Robba Fountain, Ljubljana

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Robba Fountain, Ljubljana: najlepsze atrakcje w pobliżu

Robba Fountain, Ljubljana – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

Lublana: spacer z przewodnikiem i przejażdżka kolejką linową do zamku w Lublanie

Nie możesz się pomylić, jeśli wybierzesz ten spacer z przewodnikiem po historycznym centrum miasta połączony z wizytą w zamku w Lublanie. Obejmuje wszystkie najważniejsze zabytki Lublany i oferuje wgląd w liczne ciekawe historie o życiu w Lublanie z przeszłości i teraźniejszości. Wycieczka rozpoczyna się przed Ratuszem, budynkiem o bogatej historii, który obecnie służy jako siedziba Urzędu Miasta Lublany. Z Ratusza i znajdującej się przed nim Fontanny Robby udasz się na spacer po historycznym centrum miasta, podczas którego poznasz historię wszystkich najważniejszych zabytków miasta. Spacer zabierze Cię przez Most Szewców, obok Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej oraz Teatru Letniego Križanke do Placu Kongresni trg, skąd udasz się na Plac Prešernov trg zdominowany przez Kościół Franciszkanów i połączony z Potrójnym Mostem. Następnie kieruj się dalej na Rynek Plečnika i katedrę. W odległości krótkiego spaceru znajduje się dolna stacja kolejki linowej w Lublanie, która w ciągu minuty zawiezie Cię 70 metrów w pionie i zabierze Cię do Zamku Lublany, najsłynniejszego zabytku miasta. Z wieży widokowej zamku roztaczają się najpiękniejsze widoki na miasto, a w jej wnętrzu znajduje się kilka ekspozycji muzealnych i innych wystaw, w tym m.in. „Historia Słowenii”, „Więzienie” i „Wirtualny Zamek”.

Lubiana stupendo castello a piedi e posti inediti :)

Lubiana stupendo castello a piedi e posti inediti :)

Ljubljana Un salto nella storia della città e del castello. Czas trwania około 2 godzin. Jeden punkt w salita i część su una bella stradina sterrata. Przejedź około 4,5 km. Ale nie żałuj, bo okolica jest bardzo ładna. Jest to miejsce, w którym nie ma zbyt wielu ludzi i możemy rozkoszować się wszystkimi atrakcjami Lublany. Velocce descrizione partenza piazza del congresso porta Emona Ljubljana, poi verso piazza della rivoluzione francese. Direzione fontana di Ercole. W kierunku zamku przez vingnetto i wróć, mijając gminę i kończąc na placu Preseren. Podczas spaceru poznasz szczegóły Lublany. Nie żałuj butów trekkingowych. Aspirujemy z wielką chęcią do nowych odkryć.

Od bagna do państwa: Wycieczka audio z przewodnikiem po Lublanie

Od bagna do państwa: Wycieczka audio z przewodnikiem po Lublanie

To może nie być Paryż ani Rzym, ale podczas tej pieszej wycieczki odkryjesz, dlaczego Lublana powinna znaleźć się na liście wszystkich podróżnych. Dołącz do naszej pieszej wycieczki i odkryj piękno tego malowniczego miasteczka. Poznaj urokliwe brukowane uliczki, odwiedź kultowe zabytki i dowiedz się, dlaczego wielu uważa je za jeden z ostatnich nieodkrytych klejnotów miejskich w Europie. Dzięki naszym fachowo przygotowanym narracjom odkryjesz fascynujące historie o przeszłości Lublany i jej mieszkańcach od średniowiecznych początków do współczesności, od mieszkańców bagien po Rzymian i wreszcie Słowian. Rozpoczynamy nasz spacer na Placu Prešerena, ulubionym placu wszystkich, i odwiedzamy pobliski Potrójny Most. Następnie udamy się w dół oszałamiającej Kolumnady Plečnika w kierunku centralnego rynku, Rzeźnickiego Mostu i Smoczego Mostu, gdzie zawrócimy i wrócimy przez stare średniowieczne miasto, odwiedzając po drodze różne atrakcje. W końcu przekraczamy rzekę z powrotem na zachodni brzeg i kończymy naszą wycieczkę na Placu Kongresowym, najbardziej politycznym placu w Lublanie. Cały spacer znajduje się w centralnej strefie dla pieszych w Lublanie, całkowicie płaskiej i dostępnej dla wózków inwalidzkich. Po drodze usłyszysz wiele zabawnych historii związanych z rzeczami, które widzisz, oraz odpowiedzi na pytania takie jak: • Dlaczego mamy potrójny most i różowy kościół na naszym centralnym placu? • Kim był Plečnik i dlaczego nazywamy go Ljubljaną Plečnika? • Dlaczego ratusz ma dwa sprzeczne style architektoniczne? • Dlaczego Smoczy Most nie był nazywany Smoczym Mostem, kiedy został po raz pierwszy odsłonięty? • Dlaczego najważniejsza barokowa fontanna w Lublanie jest zbudowana z dwóch różnych rodzajów kamienia? • Dlaczego Święty Mikołaj jest patronem katedry w Lublanie? Przygotuj się na odkrycie Lublany w zupełnie nowym wymiarze - dołącz do naszej pieszej wycieczki już dziś!

Z Kopru: jednodniowa wycieczka nad jezioro Bled i Lublanę

Z Kopru: jednodniowa wycieczka nad jezioro Bled i Lublanę

Lublana, stolica i największe miasto Słowenii, jest kulturalnym, edukacyjnym, gospodarczym, politycznym i administracyjnym centrum kraju. Słynie z bogatej historii, odzwierciedlonej we wspaniałym dziedzictwie architektonicznym. Stare centrum miasta jest otoczone zamkiem w Lublanie i rzeką Ljubljanica, gdzie atmosfera miasta jest najsilniejsza. Podczas tej wycieczki spotkasz starożytną i nowoczesną architekturę. Odwiedzisz centrum starego miasta, gdzie będziesz podziwiać prace słoweńskiego architekta Jože Plečnika, który brał udział w projektowaniu najsłynniejszych mostów, placów i parków Lublany. W ciągu nieco ponad 30 lat Jože Plečnik przekształcił Lublanę z prowincjonalnego miasta w stolicę narodu słoweńskiego i przekształcił miejską część miasta. Jego wpływ można odczuć wszędzie, ale przede wszystkim wzdłuż rzeki Ljubljanica. Podczas tej wycieczki odwiedzisz niektóre z najciekawszych budynków i zabytków, takie jak ratusz w Lublanie, Potrójny Most, Most Szewców, Katedra w Lublanie, Fontanna Robby, Plac Prešerena, Plac Kongresowy i inne atrakcje. Symbolem miasta jest lublanski smok, przedstawiony na szczycie wieży zamku w Lublanie oraz na przeprawie przez Smoczy Most w Lublanicy. Symbolizuje siłę, odwagę i wielkość. Bled to alpejskie miasto, które stanowi jedno z najstarszych i najpiękniejszych miejsc turystycznych w Słowenii. Jego główną atrakcją jest jezioro otaczające wyspę Bled. Na wyspie znajduje się kilka budynków, z których głównym jest gotycki kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W kościele znajduje się dzwonek z życzeniami i jest często odwiedzany przez nowożeńców i innych gości. Jezioro Bled z pewnością sprawi, że zaniemówisz, ponieważ oferuje różne zajęcia sportowe i jest miejscem, w którym możesz spędzić najbardziej romantyczne chwile swojego życia. Wybierz się na spacer wokół jeziora, ciesząc się świeżym alpejskim powietrzem i obserwuj bawiące się łabędzie i kaczki. Podziwiaj zamek Bled zbudowany na urwisku nad jeziorem polodowcowym, który według źródeł pisanych jest najstarszym zamkiem słoweńskim. Na koniec miniesz kilka innych lokalnych zabytków i odświeżysz się pysznym ciastem z kremem waniliowym i kremowym o nazwie cremeschnitte (kremšnita). Będziesz miał również okazję zrobić kilka pięknych zdjęć jeziora, wyspy, zamku i pobliskich Alp.

Odkryj Lublanę z lokalnym przewodnikiem

Odkryj Lublanę z lokalnym przewodnikiem

Wybierz się na tę wycieczkę, jeśli chcesz zintegrować się z lokalnym życiem i naprawdę poznać miasto, świetnie się przy tym bawiąc! Więcej powodów, dla których warto odkrywać Lublanę ze mną? Ze szczególną uwagą odwiedzimy targ rolniczy - najlepszym sposobem na poznanie kultury jest jedzenie. Powiem Ci, jak najlepiej wykorzystać moje miasto, dam Ci wskazówki, gdzie się udać i upewnię się, że nie wpadniesz w turystyczne pułapki. Po wycieczce otrzymasz listę dodatkowych rekomendacji - miejsc, do których chodzą miejscowi i które zostały przetestowane przeze mnie, moją rodzinę i moich przyjaciół. Będziesz się świetnie bawić i poznasz nowych przyjaciół. Niektóre z miejsc, które odwiedzimy: ✔Wspaniałe centrum miasta - nowe i stare Rynek centralny Moja ulubiona ulica, która wciąż jest bardzo autentyczna, trochę rock'n'rollowa i pełna pysznego ulicznego jedzenia Alternatywne centrum kulturalne miasta pełne niesamowitej sztuki ulicznej i tętniącego życiem nocnego życia (mnóstwo historii!) Lokalna dzielnica mieszkaniowa Słynny smoczy most Przygotuj się na lokalną perspektywę Lublany i ciesz się wyluzowaną atmosferą miasta w dobrym towarzystwie. Podzielę się z Tobą moimi historiami i sekretami - gdzie wypić najlepszą kawę lub herbatę, gdzie są najlepsze puby i winiarnie, gdzie znaleźć najlepsze uliczne jedzenie, najlepsze wykwintne dania i najlepsze lokalne jedzenie, gdzie spędzam czas... Po drodze odwiedzimy moje ulubione ukryte perełki Lublany, a także najważniejsze atrakcje. Jeśli wycieczka nie jest dostępna w wybranym przez Ciebie terminie, skontaktuj się ze mną.

Zwiedzaj Lublanę z licencjonowanym przewodnikiem

Zwiedzaj Lublanę z licencjonowanym przewodnikiem

Jestem licencjonowaną wycieczką z przewodnikiem, urodziłem się i wychowałem w Lublanie i chciałbym twierdzić, że Lublana jest "moim" miastem. Jeśli więc chcesz zwiedzić miasto i dobrze się bawić, pozwól mi być Twoim partnerem w zbrodni :) Dlaczego smoki? Dlaczego smoki nie merdają ogonami? Dlaczego w pobliżu pomnika France Prešeren posadzono brzozy? Gdzie rzeźbiarz "Słoweńskich drzwi" zostawił swój podpis? Gdzie w Lublanie możesz znaleźć 700 twarzy w jednym miejscu? Który budynek w mieście jest najbardziej kolorowy? Co to jest Kranjska klobasa, štrukelj? Jaki jest najstarszy budynek w mieście? Jakie jest najbardziej znane zdanie burmistrza Lublany? Który budynek w centrum miasta ma prawo wyjść przed szereg? Co klatki w rzece mają wspólnego z piekarzami? Co wspólnego mają Donald Trump i Słowenia? Dlaczego Lublana jest "ukochanym" miastem? Dlaczego Lublana jest zielonym miastem? Kto jest największym kawalarzem w mieście? I wiele więcej...

Lublana: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

Lublana: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

Uzyskaj widok od wewnątrz na Stare Miasto w Lublanie, gdzie poznasz historię miasta i zobaczysz niektóre z jego najważniejszych zabytków. Podziwiaj architekturę miasta, idąc do Placu Prešerena i Potrójnego Mostu, a następnie udaj się w stronę Rynku Plečnika i katedry w Lublanie. Kontynuuj do ratusza i fontanny Robba, zanim przejdziesz przez Most Szewców i podziwiaj widoki na Bibliotekę Narodową i Uniwersytecką Słowenii. Dotrzesz do Letniego Teatru Križanke, zanim będziesz mógł podziwiać widoki na Plac Kongresowy.

Z Wiednia: Prywatna jednodniowa wycieczka po Lublanie i jeziorze Bled

Z Wiednia: Prywatna jednodniowa wycieczka po Lublanie i jeziorze Bled

Twój kierowca będzie czekał na Ciebie w lobby hotelowym lub przed Twoim adresem na kilka minut przed odbiorem i dołączysz do niego w całkowicie prywatnej wycieczce do stolicy Słowenii Lublany i jednego z najpiękniejszych jezior w Europie, Jeziora Bled. Podczas jazdy z Wiednia do Lublany zatrzymasz się na jednym z wielu postojów na autostradzie i miniesz austriackie i słoweńskie krajobrazy. Lublana jest stolicą i największym miastem Słowenii. Jest kulturalnym, edukacyjnym, gospodarczym, politycznym i administracyjnym centrum kraju, w którym mieszka około 0,3 miliona ludzi. Pierwsze osady pojawiły się na początku I wieku nad rzeką Ljubljanica, ale pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z pierwszej połowy XII wieku. Położone na środku szlaku handlowego między północnym Adriatykiem a regionem Dunaju, było historyczną stolicą Krainy, jednej z zamieszkałych przez Słoweńców części monarchii habsburskiej Wkrótce po przyjeździe nasz lokalny przewodnik będzie czekał na Ciebie przy wejściu do centrum miasta, gdzie będziesz miał 2-godzinną pieszą wycieczkę. Nasz profesjonalny przewodnik krótko wyjaśni historię miasta i kraju oraz wskaże wszystkie ważne miejsca w Lublanie, a także wszystkie mity z Lublany, takie jak Smoczy Most i jego symbol. Jest przedstawiony na szczycie wieży zamku w Lublanie w herbie Lublany oraz na przecinającym Lublanicę Smoczym Moście. Reprezentuje moc, odwagę i wielkość. Centralnym placem w Lublanie jest Plac Prešerena, na którym znajduje się franciszkański Kościół Zwiastowania, skąd można zwiedzić Rynek Miejski, na którym znajduje się również Ratusz, siedziba władz miasta. W centrum miasta można również zobaczyć katedrę w Lublanie, Galerię Narodową, Fontannę Robby, Filharmonię Słoweńską, Potrójny Most... Po pieszej wycieczce po Lublanie będziesz miał krótki czas na spacer po Starym Mieście i lunch. Następnie udasz się nad jezioro Bled i wyspę Bled. Jezioro Bled to jezioro w Alpach Julijskich w regionie Górnej Krainy w północno-zachodniej Słowenii, gdzie przylega do miasta Bled. Na wyspie znajduje się kilka budynków, z których głównym jest kościół pielgrzymkowy pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Średniowieczny zamek Bled stoi nad jeziorem na północnym brzegu i ma muzeum. Twój kierowca będzie czekał na Ciebie w umówionym wcześniej miejscu. Po zakończeniu bezpłatnej pieszej części wycieczki nasz kierowca odwiezie Cię z powrotem do miejsca docelowego w Wiedniu.

Lublana: historia, kultura i wspaniały zamek na piechotę

Lublana: historia, kultura i wspaniały zamek na piechotę

To dobry sposób na poznanie historii miasta, a następnie na udanie się do Lublany. Czas trwania około 2 godzin. Część w salicie, a część w pięknej, stromej drodze. Przejedź około 4,5 km. Ale nie żałuj, że okolica jest bardzo ładna. Jest to miejsce, w którym nie ma zbyt wielu ludzi i możemy rozkoszować się wszystkimi atrakcjami Lublany. Velocce descrizione partenza piazza del congresso porta Emona Ljubljana, poi verso piazza della rivoluzione francese. Direzione fontana di Ercole. W kierunku zamku przez vingnetto i wróć, mijając gminę i kończąc na placu Preseren. Podczas spaceru poznasz szczegóły Lublany. Nie żałuj butów trekkingowych. Aspirujemy z wielką chęcią do nowych odkryć.

Ljubljana: Najciekawsze atrakcje

Robba Fountain, Ljubljana: Wycieczki i bilety

Słowenia: Ciekawe miejsca

Robba Fountain, Ljubljana: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Robba Fountain, Ljubljana? Kliknij tutaj.