Opis tej atrakcji został przetłumaczony automatycznie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć oryginalną wersję (język angielski).
Wycieczka całodniowa

Reykjavík: Wędrówka po erupcji wulkanu i wycieczka geotermalna

Organizator atrakcji: BusTravel Iceland

Reykjavík: Wędrówka po erupcji wulkanu i wycieczka geotermalna

Organizator atrakcji: BusTravel Iceland
Prawie wyprzedane
Prawie wyprzedane

Od 298,59 zł za osobę

Wędruj do miejsca erupcji wulkanu, odwiedź most między kontynentami, zobacz latarnię morską Reykjanesviti, zobacz jezioro Kleifarvatn i podziwiaj gorące źródła Gunnuhver podczas tej wycieczki z Reykjaviku.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zarezerwuj teraz i zapłać później, aby zarezerwować miejsce bez żadnych opłat już dziś. Dowiedz się więcej
Czas trwania 10 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
angielski
Usługa odbioru jest opcjonalna
Odbiór jest dostępny z wybranych hoteli, oficjalnych przystanków autobusowych w centrum Reykjaviku oraz z portu wycieczkowego. Po dokonaniu rezerwacji skontaktuj się z lokalnym partnerem, aby potwierdzić szczegóły odbioru.

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Odwiedź czarną bazaltową plażę jeziora Kleifarvatn z podwodnymi gorącymi źródłami i punktem widokowym z widokiem na góry
 • Wędruj do doliny Geldingadalur, w której wybucha wulkan Fagradalsfjall, gdzie otaczający zielony mech lawy i skały spotykają się z płynącą lawą
 • Zobacz bulgoczące garnki błotne i syczące otwory wentylacyjne w gorących źródłach Gunnuhver
 • Oddychaj świeżym powietrzem Oceanu Atlantyckiego w fotogenicznej latarni Reykjanesviti z otaczającymi głazami, stosami morza i klifami
 • Spacer od Eurazji do amerykańskiej płyty tektonicznej w The Bridge Between Continents, 15-metrowej kładce łączącej ziejącą szczelinę
Pełny opis

Odkryj piękno wulkanicznych krajobrazów w dolinie Geldingadalur podczas tej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Podróżuj autobusem do wulkanu Fagradalsfjall i wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, aby zobaczyć płynącą lawę. Rób zdjęcia w miejscach takich jak jezioro Kleifarvatn, Valhnúkamöl Boulder Ridge i gorące źródła Gunnuhver.

Zacznij od odbioru w Reykjaviku, a następnie wyrusz na malowniczą przejażdżkę otoczoną zapierającymi dech w piersiach widokami. Zatrzymaj się nad jeziorem Kleifarvatn, aby podziwiać czarną piaszczystą plażę i otaczające góry. Załóż wysokiej jakości sprzęt turystyczny i wyrusz w kierunku doliny Geldingadalur, aby zobaczyć na żywo aktywność wulkaniczną pochodzącą z wulkanu Fagradalsfjall. Usiądź na pyszny suchy prowiant na wędrówkę, gdzie możesz zjeść, patrząc na lawę wypływającą z wulkanu.

Przejazd przez półwysep Reykjanes, gdzie wulkany ukształtowały obszar pokryty miękkim zielonym mchem lawowym. Jedź dalej do gorących źródeł Gunnuhver, aby wdychać parę z wrzącej wody.

Udaj się do najstarszej latarni morskiej na Islandii w Reykjanes Lighthouse. Podziwiaj klify i stosy morskie utworzone przez Ocean Atlantycki w Valhnúkamöl Boulder Ridge.

Na koniec zobacz most między kontynentami, który przecina szczelinę między płytami tektonicznymi Eurazji i Ameryki Północnej. Zrób zdjęcie, jak przechodzisz przez most, zanim wrócisz do Reykjaviku.

Wliczone w cenę
 • Przewodnik wycieczki
 • Odbiór i odbiór
 • Reflektor
 • Jedzenie i napoje
Nie zaleca się następującym osobom
 • Dzieci poniżej 6. roku życia
 • Osoby z dysfunkcjami ruchowymi
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19

Należy dokonać rezerwacji online, ponieważ kasy biletowe są nieczynne.

Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
 • Wewnątrz pojazdów należy zachowywać dystans od innych osób
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Odbiór jest z przystanku nr 12.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co należy przynieść

 • Wygodne obuwie
 • Obuwie turystyczne
 • Woda
 • Prowiant

Co trzeba wiedzieć

 • Wędrówka do obszaru wulkanicznego trwa około godziny w jedną stronę?
 • Odbiór jest oferowany z wybranych hoteli, oficjalnych przystanków autobusowych w centrum Reykjaviku oraz z portu wycieczkowego. W tym celu podaj, do którego portu rejsowego przypłyniesz.
 • Ze względu na przepisy miejskie do niektórych części centrum miasta nie można dojechać autobusem, dlatego jeśli przebywasz w tych obszarach, zostaniesz przekierowany na specjalne przystanki autobusowe.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,7 /5

na podstawie 224 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,8/5
 • Transport
  4,7/5
 • Jakość/cena
  4,6/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Akurat nam się udała wycieczka w czasie gdy z wulkanu wydobywała się świeża lawa. Przeżycie niezapomniane, mimo niezbyt korzystnej pogody. Po przygodzie z wulkanem mieliśmy okazje poznać uroki półwyspu Reykjanes. Mimo mgły i deszczu udało się zobaczyc i nacieszyć się cudownymi widokami większości atrakcji. Nad jezioro się nie udaliśmy z powodu wspomnianych niekorzystnych warunków pogodowych, o czym przewodnik swoją drogą nas nie poinformował (dopiero po zapytaniu), co zasługuje na mały minus. Jest to jednak nic w stosunku do całości przeżytych atrakcji:)

Czytaj dalej

28 sierpnia 2021

Trasa była idealna od samego początku. Najpierw nasz kierowca/przewodnik o imieniu Simon zabrał nas do piekarni i sklepu po więcej jedzenia na podróż, żeby nie zabrakło nam kalorii. Po drodze opowiadał nam historie o wulkanie i rzeczach, które widzieliśmy. Przed wyprawą na wulkan dostaliśmy pomarańczowe kamizelki, co było świetnym pomysłem, ponieważ niektórzy z nas byli szybsi niż inni, ale nadal mogliśmy zobaczyć naszą grupę. Kiedy wspięliśmy się na ostatnie i najbardziej strome wzgórze, dostaliśmy małą nagrodę - Simon dał nam smak islandzkiego ciasta świątecznego, ciasta z rumem, suszonej jagnięciny i huggies. Był świetnym przewodnikiem i doskonałym narratorem, naprawdę podobał mi się dzień z nim.

Czytaj dalej

22 lipca 2021

È stata una bellissima esperienza, una giornata ben spesa w odwiedzeniu całego penisa w Reykjanes z annessa scalata al vulcano. Podczas naszej wizyty na wulkanie eruttato leggermente i siamo riusciti w lontananza vedere la lawa. La fresca lawy era purtroppo asciutta i quindi non semper jest możliwe, aby zrobić zdjęcie z lawy appena uscita dal cratere (anche per una questione di sicurezza). Portate acqua e bastoni da trekking per la salita. Grazie mille a Chiara per le sue spiegazioni semper complete e per la simpatia e l'accoglienza

Czytaj dalej

18 lipca 2021

Numer identyfikacyjny produktu: 398264