Dodaj daty

ReykjavíkAutobusem/minivanem

Nasze najbardziej polecane Reykjavík Autobusem/minivanem

Reykjavik: bilet 24- lub 48-godz. na autobus Hop-On Hop-Off

1. Reykjavik: bilet 24- lub 48-godz. na autobus Hop-On Hop-Off

Nowoczesne, modne i postępowe miasto, które jest jednocześnie mocno osadzone w przyrodzie – Reykjavik oferuje to, co najlepsze z tych dwóch światów, i jest naprawdę magicznym miejscem. Dzięki temu 24- lub 48-godzinnemu biletowi możesz zwiedzać miasto w ramach wycieczki z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach z wielojęzycznym komentarzem na pokładzie. Nad tą położoną najbardziej na północ stolicą wznosi się góra Esja, a w słoneczny dzień na zachodzie można zobaczyć mistyczny lodowiec Snaefellsjokull, mieniący się jak błękitny kryształ. Zobacz miejsca, takie jak port w Reykjaviku, ratusz miejski, Galeria Narodowa Islandii, Perlan, kościół Hallgrimskirkja oraz baseny termalne i spa Laugardalur. Na trasie wycieczki znajdują się następujące przystanki:  1. Hala koncertowa Harpa  2. Stary Port 3. Muzeum Morskie w Reykjaviku 4. Muzeum „Wieloryby Islandii” 5. Muzeum Narodowe 6. Laekjargata 7. Laugavegur – główna ulica handlowa 8. Muzeum Sztuki w Reykjaviku 9. Hallgrimskirkja 10. Dworzec autobusowy BSÍ 11. Perlan 12. Centrum handlowe Kringlan 12. Hilton Reykjavik Nordica 14. Dolina Laugardalur 15. Port Skarfabakki (tylko latem) 16. Dom Hofdi

Autobusem z Rejkiawiku: Tunel lawowy Raufarhólshellir

2. Autobusem z Rejkiawiku: Tunel lawowy Raufarhólshellir

Poczuj dreszczyk emocji, odkrywając unikalne formacje skalne w tunelu lawowym Raufarhólshellir podczas wycieczki z przewodnikiem. Wejdź do jaskini z wysokiej jakości latarką i kaskiem. Do jaskini dojedziesz z Rejkiawiku klimatyzowanym autobusem, na pokładzie którego można bezpłatnie korzystać z Wi-Fi. Wybierz się w podróż autobusem z Reykjavíku do tunelu lawowego Raufarhólshellir, około pół godziny drogi od stolicy. Na miejscu zwiedź jeden z największych tuneli lawowych Islandii. Sufit tunelu w pobliżu wejścia zapadł się, dając dostęp przepięknym snopom światła.  Zachwyć się fantastyczną różnorodnością kolorów tunelu, spowodowaną przez typy minerałów zawartych w skale. Przeżyj przygodę, która uzmysłowi Ci potęgę sił natury i przemówi do wszystkich zmysłów, gdy usłyszysz „głosy” jaskini. Spróbuj czegoś zupełnie nowego w miejscu, które jest tak niezwykłe, że wybrano je na miejsce kręcenia hollywoodzkiej produkcji „Noe: Wybrany przez Boga” z Anthonym Hopkinsem.

Z Reykjaviku: wycieczka z przewodnikiem po zorzy polarnej ze zdjęciami

3. Z Reykjaviku: wycieczka z przewodnikiem po zorzy polarnej ze zdjęciami

Poluj na zorzę polarną podczas wycieczki grupowej z przewodnikiem z Reykjaviku. Zobacz wyjątkowe rozgwieżdżone niebo z błyskiem światła przecinającym islandzki krajobraz. Spotykamy się na przystankach autobusowych w centrum miasta i innych wybranych hotelach poza centrum miasta, zlokalizowanych w Reykjaviku. Wielkość naszej grupy może się różnić w zależności od sezonu, może to być maksymalnie 30-40 osób na grupę. Podróż odbędzie się poza granicami miasta, z dala od jak największego zanieczyszczenia świetlnego, zorza polarna jest trudniejsza do zobaczenia z Reykjavíku. Lokalizacja końcowa nie jest z góry ustalona, ponieważ będzie zależała od zachmurzenia i aktywności wieczornej. Jazda będzie możliwie najkrótsza i możesz zatrzymać się w kilku miejscach, ponieważ światła mogą być dość nieuchwytne. Jeśli mamy miejsce, które przewodnik uzna za dobre, możemy tam zostać. Często jest to gra w oczekiwanie na to piękne zjawisko, ale zawsze warto. Gdy będziesz szukać zorzy polarnej, Twój przewodnik ustawi aparat do zdjęć Twojej grupy. Twój przewodnik zapewni każdemu możliwość zrobienia zdjęcia. Zwińcie się w kłębek w ciepłych kocach i cieszcie się samoobsługowym wyborem gorącej czekolady i przekąsek oraz podziwiajcie gwiazdy, czekając na pojawienie się zorzy polarnej. Jeśli nasze polowanie zakończy się sukcesem, wyślemy zdjęcia e-mailem za pomocą łącza do skrzynki pocztowej w ciągu 7 dni od wycieczki na adres e-mail podany przy rezerwacji. Wycieczka będzie przebiegać w zależności od pogody - każdego dnia oceniamy sytuację i decydujemy, czy wyprawa się odbędzie. Ta decyzja jest podejmowana do godziny 17:00, w przypadku odwołania wycieczki z powodu pogody zostaniesz o tym powiadomiony i możesz wysłać nam wszelkie pytania na nasz e-mail. Nie możemy również robić wyjątków dla odbioru poza Reykjavikiem - prosimy o uzgodnienie, jeśli nie jesteś w mieście. Zaczęliśmy jako jeden przewodnik, który chciał się dzielić i dawać więcej. Wraz z rosnącym popytem zespół się powiększył, a nasz zespół kochających przygody przewodników będzie z Tobą podczas Twojej wycieczki z nami. To nie jest jednoosobowa działalność, ale rodzina przewodników, którzy wierzą w wizję, jaką David ma dla branży.

Reykjavík: bilet wstępu na autobus Hop-On Hop-Off i Muzeum Perlan

4. Reykjavík: bilet wstępu na autobus Hop-On Hop-Off i Muzeum Perlan

Zwiedzaj Reykjavík we własnym tempie autobusem Hop on Hop off. Z najlepszymi z obu światów; Reykjavík, nowoczesne, modne i przyszłościowe miasto, a jednocześnie blisko dziewiczej przyrody, jest naprawdę magicznym miejscem do zobaczenia. W Muzeum Perlan artyści i technolodzy połączyli siły, aby stworzyć naprawdę niezwykłą wystawę. Odwiedzający poczują moc wulkanów i trzęsień ziemi. Wliczony jest również bilet na Ekspedycję Zorzy Polarnej i Jaskinię Lodową. Bilet wstępu do Perlanu jest ważny w dniu rezerwacji.

Reykjavik: Srebrny Krąg, jaskinia lawowa, wodospady i sagi

5. Reykjavik: Srebrny Krąg, jaskinia lawowa, wodospady i sagi

Po odbiorze z miejsca zakwaterowania udasz się na zachód, do historycznego obszaru Borgarfjörður, regionu, który uważa się za tło większości islandzkich sag. Najpierw odwiedzisz kratery wulkaniczne Grabrok. Zaledwie kilka metrów od słynnej Ring Road znajdują się trzy kratery: Stora (wielki) Grabrok, Grabrokarfell oraz Litla (mały) Grabrok. Uformowały się one około 3 400 lat temu podczas olbrzymiej erupcji, która ukształtowała cały krajobraz. Masywne drewniane schody prowadzą na szczyt Stora Grabrok, skąd możesz podziwiać inne kolorowe kratery, pola lawy i jezioro Hreðavatn. Później zobaczysz wielki Hraunfossar, serię wodospadów rozciągającą się na około 900 metrów. Wody wypływają z Hallmundarhraun, pola lawy liczącego około tysiąc lat, powstałego w wyniku erupcji wulkanu pod lodowcem Langjökull. Rzeki wypływające z pola lawy przedstawiają jeden z najbardziej imponujących widoków na Islandii, a zaledwie kilka metrów dalej znajduje się kolejny interesujący wodospad. Główną atrakcją wycieczki jest wizyta w kolorowej jaskini lawy Vidgelmir. Mająca prawie 1 600 metrów długości jaskinia mieni się niesamowitymi kolorami i formacjami lawy, które czają się pod powierzchnią. Podczas tej 1,5-godzinnej wyprawy zobaczysz jedną z największych jaskini lawowych w Islandii, włącznie z zapierającymi dech w piersiach lawowymi stalaktytami i stalagmitami. Okolica wejścia do jaskini uświadomi Ci, jak intensywne potrafią być erupcje wulkanów. Na koniec odwiedź zabytkowe Reykholt, aby poznać historię Islandii i zobaczyć Snorralaug: niewielkie gorące źródło, z którego lokalni mieszkańcy korzystają od XII wieku. Miejsce to zostało po raz pierwszy wspomniane w średniowiecznych pismach Snorri Sturlusona, słynnego islandzkiego poety i polityka, który zażywał tu kąpieli. Teraz Snorralaug to jedynie obiekt archeologiczny, ale wciąż możesz skorzystać z zalet minerałów obecnych w geotermalnych wodach, które płyną pod ziemią na obszarze Borgarfjordur.

Reykjavik: łączona wycieczka po Złotym Kręgu i zorzy polarnej

6. Reykjavik: łączona wycieczka po Złotym Kręgu i zorzy polarnej

Zobacz najpopularniejsze miejsca na Islandii za dnia i zanurz się w dziczy w poszukiwaniu zorzy polarnej nocą podczas tej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Rozpocznij swoją wycieczkę od eksploracji Parku Narodowego Þingvellir, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie płyty tektoniczne Ameryki Północnej i Eurazji oddalają się od siebie. Zobacz jedno z największych naturalnych jezior Islandii. Kontynuuj przez majestatyczne krajobrazy, a dotrzesz do wodospadu Gullfoss i gorących źródeł Geysir. Poczuj mgiełkę wody lodowcowej spadającej kaskadą do wąskiego kanionu Hvítárgljúfur. Wybierz się w malowniczą podróż powrotną, zanim zrobisz sobie kilkugodzinną przerwę. Po odpoczynku udaj się poza miasto w poszukiwaniu zorzy polarnej. Pozwól, aby Twoi doświadczeni przewodnicy poprowadzili Cię w poszukiwaniu tego nieuchwytnego zjawiska.

Reykjavik: 3-godzinna wycieczka sylwestrowa z ogniskiem

7. Reykjavik: 3-godzinna wycieczka sylwestrowa z ogniskiem

Sylwester w Reykjaviku świętuje się fajerwerkami i ogniskami, a mieszkańcy zbierają się wokół kilku ognisk, które rozpalane są na terenie miasta. Uroczystości te mają swoje korzenie w średniowieczu, kiedy to rozpalano ogniska, aby spalić stare rzeczy, które nie są już potrzebne. Tradycja przetrwała, ale dziś Islandczycy po prostu gromadzą się wokół ognisk, aby pośpiewać razem i symbolicznie spalić stary rok. Ta wyjątkowa, 3-godzinna wycieczka pozwala na doświadczenie tej formy świętowania razem z Islandczykami. Jest to niesamowity widok, którego nie można przeoczyć, będąc na Islandii w okresie noworocznym! Prosimy mieć na uwadze, że wycieczka ta jest dostępna jedynie w Sylwestra, każdego roku.

Jaskinia Leidarendi: Jaskinia tunelu lawowego z Reykjaviku

8. Jaskinia Leidarendi: Jaskinia tunelu lawowego z Reykjaviku

Idź do jaskini w jaskini Leidarendi na Islandii. Zdecydowanie powinieneś wybrać się na tę wycieczkę, jeśli chcesz zobaczyć, co kryje się pod całą lawą na Islandii. Odkryjesz ukryty świat pól lawy, gdy zostaniesz zabrany do The End of the Road (I. Leiðarendi). Leiðarendi ma około 900 metrów długości, a do niego przejdziesz około 150 metrów. Jaskinia leży w kręgu i jest czarna jak smoła bez światła, ale dostaniesz kask i reflektor, dzięki czemu z łatwością zobaczysz cuda, które jaskinia ma do zaoferowania. Zobaczysz wspaniałe formacje lawy, takie jak stalaktyty i stalagmity, i przeżyjesz podziemną przygodę. Być może będziesz musiał się trochę skulić i czołgać, ale w sumie jaskinia daje łatwy dostęp do podziemi islandzkich pól lawy. Lawa nad jaskinią powstała ponad 2000 lat temu.

Z Reykjaviku: prywatna wycieczka do zorzy polarnej

9. Z Reykjaviku: prywatna wycieczka do zorzy polarnej

Prywatne podróżowanie oferuje możliwość doświadczenia zorzy polarnej w bardziej ekskluzywnym otoczeniu, z dala od tłumów, dla bardziej intensywnych wrażeń. Po tym, jak Twój prywatny przewodnik Cię odbierze, zabierze Cię z miasta z dala od zanieczyszczenia światłem, aby znaleźć idealne miejsce, w którym możesz doświadczyć zorzy polarnej w najlepszym wydaniu. Lokalizacja zależy od zasięgu chmur i aktywności każdego wieczoru. Zorza polarna, powszechnie znana jako zorza polarna, to rozbłysk kolorowych świateł tworzących wzór na nocnym niebie, wywołany przez cząsteczki słońca oddziałujące z ziemskim polem magnetycznym. Są to naturalne zjawiska występujące przez cały rok, ale widoczne dla ludzkiego oka tylko w miesiącach zimowych, kiedy jest ciemno. Zorza polarna może być widoczna tylko w odpowiednich warunkach, przy częściowo czystym niebie i ciemności, a będąc zjawiskiem naturalnym, może być nieprzewidywalna i bardzo nieuchwytna. Zimą uważnie monitorujemy prognozy tego samego dnia, aby przewidywać widoczność każdego wieczoru. Nasze doświadczenie pochodzi z lat przeglądania szczegółowych prognoz dotyczących warunków zachmurzenia, pogody i aktywności słonecznej. Ponieważ prognozy są tylko przewidywaniami, a zorza polarna jest zjawiskiem naturalnym, obserwacje nie mogą być zagwarantowane pomimo naszych najlepszych starań. Zawsze staramy się wychodzić na zorzę polarną tylko wtedy, gdy prognozowane są sprzyjające warunki, aby nie marnować ograniczonego czasu naszych gości podczas ich wizyty na Islandii. Jeśli przewidywana widoczność wieczorem nie będzie korzystna, zostaniesz o tym powiadomiony i zaproponujemy zmianę terminu na inny wieczór. Jeśli jednak nie możesz zmienić terminu, otrzymasz pełny zwrot pieniędzy. Nasz zespół doświadczonych przewodników dba o to, aby wrażenia naszych gości były wyjątkowe, przyjazne i niezapomniane na całe życie!

Oferta łączona Złotego Kręgu i Hop On - Hop Off

10. Oferta łączona Złotego Kręgu i Hop On - Hop Off

Poznaj islandzką przyrodę i miasto Reykavík. Ta oferta łączona zaczyna się od 8-godzinnego Złotego Kręgu, podczas którego odwiedzisz trzy najsłynniejsze zabytki Islandii i dowiesz się, jak uprawiać pomidory bez pestycydów za pomocą wody geotermalnej, a następnie możesz wybrać się na zwiedzanie Reykjavíku we własnym czasie na Reykjavík Sightseeing Hop Autobus Hop Off. W obszarze geotermalnym Geysir można zobaczyć gejzer Strokkur, który co 4-8 minut wyrzuca kolumnę wody na wysokość do 30 metrów (98 stóp). Wodospad Gullfoss to wodospad schodkowy, utworzony przez lodowcową rzekę Hvítá, który spada i spada do szczeliny o głębokości około 32 m (105 stóp). Odwiedź historyczny i geologiczny cud, jakim jest Park Narodowy Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne amerykańska i euroazjatycka oddalają się w tempie kilku centymetrów rocznie. Dodatkowo odwiedź centrum upraw szklarniowych Friðheimar, gdzie dowiesz się o magii uprawy pysznych, wolnych od pestycydów pomidorów za pomocą ciepła geotermalnego, którego Islandia ma pod dostatkiem. Powrót do Reykjavíku po południu. Ty wybierasz datę i godzinę, w której chcesz pojechać i zwiedzać Reykjavík w naszym autobusie Reykjavík Sightseeing Hop On – Hop Off.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Autobusem/minivanem w: Reykjavík

Oprócz atrakcji typu Autobusem/minivanem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Reykjavík?

W: Reykjavík są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Autobusem/minivanem w: Reykjavík obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Reykjavík: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Reykjavík? Kliknij tutaj.

Reykjavík: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 20 245 opinii

Oznaczyłem to jako doskonałe, ponieważ mieliśmy przewodnika, który był bardzo pomocny w informowaniu nas, jak radzić sobie z krótkim czasem, który mieliśmy. Straciliśmy jednak godzinę, ponieważ strona internetowa podała 10:30, ale autobus był właściwie zaplanowany 15 minut wcześniej. Przyjechaliśmy wcześnie (myśleliśmy), więc zatrzymaliśmy się, aby zrobić sobie przerwę na łazienkę, ponieważ mieliśmy 15 minut wolnego czasu. Autobus odjeżdżał, gdy byliśmy niecałą minutę od przystanku.

Świetna wycieczka, naprawdę łatwa w użyciu i obejmuje większość miasta. W autobusie jest audioprzewodnik, dzięki czemu wiele się nauczysz podczas jazdy. Przystanki są łatwe do zlokalizowania, a kierowca był bardzo miły i pomocny. Zdecydowanie polecam, jeśli chcesz zobaczyć Reykjavik.

Kierowca odebrał nas i wysadził punktualnie. Wydaje mi się, że bardziej pomocny może być Reykjavik Excursions, który określiłby, że powinniśmy udać się na tył terminalu, aby znaleźć nasz autobus; czekaliśmy po złej stronie terminalu, ponieważ miejsce spotkania było nieco niejasne.

Bardzo dobry dzień, wyjątkowe widoki i pełne ekscytujących informacji dzięki naszemu przewodnikowi Magnus.

Mieliśmy wspaniały dzień, przewodnik Thor był wspaniały i uwielbiał jaskinię. Poleciłby.