Atrakcje i wycieczki
Retimno

Piękno przyrody, stanowiska archeologiczne i piaszczyste plaże sprawiają, że to kreteńskie miasto ma coś dla każdego.

Wszystkie atrakcje

Retimno: najczęściej polecane atrakcje

Z Retimno: półdniowe safari quadem

Z Retimno: półdniowe safari quadem

Weź udział w porannym lub popołudniowym safari na quadach. Skorzystaj z usługi odbioru z hoteli zlokalizowanych w mieście Retimno oraz miejscowościach Bali i Jeorjupoli. Udaj się do bazy znajdującej się w Retimno i odbierz wszelki potrzebny sprzęt. Zanim rozpoczniesz poważną offroadową zabawę, wysłuchaj szczegółowego instruktażu. Wyrusz w góry otaczające miejscowość Maroulas. Na szczycie, z którego roztacza się panoramiczny widok na okolicę, zaplanowano 10-minutową przerwę. Kontynuuj przejażdżkę przez kolejne 20 minut. Dojedź do miejsca, gdzie można odprężyć się przy kawie w tradycyjnym kafenionie (grecka kawiarnia). Ciesz się ciszą i spokojem w lokalu Café Gidospito, podziwiając widok na piękne jezioro Potami. Następnie skieruj się do malowniczej miejscowości Prasies, gdzie przewidziano szybką przekąskę, dzięki której odzyskasz energię poświęconą na prowadzenie quada. Powróć do Retimno i skorzystaj z usługi transportu powrotnego do swojego hotelu. Zrelaksuj się i odśwież po uwalniającej tumany kurzu przygodzie.

Kreta: Rethimno, Chania i wycieczka nad jezioro Kournas

Kreta: Rethimno, Chania i wycieczka nad jezioro Kournas

Pierwszym przystankiem jest miasto Rethimno, trzecie co do wielkości miasto na Krecie na zachód od Heraklionu na północnym wybrzeżu Krety. Współistnieją tu zabytki archeologiczne z epoki osmańskiej i weneckiej. Wybierz się na spacer alejkami starego miasta, odwiedź tureckie minarety i weneckie twierdze lub wypij kawę we wspaniałym porcie. Następnym przystankiem jest miasto Chania, drugie co do wielkości miasto Krety na północnym wybrzeżu na zachód od Rethymno. Miasto Chania jest podzielone na Stare Miasto ze wspaniałym portem i Nowe Miasto poza weneckimi fortyfikacjami. Stare Miasto jest jednym z najpiękniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego i nazywane jest „Wenecją Wschodu”. Możesz znaleźć tureckie minarety i meczety, muzułmańskie dzielnice, weneckie fortece, stocznie, fontanny, place, łuki, rezydencje, loggię i latarnię morską. Odwiedź słynną Agorę (targ), na której znajdują się tradycyjne małe sklepy i tawerny. Ostatnim przystankiem dnia jest jezioro Kournas, piękne siedlisko z naturalną słodką wodą, jedyne w swoim rodzaju na Krecie. Cały obszar Kournas jest chroniony w ramach „Natura 2000”, ponieważ jest to wyznaczony teren podmokły. Rozległa zieleń, strome wąwozy między wzgórzami oraz rzadkie gatunki ryb i ptaków sprawiają, że Kournas jest idealnym miejscem na popołudniowy spacer.

Z Chanii/Rethymno: Wąwóz Samariá Wycieczka z przewodnikiem z odbiorem

Z Chanii/Rethymno: Wąwóz Samariá Wycieczka z przewodnikiem z odbiorem

Wędruj z przewodnikiem po wąwozie Samaria w ramach całodniowej wycieczki z Retimno lub Chanii. Zapewnij sobie odpowiednią porcję ruchu, zachwyć się panoramicznymi widokami i popływaj.  Poznaj najdłuższy wąwóz w całej Europie – miejsce wyróżniające się pięknem przyrody. Zwróć uwagę na rozmaite kwiaty i zioła, a także na spływającą z gór krystalicznie czystą wodę źródlaną. Wczesnym rankiem zostaniesz odebrany(-a) z miejsca znajdującego się najbliższej Twojego miejsca zakwaterowania w Retimno lub Chanii, a następnie podróżuj pośród gór, mijając płaskowyż Omalos. Wysiądź przy drewnianych schodach, gdzie zaczyna się trasa w wąwozie Samaria. Możesz zacząć wędrówkę od razu lub najpierw zjeść śniadanie w tawernie. Wędruj przez około 6–7 godzin trasą liczącą 16 kilometrów i podziwiaj wspaniałe krajobrazy. Po zakończeniu wędrówki będziesz mieć czas na pływanie oraz lunch w tawernie w wiosce Ajia Rumeli.

Z Krety: 1-dniowa wycieczka łodzią na Santorini z wizytą w Oia i Firze

Z Krety: 1-dniowa wycieczka łodzią na Santorini z wizytą w Oia i Firze

Wejdź na pokład szybkiego statku i ciesz się przyjemnym rejsem promem z Heraklionu lub Rethymno na wyspę Santorini. Po przybyciu na Santorini zostaniesz przetransportowany z portu do wspaniałej wioski Oia na północy. Podczas transferu doświadczony przewodnik w autobusie podzieli się z Tobą wieloma interesującymi faktami na temat Santorini, jego historii, cech i tajemnic. W Oia będziesz mieć około 2 godzin wolnego czasu na zwiedzanie malowniczych miejsc i punktów widokowych oraz podziwianie zapierających dech w piersiach widoków. Miasto Oia słynie na całym świecie z kultowych panoramicznych widoków, cykladzkiej architektury z białymi domami i kościołami z niebieskimi kopułami. Po Oia wycieczka jest kontynuowana do stolicy Santorini - miasta Fira. Fira jest równie piękna jak Oia, z zapierającymi dech w piersiach widokami na morze i Kalderę z jej ulic. Możesz odwiedzić dużą katedrę prawosławną na głównym placu w centrum Firy i pospacerować po mieście. Fira jest pełna ciekawych i malowniczych miejsc i zakątków. Będziesz mieć prawie 1,5-2 godziny na samodzielne zwiedzanie. Wycieczka zakończy się transferem do portu na Santorini, skąd wyruszysz w podróż powrotną na Kretę. 1-dniowa wycieczka kończy się w porcie w Heraklionie lub w hotelu, jeśli wybierzesz opcję obejmującą transfer do hotelu.

Z Retimno: całodniowa wędrówka do wąwozu Samaria z odbiorem

Z Retimno: całodniowa wędrówka do wąwozu Samaria z odbiorem

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Retimno, aby wyruszyć na przygodę na świeżym powietrzu do Parku Narodowego Samaria Gorge. Wędruj we własnym tempie z przewodnikiem po skałach i kamieniach, przez las tysiącletnich drzew, wzdłuż rzeki i źródeł słodkiej wody. Uważaj na kozy górskie wędrujące po dziczy. Rozpocznij całodniową wycieczkę do wąwozu Samaria od odbioru i przejazdu do Omalos, w sercu Gór Białych, gdzie możesz zjeść śniadanie przed rozpoczęciem wędrówki. Zmierz się z 18-kilometrowym spacerem po skalistym terenie. Bądź w towarzystwie przewodnika górskiego, który mówi po angielsku, niemiecku i francusku. Uzyskaj informacje o swojej wędrówce i odbierz bilety na wejście i prom od swojej eskorty. Opłaty te należy uiścić przewodnikowi po przyjeździe. Po śniadaniu wejście do wąwozu Samaria. Idź we własnym tempie, ponieważ Twój przewodnik będzie na końcu grupy, aby pomóc, jeśli ich potrzebujesz. Na koniec wędrówki odwiedź wioskę Agia Roumeli, w której znajdziesz wiele tawern, barów i sklepów. Skorzystaj z wolnego czasu, aby popływać lub zjeść lunch. Miejsce spotkania zostanie zorganizowane, abyś mógł odebrać bilety promowe od swojego przewodnika. Późnym popołudniem wsiądź na pokład łodzi, aby popłynąć z Agia Roumeli do Sfakii, gdzie będzie czekał autobus, który zabierze Cię z powrotem do punktu odbioru.

Z Retimno: wycieczka na różową plażę na Elafonissi

Z Retimno: wycieczka na różową plażę na Elafonissi

Odkryj jedną z najpiękniejszych plaż na świecie podczas jednodniowej wycieczki z Rethymno na Elafonissi. Przeżyj raj na ziemi z miękkim białym i różowym piaskiem, egzotyczną krystalicznie czystą wodą i drzewami cedrowymi sięgającymi aż do wybrzeża. Odwiedź tradycyjne wioski, takie jak Elos i Kaloudiana. Odbierz rano z terenu hotelu, a następnie zatrzymaj się na krótką przerwę w tradycyjnej wiosce Elos. Jeśli czas na to pozwala, możesz zjeść śniadanie lub kawę (koszt nie jest wliczony w cenę). Następnie wyjazd do Elafonissi. Po drodze zobacz małe tradycyjne wioski połączone z typową śródziemnomorską scenerią. Podziwiaj surowy krajobraz wokół wąwozu Topolia. Na Elafonissi zyskaj 4 godziny wolnego czasu, aby rozkoszować się słońcem i cieszyć się spektrum odcieni błękitu, jakie ma do zaoferowania ta plaża. Na koniec wycieczki zatrzymaj się w wiosce Kaloudiana, gdzie możesz zwiedzić wioskę i zjeść przekąskę lub jedzenie ( nie wliczone). Później zawieź go z powrotem do miejsca zakwaterowania w Rethymno.

Rethymno: Preveli Beach Damnoni Beach Kourtaliotiko 1-dniowa wycieczka

Rethymno: Preveli Beach Damnoni Beach Kourtaliotiko 1-dniowa wycieczka

Poznaj 3 najbardziej znane plaże na południowym wybrzeżu Krety. Przejedź przez dziki wąwóz Kourtaliotis. Zatrzymaj się, aby zobaczyć wspaniałe wodospady i źródła rzeki Preveli, które płyną do wąwozu, tworząc tę rzekę. Pierwszy z przystanków na południu zaplanowano na piaszczystej plaży Damnoni, skąd łódź zabierze Cię do Palm Beach Preveli na południowym krańcu wąwozu Kourtaliotis, u ujścia rzeki Preveli. Popływaj w krystalicznie czystych wodach Morza Libijskiego, chłoń promienie słoneczne, zrelaksuj się i wyrusz na krótką wędrówkę przez tropikalny las. Odwiedź południe Krety i zatrzymaj się w punkcie widokowym, gdzie można podziwiać zapierający dech w piersi widok i zrobić kilka fantastycznych zdjęć. Popłyń łodzią do Preveli – unikalnej mieszanki piaszczystej plaży i zielonej rzeki, którą przecinają lasy palmowe i skały. Tu możesz nacieszyć się Morzem Libijskim i słońcem Krety. Później udaj się na piaszczystą plażę Damnoni, gdzie czeka łódź, która zabierze Cię do Palm Beach Preveli na południowym krańcu wąwozu Kourtaliotis, przy ujściu rzeki Preveli. Popływaj w krystalicznie czystych wodach Morza Libijskiego, chłoń promienie słońca, zażyj relaksu i wyrusz na krótką wędrówkę przez tropikalny las. Wsiądź z powrotem na pokład łodzi i wróć na piaszczystą plażę Damnoni. Kolejny przystanek stanowi niewielki kurort Plakias, położony w naturalnej zatoce. Tutaj można zjeść lunch, popływać lub wybrać się na zakupy. Do Retimno powrócisz inną drogą, przejeżdżając przez imponujący wąwóz Kotsifou.

Rethymno: Rejs o zachodzie słońca drewnianą łodzią piracką

Rethymno: Rejs o zachodzie słońca drewnianą łodzią piracką

Ciesz się godzinnym rejsem o zachodzie słońca! Wejdź na pokład drewnianej łodzi pirackiej o nazwie "Captain Hook" w porcie Rethymno i wyrusz w spokojny rejs o zachodzie słońca. Ciesz się wspaniałymi widokami na miasto i kreteńskie góry w tle, podczas gdy słońce zachodzi na horyzoncie. Zrób kilka zdjęć zamku Fortezza, portu weneckiego i miasta Rethymno oświetlonego o zmierzchu. Napij się piwa lub orzeźwiającego napoju bezalkoholowego ze swoim partnerem, rodziną lub przyjaciółmi, aby cieszyć się idealnym i relaksującym zakończeniem dnia.

Z Rethymno: Rejs katamaranem o zachodzie słońca z winem i serem

Z Rethymno: Rejs katamaranem o zachodzie słońca z winem i serem

Dołącz do wieczornego rejsu katamaranem z przystani w Rethymno i podziwiaj zachód słońca z wody. Ciesz się nieograniczoną ilością wina i piwa w połączeniu ze świeżymi owocami i serem, podziwiając widok. Spotkaj się z kapitanem i załogą w marinie i wskocz na pokład katamaranu, aby odbyć romantyczną podróż po otwartym morzu. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas rejsu wzdłuż wybrzeża Rethymno w kierunku Scalety. Punkt kulminacyjny rejsu - spotkanie z zachodem słońca na otwartym morzu. Niesamowicie piękny i ekscytujący widok. Poczuj się w pełni usatysfakcjonowany wspaniałym wieczorem na morzu.

Obszar Rethymno: Wyspa Gramvousa i Balos, bilet na łódź dodatkowo

Obszar Rethymno: Wyspa Gramvousa i Balos, bilet na łódź dodatkowo

Wyjedź z Rethymno około 07:45 i podróżuj autobusem wzdłuż nowej drogi krajowej w kierunku najbardziej wysuniętego na zachód krańca Krety. Miń zatokę Souda i dawną kreteńską stolicę Chania, zanim dotrzesz do Kissamos. Po przyjeździe wejdź na pokład łodzi i przepłyń do zatoki Balos na najbardziej wysuniętym na północ krańcu półwyspu. Zrelaksuj się podczas 1-godzinnego rejsu łodzią i spędź 2,5 godziny w zatoce Balos, aby cieszyć się miękkimi białymi piaskami i wyjątkowymi niebiesko-zielonymi wodami laguny. Następnie wybierz się na 20-minutowy rejs łodzią na wyspę Gramvousa, aby mieć mnóstwo czasu na niezapomnianą kąpiel w krystalicznie czystych wodach. Jeśli czujesz się na siłach, wybierz się na opcjonalną 137-metrową wspinaczkę do XVI-wiecznej weneckiej fortecy, aby podziwiać niezrównany widok na okolicę. Ciesz się około 1,5-godzinnym spokojem na wyspie Gramvousa, a następnie wybierz się na 1-godzinny rejs z powrotem do Kissamos. Po przybyciu na miejsce, kontynuuj podróż do Rethymno autobusem na koniec tej relaksującej wycieczki. **Chcielibyśmy poinformować, że firma wycieczkowa zmienia harmonogram rejsu na Balos i Gramvousa. Zgodnie z ich niedawnym ogłoszeniem, w następnym okresie nie będzie lądowania łodzi w Balos, począwszy od 22 maja do 10 czerwca. Statek zakotwiczy 100 m od wybrzeża Balos i pozostanie tam przez około 1,5 godziny, aby popływać. Z drugiej strony pobyt w Gramvousa zostanie przedłużony o 1 godzinę, więc całkowity czas pobytu wyniesie około 2,5-3 godzin. Dziękujemy za zrozumienie.

Często zadawane pytania dotyczące: Retimno

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Retimno

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Retimno to:

Retimno – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Retimno: Najciekawsze atrakcje

Retimno: Wycieczki i bilety

Grecja: Ciekawe miejsca

Retimno: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Retimno? Kliknij tutaj.

Retimno: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(5669 recenzji)

udało mi się przejść całą drogę do plaży Agia Roumeli z niesamowitymi widokami w każdej sekundzie wędrówki - nasza urocza przewodniczka Ingrid uwielbiała jej humor i życzliwość oraz odbyła malownicze i bezpieczne przejażdżki autokarem tam i z powrotem, jeszcze raz dziękuję za wspaniałe doświadczenie gorąco polecam!

Super wycieczka, profesjonalnie zorganizowana, piloci i kierowca bez zarzutu, profesjonalni, kulturalni, sympatyczni, z dużą wiedzą, ciekawie przekazywali informacje. Autobus wygodny. Wszystko zgodne z opisem, program zrealizowany w 100%. Zdecydowanie polecam.

piękne krajobrazy zwłaszcza po połowie trasy.. kierowca bardzo pomocny i miły. ogólnie wycieczka była męcząca, ale było warto ze względu na to, co oferuje

Przewodnik Ingrid był bardzo pomocny w ocenie poszczególnych osób i udzielał porad na temat czasu i tempa wędrówki.

super kierowca i przewodnik mili uprzejmi polecamy .