Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Roses

Roses

Roses – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Roses: Rejs łodzią do Cadaqués z przystankiem

1. Z Roses: Rejs łodzią do Cadaqués z przystankiem

Wypływamy z Róż. Omijając wybrzeże Przylądka Creus, dostrzegając również kocią skałę i jeśli pogoda dopisze, udamy się do jaskini Tamariu, kierując się w stronę Cadaqués z przylądka Norpheus zostawiając przed sobą po lewej stronie strumienie: Canyelles Petites, Almadrava, Lledó, Murtra, Montjoi, Calitjàs i La Pelosa. Mijając również Creek of Jòncols i docierając do cypla Figuera, będziemy mogli dostrzec Cadaqués po naszej lewej stronie. Zdjęcia ulic Cadaqués czekają na Ciebie, a my zostawiamy Cię w kluczowym miejscu do odwiedzenia miasta, a także oferujemy różne opcje zwiedzania. Możesz spędzić w Cadaqués 2 godziny, w poniedziałek specjalny (cotygodniowy dzień targowy), 7:00h lub nawet dni lub tygodnie z opcją promu. Możesz zobaczyć daty w kalendarzu rezerwacji.

From Roses: Rejs katamaranem Cap Norfeu - Cadaqués

2. From Roses: Rejs katamaranem Cap Norfeu - Cadaqués

Przeżyj niezapomniane wrażenia żeglarskie na pokładzie katamaranu „Magic”. Delikatnie ślizgając się po błękitnych wodach Costa Brava, z pewnością pokochasz ten spokojny i relaksujący dzień na wodzie. Wyruszając z przystani Ginjolers w centrum Roses, popłyń wzdłuż pięknego wybrzeża między Roses i Cadaqués z samotnymi zatoczkami otoczonymi sosnami i stromymi klifami, aż dotrzesz do Cap Norfeau. Zakotwicz w zatoce Racó de l'Home, gdzie możesz zatrzymać się na przyjemną kąpiel w krystalicznie czystej wodzie. Odkryj dno morskie z bezpłatnym sprzętem do nurkowania na pokładzie lub opalaj się w wygodnych sieciach dziobowych. Następnie kontynuuj żeglugę wzdłuż Cap Norfeu i Cala Jòncols, aż dotrzesz do magicznej zatoki Cadaqués. Spędź trochę czasu relaksując się w zatoce, aby podziwiać wybrzeże z charakterystycznymi białymi domami graniczącymi z brzegiem. Po pełnym relaksu dniu spędzonym na słońcu Twoja załoga podniesie kotwicę i zabierze Cię z powrotem do Roses.

Róże: Wycieczka katamaranem na Costa Brava z podwodnymi widokami

3. Róże: Wycieczka katamaranem na Costa Brava z podwodnymi widokami

Podziwiaj piękne zatoki wzdłuż wybrzeża Costa Brava z wyjątkowej perspektywy na pokładzie 2-godzinnego rejsu katamaranem, który oferuje niesamowity widok na łódź podwodną. Zacznij od Zatoki Róż i przepłyń obok uroczych zatoczek w Parku Przyrody Cap de Creus. Kontynuuj wzdłuż Punta Falconera i podziwiaj widoki z łodzi podwodnej na dno morskie Cala Murtra. Przeglądaj Cala Montjoi i zobacz słynną restaurację El Bulli, szefa kuchni Ferrana Adria. Następnie udaj się do Cap Norfeu, gdzie zobaczysz imponującą skałę o nazwie The Cat ze względu na jej kocią formę. Jeśli pogoda pozwoli, wejdź do jaskini Tamaru, a następnie kontynuuj do Cala Jóncols.

From Roses: Rejs katamaranem o zachodzie słońca

4. From Roses: Rejs katamaranem o zachodzie słońca

Podczas tego wspaniałego wieczornego rejsu w pełni wyposażonym katamaranem zobaczysz Zatokę Róż od strony morza, podczas gdy kolory zachodu słońca odbijają się w morzu, zanim słońce zniknie za horyzontem. Popijając koktajl, popłyniesz wzdłuż linii frontu Roses i Empuriabrava i będziesz cieszyć się widokiem oświetlonych miast od strony morza. Jeśli widok jest czysty, będziesz oszołomiony imponującymi Pirenejami w oddali.

Z Roses: Rejs katamaranem do Cap de Creus

5. Z Roses: Rejs katamaranem do Cap de Creus

Przeżyj niezapomniane wrażenia żeglarskie na pokładzie katamaranu „Magic”. Delikatnie ślizgając się po błękitnych wodach Costa Brava, z pewnością pokochasz ten spokojny i relaksujący dzień na wodzie. Wyruszając z przystani Ginjolers w centrum Roses, popłyń wzdłuż pięknego wybrzeża z samotnymi zatoczkami porośniętymi sosnami i urwistymi klifami aż do Cap de Creus. Tam przejedź obok słynnego Cadaqués oraz Port Lligat, gdzie znajduje się dom Antoniego Gaudiego, i podziwiaj spektakularne skaliste wybrzeże tej zatoki. W Cala Bona lub Cala Culip katamaran zakotwiczy, abyś mógł popływać w krystalicznie czystej wodzie. Odkrywaj dno morskie z bezpłatnym sprzętem do nurkowania na pokładzie lub opalaj się w szerokich sieciach dziobowych, podczas gdy załoga serwuje pyszne dania z grilla przygotowane na pokładzie. Po pełnym relaksu dniu spędzonym na słońcu Twoja załoga podniesie kotwicę i zabierze Cię z powrotem do Roses.

From Roses: Wycieczka łodzią po Cadaqués Katalońskim Wybrzeżu

6. From Roses: Wycieczka łodzią po Cadaqués Katalońskim Wybrzeżu

Zanurz się w słońcu podczas tej wycieczki łodzią z Roses. Podążaj wzdłuż wybrzeża do Cadaqués, śródziemnomorskiego miasta, które od lat zachowuje swojego ducha. Przejdź się po mieście, żeby coś przekąsić lub odwiedzić muzeum, zanim wrócisz do Roses. Rozpocznij wycieczkę od Roses. Podążaj wzdłuż nierównej linii brzegowej obok punktów, takich jak Cape Norfeu. Zrób zdjęcie poszarpanych klifów po drodze. Spróbuj dostrzec latarnię morską Far de Cala Nans przed przybyciem do Cadaqués. Cadaqués przez lata zachowało wiele ze swojego uroku. Poświęć trochę czasu na wędrówkę po wiosce. Sprawdź Błękitny Dom, jedną z secesyjnych rezydencji w mieście. W Portlligat w domu, w którym mieszkał Salvador Dalí, znajduje się muzeum. Po pewnym czasie wróć do Roses.

From Roses: Rejs łodzią i pływanie Cap Norfeu

7. From Roses: Rejs łodzią i pływanie Cap Norfeu

Na pokładzie Aquarium II zabierzemy Cię na odkrywanie dna morskiego Parku Przyrody Cap de Creus i weźmiemy udział w przyjemnej kąpieli w jego wodach. Dwie i pół godziny lub 26 km żeglugi przez imponujące krajobrazy wybrzeża parku przyrody Cabo de Creus z Rosas i Santa Margarita. Podczas okrążenia zejdziemy na dół, aby zobaczyć dno morza z naszych sal widokowych, aw rajskiej zatoczce będziesz miał 40 minut na kąpiel w morzu.

Z Roses: rejs katamaranem żaglowym na wyspy Medes

8. Z Roses: rejs katamaranem żaglowym na wyspy Medes

Rejs wygodnym katamaranem podczas tej jednodniowej wycieczki z Roses do Parku Narodowego Wysp Medów. Weź orzeźwiającą kąpiel w krystalicznie czystych wodach Cala Montgó lub Illa Pedrosa. Popijaj napoje bezalkoholowe i sangrię podczas żeglowania i delektuj się lunchem z grilla. Wskocz na pokład przestronnej łodzi i wysiądź z Roses. Szybuj przez Zatokę Róż na spektakularnym wybrzeżu Costa Brava w drodze na Wyspy Medes. Przepłyń przez wyspy, podziwiając widoki na wioskę Estartit i masyw Montgrí. Zatrzymaj się w Cala Montgó lub Illa Pedrosa na około 2 godziny, gdzie możesz popływać w turkusowych wodach i opalać się na pokładzie. W międzyczasie załoga przygotuje przepyszny posiłek z grilla i poda go na pokładzie. Po pełnym relaksu dniu spędzonym na słońcu i morzu załoga podniesie kotwicę i zabierze Cię z powrotem do Roses.

Róże: Wycieczka statkiem do Cap de Creus i Cadaqués

9. Róże: Wycieczka statkiem do Cap de Creus i Cadaqués

Wyruszysz z Roses w Gironie i popłyniesz wzdłuż wybrzeża Parku Przyrody Cap de Creus, mijając Cala Jóncols i Cap Norfeu, widząc skałę o nazwie „Kot”. Jeśli pozwala na to pogoda, możesz wejść do jaskini Tamariu i zbadać jej głębię, zanim dotrzesz do punktu Cap de Creus. Cap to nierówny, skalisty cypel wznoszący się na wysokość 672 m nad Morzem Śródziemnym, tworzący mały, pagórkowaty półwysep wyrzeźbiony niezliczonymi przepaściami, które tworzą małe zatoczki zorientowane zgodnie ze strukturą mas łupków. Możesz odwiedzić jego latarnię morską i zwiedzić ląd. Następnie dotrzesz do Cadaqués, gdzie możesz zwiedzić malownicze śródziemnomorskie miasteczko rybackie, gdzie łódź zatrzyma się na 1,5 godziny.

Z Roses: Wycieczka łodzią na Wyspy Medes z wizytą w El Estartit

10. Z Roses: Wycieczka łodzią na Wyspy Medes z wizytą w El Estartit

Przekroczymy zatokę Roses, w tle będzie można zobaczyć imponujący masyw El Montgrí, przypominający postać śpiącego biskupa, rozciągniętego na ziemi, który czubkami palców wydaje się chcieć dotknąć wód Morza Śródziemnego. Popłyniemy przed Cala Montgó i zobaczymy jaskinię Foradada, co po katalońsku oznacza dziurę, przy odrobinie szczęścia uda nam się przepłynąć przez nią łodzią. W Morskim Parku Przyrodniczym na Wyspach Medów można uzyskać dostęp do podwodnych pokoi katamaranu, aby zobaczyć dzikie dno morskie. Następnie przypłyniemy do portu El Estartit, gdzie można zejść do miasta, w czwartki odbywa się cotygodniowy targ. Powrót do Roses, popłyniemy przed Escala i wpłyniemy na wody Zatoki Róż, mijając grecki port Sant Martin de Empuries, San Pedro Pescador, plażę Empuria-brava i plażę La Robina w końcu dociera do Santa Margarita and Roses.

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Roses

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Roses na deszczowe dni?

Roses: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Roses? Kliknij tutaj.