom dydaktycznym. Rozpocznij wizytę na najwyższym piętrze i kontynuuj w dół, podążając po rampach z różnymi filmami wideo, które zapewniają pomocny kontekst. Poznaj salę wystaw czasowych i dużą, wciągającą kostkę, w której możesz zobaczyć projekcje 360° przestrzeni architektonicznych i przyrodniczych Zabytków Królewskich. Twoja podróż kończy się w przestronnej galerii wystaw czasowych, w której odbywają się różnorodne pokazy. Po zwiedzaniu muzeum zrelaksuj się w muzealnej kawiarni lub obejrzyj sklep, a następnie wyrusz w dalszą podróż do serca Madrytu.

Madryt: Pałac Królewski: wycieczka z przewodnikiem z pominięciem kolejki

3. Madryt: Pałac Królewski: wycieczka z przewodnikiem z pominięciem kolejki

Zanurz się w bogatym królestwie Pałacu Królewskiego w Madrycie podczas wycieczki z przewodnikiem. Rozpocznij swoją podróż od spokojnego spaceru po Plaza de Oriente, który pozwoli Ci wchłonąć atmosferę, zanim bez wysiłku ominiesz kolejki i wejdziesz do wspaniałego pałacu. Przemierzając szanowane sale, posłuchaj opowieści o Sali Tronowej, Sali Bankietowej i prywatnych apartamentach królewskich. Wyobraź sobie niewypowiedziane sekrety zawarte w tych murach. Ciesz się wizualną ucztą z arcydziełami Giordano i Goi. Oprócz obrazów, zagłęb się w historyczne skarby, takie jak starożytne gobeliny, królewskie zbroje i ozdobne miecze. Podziwiaj XIX-wieczny projekt pałacu i kwitnące ogrody, które tworzą malownicze tło, idealne do robienia zdjęć. Możesz przedłużyć wycieczkę do Galerii Zbiorów Królewskich. Wyobraź sobie wędrówkę po pokojach ozdobionych bezcennymi dziełami El Bosco, Tycjana, Velázqueza i innych legendarnych artystów - doświadczenie podobne do wejścia na żywe płótno. Na koniec czeka na Ciebie Królewska Zbrojownia, prezentująca królewskie meble, instrumenty muzyczne, a nawet gry, które oferują wgląd w codzienne życie rodziny królewskiej.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Galerii Zbiorów Królewskich

4. Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Galerii Zbiorów Królewskich

Na wystawie znajduje się około 650 sztuk z ponad 70 000 inwentarza; czy zamierzasz to przegapić? Wszyscy spotkamy się obok biura informacyjnego pałacu królewskiego z niebieskim parasolem.czerwony parasol. Następnie przejdziemy do wejścia, które jest oddalone o około 3 minuty.Czy wiesz, że Galeria była zamknięta przez długi czas ze względu na wielkość inwentarza pałacowego? A czy wiesz, że jej początki sięgają końca panowania Elżbiety II? W tej galerii znajdują się 3 piętra podzielone na dynastie Trastámara i Habsburgów,Bourbonów oraz wystawy czasowe, na których możesz zobaczyć najbardziej niewyobrażalne przedmioty. Naprzykład, możesz zobaczyć tajemniczy powóz z dworu Karola II, gigantyczne kolumny ze starego klasztoruMontserrat lub luksusową koronę Dziewicy z Atocha, wśród wielu innych.Teraz, możesz odwiedzić niektóre samochody z kolekcji do czerwca 2024 roku. Do najciekawszych należy SUV podarowany Franco przez Hitlera w 1940 roku. Kończy się na piętrze -3 w obszarze wystaw czasowych, gdzie możesz wyjść przez Cuesta de la Vega.Cuesta de la Vega lub wrócić windą na piętro 0.Jest też sklep, w którym można kupić pamiątki i fantastyczny przewodnik po galerii. Zwiedzanie trwa 2:30 godziny

Prywatne zwiedzanie Pałacu Królewskiego i Galerii Zbiorów Królewskich

5. Prywatne zwiedzanie Pałacu Królewskiego i Galerii Zbiorów Królewskich

W Pałacu Królewskim, obecnie wykorzystywanym do ceremonii państwowych i uroczystych aktów, Twój przewodnik oprowadzi Cię po głównych pomieszczeniach. Ma ponad 2500 pomieszczeń, posiada ponad 300-letnie instrumenty muzyczne Stradivarius i cenne haftowane gobeliny z fabryki gobelinów Santa Bárbara w Madrycie i wiele innych cudów. Odwiedzimy wielką główną klatkę schodową, która prowadzi nas od wejścia do apartamentów królewskich, gdzie w jednej z nich odbywają się międzynarodowe spotkania monarchy Filipa VI z zagranicznymi przywódcami odwiedzającymi nasz kraj. Później odkryjemy najbardziej prywatne pokoje Króla i Królowej obok Wielkiej Galowej Jadalni przygotowanej na przyjęcie 144 gości. W zbiorach królewskich znajduje się także fantastyczna Sala Porcelanowa i spektakularna Kaplica Królewska z freskami autorstwa Corrado Giaquinto. Sala Tronowa będzie naszym ostatnim przystankiem, w którym będziemy mogli podziwiać wspaniały fresk autorstwa Giovanniego Battisty Tiepolo. Następnie udadzą się do nowej Galerii Zbiorów Królewskich, najważniejszego projektu muzealnego w Hiszpanii od dziesięcioleci. Wybierz się w podróż po kulturze w wyjątkowym budynku, przeglądając wybór ponad 650 dzieł o ogromnym znaczeniu, w tym obrazy, rzeźby, zbroje, gobeliny, sztuki dekoracyjne lub platformy sygnowane przez mistrzów rangi El Greco, Caravaggio, Velázquez, Tiepolo lub Goya.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Galerii Zbiorów Królewskich

6. Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Galerii Zbiorów Królewskich

Galeria Zbiorów Królewskich to jeden z najważniejszych projektów muzealnych w Hiszpanii. Odkryj wspaniałą kolekcję dzieł sztuki z pięciu wieków historii hiszpańskiej monarchii na trzech piętrach. Znajdź niesamowite doświadczenie dzięki ekspertowi w dziedzinie sztuki i historii, ciesząc się objaśnieniami obrazów wykonanych przez Caravaggia, Diego de Velázqueza lub Goyę. Różne gobeliny wykonane w Belgii, instrumenty muzyczne, luksusowe powozy, zbrojownie, rzeźby. Galeria Kolekcji Królewskich jest idealnym uzupełnieniem wizyty w Pałacu Królewskim w Madrycie.

Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Galerii Zbiorów Królewskich

7. Madryt: Wycieczka z przewodnikiem po Galerii Zbiorów Królewskich

O wyznaczonej godzinie spotkamy się przy Calle Mayor, 43, siedzibie Fun And Tickets. Stąd wyruszymy w podróż do Galerii Zbiorów Królewskich, znakomitego muzeum zainaugurowanego w czerwcu 2023 r., prezentującego obszerną wystawę podkreślającą cenne dziedzictwo Korony Hiszpańskiej, pieczołowicie przechowywane przez wieki przez Trastámara, dynastie Habsburgów i Burbonów. Nasza eksploracja Galerii Kolekcji Królewskich z przewodnikiem będzie przebiegać chronologicznie, zaczynając od urzekającego zanurzenia się w erze Trastámara, koncentrując się na kluczowych postaciach, takich jak królowa Elżbieta I, z jej kultowym portretem. Następnie udamy się do komnaty Habsburgów, ozdobionej różnorodnymi gobelinami, obrazami, rzeźbami i artefaktami z czasów panowania Karola I, Filipa II, Filipa III, Filipa IV i Karola II. Na piętrze poświęconym dziedzictwu Habsburgów wyróżniają się arcydzieła, takie jak rzeźba La Roldana przedstawiająca Archanioła Świętego Michała triumfującego nad diabłem, a także słynny obraz Diego Velázqueza "Biały koń", który oddaje istotę elegancji konia bez jeźdźca. Zwiedzający znajdą tu również imponującą zbroję konia i jeźdźca, noszoną niegdyś z dumą przez Karola I. Nasza odyseja kontynuowana jest na poziomie Bourbon, gdzie czeka na nas zróżnicowana kolekcja z czasów panowania Filipa V, Ludwika I, Ferdynanda VI, Karola III, Karola IV, Ferdynanda VII, Izabeli II, Alfonsa XII i Alfonsa XIII. W tym segmencie znajduje się wiele mebli, zegarów, gobelinów i obrazów z XVIII wieku. Na uwagę zasługuje również wspaniały XIX-wieczny powóz i poruszające zdjęcia Biura Więźniów, założonego przez Alfonsa XIII w Pałacu Królewskim podczas I wojny światowej. Ponadto nasza wycieczka rozciąga się na poziom piwnic, gdzie będziemy podziwiać archeologiczne pozostałości islamskiego Mayritu, odkopane podczas budowy Galerii Zbiorów Królewskich. Po urzekającej dwugodzinnej eksploracji, nasza wycieczka z przewodnikiem po tym historycznym skarbie zakończy się przed jego wielkim wejściem.

Madryt: Galeria de las Colecciones Reales i Pałac Królewski

8. Madryt: Galeria de las Colecciones Reales i Pałac Królewski

Odkryj wycieczkę po królewskich miejscach w ciągu pięciu wieków historii, pokazując gobeliny, sztuki dekoracyjne, obrazy, zegarki lub pływaki. Galeria Zbiorów Królewskich jest najważniejszym projektem muzealnym w Hiszpanii i znajduje się obok Pałacu Królewskiego. Ciesz się z ekspertem w dziedzinie historii sztuki i odkryj trzy piętra poprzez rampy z materiałami audiowizualnymi, pierwsze piętro poświęcone Austriakom, drugie poświęcone Burbonom i trzecie poświęcone wystawom czasowym. Imponująca ekspozycja 650 starannie wyselekcjonowanych dzieł przeniesie Cię do innej epoki pełnej luksusu i wyrafinowania. Po tej podróży w czasie przewodnik zabierze Cię do Pałacu Królewskiego, aby docenić jego wspaniałość i odwiedzić bogato zdobione pokoje, zobaczyć instrumenty Stradivariusa, Kaplicę Królewską lub Salę Tronową.

Madryt: Prywatne zwiedzanie Galerii Nowych Zbiorów Królewskich z przewodnikiem

9. Madryt: Prywatne zwiedzanie Galerii Nowych Zbiorów Królewskich z przewodnikiem

Podczas tej wizyty Twój przewodnik pokaże Ci Galerię Zbiorów Królewskich, centrum muzealne podlegające Dziedzictwu Narodowemu. Mieści się w budynku położonym na terenie ogrodów Campo del Moro, tuż obok Katedry Almudena i Pałacu Królewskiego tego miasta. Chociaż pierwotnie miał eksponować gobeliny i powozy, ostatecznie ma pomieścić także luksusowe przedmioty, meble, rzeźby, elementy architektoniczne, obrazy i inne dzieła sztuki lub historii, które różni królowie Hiszpanii cenili na przestrzeni swojej historii. Wśród 650 dzieł, w tym obrazów, mebli i modeli, które będą eksponowane na stałe lub czasowo w Muzeum, wyróżniają się: - Poliptyk Isabel la Católica autorstwa Juana de Flandesa. - Biały koń Diego Velázqueza. - Salome z głową Jana Chrzciciela – Caravaggio. - Opłakiwanie zmarłego Chrystusa – Anton Raphael Mengs. - Zbroja i hełm używane przez Carlosa V w bitwie pod Mühlbergiem. - Czarny powóz królowej Mariany Austrii.

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Royal Collections Gallery: najlepsze atrakcje w pobliżu

Royal Collections Gallery: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Royal Collections Gallery? Kliknij tutaj.

Royal Collections Gallery: Co mówią inni?

Nasza wycieczka rozpoczęła się bezproblemowo. Spotkaliśmy naszego przewodnika dokładnie tam, gdzie poinstruowano. Wycieczka obejmowała sprzęt audio, dzięki czemu podczas zwiedzania Pałacu mogliśmy usłyszeć naszego przewodnika Izmaela. Podróżuję z 3 przyjaciółmi i w ostatniej chwili zarezerwowaliśmy wycieczkę do Pałacu. Izmael był naszym przewodnikiem i miał dowcipne poczucie humoru, a jednocześnie szczegółowo dzielił się historią i spostrzeżeniami na temat niezwykle pięknego pałacu. Wycieczka trwała całe dwie godziny i byliśmy pochłonięci historią. Pałac ma ponad 3000 pokoi, a my zwiedziliśmy 20 otwartych dla publiczności. Po pałacu sprawdziliśmy zbrojownię – która była dołączona do karty wstępu – ale nie była częścią wycieczki. Gorąco polecam wycieczkę.

Spotkaliśmy się z żoną w wyznaczonym miejscu. Byliśmy wcześnie, więc nikogo tam nie było oprócz tego pana, który właśnie rozmawiał z kimś innym, kto brzmiał, jakby też szukał przewodnika i odszedł. Podszedł do nas i zapytał, czy szukamy przewodnika. Miał na imię José. Jose był bez zarzutu, najwyraźniej odbył tę trasę dość często. Był kompetentny i doskonale zarządzał grupą. Znał nie tylko podstawy, ale także poboczne historie i ciekawe fakty. Grupa liczyła około 16-18 osób. Po zakończeniu wycieczki inni uczestnicy, nie tylko my, również komentowali, jak wspaniały był Jose.

To duże miejsce z tyloma turystami, ale nasz przewodnik Alex (?) był uważny, zaangażowany i cierpliwy. Dał jasne wskazówki dotyczące poruszania się po naszej dużej grupie, od miejsca spotkania do wyjazdu i po całym Pałacu. Słuchawki nie są zbyt wygodne. Tracą również wyraźne połączenie, jeśli są oddzielone od siebie o 15–20 stóp. Ale było to do opanowania, a przewodnik reagował na wszelkie potrzeby. Mogliśmy powiedzieć, że naszemu przewodnikowi naprawdę podobała się ta wycieczka i wszystkie elementy jej historii, więc nam też się podobało.

Izmael był doskonałym przewodnikiem, który prowadził grupę około 20 osób, utrzymując nas blisko i poruszając się po pałacu w przyjemnym tempie. Był pouczający i zabawny i zawsze gotowy do pomocy ludziom, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli będziesz miał szczęście, będziesz miał go jako swojego przewodnika

Bardzo, bardzo interesujące. Przewodnik Ismail był bardzo kompetentny, pomocny i dobry. Wycieczka naprawdę nam się podobała :-)