Reykjavík
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Reykjavík”

Najciekawsze atrakcje Reykjaviku

Reykjavik to małe miasto oddalone o tysiące kilometrów od jakiegokolwiek innego miejsca, więc po co tam jechać? Chociażby z uwagi na wspaniałe wulkaniczne krajobrazy, ożywcze źródła termalne i zabytki bez chmar turystów. A to nawet nie jest wierzchołek góry lodowej!

Islandzkie Muzeum Narodowe

Do znajdującego się przy jeziorze Tjörnin muzeum trafisz bez problemu, ale jeśli musisz pytać o drogę, zaimponuj tubylcom, używając jego prostej w wymowie islandzkiej nazwy – Þjóðminjasafn.

Perlan

Perlan to szklana kopuła, w której mieści się Muzeum Saga i imponujący sztuczny gejzer. Na szczycie kopuły znajduje się jedna z najlepszych restauracji w Reykjaviku. Widoki są równie wyśmienite, co jedzenie!

Hallgrímskirkja

Hallgrímskirkja to wysoki kościół wzorowany na wulkanicznych formacjach skalnych Islandii, który jest widoczny z całego miasta. Wjedź windą na szczyt i podziwiaj najlepsze widoki na Reykjavik.

Harpa – sala koncertowa i centrum konferencyjne w Reykjaviku

Harpa to kulturalne centrum Reykjaviku, w którym organizowane są najlepsze przedstawienia w Islandii. Jest to również doskonały przykład architektury skandynawskiej.

Blue Lagoon

Blue Lagoon (Błękitna Laguna) niedaleko Reykjaviku to spa geotermiczne i uzdrowisko, które słynie z rewitalizujących terapii. Możesz też wybrać się na plażę geotermiczną Nauthólsvík.

Zdjęcie: Luc Van Braekel@flickr (CC BY 2.0)

Pchli targ Kolaportid

Przy starym porcie kupisz klasyczne ubrania, winyle, typowe jarmarczne bibeloty oraz islandzkie przysmaki, takie jak sfermentowany rekin. Weź ze sobą gotówkę, aby uniknąć długich kolejek do bankomatów!

Dolina Elliðaárdalur

Tereny rekreacyjne na obrzeżach Reykjaviku to idealne miejsce na wycieczki. Wśród bujnej roślinności płynie tu pełna pstrągów, łososi i golców rzeka Elliðaár.

Reykjavík: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej zwiedzać Reykjavik?

Przyjeżdżając do Reykjaviku pomiędzy czerwcem i sierpniem, doświadczysz niekończących się letnich dni, ale jeśli chcesz zobaczyć zorzę polarną, odwiedź Reykjavik zimą. Pamiętaj jednak, że pojawienie się zorzy polarnej (zwanej też aurora borealis) jest bardzo trudne do przewidzenia. Jeśli koniecznie chcesz zobaczyć to niesamowite zjawisko, zarezerwuj dłuższy pobyt i śledź na bieżąco prognozy.

Na jak długo przyjechać do Reykjaviku?

Reykjavik jest dość ciekawym miastem jak na swoje rozmiary. Długość pobytu zależy od tego, co chcesz robić. Na odwiedzenie wszystkich zabytków wystarczy weekend, ale jeśli interesują Cię wycieczki krajobrazowe, ekscentryczne życie nocne stolicy Islandii i jej scena muzyczna, nawet cały tydzień może nie wystarczyć!

Jak drogi jest Reykjavik?

Podobnie jak większość skandynawskich miast Reykjavik jest dość drogi. Jednak ceny nie są wyższe niż w Londynie czy Paryżu i nie natkniesz się na żadne ukryte koszty, a stosunek jakości do cen jest bardzo dobry.

Przydatne informacje

 • Język
  Islandzki
 • Waluta
  Korona islandzka (ISK)
 • Strefa czasowa
  UTC (+00:00)
 • Kod kraju
  +354
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Lato

Reykjavík: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Reykjavík

Reykjavík: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Reykjavík?  Kliknij tutaj.


Reykjavík
4.6
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 576