Atrakcje i wycieczki
Ribeira Da Janela

Ribeira Da Janela – nasze najbardziej polecane atrakcje

Funchal: Porto Moniz, las Fanal i wycieczka jeepem na Cabo Girao

1. Funchal: Porto Moniz, las Fanal i wycieczka jeepem na Cabo Girao

Wyrusz z miasta Funchal do urzekających krajobrazów São Vicente na północnym wybrzeżu Madery. Nasz pierwszy przystanek to wodospad São Vicente, delikatna kaskada przypominająca welon panny młodej. Kontynuując naszą przygodę, podróżujemy przez nadmorskie miasteczko Seixal, ukryty skarb z plażą z czarnym piaskiem wulkanicznym, uznaną za najlepszą plażę w Europie. Nasza ścieżka prowadzi następnie do tajemniczego miejsca Poças das Lesmas, gdzie czas stoi w miejscu wśród starożytnych formacji skalnych lawy, które wyłaniają się z Oceanu Atlantyckiego. Nasza podróż prowadzi do Porto Moniz, gdzie czekają na nas naturalne baseny wulkaniczne, aby zanurzyć się w pięknie tego wyjątkowego miejsca. Nasza przygoda przybiera ekscytujący obrót, gdy kierujemy się do Fanal, poruszając się po szlakach terenowych do spokojnego i magicznego lasu Laurissilva, który odkrywa się przed Tobą; żywe świadectwo ponad 20 milionów lat naturalnej ewolucji. Kontynuując naszą podróż, przejedziemy przez Paúl da Serra, największy płaskowyż na wyspie (1400 m n.p.m.) z niesamowitymi widokami na Ocean Atlantycki i ponad chmurami. Następnie czeka na nas Cabo Girão, dumnie stojący jako jeden z najwyższych klifów morskich na świecie o wysokości 580 metrów. Punkt widokowy Skywalk zapewnia zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na Ocean Atlantycki, Câmara de Lobos i miasto Funchal.

Madera: wycieczka z przewodnikiem po zachodniej Maderze i tajemniczy las Fanal

2. Madera: wycieczka z przewodnikiem po zachodniej Maderze i tajemniczy las Fanal

Odkryj najbardziej niesamowite miejsca na Maderze, zaczynając od wizyty w pięknej wiosce rybackiej Câmara de Lobos. Zobacz kolorowe łodzie rybackie pałasza i skosztuj słynnego napoju Poncha. Kontynuacja wycieczki do oszałamiającego Cabo Girão Skywalk – zawieszonej szklanej platformy – i podziwianie zapierających dech w piersiach widoków na Câmara de Lobos i Funchal (bilety nie są wliczone). Dalej jest Ribeira Brava, urocza wioska i Fanal, gdzie można podziwiać stuletnie drzewa Lasu Laurissilva. Podziwiaj wspaniałe widoki na północne wybrzeże Ribeira da Janela. Następnie trasa prowadzi do największego przystanku: Porto Moniz, gdzie można zjeść przerwę na lunch i zwiedzić naturalne baseny wulkaniczne. Następnie wycieczka zabierze Cię, aby zobaczyć port Seixal i jego dramatyczne klify z góry, a na koniec zakończysz tę wspaniałą wycieczkę w pięknym punkcie widokowym z wodospadem.

Funchal: odkryj naturalne piękno Porto Moniz i Seixal

3. Funchal: odkryj naturalne piękno Porto Moniz i Seixal

Odkryj nietknięte piękno północnego zachodu, zanurzając się w dziedzictwie starych dróg i niezbadanych ścieżek na pokładzie jeepa 4x4 z otwartym dachem. Rozkoszuj się ekskluzywnym dostępem do najbardziej zapierających dech w piersiach widoków Madery, nieosiągalnych tradycyjnymi środkami, podczas tworzenia szlaku do raju. Zanurz się w niezrównanych emocjach pływania w basenach z lawą wulkaniczną, rzadkim i niezapomnianym spotkaniu z surowym pięknem natury. Następnie stąpaj lekko po czarującym lesie Fanal laurissilva, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO od 1999 roku, gdzie czas stoi w miejscu, a magia tańczy wśród starożytnych drzew, tworząc doświadczenie, które rezonuje z samą duszą wyspy. Odkryj spokój ukrytych wiejskich wiosek, z których każda jest unikalną nicią w tętniącym życiem gobelinie tradycyjnego życia Madery. Wyrusz w podróż, która odkrywa duszę tej czarującej wyspy, jedną uroczą wioskę na raz. Przenieś się w hipnotyzującą podróż, która przypomina nostalgiczną podróż w przeszłość, gdzie spokój i poczucie historii łączą się w idealnej harmonii. Przygotuj się na oczarowanie historycznymi krajobrazami Paul da Serra, rozległego płaskowyżu słynącego z rozległych widoków i dziewiczego piękna. Prawdziwym "pièce de résistance" tej niezwykłej przygody są niezrównane krajobrazy i punkty widokowe, które rozpościerają się przed Tobą. Niezależnie od tego, czy znajdziesz się na klifie z widokiem na rozległą przestrzeń Oceanu Atlantyckiego, czy w dolinie otoczonej bujną zielenią, te inspirujące widoki pozostawią niezatarty ślad w Twojej duszy. Przemierzając ten urzekający region, zanurz się w zielonym raju bujnego Fanal Laurissilva Forest, gdzie wysokie drzewa i różnorodna flora tworzą nieziemską atmosferę. Wciągający spacer po tej naturalnej krainie czarów to niezrównana okazja, aby połączyć się z bogatą różnorodnością biologiczną wyspy. Podróż kontynuowana jest wizytą w wulkanicznych basenach Porto Moniz i Seixal, gdzie możesz zażyć orzeźwiającej kąpieli w tych wyjątkowych, geologicznie uformowanych wodnych cudach. Kontrast między surowymi wulkanicznymi klifami a spokojnymi, lazurowymi wodami tworzy uderzające tło dla relaksu i odmłodzenia. W Porto Moniz masz możliwość zjedzenia posiłku (opcjonalnie). Następnie wycieczka odkrywa malownicze piękno wiosek Seixal i São Vicente, z których każda emanuje własnym urokiem i charakterem. Harmonijne połączenie tradycji i nowoczesności w tych nadmorskich enklawach zapewnia urzekające spojrzenie na kulturę i dziedzictwo wyspy. Twoje zmysły będą jeszcze bardziej zachwycone, ponieważ podczas całej podróży będziesz miał okazję podziwiać urzekające wodospady, z których każdy jest świadectwem surowej siły i piękna natury. Spokojne melodie kaskadowej wody stworzą symfonię spokoju, otulając Cię chwilą czystego, niezmąconego piękna.

Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

4. Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

Odkryj najważniejsze atrakcje zachodniej Madery, piękne krajobrazy i urokliwe miasteczka podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Funchal. Podziwiaj wspaniałe widoki podczas postojów w Camara de Lobos, Ribeira Brava i wiosce São Vicente. Po odbiorze z hotelu zrelaksuj się i podziwiaj malownicze widoki podczas podróży wąskimi drogami Estreito de Câmara de Lobos. Podziwiaj plantacje bananów i uprawy trzciny cukrowej na stromych tarasach. Następnie odwiedź Cabo Girão, najwyższy klif morski w Europie i drugi co do wysokości na świecie. Podziwiaj rozległe widoki na góry i morze oraz stare tarasy rolnicze, które do dziś są uprawiane. Zjedź z miasta do miejscowości Ribeira Brava. Poznaj tę uroczą osadę i odwiedź jej zabytki, w tym lokalny kościół. Kontynuuj jazdę do popularnego płaskowyżu Paul da Serra Madeira na wysokości 1500 m nad poziomem morza. Podziwiaj piękne widoki lasu laurowego przez Fanal, gdzie rosną najstarsze drzewa laurowe i endemiczna roślinność. Zobacz morze i góry, a następnie kontynuuj podróż do doliny Porto Moniz, znanej z naturalnych basenów wulkanicznych. Po lunchu udaj się wzdłuż północnego wybrzeża, gdzie można zobaczyć liczne wodospady. Przejedź przez wioskę Seixal, znaną z czarnej naturalnej plaży wulkanicznej, zatrzymując się na zdjęcia. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, odkryj portugalską przełęcz Encumeada, gdzie północ spotyka się z południem na wysokości 1 007 metrów nad poziomem morza. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do Funcchal, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu.

Z Funchal: wodospady zachodniej Madery i wycieczka do lasu Fanal

5. Z Funchal: wodospady zachodniej Madery i wycieczka do lasu Fanal

Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z miejsca zakwaterowania, kierując się do pierwszego przystanku dnia, małej wioski rybackiej Câmara De Lobos. Położona w małej zatoce, z plażą i portem, wioska otoczona jest kwintesencją domów, które piętrzą się wokół zatoki. Stąd kontynuuj podróż w górę drugiego co do wielkości klifu morskiego na świecie i podziwiaj piękne widoki na Camara de Lobos i Funchal. Następnym przystankiem jest Ribeira Brava, nazwana tak od dzikiego strumienia, który przez nią przepływa. Odwiedź bogaty w historię kościół, który został zbudowany w XVI wieku i dowiedz się o jego flamandzkich wpływach i fontannie chrzcielnej. Następnie udaj się w kierunku Ponta Do Sol, jednego z najbardziej nasłonecznionych miejsc na wyspie i domu ładnej małej wioski położonej w stromych fałdach doliny porośniętej gęstymi bananowcami. Wspinając się na górski płaskowyż Madery, znajdziemy las Fanal, Las Fanal to magiczny las na wyspie. Często, ale nie zawsze, w lesie unosi się tajemnicza mgła wśród 600-letnich drzew o poskręcanych gałęziach. Stopniowo wkraczasz w niezwykły krajobraz otoczony tajemniczą mgłą, która tworzy wyjątkową atmosferę, Po dotarciu do Fanal, przy sprzyjającej pogodzie, będziesz mógł odbyć 20-minutowy spacer po Lesie Laurowym (opcjonalnie). . Następnie przejdź zygzakiem przez wąskie wiejskie drogi i udaj się w kierunku wioski rybackiej Porto Moniz. Przejdź się promenadą, która rozciąga się od naturalnych basenów do molo, i znajdź lokalną restaurację serwującą owoce morza, w której zjesz lunch. Masz też czas, aby odwiedzić akwarium, które mieści się w forcie Sao Jaoa Batista, lub popływać w basenach wulkanicznych. Udaj się do Sao Vicente na północnym wybrzeżu, aby podziwiać to urocze miasteczko z malowniczymi uliczkami i nieskazitelnie białymi domami. Odwiedź XVII-wieczny kościół i park z wyborem roślin przybrzeżnych pochodzących z Madery. Pod koniec wycieczki udaj się przez las do przełęczy Encumeada, jednego z najpiękniejszych miejsc górskich w regionie, gdzie możesz podziwiać widok na północne i południowe wybrzeże ze szczytu.

Madera: Jeep 4x4 Safari Tour z naturalnymi basenami Porto Moniz

6. Madera: Jeep 4x4 Safari Tour z naturalnymi basenami Porto Moniz

Odkryj piękno krajobrazu Madery podczas wycieczki jeepem z Funchal. Podróżuj do miejsc takich jak klif Cabo Girão i wioska Lugar de Baixo. Zrób zdjęcia punktu widokowego z widokiem na dolinę Encumeada. Ciesz się wygodą odbioru z miejsca zakwaterowania w Funchal. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze do uroczego miasteczka Câmara de Lobos z czerwonymi dachami. Wejdź na klif Cabo Girão, który znajduje się 580 metrów nad poziomem morza. Zobacz wyspę ze szklanej platformy. Kontynuuj podróż do nadmorskiej wioski Lugar de Baixo. Rozpocznij wspinaczkę z poziomu morza w góry starożytną ścieżką. Zobacz, jak żyją miejscowi ludzie i jak pracują na rolniczych tarasach bananowców, winnic i różnych innych upraw. Przejedź przez las, góry i doliny, aż dotrzesz do Loch of the Moor. Podziwiaj wspaniały widok na dolinę Encumeada i Serra de Água. Udaj się przez malownicze krajobrazy Bica da Cana, Paul da Serra i Fanal. Dotrzyj do wioski Ribeira da Janela, aby zobaczyć północno-zachodnie wybrzeże wyspy. Zjedź z powrotem na poziom morza, aby odwiedzić wybrzeże i podziwiać widoki na ocean. Masz szansę zatrzymać się i kupić lunch w Vila do Porto Moniz. Po obiedzie można wykupić wstęp do naturalnych basenów w Porto Moniz, które powstały dzięki porowatemu kształtowi skał wulkanicznych. Udaj się do wioski Seixal, aby odwiedzić wodospad Véu da Noiva. Zakończ wycieczkę przejażdżką przez São Vicente, zanim wrócisz do Funchal.

Z Funchal: Zachodnia Madera Jeep 4x4 jednodniowa wycieczka z odbiorem

7. Z Funchal: Zachodnia Madera Jeep 4x4 jednodniowa wycieczka z odbiorem

Wyrusz na całodniową przygodę po Maderze na pokładzie Jeepa 4x4. Podczas tej wycieczki możesz cieszyć się wygodą odbioru i luksusem wycieczki z przewodnikiem. Oszałamiające krajobrazy i naturalne baseny obiecują dzień nieokiełznanej eksploracji. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu lub przystani w Funchal. Gdy spotkasz się ze swoim przewodnikiem, wskocz na pokład Jeepa 4x4 i wyrusz na dzień przygód. Podczas przejażdżki po drogach posłuchaj opowieści o wyspie od swojego przewodnika i podziwiaj malownicze widoki. Następnie dowiedz się trochę o tradycjach Madery, zatrzymując się na degustację lokalnych przysmaków. Spróbuj łyka poncha, lokalnego napoju, który eksploduje smakami i doskonale komponuje się z ciasteczkami Madera. Gdy już oddasz się przekąsce, udaj się na zapierające dech w piersiach klify wyspy, które otaczają lśniący ocean poniżej. Dla urozmaicenia, Twój samochód 4x4 wyruszy w teren, zabierając Cię w miejsca, o których zwykłe samochody tylko marzą. Pomyśl o bujnych lasach i skalistych terenach. Następnie udaj się do naturalnych basenów Porto Moniz. Wypełnione słoną wodą baseny są jak naturalne jacuzzi. Zanurz się, podziwiaj niesamowite widoki i koniecznie zrób kilka zdjęć. Na koniec dnia wróć do hotelu lub portu wycieczkowego, aby zakończyć wycieczkę.

Madera: zachodnia część Achadas Cruz, Moniz, Seixal i Fanal

8. Madera: zachodnia część Achadas Cruz, Moniz, Seixal i Fanal

Wyrusz w urzekającą podróż przez czarujący zachód Madery, gdzie każdy zakręt odkrywa nowy rozdział naturalnego piękna i cudów. Pierwszym punktem naszego planu zwiedzania jest ekscytujący zjazd do Achadas da Cruz, skrawka raju położonego pośród wysokich klifów. Zjeżdżając w dół najbardziej stromą kolejką linową w Europie, świat rozwija się pod nami w zapierającej dech w piersiach panoramie. Następnie udajemy się w orzeźwiające objęcia Porto Moniz, gdzie znajdujemy popularne naturalne baseny morskie z czarnymi skałami wulkanicznymi. Tutaj rytm oceanu wprowadza nas w stan czystego relaksu, a ukryte zatoczki obiecują chwile samotności i spokoju. Nasza podróż trwa do Seixal, gdzie czeka na nas urok czarnej piaszczystej plaży i kaskadowych wodospadów. To właśnie w Ribeira da Janela odnajdujemy prawdziwy urok, stojąc w zachwycie nad formacją skalną, która wydaje się przeczyć grawitacji, majestatycznie wznosząc się z morza. Nasze poszukiwania osiągają apogeum w Fanal Park, który wydaje się być prosto z bajki. Spaceruj wśród (miejmy nadzieję mglistych) drzew o dziwnych kształtach i miej oczy szeroko otwarte na słynne krowy, które czasami pojawiają się znikąd w mistycznej mgle. A czy jest lepszy sposób na wzniesienie toastu za nasze przygody niż łyk ponchy, charakterystycznego napoju wyspy? W lokalnym barze wznosimy kieliszki za nawiązane przyjaźnie i wspomnienia, delektując się słodyczą chwili.

Fanal / Assobiadores - Levada Walk

9. Fanal / Assobiadores - Levada Walk

To wyjątkowa wyprawa dla zwykłych spacerowiczów! Zaczynając od Paul da Serra i kończąc w Fanal, ten zapierający dech w piersiach spacer jest jednym z niewielu miejsc na Maderze, gdzie można zobaczyć roślinność Laurissilva w najlepszym wydaniu. Po drodze z pewnością zatrzymasz się, aby podziwiać stare drzewa, ptaki i wspaniałe widoki na doliny Ribeira da Janela i Chão da Ribeira.

Funchal: wycieczka do Porto Moniz, Seixal, Fanal i Cabo Girão

10. Funchal: wycieczka do Porto Moniz, Seixal, Fanal i Cabo Girão

Dołącz do nas na niezapomnianą, zrównoważoną i lokalną podróż przez cuda natury Madery, gdzie przygoda i odkrycia czekają na każdym kroku. Od tętniącego życiem miasta Funchal po spokojne krajobrazy São Vicente, nasza wyprawa obiecuje odkryć ukryte skarby i zapierające dech w piersiach widoki, których niewielu ludzi ma przywilej doświadczyć. Wyruszając z Funchal, najpierw przejedziemy przez malownicze winnice, przygotowując scenę dla cudów, które nadejdą. Naszym pierwszym przystankiem będzie wspaniały wodospad São Vicente, urzekający widok, który spływa kaskadami delikatnie jak welon panny młodej. Kontynuując podróż wzdłuż wybrzeża, odkryjemy ukryty klejnot Seixal z urzekającą czarną wulkaniczną piaszczystą plażą. Nasza podróż zabierze nas następnie do ukrytego Poças das Lesmas, gdzie starożytne formacje skalne lawy wyłaniają się majestatycznie na tle Oceanu Atlantyckiego. Stamtąd udamy się do Porto Moniz, gdzie naturalne baseny wulkaniczne kuszą nas do zanurzenia się w ich odmładzających wodach. Na tym jednak przygoda się nie kończy. Rozpoczniemy ekscytującą wycieczkę terenową do Fanal, zabierając Cię do głębokiego magicznego lasu Laurissilva, będącego świadectwem milionów lat naturalnej ewolucji. Tutaj, podziwiając i czując spokojne otoczenie, zatrzymamy się, aby zastanowić się i wchłonąć istotę tego tysiącletniego ekosystemu. Kontynuując naszą podróż, przejedziemy przez Paúl da Serra, największy płaskowyż na wyspie (1400 m n.p.m.), gdzie zatrzymamy się po drodze na przerwę obiadową w typowej maderskiej restauracji - lokalna kuchnia (nie wliczona w cenę). Następnie czeka Cabo Girão, dumnie stojący jako jeden z najwyższych klifów morskich na świecie o wysokości 580 metrów. Punkt widokowy Skywalk oferuje zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na Ocean Atlantycki, Câmara de Lobos i błyszczące miasto Funchal (2 € za osobę nie wliczone w cenę). Wybierz się z nami na tę wyjątkową wycieczkę, podczas której każde miejsce jest jak rozdział w ciekawej historii. To coś więcej niż tylko wycieczka; to zrównoważone doświadczenie, które zabierze Cię przez historię, przyrodę i prawdziwego ducha Madery.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 42
Sortuj wg::

Ribeira Da Janela – nasze najbardziej polecane atrakcje

Funchal: Porto Moniz, las Fanal i wycieczka jeepem na Cabo Girao

Funchal: Porto Moniz, las Fanal i wycieczka jeepem na Cabo Girao

Wyrusz z miasta Funchal do urzekających krajobrazów São Vicente na północnym wybrzeżu Madery. Nasz pierwszy przystanek to wodospad São Vicente, delikatna kaskada przypominająca welon panny młodej. Kontynuując naszą przygodę, podróżujemy przez nadmorskie miasteczko Seixal, ukryty skarb z plażą z czarnym piaskiem wulkanicznym, uznaną za najlepszą plażę w Europie. Nasza ścieżka prowadzi następnie do tajemniczego miejsca Poças das Lesmas, gdzie czas stoi w miejscu wśród starożytnych formacji skalnych lawy, które wyłaniają się z Oceanu Atlantyckiego. Nasza podróż prowadzi do Porto Moniz, gdzie czekają na nas naturalne baseny wulkaniczne, aby zanurzyć się w pięknie tego wyjątkowego miejsca. Nasza przygoda przybiera ekscytujący obrót, gdy kierujemy się do Fanal, poruszając się po szlakach terenowych do spokojnego i magicznego lasu Laurissilva, który odkrywa się przed Tobą; żywe świadectwo ponad 20 milionów lat naturalnej ewolucji. Kontynuując naszą podróż, przejedziemy przez Paúl da Serra, największy płaskowyż na wyspie (1400 m n.p.m.) z niesamowitymi widokami na Ocean Atlantycki i ponad chmurami. Następnie czeka na nas Cabo Girão, dumnie stojący jako jeden z najwyższych klifów morskich na świecie o wysokości 580 metrów. Punkt widokowy Skywalk zapewnia zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na Ocean Atlantycki, Câmara de Lobos i miasto Funchal.

Madera: wycieczka z przewodnikiem po zachodniej Maderze i tajemniczy las Fanal

Madera: wycieczka z przewodnikiem po zachodniej Maderze i tajemniczy las Fanal

Odkryj najbardziej niesamowite miejsca na Maderze, zaczynając od wizyty w pięknej wiosce rybackiej Câmara de Lobos. Zobacz kolorowe łodzie rybackie pałasza i skosztuj słynnego napoju Poncha. Kontynuacja wycieczki do oszałamiającego Cabo Girão Skywalk – zawieszonej szklanej platformy – i podziwianie zapierających dech w piersiach widoków na Câmara de Lobos i Funchal (bilety nie są wliczone). Dalej jest Ribeira Brava, urocza wioska i Fanal, gdzie można podziwiać stuletnie drzewa Lasu Laurissilva. Podziwiaj wspaniałe widoki na północne wybrzeże Ribeira da Janela. Następnie trasa prowadzi do największego przystanku: Porto Moniz, gdzie można zjeść przerwę na lunch i zwiedzić naturalne baseny wulkaniczne. Następnie wycieczka zabierze Cię, aby zobaczyć port Seixal i jego dramatyczne klify z góry, a na koniec zakończysz tę wspaniałą wycieczkę w pięknym punkcie widokowym z wodospadem.

Funchal: odkryj naturalne piękno Porto Moniz i Seixal

Funchal: odkryj naturalne piękno Porto Moniz i Seixal

Odkryj nietknięte piękno północnego zachodu, zanurzając się w dziedzictwie starych dróg i niezbadanych ścieżek na pokładzie jeepa 4x4 z otwartym dachem. Rozkoszuj się ekskluzywnym dostępem do najbardziej zapierających dech w piersiach widoków Madery, nieosiągalnych tradycyjnymi środkami, podczas tworzenia szlaku do raju. Zanurz się w niezrównanych emocjach pływania w basenach z lawą wulkaniczną, rzadkim i niezapomnianym spotkaniu z surowym pięknem natury. Następnie stąpaj lekko po czarującym lesie Fanal laurissilva, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO od 1999 roku, gdzie czas stoi w miejscu, a magia tańczy wśród starożytnych drzew, tworząc doświadczenie, które rezonuje z samą duszą wyspy. Odkryj spokój ukrytych wiejskich wiosek, z których każda jest unikalną nicią w tętniącym życiem gobelinie tradycyjnego życia Madery. Wyrusz w podróż, która odkrywa duszę tej czarującej wyspy, jedną uroczą wioskę na raz. Przenieś się w hipnotyzującą podróż, która przypomina nostalgiczną podróż w przeszłość, gdzie spokój i poczucie historii łączą się w idealnej harmonii. Przygotuj się na oczarowanie historycznymi krajobrazami Paul da Serra, rozległego płaskowyżu słynącego z rozległych widoków i dziewiczego piękna. Prawdziwym "pièce de résistance" tej niezwykłej przygody są niezrównane krajobrazy i punkty widokowe, które rozpościerają się przed Tobą. Niezależnie od tego, czy znajdziesz się na klifie z widokiem na rozległą przestrzeń Oceanu Atlantyckiego, czy w dolinie otoczonej bujną zielenią, te inspirujące widoki pozostawią niezatarty ślad w Twojej duszy. Przemierzając ten urzekający region, zanurz się w zielonym raju bujnego Fanal Laurissilva Forest, gdzie wysokie drzewa i różnorodna flora tworzą nieziemską atmosferę. Wciągający spacer po tej naturalnej krainie czarów to niezrównana okazja, aby połączyć się z bogatą różnorodnością biologiczną wyspy. Podróż kontynuowana jest wizytą w wulkanicznych basenach Porto Moniz i Seixal, gdzie możesz zażyć orzeźwiającej kąpieli w tych wyjątkowych, geologicznie uformowanych wodnych cudach. Kontrast między surowymi wulkanicznymi klifami a spokojnymi, lazurowymi wodami tworzy uderzające tło dla relaksu i odmłodzenia. W Porto Moniz masz możliwość zjedzenia posiłku (opcjonalnie). Następnie wycieczka odkrywa malownicze piękno wiosek Seixal i São Vicente, z których każda emanuje własnym urokiem i charakterem. Harmonijne połączenie tradycji i nowoczesności w tych nadmorskich enklawach zapewnia urzekające spojrzenie na kulturę i dziedzictwo wyspy. Twoje zmysły będą jeszcze bardziej zachwycone, ponieważ podczas całej podróży będziesz miał okazję podziwiać urzekające wodospady, z których każdy jest świadectwem surowej siły i piękna natury. Spokojne melodie kaskadowej wody stworzą symfonię spokoju, otulając Cię chwilą czystego, niezmąconego piękna.

Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

Odkryj najważniejsze atrakcje zachodniej Madery, piękne krajobrazy i urokliwe miasteczka podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Funchal. Podziwiaj wspaniałe widoki podczas postojów w Camara de Lobos, Ribeira Brava i wiosce São Vicente. Po odbiorze z hotelu zrelaksuj się i podziwiaj malownicze widoki podczas podróży wąskimi drogami Estreito de Câmara de Lobos. Podziwiaj plantacje bananów i uprawy trzciny cukrowej na stromych tarasach. Następnie odwiedź Cabo Girão, najwyższy klif morski w Europie i drugi co do wysokości na świecie. Podziwiaj rozległe widoki na góry i morze oraz stare tarasy rolnicze, które do dziś są uprawiane. Zjedź z miasta do miejscowości Ribeira Brava. Poznaj tę uroczą osadę i odwiedź jej zabytki, w tym lokalny kościół. Kontynuuj jazdę do popularnego płaskowyżu Paul da Serra Madeira na wysokości 1500 m nad poziomem morza. Podziwiaj piękne widoki lasu laurowego przez Fanal, gdzie rosną najstarsze drzewa laurowe i endemiczna roślinność. Zobacz morze i góry, a następnie kontynuuj podróż do doliny Porto Moniz, znanej z naturalnych basenów wulkanicznych. Po lunchu udaj się wzdłuż północnego wybrzeża, gdzie można zobaczyć liczne wodospady. Przejedź przez wioskę Seixal, znaną z czarnej naturalnej plaży wulkanicznej, zatrzymując się na zdjęcia. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, odkryj portugalską przełęcz Encumeada, gdzie północ spotyka się z południem na wysokości 1 007 metrów nad poziomem morza. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do Funcchal, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu.

Z Funchal: wodospady zachodniej Madery i wycieczka do lasu Fanal

Z Funchal: wodospady zachodniej Madery i wycieczka do lasu Fanal

Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z miejsca zakwaterowania, kierując się do pierwszego przystanku dnia, małej wioski rybackiej Câmara De Lobos. Położona w małej zatoce, z plażą i portem, wioska otoczona jest kwintesencją domów, które piętrzą się wokół zatoki. Stąd kontynuuj podróż w górę drugiego co do wielkości klifu morskiego na świecie i podziwiaj piękne widoki na Camara de Lobos i Funchal. Następnym przystankiem jest Ribeira Brava, nazwana tak od dzikiego strumienia, który przez nią przepływa. Odwiedź bogaty w historię kościół, który został zbudowany w XVI wieku i dowiedz się o jego flamandzkich wpływach i fontannie chrzcielnej. Następnie udaj się w kierunku Ponta Do Sol, jednego z najbardziej nasłonecznionych miejsc na wyspie i domu ładnej małej wioski położonej w stromych fałdach doliny porośniętej gęstymi bananowcami. Wspinając się na górski płaskowyż Madery, znajdziemy las Fanal, Las Fanal to magiczny las na wyspie. Często, ale nie zawsze, w lesie unosi się tajemnicza mgła wśród 600-letnich drzew o poskręcanych gałęziach. Stopniowo wkraczasz w niezwykły krajobraz otoczony tajemniczą mgłą, która tworzy wyjątkową atmosferę, Po dotarciu do Fanal, przy sprzyjającej pogodzie, będziesz mógł odbyć 20-minutowy spacer po Lesie Laurowym (opcjonalnie). . Następnie przejdź zygzakiem przez wąskie wiejskie drogi i udaj się w kierunku wioski rybackiej Porto Moniz. Przejdź się promenadą, która rozciąga się od naturalnych basenów do molo, i znajdź lokalną restaurację serwującą owoce morza, w której zjesz lunch. Masz też czas, aby odwiedzić akwarium, które mieści się w forcie Sao Jaoa Batista, lub popływać w basenach wulkanicznych. Udaj się do Sao Vicente na północnym wybrzeżu, aby podziwiać to urocze miasteczko z malowniczymi uliczkami i nieskazitelnie białymi domami. Odwiedź XVII-wieczny kościół i park z wyborem roślin przybrzeżnych pochodzących z Madery. Pod koniec wycieczki udaj się przez las do przełęczy Encumeada, jednego z najpiękniejszych miejsc górskich w regionie, gdzie możesz podziwiać widok na północne i południowe wybrzeże ze szczytu.

Madera: Jeep 4x4 Safari Tour z naturalnymi basenami Porto Moniz

Madera: Jeep 4x4 Safari Tour z naturalnymi basenami Porto Moniz

Odkryj piękno krajobrazu Madery podczas wycieczki jeepem z Funchal. Podróżuj do miejsc takich jak klif Cabo Girão i wioska Lugar de Baixo. Zrób zdjęcia punktu widokowego z widokiem na dolinę Encumeada. Ciesz się wygodą odbioru z miejsca zakwaterowania w Funchal. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze do uroczego miasteczka Câmara de Lobos z czerwonymi dachami. Wejdź na klif Cabo Girão, który znajduje się 580 metrów nad poziomem morza. Zobacz wyspę ze szklanej platformy. Kontynuuj podróż do nadmorskiej wioski Lugar de Baixo. Rozpocznij wspinaczkę z poziomu morza w góry starożytną ścieżką. Zobacz, jak żyją miejscowi ludzie i jak pracują na rolniczych tarasach bananowców, winnic i różnych innych upraw. Przejedź przez las, góry i doliny, aż dotrzesz do Loch of the Moor. Podziwiaj wspaniały widok na dolinę Encumeada i Serra de Água. Udaj się przez malownicze krajobrazy Bica da Cana, Paul da Serra i Fanal. Dotrzyj do wioski Ribeira da Janela, aby zobaczyć północno-zachodnie wybrzeże wyspy. Zjedź z powrotem na poziom morza, aby odwiedzić wybrzeże i podziwiać widoki na ocean. Masz szansę zatrzymać się i kupić lunch w Vila do Porto Moniz. Po obiedzie można wykupić wstęp do naturalnych basenów w Porto Moniz, które powstały dzięki porowatemu kształtowi skał wulkanicznych. Udaj się do wioski Seixal, aby odwiedzić wodospad Véu da Noiva. Zakończ wycieczkę przejażdżką przez São Vicente, zanim wrócisz do Funchal.

Z Funchal: Zachodnia Madera Jeep 4x4 jednodniowa wycieczka z odbiorem

Z Funchal: Zachodnia Madera Jeep 4x4 jednodniowa wycieczka z odbiorem

Wyrusz na całodniową przygodę po Maderze na pokładzie Jeepa 4x4. Podczas tej wycieczki możesz cieszyć się wygodą odbioru i luksusem wycieczki z przewodnikiem. Oszałamiające krajobrazy i naturalne baseny obiecują dzień nieokiełznanej eksploracji. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu lub przystani w Funchal. Gdy spotkasz się ze swoim przewodnikiem, wskocz na pokład Jeepa 4x4 i wyrusz na dzień przygód. Podczas przejażdżki po drogach posłuchaj opowieści o wyspie od swojego przewodnika i podziwiaj malownicze widoki. Następnie dowiedz się trochę o tradycjach Madery, zatrzymując się na degustację lokalnych przysmaków. Spróbuj łyka poncha, lokalnego napoju, który eksploduje smakami i doskonale komponuje się z ciasteczkami Madera. Gdy już oddasz się przekąsce, udaj się na zapierające dech w piersiach klify wyspy, które otaczają lśniący ocean poniżej. Dla urozmaicenia, Twój samochód 4x4 wyruszy w teren, zabierając Cię w miejsca, o których zwykłe samochody tylko marzą. Pomyśl o bujnych lasach i skalistych terenach. Następnie udaj się do naturalnych basenów Porto Moniz. Wypełnione słoną wodą baseny są jak naturalne jacuzzi. Zanurz się, podziwiaj niesamowite widoki i koniecznie zrób kilka zdjęć. Na koniec dnia wróć do hotelu lub portu wycieczkowego, aby zakończyć wycieczkę.

Madera: zachodnia część Achadas Cruz, Moniz, Seixal i Fanal

Madera: zachodnia część Achadas Cruz, Moniz, Seixal i Fanal

Wyrusz w urzekającą podróż przez czarujący zachód Madery, gdzie każdy zakręt odkrywa nowy rozdział naturalnego piękna i cudów. Pierwszym punktem naszego planu zwiedzania jest ekscytujący zjazd do Achadas da Cruz, skrawka raju położonego pośród wysokich klifów. Zjeżdżając w dół najbardziej stromą kolejką linową w Europie, świat rozwija się pod nami w zapierającej dech w piersiach panoramie. Następnie udajemy się w orzeźwiające objęcia Porto Moniz, gdzie znajdujemy popularne naturalne baseny morskie z czarnymi skałami wulkanicznymi. Tutaj rytm oceanu wprowadza nas w stan czystego relaksu, a ukryte zatoczki obiecują chwile samotności i spokoju. Nasza podróż trwa do Seixal, gdzie czeka na nas urok czarnej piaszczystej plaży i kaskadowych wodospadów. To właśnie w Ribeira da Janela odnajdujemy prawdziwy urok, stojąc w zachwycie nad formacją skalną, która wydaje się przeczyć grawitacji, majestatycznie wznosząc się z morza. Nasze poszukiwania osiągają apogeum w Fanal Park, który wydaje się być prosto z bajki. Spaceruj wśród (miejmy nadzieję mglistych) drzew o dziwnych kształtach i miej oczy szeroko otwarte na słynne krowy, które czasami pojawiają się znikąd w mistycznej mgle. A czy jest lepszy sposób na wzniesienie toastu za nasze przygody niż łyk ponchy, charakterystycznego napoju wyspy? W lokalnym barze wznosimy kieliszki za nawiązane przyjaźnie i wspomnienia, delektując się słodyczą chwili.

Fanal / Assobiadores - Levada Walk

Fanal / Assobiadores - Levada Walk

To wyjątkowa wyprawa dla zwykłych spacerowiczów! Zaczynając od Paul da Serra i kończąc w Fanal, ten zapierający dech w piersiach spacer jest jednym z niewielu miejsc na Maderze, gdzie można zobaczyć roślinność Laurissilva w najlepszym wydaniu. Po drodze z pewnością zatrzymasz się, aby podziwiać stare drzewa, ptaki i wspaniałe widoki na doliny Ribeira da Janela i Chão da Ribeira.

Funchal: wycieczka do Porto Moniz, Seixal, Fanal i Cabo Girão

Funchal: wycieczka do Porto Moniz, Seixal, Fanal i Cabo Girão

Dołącz do nas na niezapomnianą, zrównoważoną i lokalną podróż przez cuda natury Madery, gdzie przygoda i odkrycia czekają na każdym kroku. Od tętniącego życiem miasta Funchal po spokojne krajobrazy São Vicente, nasza wyprawa obiecuje odkryć ukryte skarby i zapierające dech w piersiach widoki, których niewielu ludzi ma przywilej doświadczyć. Wyruszając z Funchal, najpierw przejedziemy przez malownicze winnice, przygotowując scenę dla cudów, które nadejdą. Naszym pierwszym przystankiem będzie wspaniały wodospad São Vicente, urzekający widok, który spływa kaskadami delikatnie jak welon panny młodej. Kontynuując podróż wzdłuż wybrzeża, odkryjemy ukryty klejnot Seixal z urzekającą czarną wulkaniczną piaszczystą plażą. Nasza podróż zabierze nas następnie do ukrytego Poças das Lesmas, gdzie starożytne formacje skalne lawy wyłaniają się majestatycznie na tle Oceanu Atlantyckiego. Stamtąd udamy się do Porto Moniz, gdzie naturalne baseny wulkaniczne kuszą nas do zanurzenia się w ich odmładzających wodach. Na tym jednak przygoda się nie kończy. Rozpoczniemy ekscytującą wycieczkę terenową do Fanal, zabierając Cię do głębokiego magicznego lasu Laurissilva, będącego świadectwem milionów lat naturalnej ewolucji. Tutaj, podziwiając i czując spokojne otoczenie, zatrzymamy się, aby zastanowić się i wchłonąć istotę tego tysiącletniego ekosystemu. Kontynuując naszą podróż, przejedziemy przez Paúl da Serra, największy płaskowyż na wyspie (1400 m n.p.m.), gdzie zatrzymamy się po drodze na przerwę obiadową w typowej maderskiej restauracji - lokalna kuchnia (nie wliczona w cenę). Następnie czeka Cabo Girão, dumnie stojący jako jeden z najwyższych klifów morskich na świecie o wysokości 580 metrów. Punkt widokowy Skywalk oferuje zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na Ocean Atlantycki, Câmara de Lobos i błyszczące miasto Funchal (2 € za osobę nie wliczone w cenę). Wybierz się z nami na tę wyjątkową wycieczkę, podczas której każde miejsce jest jak rozdział w ciekawej historii. To coś więcej niż tylko wycieczka; to zrównoważone doświadczenie, które zabierze Cię przez historię, przyrodę i prawdziwego ducha Madery.

Często zadawane pytania dotyczące: Ribeira Da Janela

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Ribeira Da Janela?

Najlepsze atrakcje to:

Ribeira Da Janela: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Ribeira Da Janela: Najciekawsze atrakcje

Ribeira Da Janela: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Ribeira Da Janela: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ribeira Da Janela? Kliknij tutaj.

Ribeira Da Janela: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(439 recenzji)

Mauricio jest niesamowity, bardzo sympatyczny, pełen humoru i bardzo profesjonalny 👍🏼 jeździ na najwyższym poziomie! Bardzo dobre wyjaśnienia miejsc na każdym przystanku i przez cały dzień, ale także codzienne życie na wyspie. Wycieczki, której nie można przegapić, ponieważ można odkryć dużą część wyspy. Wspaniały dzień i mieliśmy szczęście, że pogoda była dobra. Wspaniałe doświadczenie, wyryte w naszych wspomnieniach, dziękuję Mauricio!

Bez dwóch zdań jedna z najlepszych wycieczek, na jakich byłem! Udało nam się zobaczyć tak dużą część wyspy, a nasz przewodnik Luis był bardzo uprzejmy, kompetentny i miły! Gorąco polecam tę wycieczkę jako świetny sposób na poznanie wyspy i dobrą zabawę. Zabierz ze sobą lekką kurtkę, bo pogoda na Maderze może zmienić się w ciągu kilku sekund! Wycieczka 10/10!

Przewodnik-kierowca rewelacja, jeepem przejechaliśmy pół wyspy. Zobaczyliśmy bardzo dużo. Mogłoby być nieco więcej czasu przy niektórych punktach, ale nie był to problem.

piękna jednodniowa wycieczka po zachodnim wybrzeżu wyspy. przewodnik, Bruna, był bardzo dobry. Polecam to każdemu

Świetna zabawa. Widzieliśmy mnóstwo i przewodnik bardzo pouczający.