Atrakcje i wycieczki
Riva, Split

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 59
Sortuj wg::

Riva, Split – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Pałac Dioklecjana i opcjonalna wycieczka po Starym Mieście w Trogirze

Split: Pałac Dioklecjana i opcjonalna wycieczka po Starym Mieście w Trogirze

Cofnij się w czasie i poznaj historię Splitu, od Pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego w 305 roku n.e., aż po dzień dzisiejszy. Podziwiaj, jak historia ożywa na Twoich oczach. Zobacz katedrę św. Domniusza z XII-wieczną dzwonnicą i odwiedź imponujący perystylowy dziedziniec Pałacu Dioklecjana. Podziwiaj posąg Grzegorza z Ninu autorstwa XX-wiecznego rzeźbiarza Ivana Meštrovicia. Przyjrzyj się bliżej imponującej Złotej Bramie, przez którą przeszedł Dioklecjan, aby wejść do swojego pałacu. Zejdź na promenadę Riva, aby podziwiać piękne widoki na Morze Adriatyckie, a także zobaczyć Ratusz Staromiejski i Zegar Miejski na Placu Ludowym. Po wycieczce po Splicie wybierz się w 45 minut do Trogiru i odkryj jeszcze jedno miejsce objęte ochroną UNESCO – Stare Miasto w Trogirze

Split: Wycieczka do podwodnego muzeum Błękitna Laguna

Split: Wycieczka do podwodnego muzeum Błękitna Laguna

Wybierz się nad wodę i wybierz się na rejs statkiem pirackim ze szklanym dnem do Błękitnej Laguny. Przeżyj przygodę z snorkelingiem nad Podwodnym Muzeum. Przeglądaj zatokę Fumija i wyspę Jelinak i podziwiaj oszałamiającą scenerię. Podziwiaj dziką przyrodę i piękno Błękitnej Laguny. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na środku promenady Riva w Splicie. Wejdź na pokład pirackiego statku i usiądź wygodnie przed wypłynięciem. Najpierw zatrzymaj się w zatoce Fumija. Pożycz fajkę i maskę i wskocz do wody. Spędź godzinę pływając. Następnie wejdź z powrotem na pokład pirackiego statku, aby zjeść lunch złożony z grillowanej ryby, kurczaka lub dań wegańskich podczas rejsu do następnego przystanku, Błękitnej Laguny. Po przyjeździe skorzystaj z godziny wolnego czasu na zwiedzanie i pływanie. W końcu docieramy na wyspę Jelinak, zwiedzamy Podwodne Muzeum (jedyne w swoim rodzaju, do którego dostęp jest ograniczony tylko do łodzi Korsaro), gdzie można pływać, nurkować i podziwiać krajobrazy. Znajdź niektóre z 7000 gatunków zwierząt i 6000 roślin, które zamieszkują te turkusowe wody. Wykorzystaj w pełni happy hour i kup pirackie koktajle, przekąski i lody w drodze powrotnej.

Split: lokalna historia i kultura 90-minutowa wycieczka piesza

Split: lokalna historia i kultura 90-minutowa wycieczka piesza

Ta wycieczka odkrywa miasto, które leży na wybrzeżu Adriatyku i ma niesamowity klimat i majestatyczne 1700-letnie tło historyczne, które jest chronione jako światowe dziedzictwo UNESCO. Założył je sam jeden z rzymskich cesarzy, który osiedlił się tutaj, by zamieszkać w jednym z najbardziej luksusowych pałaców emerytalnych, jakie świat kiedykolwiek widział. Wraz z lokalnymi ekspertami nasi przewodnicy wskażą mieszankę starożytnych ruin, zapraszającą kulturę śródziemnomorską i beztroskich mieszkańców, które mogą zagwarantować odwiedzającym sensacyjne i cenne wrażenia.

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Split: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Splitu

Poznaj Split we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Splitu. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a następnie niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour With Local Historian to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej wycieczki pieszej po Splicie, która jest prowadzona przez lokalnego licencjonowanego przewodnika i profesjonalnego historyka na zasadzie "zobacz, usłysz i poczuj", odkryjesz wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i "żywy" zabytek historyczny Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki miasta. Miejsce zbiórki na rozpoczęcie wycieczki znajduje się w jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będziesz mógł usłyszeć wprowadzenie do wycieczki, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, celu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, tak jak robili to rzymski cesarz i cesarzowa. Tutaj również zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkryjesz to, co następuje. Miejsca w pałacu, takie jak główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Centralne Podstruktury (Piwnice Centralne) i inne będą się wyróżniać i "pokażą" swoją osobliwość poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które będziesz mógł usłyszeć od swojego przewodnika. Podczas spaceru po "salonie" Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśnione połączenie między rzymskim i średniowiecznym okresem historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w styl życia "pomalo", abyś mógł w nim uczestniczyć podczas pobytu w Splicie. O tym, że Split ma, oprócz magicznej historii rzymskiej, również bogatą historię średniowieczną i współczesną, dowiesz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place "ukrywają" w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, pobudzą Twoją wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i sekretny ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Mimo że historia Splitu jest skrzynią skarbów, miasto składa się nie tylko z zabytków i legend, więc zostaniesz również wprowadzony w niektóre codzienne tematy mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego "krwiobiegu". "Historia do życia" podczas tej wycieczki zostanie również przedstawiona za pomocą obrazów i zdjęć rekonstrukcji 3D za pośrednictwem książki z wyświetlaczem. Dołącz do wycieczki i wejdź w to spersonalizowane doświadczenie "więcej niż wycieczki" w sensie Zobacz, Usłysz i Poczuj i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Zwiedzanie rzymskich ruin z audioprzewodnikiem

Split: Zwiedzanie rzymskich ruin z audioprzewodnikiem

Witamy w Splicie. W jego starożytnym sercu znajduje się Pałac Dioklecjana, który ma 1700 lat. Znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, wraz z resztą historycznego centrum miasta. Nasza wycieczka zaczyna się od widoku tego starego miasta z lotu ptaka, w jego makiecie na promenadzie Riva. Stamtąd zwiedzimy piwnice Pałacu Dioklecjana, rezydencję cesarską, centralny plac pałacu zwany Perystylem. Następnie przeniesiemy się w czasie, kierując się do północnej części kompleksu pałacowego ze średniowiecznymi budynkami, w tym gettem żydowskim. Stamtąd udamy się na spacer po historycznym centrum Splitu, który ponownie zaprowadzi nas na promenadę Riva. Wycieczka kończy się na eleganckich placach Prokurative i Fruit, po spokojnym spacerze bulwarami miasta w stylu francuskim i odkrywaniu. Podczas spaceru będziesz raczony opowieściami o starożytnej historii Splitu, a także unikalną układanką architektury i kultury, którą znajdziesz tutaj dzisiaj. Wskażę również niektóre lokalizacje, w których kręcono „Grę o tron”. Dołącz do mnie, doświadczonego i licencjonowanego lokalnego przewodnika, gdy cofniemy się w czasie i odkryjemy wszystko, co Split ma do zaoferowania. Mam nadzieję, że pod koniec trasy uznasz to za swoje ostateczne doświadczenie w Splicie. Należy pamiętać, że ta trasa nie wymaga wejścia do żadnego z miejsc biletowanych po drodze.

Split: Wycieczka autobusowa do Trogiru + bezpłatna piesza wycieczka po Splicie

Split: Wycieczka autobusowa do Trogiru + bezpłatna piesza wycieczka po Splicie

Cofnij się w czasie dzięki naszej urzekającej porannej wycieczce do Trogiru, rozpoczynającej się w Splicie o godzinie 9:00. To wzbogacające doświadczenie zabierze Cię do jednego z najbardziej historycznych miast Chorwacji, Trogiru, obiektu z listy UNESCO, słynącego z nienaruszonego średniowiecznego krajobrazu ulicznego i fascynującego piękna architektury. Wycieczka jest starannie zaprojektowana, aby zaoferować kompleksową eksplorację historycznej istoty Trogiru, w połączeniu z łatwością półdniowej wycieczki, dzięki czemu wrócisz do Splitu o 11:45 ze wspomnieniami na całe życie. Twoja przygoda rozpoczyna się malowniczą 45-minutową jazdą ze Splitu, podczas której będziesz świadkiem zapierającego dech w piersiach dalmatyńskiego krajobrazu. Gdy zbliżasz się do Trogiru, widok tego starożytnego miasta na wyspie, połączonego ze stałym lądem kamiennym mostem, tworzy malowniczą scenerię. Jego strategiczne położenie na Morzu Adriatyckim sprawiło, że Trogir przez wieki był kluczowym ośrodkiem morskim i kulturalnym. Po przyjeździe zostaniesz oprowadzony przez naszego przewodnika, gotowego poprowadzić Cię przez kręte średniowieczne uliczki Trogiru. Twoim pierwszym przystankiem jest majestatyczna katedra św. Wawrzyńca, arcydzieło architektury romańsko-gotyckiej. Zwróć uwagę na skomplikowany portal Radovana, najważniejszy element chorwackiego kunsztu, przedstawiający sceny z pism świętych i codziennego średniowiecznego życia. Spaceruj po głównym placu, zdominowanym przez piękne pałace Cipiko i ratusz, prezentujące bogatą mieszankę stylów renesansowych i barokowych, które charakteryzują większość architektury Trogiru. Każdy zakręt i zakątek miasta odsłania warstwy historii, od greckich początków po panowanie weneckie, a każda epoka pozostawia niezatarty ślad na tkance miasta. W odległości krótkiego spaceru od centrum miasta znajduje się imponująca twierdza Kamerlengo, zbudowana przez Wenecjan w XV wieku jako fortyfikacja wojskowa. Chociaż czas zwietrzał jej kamienie, twierdza stoi jako cichy strażnik przeszłości Trogiru. Wspinaczka na jej mury obronne oferuje panoramiczny widok na Trogir i otaczające go lazurowe wody Adriatyku, idealny moment na zapierające dech w piersiach zdjęcia. Po wycieczce z przewodnikiem, ciesz się czasem wolnym, aby zanurzyć się w atmosferze Trogiru. Możesz odwiedzić jeden z lokalnych sklepów rzemieślniczych, spróbować tradycyjnej kuchni dalmatyńskiej w przytulnej kawiarni lub po prostu cieszyć się spokojną chwilą na nabrzeżu, obserwując przepływające łodzie. Po zakończeniu wycieczki wyruszysz w podróż powrotną do Splitu, docierając z powrotem o 11:45. Ta półdniowa wycieczka zapewni Ci resztę dnia na dalsze odkrywanie tętniących życiem ulic Splitu, jego tętniących życiem rynków, a może na spokojny spacer promenadą Riva. Możesz również dołączyć do naszej wycieczki pieszej po pałacu Dioklecjana bezpłatnie, ponieważ jest ona wliczona w cenę wycieczki do Trogiru.

Z Makarskiej: Mała wycieczka grupowa do miasta Split

Z Makarskiej: Mała wycieczka grupowa do miasta Split

Wyrusz w malowniczą podróż z Makarskiej do tętniącego życiem Splitu podczas naszej wycieczki w małej grupie. Ciesz się elastycznością 4 godzin i 30 minut wolnego czasu, aby zagłębić się w bogatą kulturę Splitu i kultowe zabytki we własnym tempie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wędrować po Pałacu Dioklecjana, spacerować promenadą Riva, czy też delektować się lokalną kuchnią, nasza wycieczka oferuje idealne połączenie eksploracji i relaksu. Dołącz do nas, aby przeżyć niezapomniane wrażenia wzdłuż oszałamiającego wybrzeża Dalmacji.

Wycieczka piesza po Splicie: Historia, legendy i opowieści

Wycieczka piesza po Splicie: Historia, legendy i opowieści

Dołącz do tej wycieczki, aby poznać bogate dziedzictwo i transformację Splitu od czasów Dioklecjana do dziś. Urodziłem się i wychowałem w Splicie i cieszę się, że mogę dzielić się bogatą historią, kulturą i ukrytymi klejnotami mojego rodzinnego miasta! Będziesz częścią małej grupy, dzięki czemu będziesz mógł naprawdę cieszyć się na każdym kroku. Pozwól, że zabiorę Cię w urzekającą podróż przez starożytne miasto Split i kultowy Pałac Dioklecjana. Ta wycieczka oferuje eksplorację i wyjaśnienie bogatego dziedzictwa i transformacji tego obiektu z listy UNESCO od czasów cesarza Dioklecjana do tętniącej życiem teraźniejszości. Spacerujemy po brukowanych uliczkach Starego Miasta w Splicie, gdzie każdy zakątek kryje w sobie historię do opowiedzenia. Poznaj imponujące mury pałacowe i architekturę kompleksu pałacowego, który stoi tu ponad 1700 lat, kiedy Dioklecjan wybrał go na swoją luksusową rezydencję.

Split: Najciekawsze atrakcje

Riva, Split: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Riva, Split: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Riva, Split? Kliknij tutaj.

Riva, Split: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(1341 recenzji)

Dołączyliśmy do wycieczki o 18:00, która była idealna, ponieważ było mniej gorąco i mniej ludzi na starym mieście. Naszym przewodnikiem był Jakov, który wcześniej był nauczycielem języka angielskiego i historii, co oznacza, że mówił doskonale po angielsku i był w stanie przekazać nam historię pałacu. Będąc pochodzący ze Splitu, opowiadał także o życiu mieszkańców Splitu i swoich osobistych rekomendacjach dotyczących jedzenia w Splicie. Wycieczka tak nam się podobała, że postanowiliśmy spędzić więcej czasu w Splicie. Dziękuję Jakov!

Naprawdę podobała nam się ta trasa prowadzona przez Jakova! Z entuzjazmem oprowadził nas po wszechstronnej wycieczce pełnej historii i kultury po Splicie, Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana. Sprawił, że było to zabawne i przyjemne, a także przedstawił kilka rekomendacji. Ta trasa i Jakov zdecydowanie dały nam pełniejsze zrozumienie tej części Splitu i były przyjemną częścią naszej podróży!

Po wczorajszej wędrówce po mieście wspaniale było dodać trochę przejrzystości wyjątkowej architekturze, nadać zamkowi znaczenie i usłyszeć o historii i kulturze regionu. Nasz przewodnik szczegółowo opowiedział o Splicie i dodał świetną gamę humoru, pochodzenie rodzinne i wszystko to bez uprzedzeń. Gorąco polecam wycieczkę, dziękuję.

Całkowicie zgubiliśmy się w miejscu spotkania i Olga w końcu nas znalazła, co było bardzo miłe z jej strony. Wycieczka była świetna, pouczająca, a spędzanie czasu z Olgą było przyjemnością. Zabrała nas do restauracji „Dujkin Dvor” i wróciliśmy tam już dwa razy na kolację. Gorąco polecam tę wycieczkę!

Mario był naszym przewodnikiem i gorąco go polecamy. Bardzo kompetentny, pomocny z poczuciem humoru.