Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Riva, Split

Riva, Split – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

1. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto w Trogirze z transferem

2. Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto w Trogirze z transferem

Cofnij się w czasie i poznaj historię Splitu, od Pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego w 305 roku n.e., aż po dzień dzisiejszy. Podziwiaj, jak historia ożywa na Twoich oczach. Zobacz katedrę św. Domniusza z XII-wieczną dzwonnicą i odwiedź imponujący perystylowy dziedziniec Pałacu Dioklecjana. Podziwiaj posąg Grzegorza z Ninu autorstwa XX-wiecznego rzeźbiarza Ivana Meštrovicia. Przyjrzyj się bliżej imponującej Złotej Bramie, przez którą przeszedł Dioklecjan, aby wejść do swojego pałacu. Zejdź na promenadę Riva, aby podziwiać piękne widoki na Morze Adriatyckie, a także zobaczyć Ratusz Staromiejski i Zegar Miejski na Placu Ludowym. Po wycieczce po Splicie wybierz się w 45 minut do Trogiru i odkryj jeszcze jedno miejsce objęte ochroną UNESCO – Stare Miasto w Trogirze

Split: Rejs łodzią piracką po Błękitnej Lagunie z lunchem i napojami

3. Split: Rejs łodzią piracką po Błękitnej Lagunie z lunchem i napojami

Wybierz się nad wodę i wybierz się na rejs statkiem pirackim ze szklanym dnem do Błękitnej Laguny. Przeżyj przygodę z snorkelingiem nad Podwodnym Muzeum. Przeglądaj zatokę Fumija i wyspę Jelinak i podziwiaj oszałamiającą scenerię. Podziwiaj dziką przyrodę i piękno Błękitnej Laguny. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na środku promenady Riva w Splicie. Wejdź na pokład pirackiego statku i usiądź wygodnie przed wypłynięciem. Najpierw zatrzymaj się w zatoce Fumija. Pożycz fajkę i maskę i wskocz do wody. Spędź godzinę pływając. Następnie wejdź z powrotem na pokład pirackiego statku, aby zjeść lunch złożony z grillowanej ryby, kurczaka lub dań wegańskich podczas rejsu do następnego przystanku, Błękitnej Laguny. Po przyjeździe skorzystaj z godziny wolnego czasu na zwiedzanie i pływanie. W końcu docieramy na wyspę Jelinak, zwiedzamy Podwodne Muzeum (jedyne w swoim rodzaju, do którego dostęp jest ograniczony tylko do łodzi Korsaro), gdzie można pływać, nurkować i podziwiać krajobrazy. Znajdź niektóre z 7000 gatunków zwierząt i 6000 roślin, które zamieszkują te turkusowe wody. Wykorzystaj w pełni happy hour i kup pirackie koktajle, przekąski i lody w drodze powrotnej.

Split: lokalna historia i kultura 90-minutowa wycieczka piesza

4. Split: lokalna historia i kultura 90-minutowa wycieczka piesza

Ta wycieczka odkrywa miasto, które leży na wybrzeżu Adriatyku i ma niesamowity klimat i majestatyczne 1700-letnie tło historyczne, które jest chronione jako światowe dziedzictwo UNESCO. Założył je sam jeden z rzymskich cesarzy, który osiedlił się tutaj, by zamieszkać w jednym z najbardziej luksusowych pałaców emerytalnych, jakie świat kiedykolwiek widział. Wraz z lokalnymi ekspertami nasi przewodnicy wskażą mieszankę starożytnych ruin, zapraszającą kulturę śródziemnomorską i beztroskich mieszkańców, które mogą zagwarantować odwiedzającym sensacyjne i cenne wrażenia.

Split: Wycieczka piesza w małej grupie i degustacja wina

5. Split: Wycieczka piesza w małej grupie i degustacja wina

Wybierz się na spacer po Splicie z czasów rzymskich, średniowiecznym Splicie i Splicie dzisiaj z doświadczonym przewodnikiem, który ożywi przeszłość. Zobacz to, co najlepsze w Splicie podczas tej pieszej wycieczki, która obejmuje Pałac Dioklecjana, katedrę św. Duje, Peristil, pomnik Grzegorza z Ninu autorstwa Mestrovica, Złotą Bramę, Rivę, zegar miejski i ratusz. Dowiesz się więcej o historycznych atrakcjach Splitu, ale także dowiesz się wiele o Splicie dzisiaj. Następnie będziesz cieszyć się 45-minutową degustacją wina w lokalnej winiarni w pałacu, gdzie będziesz miał okazję cieszyć się profesjonalną prezentacją wina. Degustacja wina trwa 45 minut, podczas których skosztujesz najsłynniejszych win dalmatyńskich i usłyszysz opowieści o zbieraniu winogron i przygotowaniu wina. Wraz z winami skosztujesz dalmatyńskich przekąsek, które obejmują typowe dalmatyńskie potrawy, takie jak prosciutto, ser i oliwki. Wyjątkowa klimat lokalnej winiarni w Placu Dioklecjana oraz doskonały wybór win i lokalnych potraw sprawiają, że jest to niezapomniane przeżycie dla miłośników dobrego jedzenia i napojów.

Split: Zwiedzanie rzymskich ruin z audioprzewodnikiem

6. Split: Zwiedzanie rzymskich ruin z audioprzewodnikiem

Witamy w Splicie. W jego starożytnym sercu znajduje się Pałac Dioklecjana, który ma 1700 lat. Znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, wraz z resztą historycznego centrum miasta. Nasza wycieczka zaczyna się od widoku tego starego miasta z lotu ptaka, w jego makiecie na promenadzie Riva. Stamtąd zwiedzimy piwnice Pałacu Dioklecjana, rezydencję cesarską, centralny plac pałacu zwany Perystylem. Następnie przeniesiemy się w czasie, kierując się do północnej części kompleksu pałacowego ze średniowiecznymi budynkami, w tym gettem żydowskim. Stamtąd udamy się na spacer po historycznym centrum Splitu, który ponownie zaprowadzi nas na promenadę Riva. Wycieczka kończy się na eleganckich placach Prokurative i Fruit, po spokojnym spacerze bulwarami miasta w stylu francuskim i odkrywaniu. Podczas spaceru będziesz raczony opowieściami o starożytnej historii Splitu, a także unikalną układanką architektury i kultury, którą znajdziesz tutaj dzisiaj. Wskażę również niektóre lokalizacje, w których kręcono „Grę o tron”. Dołącz do mnie, doświadczonego i licencjonowanego lokalnego przewodnika, gdy cofniemy się w czasie i odkryjemy wszystko, co Split ma do zaoferowania. Mam nadzieję, że pod koniec trasy uznasz to za swoje ostateczne doświadczenie w Splicie. Należy pamiętać, że ta trasa nie wymaga wejścia do żadnego z miejsc biletowanych po drodze.

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

7. Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour With Local Historian to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej wycieczki pieszej po Splicie, która jest prowadzona przez lokalnego licencjonowanego przewodnika i profesjonalnego historyka w sposób See, Hear & Feel, odkryjesz miejsce światowego dziedzictwa UNESCO i "żywy" zabytek historyczny Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki miasta. Miejsce spotkania na rozpoczęcie wycieczki znajduje się w jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będziesz mógł usłyszeć wprowadzenie do wycieczki, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, celu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, tak jak robili to rzymski cesarz i cesarzowa. Tutaj również zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkryjesz to, co następuje. Miejsca w pałacu, takie jak główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Centralne Podstruktury (Piwnice Centralne) i inne będą się wyróżniać i "pokażą" swoją osobliwość poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które będziesz mógł usłyszeć od swojego przewodnika. Podczas spaceru po "salonie" Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśnione połączenie między rzymskim i średniowiecznym okresem historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w styl życia "pomalo", abyś mógł w nim uczestniczyć podczas pobytu w Splicie. O tym, że Split ma, oprócz magicznej historii rzymskiej, również bogatą historię średniowieczną i współczesną, dowiesz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place "ukrywają" w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, pobudzą Twoją wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i sekretny ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Mimo że historia Splitu jest skrzynią skarbów, miasto składa się nie tylko z zabytków i legend, więc zostaniesz również wprowadzony w niektóre codzienne tematy mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego "krwiobiegu". "Historia do życia" podczas tej wycieczki zostanie również przedstawiona za pomocą obrazów i zdjęć rekonstrukcji 3D za pośrednictwem książki z wyświetlaczem. Dołącz do wycieczki i wejdź w to spersonalizowane doświadczenie "więcej niż wycieczki" w sensie Zobacz, Usłysz i Poczuj i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Wycieczka po Splicie prywatną rikszą elektryczną-WEST TOUR

8. Wycieczka po Splicie prywatną rikszą elektryczną-WEST TOUR

Odkryj oszałamiające miasto Split w wyjątkowy i ekologiczny sposób podczas naszej wycieczki elektryczną rikszą! Zobacz piękno Pałacu Dioklecjana (Złota, Srebrna i Brązowa Brama), przespaceruj się tętniącą życiem promenadą Riva, podziwiaj wspaniałość Marmontova i Prokurative i rozkoszuj się malowniczymi widokami na HNK, Matejuską i słynne zachodnie wybrzeże. Wybierz się na spokojny spacer po parku Sustipan i Alei Gwiazd w Splicie. Nasi doświadczeni przewodnicy pokażą Ci to, co najlepsze w Splicie, zapewniając wygodę, styl i spersonalizowaną uwagę. •Nasze wycieczki kończą się w miejscu spotkania. •Godziny pracy od 8:00 do 20:00. • NAJLEPSZE komentarze na Tripadvisor!!! (5,0-400+ komentarzy) • ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ DZIŚ i poznaj Split jak nigdy dotąd! • Podczas rezerwacji prosimy o informację, o której godzinie chcą Państwo rozpocząć wycieczkę.

Split: 2-godzinna prywatna wycieczka piesza

9. Split: 2-godzinna prywatna wycieczka piesza

Split jest głównym ośrodkiem miejskim, kulturalnym i komunikacyjnym Dalmacji. To 1700-letnie miasto jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO, z licznymi zabytkami archeologicznymi, historycznymi i kulturalnymi, wśród których szczególne miejsce zajmuje słynny pałac Dioklecjana. To miasto jest pełne życia kulturalnego i rozrywkowego, zwłaszcza latem, kiedy Split ze swoimi sklepami, podwórkami i innymi miejscami staje się wielką sceną pod gołym niebem. Po spotkaniu zostaniesz poprowadzony przez historyczną część miasta. Pałac Dioklecjana jest dziś sercem miasta Split i częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedź dobrze zachowane piwnice Pałacu Dioklecjana, których celem architektonicznym było podniesienie cesarskiej dzielnicy mieszkalnej na piętrze. Piwnice Pałacu Dioklecjana były też miejscem kręcenia „Gry o tron”. Następnie wejdziesz po schodach do Peristilu. Peristil miał być używany przez Dioklecjana i kult żyjącego syna Jowisza, którego świątynię również zobaczymy. Będziesz podziwiać katedrę św. Duje (św. Duje jest patronem Splitu), pierwotnie mauzoleum Dioklecjana, o którym mówi się, że jest to najstarsza katedra na świecie. Obok Pałacu Dioklecjana znajduje się piękna średniowieczna część miasta z Placem Ludowym zwanym Pjaca, pochodzącym z okresu panowania weneckiego. Zwiedzanie zakończymy w Riva, pięknym nabrzeżu z mnóstwem restauracji i kawiarni.

Split: 1,5-godzinna piesza wycieczka i Pałac Dioklecjana

10. Split: 1,5-godzinna piesza wycieczka i Pałac Dioklecjana

Zwiedź stare miasto w Splicie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem i zachwyć się zabytkowym Pałacem Dioklecjana, zbudowanym dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku naszej ery. Spaceruj labiryntem uliczek zabytkowego centrum miasta i podziwiaj mieszankę stylów architektonicznych, od ostatniego pozostałego egipskiego sfinksa z czarnego granitu w perystylu aż po nowsze budynki z XX wieku. Podpatrz śródziemnomorski styl życia mieszkańców i poznaj historię tego magicznego miasta, przechadzając się po terenie pałacu od Bramy Południowej przez piwnice aż po główny plac pałacowy. Zachwyć się Bramą Północną i Zachodnią i odkryj miejsce, gdzie niegdyś znajdował się targ owoców (Voćni Trg). Udaj się na promenadę Riva i zobacz panoramiczny widok na wzgórze Marjan. Zwiedź najstarszy katolicki kościół na świecie, katedrę świętego Duje, na którą przekształcono dawne mauzoleum z czasów cesarstwa rzymskiego.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 34
Sortuj wg::

Riva, Split: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Riva, Split? Kliknij tutaj.

Riva, Split: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1341 opinii

Naszym przewodnikiem był Mario, który jest także nauczycielem historii. Był zarówno kompetentny, jak i zabawny, zapewnił ciekawe spostrzeżenia na temat życia w Splicie na przestrzeni wieków, a także współcześnie. Jego szczegółowe opisy ożywiły stare miasto Split i pałac Dioklecjana. Gorąco polecamy tę wycieczkę.

Całkowicie zgubiliśmy się w miejscu spotkania i Olga w końcu nas znalazła, co było bardzo miłe z jej strony. Wycieczka była świetna, pouczająca, a spędzanie czasu z Olgą było przyjemnością. Zabrała nas do restauracji „Dujkin Dvor” i wróciliśmy tam już dwa razy na kolację. Gorąco polecam tę wycieczkę!

Kiedy chodziłem sam, wiele widziałem i dziwiłem się, ale nic nie rozumiałem. Z przewodnikiem Sławkiem wszystko ożyło. Gdzie wcześniej widziałem na własne oczy, teraz nie tylko widziałem, ale czułem w sercu. Poleciłbym tę wycieczkę każdemu, wydaje się, że ma doskonały stosunek jakości do ceny.

Doskonała wycieczka! Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i sprawił, że nauka o Pałacu Dioklecjana była dodatkową zabawą! Wysoce zalecane!

Mario był naszym przewodnikiem i gorąco go polecamy. Bardzo kompetentny, pomocny z poczuciem humoru.