Opis tej atrakcji został przetłumaczony automatycznie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć oryginalną wersję (język angielski).
Wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra z wejściem

Organizator atrakcji: Italy With Family

Rzym: Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra z wejściem

Organizator atrakcji: Italy With Family

Od 393,91 zł za osobę

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Watykanie i wejdź, zanim przybędą tłumy, aby doświadczyć niezrównanego piękna, starożytnej historii oraz artystycznego i religijnego znaczenia jednej z najbardziej kultowych atrakcji Rzymu.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i higieny. Aby uzyskać szczegółowe informacje, po dokonaniu rezerwacji zapoznaj się z treścią kuponu. Dowiedz się więcej
Czas trwania 3 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Przewodnik
angielski

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Poznaj Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską w towarzystwie przewodnika
 • Wyrusz na ekskluzywną wycieczkę po Watykanie wcześnie rano, zanim zrobi się zajęty?
 • Odkryj Muzea Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra
Pełny opis

Dołącz do ponad pięciu milionów corocznych gości globalnego serca wiary katolickiej. Poznaj Watykan z uprzywilejowanym dostępem do głównych atrakcji, w tym Muzeów Watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej i Bazyliki św. Piotra.

Od oszałamiającego piękna po starożytną historię oraz znaczenie artystyczne i religijne, Watykan, który w całości został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest punktem kompleksowej obsługi dla każdego podróżnika.

Niezależnie od tego, czy chodzi o obrazy, rzeźby, sztukę religijną, architekturę, czy nawet papieską gwardię szwajcarską, która chroni papieża od 1506 roku, niewiele więcej można porównać do całkowitego majestatu Stolicy Apostolskiej.

Wybierz opcję VIP lub wczesny poranek, aby rozpocząć odkrywanie piękna Watykanu przed przybyciem ogółu społeczeństwa. Wędruj po Muzeach Watykańskich, słynnej Kaplicy Sykstyńskiej i Bazylice Świętego Piotra w otoczeniu niewielu. Lub wybierz opcję popołudniową, aby odwiedzić ją później w ciągu dnia.

Podążaj za swoim przewodnikiem po muzeach, aby odkryć najobszerniejszą kolekcję sztuki na świecie, w tym największe rzeźby i dzieła sztuki z okresu renesansu.

Kontynuuj podróż przez Galerię Kandelabrów, podzieloną na sześć wspaniałych sal zawierających dzieła sztuki znalezione w całym kraju, przenosząc relikty Cesarstwa Rzymskiego do współczesności.

Następnie odkryj zadziwiającą Galerię Gobelinów, w której znajduje się obszerna kolekcja gobelinów Raffaello Sanzio przedstawiających różne katolickie historie i mity.

Stamtąd przejdź przez Galerię Map ze swoim przewodnikiem, idealnym miejscem dla podróżników z zamiłowaniem do nauki. Sprawdź globalne mapy stworzone przez rzymskich topografów – wgląd w to, jak uważano, że świat wyglądał wieki temu.

Przeżyj Kaplicę Sykstyńską i podziwiaj misternie malowane freski, które zdobią sufit i ściany kaplicy. Posłuchaj, jak twój przewodnik wyjaśnia, czego szukać w kaplicy i odpowiada na wszelkie pytania, które możesz mieć po wyjściu.

Następnie udaj się do miejsca docelowego podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem, Bazyliki Świętego Piotra. Odkryj mieszczącą się tutaj sztukę sakralną i podziwiaj renesansową architekturę największego kościoła na świecie. Zobacz Pietę Michała Anioła, Baldachim Berniniego i wiele więcej.

Twoja wycieczka kończy się na Placu Świętego Piotra, idealnym miejscu do samodzielnego zwiedzania.

Wliczone w cenę
 • Przewodnik na żywo
 • Wejście do Muzeów Watykańskich
 • Wycieczka z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich
 • Wycieczka z przewodnikiem po Kaplicy Sykstyńskiej
 • Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Piotra
 • Zestawy słuchawkowe, aby wyraźnie słyszeć przewodnika
 • Mapa Kaplicy Sykstyńskiej
 • Odbiór i dowóz do hotelu
 • Jedzenie i napoje
 • Porady
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wewnątrz pojazdów należy zachowywać dystans od innych osób
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne
 • Należy przejść obowiązkowe mierzenie temperatury
 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 12. rok życia, muszą okazać jeden z następujących dokumentów: dowód pełnego szczepienia, dowód pierwszego szczepienia podanego co najmniej 22 dni temu, dowód przejścia zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub negatywny wynik testu PCR wykonanego nie więcej niż 48 godzin przed rozpoczęciem atrakcji.
 • Maski są opcjonalne w przypadku tej atrakcji

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Miejsce zbiórki może zależeć od wybranej opcji.

Ważne informacje

Zabierz ze sobą

 • Paszport lub dowód osobisty

Niedozwolone

 • Krótkie spodenki
 • Bezrękawniki

Co trzeba wiedzieć

 • Podczas świąt religijnych lub w środowe poranki w szczycie sezonu, kiedy Papież ma audiencję na Placu św. Piotra, wycieczka będzie obejmować wyłącznie zwiedzanie bazyliki z zewnętrznym przewodnikiem
 • Ta trasa odbędzie się w deszczu lub w blasku
 • Wszyscy odwiedzający muszą przejść przez ochronę podobną do lotniska
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,5 /5

na podstawie 340 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,6/5
 • Jakość/cena
  4,1/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Świetny przewodnik (Vita). Bazylika św. Piotra pusta i bez kolejki. ALE: Kaplica Sykstyńska przychodzi pod sam koniec trzech godzin, czyli w naszym przypadku około 10 rano. To znaczy: jest wtedy jak zawsze pełna. Więc nie ma doświadczenia wcześnie rano. Po wejściu do Muzeów Watykańskich (8:45) oddzieliliśmy się od grupy i przeszliśmy do Kaplicy Sykstyńskiej. W rezultacie doświadczyliśmy prawie pustej kaplicy, ale niestety przegapiliśmy wycieczkę z przewodnikiem po muzeach.

Czytaj dalej

12 sierpnia 2022

Nasz przewodnik po Kaplicy Sykstyńskiej i Bazylice św. Piotra był fantastyczny. Był bardzo kompetentny i nauczyliśmy się tak wiele o pracy artystycznej, w tym kilku bardzo konkretnych rzeczy, których należy szukać w kaplicy, co było zabawne dla naszych nastolatków, że mieli około 5 rzeczy do wypróbowania i znalezienia w dziele sztuki, o której mówił . Nasz przewodnik był bardzo cierpliwy i miły. Gorąco polecamy!

Czytaj dalej

7 sierpnia 2022

Gianluca was the perfect guide! I couldn't have asked for a better Vatican experience from someone so knowledgeable and engaging. We got through everything at the perfect pace. He had an answer (and more context than I could've asked for) to all of my questions and I wouldn't hesitate recommending him to anybody that visits the Vatican.

Czytaj dalej

18 października 2022

Przetłumacz

Numer identyfikacyjny produktu: 406077