Riddarholmen

Riddarholmen
Liczba znalezionych atrakcji: 26
Sortuj wg::

Riddarholmen: najlepsze atrakcje w pobliżu

Riddarholmen – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Sztokholm: Rejs po centrum miasta z audioprzewodnikiem

Sztokholm: Rejs po centrum miasta z audioprzewodnikiem

Zobacz zabytki Sztokholmu z jego dróg wodnych podczas godzinnego rejsu po kanałach i drogach wodnych miasta. Rejs na królewską wyspę Djurgården i podziwianie panoramicznych widoków na panoramę Sztokholmu. Wejdź na pokład łodzi obok Pałacu Królewskiego na Starym Mieście i popłyń wąskim kanałem Djurgårds. Wypłyń na otwarte zatoki i wybrzeża wysp Archipelagu Sztokholmskiego i podziwiaj kolorowe budynki Gamla Stan. Przejdź obok Królewskiego Parku Dzikich Zwierząt na wyspie Djurgården. Udaj się na małą wysepkę Riddarholmen (część Gamla Stan) i przepłyń obok modnych ulic Södermalm. Korzystaj z bezpłatnego Wi-Fi na pokładzie doskonale wyposażonej łodzi, a także z udogodnień, takich jak toalety i mała kawiarnia. Po drodze słuchaj pouczającego komentarza audio za pomocą bezpłatnych słuchawek.

Gamla Stan: Wycieczka audio z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie

Gamla Stan: Wycieczka audio z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie

Brukowane uliczki Starego Miasta w Sztokholmie, Gamla Stan, są przesiąknięte historią. Opowiadają o tym, jak miasto stało się forsowaną przez zmiany klimatyczne średniowieczną osadą, punktem tranzytowym dla kupców udających się na wschodni Bałtyk, podążając wcześniejszymi szlakami Wikingów. Podczas tej pieszej wycieczki przedstawię Ci fascynujące stare miasto, które od wieków przyciąga podróżników. Spacerując wąskimi uliczkami Gamla Stan, wskażę cztery wyspy tworzące ten obszar: Stadholmen, Riddarholmen, Strömsborg i Helgeandholmen. Usłyszysz o ludziach, którzy ukształtowali miasto, takich jak Birger Jarl, uważany za ojca założyciela Sztokholmu, czy Gustav Vasa, ojciec szwedzkiej monarchii. Podczas tej okrągłej wycieczki opowiem Ci o obecnej monarchii i jej pochodzeniu. Usłyszysz o tym, jak miasto przekształciło się z wyzwolonego narodu w europejską potęgę, a wreszcie w demokratyczną monarchię. Po drodze zobaczysz: • Evert Taubes Terrass, spokojny plac nazwany na cześć szwedzkiego pisarza, artysty, kompozytora i piosenkarza • Kościół Riddarholmen, miejsce wiecznego spoczynku szwedzkich monarchów • Storkyrkan, różowa katedra św. Mikołaja, w której odbywały się koronacje i królewskie śluby, w tym ceremonia księżniczki Wiktorii i Daniela Westlinga w 2010 roku • Stortorget (Wielki Plac), gdzie zobaczysz Muzeum i Bibliotekę Nobla oraz usłyszysz o makabrycznej dekapitacji 91 szlachciców i biskupa w 1520 roku • Järnpojke, posąg Żelaznego Dziecka, którego głowa jest wygładzona przez przesądnych ludzi, którzy mają nadzieję, że spełnią się ich życzenia • Pałac Królewski w Sztokholmie i jego 608 pokoi • Misterny posąg św. Jerzego i smoka • Mårten Trotzigs Gränd, najwęższa ulica w Sztokholmie • Västerlånggatan, najdłuższa ulica handlowa Gamla Stan. Dołącz do mnie w tym 75-minutowym spacerze brukowanymi uliczkami i ulicami, aby poznać sztokholmską i szwedzką architekturę, dzieła sztuki i lokalną kuchnię. Po drodze jest wiele miejsc, w których można coś przekąsić lub obejrzeć wystawy wystawowe.

Sztokholm: Zwiedzanie Segwayem

Sztokholm: Zwiedzanie Segwayem

Zwiedzaj Sztokholm bez wysiłku na osobistym transporterze Segway. Dołącz do tej 2-godzinnej wycieczki segwayem z przewodnikiem po ulubionych częściach najpiękniejszego miasta na świecie. Podczas jazdy zobaczysz najważniejsze atrakcje Sztokholmu, w tym Zamek Królewski, Muzeum Nobla, ratusz, stocznię, w której zbudowano statek Vasa, piękne wybrzeża niektórych z 14 wysp miasta i wiele więcej. To świetny sposób na wprowadzenie do miasta podczas pierwszej wizyty w Sztokholmie. Pouczający pierwszy widok ułatwi orientację podczas pozostałej części pobytu!

Wycieczka piesza Sztokholm Stare Miasto

Wycieczka piesza Sztokholm Stare Miasto

Wyrusz na ekscytującą dwugodzinną pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Sztokholmie, Gamla Stan, i odkryj historyczną Riddarholmen, Wysepkę Rycerską. Podziwiaj średniowieczną architekturę i panoramiczne widoki na nabrzeże, chłonąc tętniącą życiem atmosferę. Posłuchaj urzekających opowieści z przeszłości, które ożywią wąskie uliczki i historyczne place. Ta podróż w czasie nie tylko zapewni rozrywkę, ale także pogłębi twoje uznanie dla bogatej historii i uroku czarującego serca Sztokholmu. Poznaj tętniącą życiem esencję miasta podczas spaceru pełnego magii i historii.

Wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie (angielski/niemiecki/Spa.)

Wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie (angielski/niemiecki/Spa.)

Witaj/Willkommen/Bienvenidos! Nasza wycieczka piesza po Starym Mieście oferuje Ci szybkie podsumowanie "Gamla Stan" w zaledwie 90 minut. Dowiesz się więcej o mrocznej przeszłości i barwnej teraźniejszości Starego Miasta. Miejsce zbiórki znajduje się na skrzyżowaniu alei Storkyrkobrinken i Västerlånggatan 5 minut przed rozpoczęciem. Twój przewodnik Stockholm Summer Tours będzie miał na sobie widoczną kamizelkę. Nasza podróż rozpoczyna się na wyspie Riddarholmen i w kościele Riddarholmen, najstarszym zachowanym budynku w Sztokholmie. Po przedstawieniu historycznego centrum Sztokholmu kontynuujemy wzdłuż głównej ulicy handlowej Västerlånggatan, podziwiając historyczną architekturę i budynki wokół nas. Pokonujemy stare mury miejskie i mijamy restaurację Wikingów Aifur, a także najwęższą ulicę w Sztokholmie (aleja Mårten Trotzig). Skręcając w kierunku północnej części Starego Miasta, kontynuujemy wzdłuż Prästgatan ("ulicy kapłanów"), a następnie docieramy do głównego placu ("Stortorget") z kolorowymi budynkami. Wycieczka obejmuje oczywiście wizytę przy Żelaznym Chłopcu - najmniejszym posągu w Sztokholmie. Chociaż Sztokholm jest uważany za społeczeństwo bezgotówkowe, pamiętaj, aby przynieść trochę monet, aby dać Żelaznemu Chłopcu, ponieważ jest to uważane za szczęście! Za rogiem docieramy do naszego ostatniego przystanku - Pałacu Królewskiego, tuż obok katedry sztokholmskiej i Pałacu Gubernatora. Tutaj cieszymy się "Fika", podczas gdy Twój przewodnik opowiada Ci ostatnie historie, fakty i zalecenia. Po wycieczce Twój przewodnik zostanie z Tobą na pogawędkę i chętnie pomoże Ci z wszelkimi zaleceniami, w zależności od tego, czego możesz szukać. Jeśli masz jakiekolwiek alergie, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem, aby przewodnik mógł dostosować Fika. Nie możesz znaleźć wycieczki w wybranym dniu? Skontaktuj się z Stockholm Summer Tours, a my postaramy się jak najlepiej to rozwiązać! Z niecierpliwością czekamy na Ciebie tego lata.

Sztokholm: piesza wycieczka po Starym Mieście

Sztokholm: piesza wycieczka po Starym Mieście

Podążaj śladami ojców założycieli miasta podczas tej pouczającej wspólnej lub prywatnej pieszej wycieczki po sztokholmskim Starym Mieście. Ten pełen wrażeń spacer ujawnia barwne historie i legendy wczesnego życia w mieście, spacerując dobrze zachowanymi brukowanymi uliczkami. Podziwiaj wspaniałość kościoła Riddarholmen, pomnik założyciela Sztokholmu, Birgera Jarla, oraz XVI-wieczne pałace królewskie. Twój przewodnik opowie historie i legendy o mieście i ludziach, którzy tu mieszkali. Podziwiaj panoramiczne widoki na malownicze jezioro Mälaren i okolicę. To doskonałe wprowadzenie do Sztokholmu i jego Starego Miasta.

Sztokholm: samodzielna przygoda z kajakiem

Sztokholm: samodzielna przygoda z kajakiem

Przystań kajakowa znajduje się w samym sercu miasta, zaledwie 400 m od Adventure Café, więc wycieczkę z przewodnikiem rozpoczniesz w doskonałej lokalizacji. Ciesz się spokojnym wiosłem do zwiedzania, które zapewnia wspaniały punkt widokowy, gdy patrzysz na miasto z kajaka. Sztokholm jest pieszczotliwie nazywany „Wenecją Północy”, ponieważ znajduje się na 14 wyspach i jest połączony 57 mostami, więc zwiedzanie miasta kajakiem to świetny sposób. Co więcej, wiosłuj we własnym tempie podczas wycieczki z przewodnikiem. Otrzymasz krótkie wprowadzenie na temat spływów kajakowych i całego sprzętu potrzebnego do Twojej przygody, a następnie możesz wyruszyć w swoją przygodę.

Sztokholm: autobus hop-on hop-off: opcja autobusu i łodzi

Sztokholm: autobus hop-on hop-off: opcja autobusu i łodzi

Poznaj Sztokholm drogą lądową, wodną lub obiema. Zobacz różne oferowane opcje. Zdecyduj, dokąd chcesz się udać i stwórz własny plan zwiedzania stolicy Szwecji. Ciesz się nieograniczoną podróżą przez cały okres ważności biletu i wskakuj i wyskakuj na dowolnych przystankach na trasie. Odkryj słynne atrakcje, takie jak park rozrywki Gröna Lund, najstarszy na świecie skansen Skansen i malowniczą dzielnicę Fjällgatan. Ochłodź się w Ice Barze lub podziwiaj historyczne zabytki, takie jak Ratusz, Pałac Królewski, Muzeum Vasa i urokliwe budynki Starego Miasta. Doświadcz Sztokholmu z maksymalną elastycznością i minimalnym zamieszaniem! Autobus zatrzymuje się przy następujących atrakcjach: 1. Strömgatan/Opera Królewska 2. Pałac Królewski/Stare Miasto 3. Miejsce postoju statków wycieczkowych Viking Line/Stadsgården 4. Fjällgatan/Tjärhovsplan 5. Slussen 6. Pałac Królewski/Stare Miasto 7. Kungsträdgården 8. Strandvägen/Nybrokajen 9. Muzeum Vasa 10. Abba: Muzeum/Gröna Lund Tivoli 11. Skansen 10. Abba: The Museum/Gröna Lund Tivoli1 13. Muzeum Vasa 14. Muzeum Historyczne 15. Karlaplan 16. Stureplan 17. Sveavägen 18. Icebar/Vasagatan 19. Stadshuset/City Hall 20. Rådhuset/Court House 21. Dworzec główny/Cityterminalen Statek zatrzymuje się przy następujących atrakcjach: 1. Pałac Królewski 2. Nybroplan (przystanek łączący autobus i łódź) 3. Muzeum Vasa (przystanek autobusowy i przystanek łodzi) 4. Skeppsholmen / Muzeum Nowoczesne (przystanek autobusowy i przystanek łodzi) 5. Gröna Lund Tivoli / Muzeum ABBA (przystanek autobusowy i przystanek dla łodzi) 6. Linia Wikingów/Stadsgården (przystanek autobusowy i przystanek dla łodzi) 7. Fotografiska 8. Slussen Wszystkie rejsy hop-on hop-off przejeżdżają przez terminal wycieczkowy, dopóki statek znajduje się w porcie. Dotyczy to terminali w Stadsgården i Frihamnen.

Sztokholm: Całodniowa wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem z lunchem

Sztokholm: Całodniowa wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem z lunchem

Odkryj obowiązkowe skarby Sztokholmu i wszystkie najważniejsze atrakcje podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Ciesz się zwiedzaniem all-inclusive z odbiorem z hotelu (jeśli jest dostępny), wszystkimi biletami wstępu, lunchem i profesjonalnym przewodnikiem z niebieską plakietką. Dołącz do swojego przewodnika, aby odkryć najbardziej kultowe atrakcje Sztokholmu, Stare Miasto podczas pieszej wycieczki, zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu Królewskiego i wizytę na wyspie Riddarholmen. Zobacz najstarszy kościół w Sztokholmie, Storkyrkan, z zewnątrz i odwiedź Muzeum Vasa, aby odkryć najlepiej zachowany XVII-wieczny statek na świecie. Zjedz lunch (wliczony w cenę), aby uzupełnić paliwo przed udaniem się do następnego miejsca docelowego. Następnie odwiedź Pałac Drottningholm na wycieczkę z przewodnikiem, podziwiaj Park Drottingholm, obiekt z listy UNESCO, i zobacz więcej atrakcji podczas całodniowej krajoznawczej przygody. Zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu Królewskiego Tre Kronor na starym mieście "gamla Stan" Słuchaj swojego przewodnika, który opowiada ciekawe historie o każdym z odwiedzanych miejsc i odkrywaj ukryte skarby podczas zwiedzania miasta.

Sztokholm: Koniecznie zobacz Ratusz, Stare Miasto i statek Vasa

Sztokholm: Koniecznie zobacz Ratusz, Stare Miasto i statek Vasa

Jeśli szukasz specjalnej lokalnej wycieczki po głównych zabytkach Sztokholmu, z lokalnym przewodnikiem, który mówi w Twoim języku, to nie szukaj dalej, ta wycieczka jest dla Ciebie! Jest to wycieczka z przewodnikiem po obowiązkowych atrakcjach Sztokholmu - ratuszu, wyspie szlacheckiej (Riddarholmen), szwedzkim parlamencie, Starym Mieście (Gamla Stan), Pałacu Królewskim i Muzeum Statku Vasa, a wszystko to w małej grupie. Czas przeznaczony na spacer i przeprawę promem jest wliczony w całkowity czas trwania wycieczki. Gwarantujemy: - małe grupy liczące maksymalnie 12 osób, zapewniające przytulne wrażenia - czas 1 na 1 z naszymi przewodnikami-ekspertami, dzięki czemu możesz zadawać wszystkie pytania, które chcesz - unikalne lokalne spostrzeżenia dostosowane do Twoich zainteresowań - dostosowanie do Twoich potrzeb w zakresie dostępności (napisz do nas wiadomość, jeśli takie masz)

Sztokholm: Najciekawsze atrakcje

Riddarholmen: Wycieczki i bilety

Szwecja: Ciekawe miejsca

Riddarholmen: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Riddarholmen? Kliknij tutaj.

Riddarholmen: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(1123 recenzji)