
Amsterdam: Rijksmuseum Tour z przewodnikiem eksperta
- Mała grupa
- Opcje czasu trwania: 2 - 2,5 godz.
Od
100,70 €
za osobę
Oprócz historycznych artefaktów, największe muzeum w Holandii posiada wspaniałą kolekcję najlepszych dzieł, jakie stworzyli artyści z tego kraju. Wśród jej okazów znajduje się ponad 2000 dzieł artystów niderlandzkiego Złotego Wieku: Rembrandt, Van Gogh i Veermer to tylko niektórzy z nich! Oto lista kilku dzieł, które koniecznie trzeba zobaczyć.
Strużka płynącego mleka to jedyny ruch, jaki Jan Vermeer uchwycił na tej wspaniałej scenie rodzajowej. Ten typ malarstwa był jego specjalnością – podobnie jak przepiękne oddanie światła.
Ten autoportret malarza, oprócz, rzecz jasna, twarzy autora, uchwycił również jego przejście w postimpresjonizm – styl, który zdefiniował jego wczesną twórczość. Doskonała przystawka przed wizytą w Muzeum Van Gogha.
Nad armią Napoleona unoszą się ciemne chmury, lecz na bohaterów z Wielkiej Brytanii i Królestwa Niderlandów padają promienie słońca. Chyba nie musimy mówić, komu kibicował autor?
To niecodzienne rozwiązanie jak na autoportret – twarz autora jest częściowo ukryta w cieniu. Co on mógł mieć na myśli? Chciał skomentować próżność współczesnych mu twórców, czy po prostu podpuścić nas, żebyśmy przyjrzeli mu się bliżej?
W obliczu zagrożenia ze strony zbliżającego się psa gończego namalowany przez Asselijna łabędź przybrał pozę, która przywodzi na myśl kung-fu. Trudno stwierdzić, jakie były jego intencje, ale niedługo po namalowaniu obraz stał się symbolem holenderskiego ruchu oporu.
Rijksmuseum jest czynne w godz. 9.00-17.00 każdego dnia w roku – tak, nawet w Boże Narodzenie! Aby uniknąć kolejek, najlepiej przyjść przed godz. 10.00 lub po godz. 15.00; pamiętaj jednak, że wybierając drugi wariant, nie będziesz mieć dużo czasu na zwiedzanie. Największy ruch jest w kwietniu, maju i sierpniu – w godzinach szczytu zdarza się czekać w kolejce nawet pół godziny.
Rijksmuseum znajduje się na Museumplein w południowej części miasta (Amsterdam-Zuid). Można tam dojechać tramwajami linii 2 i 5 (przystanek „Rijksmuseum”), 7 i 12 (przystanek „Museumplein”) oraz 10 (przystanek „Spiegelgracht”).
To zależy od tego, czy chcesz spędzić trochę czasu przy każdym dziele, czy masz listę tych najlepszych, a resztę wolisz ominąć. Tak czy inaczej, na wizytę przeznacz co najmniej 2-3 godziny.
Świetna sprawa, ale zdecydowanie bardziej opłaca się opcja 48h niż 24h. Warto zaplanować dzień i wtedy zostaje nam w kieszeni pokaźna sumka! W przypadku rejsu po kanałach był pewien problem, bo w ostatnich miesiącach punkty podane w aplikacji były nieczynne. Okazało się, że są to biura, gdzie kupujemy bilet, a start jest zupełnie gdzie indziej! Dopiero po wykonaniu telefonu można uzyskać taką informację.
dzięki tej karcie zwiedziłam bardzo wiele miejsc w Amsterdamie w ciągu 2 dni, w tym największe muzea :) Polecam skorzystanie z rejsu kanałami, gdyż jest wliczony w cenę, a na prawdę przyjemnie można w ten sposób zwiedzić miasto i dowiedzieć się bardzo interesujących rzeczy - przewodnik w 13 językach.
Karta daje wiele możliwości..bezpłatne poruszanie się na terenie Amsterdamu (tylko publiczne linie!) oraz mniej czasochłonne wejścia do obiektów muzealnych..