Rogaland
Parki narodowe

Parki narodowe
Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Rogaland Parki narodowe

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

Wybierz się na rejs wycieczkowy łodzią RIB i podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy norweskiego Lysefjordu ze Stavanger. Ślizgaj się po jego dziewiczych wodach, zbliżając się do wysokich klifów, kaskadowych wodospadów i kwitnącej fauny. Zobacz słynną Pulpit Rock, 600-metrowy płaskowyż wystający z otaczającego zbocza górskiego. Kontynuuj podróż do Vagabond Cave i dowiedz się o tej starej kryjówce dla oszustów podatkowych. Spójrz na piękny wodospad Whisky Falls i podziwiaj ten 75-metrowy wodospad pod starą destylarnią bimbru i wiele więcej. Odkryj prehistoryczne początki fiordu i dowiedz się, jak ostatnia epoka lodowcowa ukształtowała jego majestatyczne klify i głębokie wody. Posłuchaj opowieści o barwnych postaciach, które odcisnęły swoje piętno na regionie i wypatruj lokalnej fauny i flory, takiej jak foki, morświny, orły morskie i nie tylko.

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Przyspiesz do prędkości 35 węzłów podczas tej wycieczki motorówką RIB z przewodnikiem do Lysefjorden. Zachowaj bezpieczeństwo podczas podróży dzięki kamizelkom ratunkowym, kombinezonom ratunkowym i goglom. Mijaj wyspy, wodospady, jaskinie i wspaniałe formacje skalne, szybując nad wodą.  Spotkaj się ze swoim kapitanem na molo w porcie w samym sercu miasta Stavanger. Odbierz dobrze utrzymany sprzęt i wyrusz na przygodę motorówką RIB. Wypłyń powoli z portu miejskiego, aby podziwiać widok na Stavanger z wody.  Przepłyń pod mostem miejskim i popłyń na pełnym gazie w kierunku fiordów. Poczuj wiatr we włosach. Zobacz wyspy, farmy ryb i przytulne, tradycyjne domki położone nad wodą.  Wypatruj fok, morświnów i orłów. Po przybyciu do Lysefjorden zrób kilka przystanków, aby zrobić zdjęcia przy takich atrakcjach jak jaskinia Vagabond, klif Preikestolen i wodospady. Zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Stavanger i wysiądź na przystani, z której rozpocząła się podróż. 

Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Odwiedź kultowe zabytki Stavanger podczas wycieczki autobusowej hop-on hop-off we własnym tempie. Wskocz, usiądź wygodnie i ciesz się zwiedzaniem kultowych miejsc, takich jak katedra w Stavanger, Muzeum Ropy Naftowej, Muzeum Archeologiczne i wiele innych. Poznaj ekscytującą historię miasta dzięki naszemu zabawnemu audioprzewodnikowi dostępnemu w 7 różnych językach (angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, holenderskim i norweskim). Możesz wysiąść na dowolnym przystanku na trasie tyle razy, ile chcesz w ciągu 24 godzin i zwiedzić słynne atrakcje, takie jak hotel Victoria, Ledaal, Strandkaien Cruise Terminal, Gamle Stavanger i wiele innych. Łatwy i przyjemny sposób na zwiedzanie wspaniałego Stavanger.

Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

Obejmuj przyrodę podczas wycieczki z przewodnikiem na Preikestolen: jedną z najbardziej charakterystycznych tras w Norwegii. Podążaj za przewodnikiem po mniej uczęszczanej ścieżce, aby jak najlepiej wykorzystać przyrodę z dala od tłumów. Sart z odbiorem z jednej z kilku wyznaczonych lokalizacji w Stavanger. Po relaksującej 40-minutowej jeździe dotrzyj do początku szlaku. Tutaj dowiesz się o szlaku, spodziewanych warunkach i przydatnych wskazówkach na przyjemny dzień wędrówki. Gdy wszyscy będą gotowi, rozpocznij wędrówkę. Jeśli pozwalają na to warunki, podążaj za przewodnikiem po bocznej ścieżce po drodze. Tempo daje czas na dopasowanie ubioru i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do majestatycznego Preikestolen – 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Czysta ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed tobą jest fantastyczną nagrodą po ciężkiej pracy fizycznej. Po zanurzeniu się w scenerii i rozluźnieniu nóg skieruj się z powrotem w dół góry. Wyczerpany, ale usatysfakcjonowany, wsiądź do samochodu i odwieź go z powrotem do Stavanger, przetwarzając wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

Wybierz się w podróż na łono natury z przewodnikiem na Preikestolen/Pulpit Rock, jedną z najbardziej urzekających wędrówek w Norwegii. - Rozpocznij swoją przygodę prosto z miejsca zakwaterowania w Stavanger, będąc odebranym przez przewodnika posiadającego komercyjne prawo jazdy i korzystającego z komercyjnie licencjonowanego pojazdu do oprowadzania. (Pamiętaj, że inne firmy nie posiadają tych licencji, co jest wymagane przez prawo). - 40-minutowa przejażdżka przez najdłuższy i najgłębszy podwodny tunel na świecie oraz malownicze widoki na Jørpeland zapewnią Ci wspaniały początek dnia. - W obozie bazowym Twój przewodnik podzieli się spostrzeżeniami na temat szlaku, spodziewanych warunków i wskazówkami na wspaniały dzień eksploracji, zanim wyruszysz w niezapomniany dzień pełen przygód. - Po około 2,5-godzinnej wędrówce dotrzesz do majestatycznej skały Preikestolen/Pulpit Rock, wznoszącej się 604 metry nad poziomem morza. Oddychaj świeżym powietrzem i ciesz się przerwą na lunch z majestatycznym widokiem na Lysefjorden. - Spokojne tempo wędrówki zapewnia mnóstwo czasu na dostosowanie sprzętu, robienie spokojnych przerw, delektowanie się przekąskami i robienie wspaniałych zdjęć po drodze. - Jeśli warunki na to pozwolą, wybierz się na wędrówkę ukrytym szlakiem w drodze powrotnej do obozu bazowego, aby upewnić się, że uzyskasz jeszcze bardziej wyjątkowe wrażenia. - Usiądź z powrotem w furgonetce na powrót do Stavanger i zrelaksuj się, aż bezpiecznie wrócisz do miejsca zakwaterowania. Zabierz ze sobą wspomnienia, które stworzyłeś po drodze, czując się zainspirowany naturą!

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

Poznaj swojego przewodnika i przeżyj spływ kajakowy w Norwegii. Naucz się podstaw wiosłowania i odkryj fiord. Zobacz foki z bliska i podziwiaj spokojną wodę. Wiosłuj wzdłuż stromych gór i do jaskini włóczęgów. Miń dok Refsa i zobacz piękny wodospad, zanim zawrócisz.

Stavanger: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Stavanger: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Odwiedź Stavanger i zachwyć się pięknymi krajobrazami, w tym fiordami, górami i białymi plażami. Miasto ma również bogate zaplecze historyczne, które jest prezentowane przez dużą liczbę muzeów w mieście. Stavanger jest również europejską stolicą ropy naftowej i energii. Rozpocznij wycieczkę od pierwszego przystanku, terminalu wycieczkowego Strandkaien, aby w pełni doświadczyć tego miasta. Wycieczka będzie kontynuowana do Stacji Informacji Turystycznej, gdzie pasażerowie mogą wysiąść i udać się na krótki spacer do katedry w Stavanger. Katedra jest jednym z najbardziej oszałamiających dzieł architektury w mieście, a jej wnętrze jest równie piękne. Jednym z najbardziej godnych uwagi miejsc na trasie wycieczki jest Muzeum Ropy Naftowej, które stało się jednym z najbardziej zapadających w pamięć zabytków wybrzeża. Położone w porcie Stavanger, jego unikalna architektura wyróżnia je z tłumu, a jego historia wewnątrz jest równie intrygująca. Jeśli wolisz muzeum bardziej skoncentrowane na historii naturalnej i kulturowej, wysiądź na 9. przystanku i odwiedź Muzeum Stavanger. Na przystanku 10 znajduje się również muzeum dla miłośników sztuki. Muzeum szczyci się niezwykłą liczbą dzieł sztuki, która obecnie wynosi ponad 2600. Kolejnym polecanym przystankiem jest przystanek 11 - Ledaal Royal Residence. Ten wspaniały budynek jest oficjalną rezydencją króla Norwegii. Z górnego pokładu autobusu wycieczkowego będziesz mógł zrobić wspaniałe zdjęcia tego słynnego budynku. Podczas gdy wycieczka zabierze Cię do tych kultowych miejsc, możesz również cieszyć się pouczającym komentarzem na pokładzie, który jest dostępny w 8 różnych językach. Możesz także korzystać z bezpłatnego WiFi na pokładzie. Przystanki wycieczki: 1) Sala koncertowa w Stavanger (przystanek tymczasowy) 2) Breiavannet / Katedra w Stavanger 3) Katedra w Stavanger 4) Muzeum Ropy Naftowej 5) Skansekaien 6) Muzeum Ropy Naftowej 7) Kościół St. Petri 8) Muzeum Archeologiczne 9) Muzeum Stavanger 10) Park Mosvatnet 10) Muzeum Sztuki 11) Rezydencja królewska Ledaal

Stavanger: Wycieczka o wschodzie słońca Preikestolen z bufetem śniadaniowym

Stavanger: Wycieczka o wschodzie słońca Preikestolen z bufetem śniadaniowym

Dołącz do wędrówki o wschodzie słońca z przewodnikiem do Preikestolen, pokonaj tłumy i podziwiaj wschód słońca nad Lysefjorden. Ciesz się wygodnym transportem w obie strony ze Stavanger. Unikaj tysięcy ludzi, którzy będą na szlaku w szczycie sezonu, a zamiast tego wędruj w ciszy i spokoju o świcie. Rozpocznij przygodę wcześnie rano po odebraniu z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 40 minutach jazdy dotrzesz na początek szlaku. Otrzymaj odprawę od przewodnika, w tym informacje o szlaku, spodziewanych warunkach i przydatne wskazówki dotyczące dobrej wędrówki. Gdy wszyscy będą gotowi, włącz czołówki i rozpocznij wędrówkę, gdy jest jeszcze ciemno i cicho. Niech światło księżyca i wysokie drzewa sprawią, że Twoja wyobraźnia zacznie szaleć. Po drodze posłuchaj przeróżnych upiornych opowieści przewodnika i zatrzymaj się na przekąskę lub dostosowanie odzieży i sprzętu. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzesz do Preikestolen, 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Nagrodą będą panoramiczne widoki na fiord. Jeśli będziesz mieć szczęście, słońce pokaże się, wspinając się po grzbietach górskich, dzięki czemu będziesz mógł skąpać się w jego cieple. Po nacieszeniu oczu scenerią i chwili relaksu, udaj się z powrotem do Basecamp. W zaciszu górskiej chaty naładuj baterie prostym, ale świeżym i smacznym śniadaniem. Następnie wróć do samochodu, aby wrócić do Stavanger. Całkowita trasa wynosi 4 km w każdą stronę i około 500 m przewyższenia. Ścieżka ma kamienne stopnie, które czasami mogą być wysokie. Pamiętaj również, że pogoda może się zmieniać, więc weź ze sobą warstwowe ubrania i plecak, do którego włożysz ubrania.

Stavanger: Wycieczka na Preikestolen z transferem hotel/statek

Stavanger: Wycieczka na Preikestolen z transferem hotel/statek

Wsiądź do autobusu w hotelu, a następnie jedź na wieś. Przyjedź do punktu początkowego wędrówki, w obszarze Ryfylke, w pobliżu Lysefjord. Przejdź się szlakiem turystycznym i podziwiaj krajobrazy. Po chwili dotrzesz do Preikestolen, klifu o wysokości 604 metrów. Dowiedz się, skąd pochodzi jego nazwa, która oznacza Pulpit Rock. Posłuchaj, jak kiedyś nazywano go Hyvlatonnå, co oznacza ząb samolotu stolarskiego. Obserwuj płaski szczyt tego klifu i podziwiaj panoramiczny widok na fiord oraz szczyt Kjerag, innej popularnej góry. Zrób kilka zdjęć na szczycie klifu i miej trochę wolnego czasu na spacer. Ciesz się czystym powietrzem na szczycie tego szczytu. Następnie zejdź z klifu i wróć do autobusu, aby wrócić do miasta. Jedź do hotelu, aby zakończyć aktywność.

Rogaland

Rogaland

Nasze najbardziej polecane Rogaland Parki narodowe

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

Wybierz się na rejs wycieczkowy łodzią RIB i podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy norweskiego Lysefjordu ze Stavanger. Ślizgaj się po jego dziewiczych wodach, zbliżając się do wysokich klifów, kaskadowych wodospadów i kwitnącej fauny. Zobacz słynną Pulpit Rock, 600-metrowy płaskowyż wystający z otaczającego zbocza górskiego. Kontynuuj podróż do Vagabond Cave i dowiedz się o tej starej kryjówce dla oszustów podatkowych. Spójrz na piękny wodospad Whisky Falls i podziwiaj ten 75-metrowy wodospad pod starą destylarnią bimbru i wiele więcej. Odkryj prehistoryczne początki fiordu i dowiedz się, jak ostatnia epoka lodowcowa ukształtowała jego majestatyczne klify i głębokie wody. Posłuchaj opowieści o barwnych postaciach, które odcisnęły swoje piętno na regionie i wypatruj lokalnej fauny i flory, takiej jak foki, morświny, orły morskie i nie tylko.

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Przyspiesz do prędkości 35 węzłów podczas tej wycieczki motorówką RIB z przewodnikiem do Lysefjorden. Zachowaj bezpieczeństwo podczas podróży dzięki kamizelkom ratunkowym, kombinezonom ratunkowym i goglom. Mijaj wyspy, wodospady, jaskinie i wspaniałe formacje skalne, szybując nad wodą.  Spotkaj się ze swoim kapitanem na molo w porcie w samym sercu miasta Stavanger. Odbierz dobrze utrzymany sprzęt i wyrusz na przygodę motorówką RIB. Wypłyń powoli z portu miejskiego, aby podziwiać widok na Stavanger z wody.  Przepłyń pod mostem miejskim i popłyń na pełnym gazie w kierunku fiordów. Poczuj wiatr we włosach. Zobacz wyspy, farmy ryb i przytulne, tradycyjne domki położone nad wodą.  Wypatruj fok, morświnów i orłów. Po przybyciu do Lysefjorden zrób kilka przystanków, aby zrobić zdjęcia przy takich atrakcjach jak jaskinia Vagabond, klif Preikestolen i wodospady. Zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Stavanger i wysiądź na przystani, z której rozpocząła się podróż. 

Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Odwiedź kultowe zabytki Stavanger podczas wycieczki autobusowej hop-on hop-off we własnym tempie. Wskocz, usiądź wygodnie i ciesz się zwiedzaniem kultowych miejsc, takich jak katedra w Stavanger, Muzeum Ropy Naftowej, Muzeum Archeologiczne i wiele innych. Poznaj ekscytującą historię miasta dzięki naszemu zabawnemu audioprzewodnikowi dostępnemu w 7 różnych językach (angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, holenderskim i norweskim). Możesz wysiąść na dowolnym przystanku na trasie tyle razy, ile chcesz w ciągu 24 godzin i zwiedzić słynne atrakcje, takie jak hotel Victoria, Ledaal, Strandkaien Cruise Terminal, Gamle Stavanger i wiele innych. Łatwy i przyjemny sposób na zwiedzanie wspaniałego Stavanger.

Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

Obejmuj przyrodę podczas wycieczki z przewodnikiem na Preikestolen: jedną z najbardziej charakterystycznych tras w Norwegii. Podążaj za przewodnikiem po mniej uczęszczanej ścieżce, aby jak najlepiej wykorzystać przyrodę z dala od tłumów. Sart z odbiorem z jednej z kilku wyznaczonych lokalizacji w Stavanger. Po relaksującej 40-minutowej jeździe dotrzyj do początku szlaku. Tutaj dowiesz się o szlaku, spodziewanych warunkach i przydatnych wskazówkach na przyjemny dzień wędrówki. Gdy wszyscy będą gotowi, rozpocznij wędrówkę. Jeśli pozwalają na to warunki, podążaj za przewodnikiem po bocznej ścieżce po drodze. Tempo daje czas na dopasowanie ubioru i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do majestatycznego Preikestolen – 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Czysta ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed tobą jest fantastyczną nagrodą po ciężkiej pracy fizycznej. Po zanurzeniu się w scenerii i rozluźnieniu nóg skieruj się z powrotem w dół góry. Wyczerpany, ale usatysfakcjonowany, wsiądź do samochodu i odwieź go z powrotem do Stavanger, przetwarzając wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

Wybierz się w podróż na łono natury z przewodnikiem na Preikestolen/Pulpit Rock, jedną z najbardziej urzekających wędrówek w Norwegii. - Rozpocznij swoją przygodę prosto z miejsca zakwaterowania w Stavanger, będąc odebranym przez przewodnika posiadającego komercyjne prawo jazdy i korzystającego z komercyjnie licencjonowanego pojazdu do oprowadzania. (Pamiętaj, że inne firmy nie posiadają tych licencji, co jest wymagane przez prawo). - 40-minutowa przejażdżka przez najdłuższy i najgłębszy podwodny tunel na świecie oraz malownicze widoki na Jørpeland zapewnią Ci wspaniały początek dnia. - W obozie bazowym Twój przewodnik podzieli się spostrzeżeniami na temat szlaku, spodziewanych warunków i wskazówkami na wspaniały dzień eksploracji, zanim wyruszysz w niezapomniany dzień pełen przygód. - Po około 2,5-godzinnej wędrówce dotrzesz do majestatycznej skały Preikestolen/Pulpit Rock, wznoszącej się 604 metry nad poziomem morza. Oddychaj świeżym powietrzem i ciesz się przerwą na lunch z majestatycznym widokiem na Lysefjorden. - Spokojne tempo wędrówki zapewnia mnóstwo czasu na dostosowanie sprzętu, robienie spokojnych przerw, delektowanie się przekąskami i robienie wspaniałych zdjęć po drodze. - Jeśli warunki na to pozwolą, wybierz się na wędrówkę ukrytym szlakiem w drodze powrotnej do obozu bazowego, aby upewnić się, że uzyskasz jeszcze bardziej wyjątkowe wrażenia. - Usiądź z powrotem w furgonetce na powrót do Stavanger i zrelaksuj się, aż bezpiecznie wrócisz do miejsca zakwaterowania. Zabierz ze sobą wspomnienia, które stworzyłeś po drodze, czując się zainspirowany naturą!

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

Poznaj swojego przewodnika i przeżyj spływ kajakowy w Norwegii. Naucz się podstaw wiosłowania i odkryj fiord. Zobacz foki z bliska i podziwiaj spokojną wodę. Wiosłuj wzdłuż stromych gór i do jaskini włóczęgów. Miń dok Refsa i zobacz piękny wodospad, zanim zawrócisz.

Stavanger: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Stavanger: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Odwiedź Stavanger i zachwyć się pięknymi krajobrazami, w tym fiordami, górami i białymi plażami. Miasto ma również bogate zaplecze historyczne, które jest prezentowane przez dużą liczbę muzeów w mieście. Stavanger jest również europejską stolicą ropy naftowej i energii. Rozpocznij wycieczkę od pierwszego przystanku, terminalu wycieczkowego Strandkaien, aby w pełni doświadczyć tego miasta. Wycieczka będzie kontynuowana do Stacji Informacji Turystycznej, gdzie pasażerowie mogą wysiąść i udać się na krótki spacer do katedry w Stavanger. Katedra jest jednym z najbardziej oszałamiających dzieł architektury w mieście, a jej wnętrze jest równie piękne. Jednym z najbardziej godnych uwagi miejsc na trasie wycieczki jest Muzeum Ropy Naftowej, które stało się jednym z najbardziej zapadających w pamięć zabytków wybrzeża. Położone w porcie Stavanger, jego unikalna architektura wyróżnia je z tłumu, a jego historia wewnątrz jest równie intrygująca. Jeśli wolisz muzeum bardziej skoncentrowane na historii naturalnej i kulturowej, wysiądź na 9. przystanku i odwiedź Muzeum Stavanger. Na przystanku 10 znajduje się również muzeum dla miłośników sztuki. Muzeum szczyci się niezwykłą liczbą dzieł sztuki, która obecnie wynosi ponad 2600. Kolejnym polecanym przystankiem jest przystanek 11 - Ledaal Royal Residence. Ten wspaniały budynek jest oficjalną rezydencją króla Norwegii. Z górnego pokładu autobusu wycieczkowego będziesz mógł zrobić wspaniałe zdjęcia tego słynnego budynku. Podczas gdy wycieczka zabierze Cię do tych kultowych miejsc, możesz również cieszyć się pouczającym komentarzem na pokładzie, który jest dostępny w 8 różnych językach. Możesz także korzystać z bezpłatnego WiFi na pokładzie. Przystanki wycieczki: 1) Sala koncertowa w Stavanger (przystanek tymczasowy) 2) Breiavannet / Katedra w Stavanger 3) Katedra w Stavanger 4) Muzeum Ropy Naftowej 5) Skansekaien 6) Muzeum Ropy Naftowej 7) Kościół St. Petri 8) Muzeum Archeologiczne 9) Muzeum Stavanger 10) Park Mosvatnet 10) Muzeum Sztuki 11) Rezydencja królewska Ledaal

Stavanger: Wycieczka o wschodzie słońca Preikestolen z bufetem śniadaniowym

Stavanger: Wycieczka o wschodzie słońca Preikestolen z bufetem śniadaniowym

Dołącz do wędrówki o wschodzie słońca z przewodnikiem do Preikestolen, pokonaj tłumy i podziwiaj wschód słońca nad Lysefjorden. Ciesz się wygodnym transportem w obie strony ze Stavanger. Unikaj tysięcy ludzi, którzy będą na szlaku w szczycie sezonu, a zamiast tego wędruj w ciszy i spokoju o świcie. Rozpocznij przygodę wcześnie rano po odebraniu z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 40 minutach jazdy dotrzesz na początek szlaku. Otrzymaj odprawę od przewodnika, w tym informacje o szlaku, spodziewanych warunkach i przydatne wskazówki dotyczące dobrej wędrówki. Gdy wszyscy będą gotowi, włącz czołówki i rozpocznij wędrówkę, gdy jest jeszcze ciemno i cicho. Niech światło księżyca i wysokie drzewa sprawią, że Twoja wyobraźnia zacznie szaleć. Po drodze posłuchaj przeróżnych upiornych opowieści przewodnika i zatrzymaj się na przekąskę lub dostosowanie odzieży i sprzętu. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzesz do Preikestolen, 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Nagrodą będą panoramiczne widoki na fiord. Jeśli będziesz mieć szczęście, słońce pokaże się, wspinając się po grzbietach górskich, dzięki czemu będziesz mógł skąpać się w jego cieple. Po nacieszeniu oczu scenerią i chwili relaksu, udaj się z powrotem do Basecamp. W zaciszu górskiej chaty naładuj baterie prostym, ale świeżym i smacznym śniadaniem. Następnie wróć do samochodu, aby wrócić do Stavanger. Całkowita trasa wynosi 4 km w każdą stronę i około 500 m przewyższenia. Ścieżka ma kamienne stopnie, które czasami mogą być wysokie. Pamiętaj również, że pogoda może się zmieniać, więc weź ze sobą warstwowe ubrania i plecak, do którego włożysz ubrania.

Stavanger: Wycieczka na Preikestolen z transferem hotel/statek

Stavanger: Wycieczka na Preikestolen z transferem hotel/statek

Wsiądź do autobusu w hotelu, a następnie jedź na wieś. Przyjedź do punktu początkowego wędrówki, w obszarze Ryfylke, w pobliżu Lysefjord. Przejdź się szlakiem turystycznym i podziwiaj krajobrazy. Po chwili dotrzesz do Preikestolen, klifu o wysokości 604 metrów. Dowiedz się, skąd pochodzi jego nazwa, która oznacza Pulpit Rock. Posłuchaj, jak kiedyś nazywano go Hyvlatonnå, co oznacza ząb samolotu stolarskiego. Obserwuj płaski szczyt tego klifu i podziwiaj panoramiczny widok na fiord oraz szczyt Kjerag, innej popularnej góry. Zrób kilka zdjęć na szczycie klifu i miej trochę wolnego czasu na spacer. Ciesz się czystym powietrzem na szczycie tego szczytu. Następnie zejdź z klifu i wróć do autobusu, aby wrócić do miasta. Jedź do hotelu, aby zakończyć aktywność.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Parki narodowe w: Rogaland

Oprócz atrakcji typu Parki narodowe jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Rogaland?

W: Rogaland są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Rogaland: Najciekawsze atrakcje

Rogaland: Wycieczki i bilety

Rogaland: Ciekawe miejsca

Rogaland: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rogaland? Kliknij tutaj.