Rijksmuseum
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Zarezerwuj bilet już teraz

Rijksmuseum: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Rijksmuseum”

Amsterdam – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 499

5 najbardziej znanych obrazów w Rijksmuseum

Oprócz historycznych artefaktów, największe muzeum w Holandii posiada wspaniałą kolekcję najlepszych dzieł, jakie stworzyli artyści z tego kraju. Wśród jej okazów znajduje się ponad 2000 dzieł artystów niderlandzkiego Złotego Wieku: Rembrandt, Van Gogh i Veermer to tylko niektórzy z nich! Oto lista kilku dzieł, które koniecznie trzeba zobaczyć.

„Mleczarka” Jana Vermeera

„Mleczarka” Jana Vermeera

Strużka płynącego mleka to jedyny ruch, jaki Jan Vermeer uchwycił na tej wspaniałej scenie rodzajowej. Ten typ malarstwa był jego specjalnością – podobnie jak przepiękne oddanie światła.

„Autoportret w pilśniowym kapeluszu” Vincenta Van Gogha

„Autoportret w pilśniowym kapeluszu” Vincenta Van Gogha

Ten autoportret malarza, oprócz, rzecz jasna, twarzy autora, uchwycił również jego przejście w postimpresjonizm – styl, który zdefiniował jego wczesną twórczość. Doskonała przystawka przed wizytą w Muzeum Van Gogha.

„Bitwa pod Waterloo” Jana Willema Pienemana

„Bitwa pod Waterloo” Jana Willema Pienemana

Nad armią Napoleona unoszą się ciemne chmury, lecz na bohaterów z Wielkiej Brytanii i Królestwa Niderlandów padają promienie słońca. Chyba nie musimy mówić, komu kibicował autor?

Wczesny autoportret Rembrandta

Wczesny autoportret Rembrandta

To niecodzienne rozwiązanie jak na autoportret – twarz autora jest częściowo ukryta w cieniu. Co on mógł mieć na myśli? Chciał skomentować próżność współczesnych mu twórców, czy po prostu podpuścić nas, żebyśmy przyjrzeli mu się bliżej?

„Spłoszony łabędź

„Spłoszony łabędź" Jana Asselijna

W obliczu zagrożenia ze strony zbliżającego się psa gończego namalowany przez Asselijna łabędź przybrał pozę, która przywodzi na myśl kung-fu. Trudno stwierdzić, jakie były jego intencje, ale niedługo po namalowaniu obraz stał się symbolem holenderskiego ruchu oporu.

Nasze wskazówki

Kiedy najlepiej je odwiedzić?

Rijksmuseum jest czynne w godz. 9.00-17.00 każdego dnia w roku – tak, nawet w Boże Narodzenie! Aby uniknąć kolejek, najlepiej przyjść przed godz. 10.00 lub po godz. 15.00; pamiętaj jednak, że wybierając drugi wariant, nie będziesz mieć dużo czasu na zwiedzanie. Największy ruch jest w kwietniu, maju i sierpniu – w godzinach szczytu zdarza się czekać w kolejce nawet pół godziny.

"Jak się tam dostać? "

Rijksmuseum znajduje się na Museumplein w południowej części miasta (Amsterdam-Zuid). Można tam dojechać tramwajami linii 2 i 5 (przystanek „Rijksmuseum”), 7 i 12 (przystanek „Museumplein”) oraz 10 (przystanek „Spiegelgracht”).

Ile czasu przeznaczyć na zwiedzanie?

To zależy od tego, czy chcesz spędzić trochę czasu przy każdym dziele, czy masz listę tych najlepszych, a resztę wolisz ominąć. Tak czy inaczej, na wizytę przeznacz co najmniej 2-3 godziny.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Muzeum jest otwarte 365 dni w roku w godz. 9.00-17.00.
 • Cena
  Najtańsze bilety wstępu dla dorosłych kosztują 17,50 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno okaże się przydatny. Rzuć okiem na nasze najpopularniejsze wycieczki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Niedaleko muzeum zatrzymują się tramwaje linii 2, 5, 7, 10 i 12. Zanim wysiądziesz, sprawdź nazwę przystanku!
 • Dodatkowe wskazówki

  • Do ogrodu Rijksmuseum, sklepu i kawiarni można wejść bez biletu.

  • Dla zwiedzających poniżej 18. roku życia wstęp jest bezpłatny.

Rijksmuseum: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.6 / 5
na podstawie 10 847 opinii

dzięki tej karcie zwiedziłam bardzo wiele miejsc w Amsterdamie w ciągu 2 dni, w tym największe muzea :) Polecam skorzystanie z rejsu kanałami, gdyż jest wliczony w cenę, a na prawdę przyjemnie można w ten sposób zwiedzić miasto i dowiedzieć się bardzo interesujących rzeczy - przewodnik w 13 językach.

Karnet I Amsterdam City Card Autor:

Super zorganizowane muzeum, na dodatek trafiliśmy na czasową wystawę Velazqueza i Rembrandta . Polecam dla tych którzy uczęszczają do muzeów jak i dla ludzi, którzy odwiedzają takie miejsca rzadziej . Pozycja obowiązkowa jeśli jest się kilka dni w Amsterdamie :)

Amsterdam: bilet wstępu do Rijksmuseum Autor:

Mylne miejsce odbioru biletu. Podany punkt spotkania i zamiany rezerwacji na bilet nie istnieje. Z kodem kreskowym na rezerwacji wejdziemy bezpośrednio do muzeum. Poza tym wszystko ok, szybki serwis dostarczenia rezerwacji i bardzo dobra wycieczka.

Amsterdam: bilet wstępu do Rijksmuseum Autor:

W muzeum każdy znajdzie coś dla siebie ! Fani broni, narzędzi czy zastaw stołowych tez znajda dla siebie coś interesującego .w muzeum znajdują się dzieła np Rembrandta wiec warto się tam wybrać . Ogromna przestrzeń wiec lepiej mieć zapas czasu :)

Amsterdam: bilet wstępu do Rijksmuseum Autor:

Wspaniałe zbiory. Wspaniała ekspozycja. Byłem tam trzydzieści lat temu. Teraz wróciłem (mając w pamięci informacje o długim remoncie muzeum). Wciąż jestem zachwycony.

Amsterdam: bilet wstępu do Rijksmuseum Autor: