Dodaj daty

Roman Forum, Zadar

Roman Forum, Zadar – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zadar: Wycieczka piesza z przewodnikiem po wirtualnej rzeczywistości

1. Zadar: Wycieczka piesza z przewodnikiem po wirtualnej rzeczywistości

Wirtualna wycieczka po historii Zadaru to połączenie audioprzewodnika przetłumaczonego na 7 języków, bardzo przyjaznego asystenta, który zaprowadzi Cię w odpowiednie miejsca oraz okularów wirtualnej rzeczywistości z niesamowitymi widokami 360°, ciekawymi animacjami, obiektami 3D i efektami dźwiękowymi . Zamiast wyobrażać sobie, jak kiedyś wyglądał Zadar, doświadczysz go w inny i innowacyjny sposób. Odtworzone wizualizacje VR najważniejszych momentów historycznych w historii Zadaru pokażą Ci Forum Romanum, które było centrum życia społecznego i gospodarczego starożytnego Zadaru. Dowiesz się więcej o czwartej krucjacie i zobaczysz inwazję morską w 1202 roku. Odwiedzisz kościół św. Chryzogona, który poza tym jest zamknięty dla publiczności. Poza tym staniesz w miejscu dawnego rynku miejskiego, który w stosunku do dzisiejszego znajdował się po drugiej stronie miasta. Ciesz się widokiem starego miasta z balonu na ogrzane powietrze i odkryj, jak Zadar wyglądał po II wojnie światowej. Prosty interfejs użytkownika pozwala użytkownikowi wybrać, kiedy zobaczyć następny punkt. Użytkownicy nie potrzebują zaawansowanej wiedzy technologicznej, aby zarządzać okularami VR. W każdym razie asystent będzie do Twojej dyspozycji przez cały czas trwania wycieczki. Zarezerwuj swoją przygodę VR i podróż w czasie w historii Zadaru.

Zadar: Wieczorna piesza wycieczka po Starym Mieście

2. Zadar: Wieczorna piesza wycieczka po Starym Mieście

W tej 70-minutowej pieszej wycieczce na początek poprowadzimy Cię przez stare miasto, które leży na półwyspie, otoczone pięknymi parkami i murami miejskimi. W sercu półwyspu znajdują się liczne zabytki, restauracje i kawiarnie, a także liczne udogodnienia dla zwiedzających, takie jak muzea, różne sklepy. . . Niezwykłe Organy Morskie w Zadarze, zaprojektowane przez miejscowego architekta Nikolę Bašicia, są wyjątkowe. Wewnątrz perforowanych kamiennych schodów, które schodzą do morza, znajduje się system rur i gwizdków, które emanują tęsknymi westchnieniami, gdy ruch morza przepycha przez nie powietrze. Efekt jest hipnotyzujący, miodopłynne tony nasilają się, gdy przepływa łódź lub prom. Możesz pływać ze schodów przy promenadzie, słuchając dźwięków. Zapisz się na wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę od specjalnego wprowadzenia do miasta Zadar. Wycieczka obejmuje wszystkie główne atrakcje Starego Miasta, w tym Forum, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Zadar: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

3. Zadar: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

Dowiedz się o codziennym życiu w Zadarze podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podczas spaceru odkryj historię i kulturę tego 3000-letniego śródziemnomorskiego klejnotu. Zobacz najważniejsze atrakcje Zadaru, w tym Forum Romanum, katedrę św. Anastazji i architektoniczną instalację dźwiękową zwaną Morskimi Organami. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na historycznym Placu Pięciu Studni i poznaj jego znaczenie. Następnie wybierz się na spacer po starożytnym mieście OID. Odwiedź instalację Powitanie Słońca ze szklanych płytek światłoczułych. Następnie posłuchaj muzyki wytwarzanej przez fale w kultowych Organach Morskich. Następnie odwiedź zapierające dech w piersiach Forum Romanum, główny plac miasta w czasach rzymskich, a następnie podziwiaj wyjątkową architekturę kościoła św. Donata z IX wieku. Odwiedź katedrę św. Anastazji, a następnie udaj się w dół słynnej ulicy Kalelarga, głównej promenady miasta.

Zadar: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

4. Zadar: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Zapisz się na 60-minutową wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę specjalnym wprowadzeniem do miasta Zadar, prowadzonym wyłącznie przez przewodników z dużym doświadczeniem. Ta trasa koncentruje się zarówno na historii i kulturze, jak i na współczesnym życiu codziennym Zadaru. Wycieczka obejmuje wszystkie główne zabytki Starego Miasta, w tym Forum Romanum, Wieżę Kapitana, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Wczesny poranny spacer po Starym Mieście w Zadarze

5. Wczesny poranny spacer po Starym Mieście w Zadarze

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Posłuchaj narracji obejmującej starożytną historię miasta podczas tej 70-minutowej pieszej wycieczki, od I wieku pne do III wieku naszej ery. Przystanki obejmują wpisane na listę UNESCO mury miejskie, organy morskie, Forum Romanum, Kalelarga, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Plac Ludowy i wiele innych. Lokalny przewodnik zapewnia dogłębną narrację na temat historii miasta. Piesza wycieczka to najlepszy sposób na poznanie najważniejszych atrakcji miasta. Dowiedz się o wiele więcej niż samotna wędrówka po mieście. Wygodne centralne miejsce spotkań. Został nominowany przez prestiżowy belgijski hit „Best European Destinations” jako najlepszy cel turystyczny w Europie 2016.

Dziewicza przyroda i bogate dziedzictwo - piesza wycieczka po Zadarze

6. Dziewicza przyroda i bogate dziedzictwo - piesza wycieczka po Zadarze

Ciesz się urzekającą scenerią i łącz się z naturą, słuchając unikalnych dźwięków organów morskich w Zadarze na nadmorskiej promenadzie. Ten wyjątkowy architektoniczny obiekt dźwiękowy odtwarza dźwięki zgodnie z ruchem fal, tworząc uspokajającą atmosferę, której trzeba doświadczyć. Poznając historię Zadaru i słuchając intrygujących opowieści o jego przeszłości, zobacz wielowarstwowy szklany pomnik poświęcony Słońcu. Dowiedz się, jaki ma związek z Organami Morskimi w Zadarze. Poznaj największy kościół w Dalmacji, piękny klejnot z imponującymi wyczynami architektonicznymi. Spacerując po Zadarze, odkryj kościół św. Donata, największą i najbardziej monumentalną budowlę architektury przedromańskiej w Chorwacji. Zobacz oszałamiające Forum Romanum zbudowane od I do III wieku pne i cofnij się do czasów Cesarstwa Rzymskiego. Wędruj po centralnej części miasta i dowiedz się, dlaczego Plac Ludowy był centralnym punktem Zadaru od średniowiecza. Zakończ swoją podróż w pobliżu Land's Gate, jednego z najwspanialszych zabytków renesansu.

Roman Forum, Zadar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Roman Forum, Zadar? Kliknij tutaj.