Dodaj daty

Ripley's Believe It or Not! Amsterdam

Ripley's Believe It or Not! Amsterdam – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Najdziwniejsze muzeum w Amsterdamie: „Wierzcie lub Nie!”

1. Najdziwniejsze muzeum w Amsterdamie: „Wierzcie lub Nie!”

Wejdź do świata dziwactw w muzeum Ripley's w Amsterdamie. Poznaj ludzi, którzy trafili do Księgi Rekordów Guinnessa, i posłuchaj historii o rzadkich dziełach sztuki zebranych przez ciekawskiego odkrywcę i podróżnika po świecie, Roberta Ripleya. Stań obok najwyższego człowieka, jaki kiedykolwiek chodził po tej ziemi, i zrób zdjęcie lub przejedź się jedynym tunelem kosmicznym, jaki można znaleźć w Holandii. Zachwyć się iluzjami optycznymi i spróbuj swoich sił w interaktywnych grach umysłowych lub usiądź w gigantycznym drewnianym chodaku. Po wizycie w muzealnej części Ripley's Amsterdam zrelaksuj się w salonie o powierzchni 500 m². Napij się chłodzącego napoju i ciesz się wyjątkowym widokiem z lotu ptaka na plac Dam, jeden z najsłynniejszych placów w Europie. Wejdź do świata dziwactw w muzeum Ripley's w Amsterdamie, jednej z najdziwniejszych atrakcji Amsterdamu.

Amsterdam: piesza wycieczka z przewodnikiem po kawiarniach po Ganji

2. Amsterdam: piesza wycieczka z przewodnikiem po kawiarniach po Ganji

Poznaj kulturę amsterdamskich coffee shopów podczas 2- lub 2,5-godzinnej wycieczki pieszej z przewodnikiem. Wejdź w lokalny świat konopi w jednym z najstarszych coffee shopów w Amsterdamie. Twój przewodnik poprowadzi Cię ulicami miasta do słynnych coffee shopów, pubów i sekretnych średniowiecznych zakątków. Odwiedź co najmniej 1 coffee shop podczas krótszej wycieczki i co najmniej 2 w ramach dłuższej wycieczki. W sumie odwiedzisz do 3 coffee shopów.  Przejdź się legendarną, kolorową ulicą gejów Reguliersdwarsstraat oraz Warmoesstraat, jedną z najstarszych ulic w Amsterdamie. Dowiedz się więcej o historii i polityce narkotykowej oraz zapoznaj się z menu i próbkami z niektórych ze sklepów. Uzyskaj lokalną perspektywę dzięki przewodnikowi, który jest mieszkańcem Amsterdamu i doskonale zna lokalny świat marihuany. Wycieczka kończy się w pobliżu Rembrandtplein.

1-godzinny rejs po kanałach Amsterdamu i Ripley's Believe it or Not

3. 1-godzinny rejs po kanałach Amsterdamu i Ripley's Believe it or Not

Wejdź na pokład łodzi ze szklanym dachem i zobacz zabytki Amsterdamu z innej perspektywy podczas 1-godzinnego rejsu kanałami. Podziwiaj wielowiekowe domy kupieckie i zabytki światowego dziedzictwa UNESCO z XVII-wiecznego Złotego Wieku z historycznych dróg wodnych. Podziwiaj dekoracyjne fasady i kultowe zabytki centrum miasta, takie jak Dom Anny Frank, imponujący Westerkerk i Chudy Most nad rzeką Amstel. Wejdź do niesamowitego muzeum, które prezentuje najbardziej niezwykłą na świecie kolekcję osobliwości przyrodniczych, naukowych, artystycznych i ludzkich z biletem wstępu na szybką ścieżkę do Ripley's Wierzcie lub Nie! Wybierz się w podróż do dziwacznych, odkrywając starożytne cywilizacje i zobacz niezwykłą sztukę współczesną. Niektórzy twierdzą, że jest to jedno z najdziwniejszych miejsc w mieście, ale jeśli interesują Cię dziwne fakty, koniecznie musisz je zobaczyć!

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Ripley's Believe It or Not! Amsterdam: najlepsze atrakcje w pobliżu

Ripley's Believe It or Not! Amsterdam: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ripley's Believe It or Not! Amsterdam? Kliknij tutaj.

Ripley's Believe It or Not! Amsterdam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(2643 recenzji)

Szczerze mówiąc, byłem trochę sceptyczny. Co tam można zobaczyć, prawda? Ja i cała rodzina byliśmy mile zaskoczeni. Muzeum oferuje różne i niesamowite ciekawostki na kilku piętrach. Nawet dzieci (14, 11 lat) z przyjemnością oglądały wystawę. Możemy to tylko polecić.

Wspaniałe doświadczenie! W 100% warte odwiedzenia. To wspaniałe dla wszystkich grup wiekowych, świetnie się bawiliśmy. Odwiedziliśmy Ripley's na placu Dam dwa razy i za każdym razem widzieliśmy inne rzeczy.

świetne muzeum, parter i początek zwiedzania jest skromny ale im wyżej tym lepiej. zdecydowanie polecam wszystkim którzy chcą zobaczyć coś nowego, niespodziewanego. takiego muzeum jeszcze nigdzie nie spotkałem

Świetnie, pojechaliśmy we dwoje dorosłych, było interesująco i wiele do zobaczenia, wyluzowana atmosfera i można było rozejrzeć się w swoim czasie. Świetna opcja, jeśli pada deszcz!

bardzo fajne miejsce dla Dużych i Małych wiele ciekawostek, na samej górze kawiarnia z cudownym widokiem na Plac Dam.