Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Retimno

Piękno przyrody, stanowiska archeologiczne i piaszczyste plaże sprawiają, że to kreteńskie miasto ma coś dla każdego.

Retimno – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Retimno: półdniowe safari quadem

1. Z Retimno: półdniowe safari quadem

Weź udział w porannym lub popołudniowym safari na quadach. Skorzystaj z usługi odbioru z hoteli zlokalizowanych w mieście Retimno oraz miejscowościach Bali i Jeorjupoli. Udaj się do bazy znajdującej się w Retimno i odbierz wszelki potrzebny sprzęt. Zanim rozpoczniesz poważną offroadową zabawę, wysłuchaj szczegółowego instruktażu. Wyrusz w góry otaczające miejscowość Maroulas. Na szczycie, z którego roztacza się panoramiczny widok na okolicę, zaplanowano 10-minutową przerwę. Kontynuuj przejażdżkę przez kolejne 20 minut. Dojedź do miejsca, gdzie można odprężyć się przy kawie w tradycyjnym kafenionie (grecka kawiarnia). Ciesz się ciszą i spokojem w lokalu Café Gidospito, podziwiając widok na piękne jezioro Potami. Następnie skieruj się do malowniczej miejscowości Prasies, gdzie przewidziano szybką przekąskę, dzięki której odzyskasz energię poświęconą na prowadzenie quada. Powróć do Retimno i skorzystaj z usługi transportu powrotnego do swojego hotelu. Zrelaksuj się i odśwież po uwalniającej tumany kurzu przygodzie.

Kreta: Rethimno, Chania i wycieczka nad jezioro Kournas

2. Kreta: Rethimno, Chania i wycieczka nad jezioro Kournas

Pierwszym przystankiem jest miasto Rethimno, trzecie co do wielkości miasto na Krecie na zachód od Heraklionu na północnym wybrzeżu Krety. Współistnieją tu zabytki archeologiczne z epoki osmańskiej i weneckiej. Wybierz się na spacer alejkami starego miasta, odwiedź tureckie minarety i weneckie twierdze lub wypij kawę we wspaniałym porcie. Następnym przystankiem jest miasto Chania, drugie co do wielkości miasto Krety na północnym wybrzeżu na zachód od Rethymno. Miasto Chania jest podzielone na Stare Miasto ze wspaniałym portem i Nowe Miasto poza weneckimi fortyfikacjami. Stare Miasto jest jednym z najpiękniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego i nazywane jest „Wenecją Wschodu”. Możesz znaleźć tureckie minarety i meczety, muzułmańskie dzielnice, weneckie fortece, stocznie, fontanny, place, łuki, rezydencje, loggię i latarnię morską. Odwiedź słynną Agorę (targ), na której znajdują się tradycyjne małe sklepy i tawerny. Ostatnim przystankiem dnia jest jezioro Kournas, piękne siedlisko z naturalną słodką wodą, jedyne w swoim rodzaju na Krecie. Cały obszar Kournas jest chroniony w ramach „Natura 2000”, ponieważ jest to wyznaczony teren podmokły. Rozległa zieleń, strome wąwozy między wzgórzami oraz rzadkie gatunki ryb i ptaków sprawiają, że Kournas jest idealnym miejscem na popołudniowy spacer.

Z Chanii/Rethymno: Wąwóz Samariá Wycieczka z przewodnikiem z odbiorem

3. Z Chanii/Rethymno: Wąwóz Samariá Wycieczka z przewodnikiem z odbiorem

Wędruj z przewodnikiem po wąwozie Samaria w ramach całodniowej wycieczki z Retimno lub Chanii. Zapewnij sobie odpowiednią porcję ruchu, zachwyć się panoramicznymi widokami i popływaj.  Poznaj najdłuższy wąwóz w całej Europie – miejsce wyróżniające się pięknem przyrody. Zwróć uwagę na rozmaite kwiaty i zioła, a także na spływającą z gór krystalicznie czystą wodę źródlaną. Wczesnym rankiem zostaniesz odebrany(-a) z miejsca znajdującego się najbliższej Twojego miejsca zakwaterowania w Retimno lub Chanii, a następnie podróżuj pośród gór, mijając płaskowyż Omalos. Wysiądź przy drewnianych schodach, gdzie zaczyna się trasa w wąwozie Samaria. Możesz zacząć wędrówkę od razu lub najpierw zjeść śniadanie w tawernie. Wędruj przez około 6–7 godzin trasą liczącą 16 kilometrów i podziwiaj wspaniałe krajobrazy. Po zakończeniu wędrówki będziesz mieć czas na pływanie oraz lunch w tawernie w wiosce Ajia Rumeli.

Z Retimno: całodniowa wędrówka do wąwozu Samaria z odbiorem

4. Z Retimno: całodniowa wędrówka do wąwozu Samaria z odbiorem

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Retimno, aby wyruszyć na przygodę na świeżym powietrzu do Parku Narodowego Samaria Gorge. Wędruj we własnym tempie z przewodnikiem po skałach i kamieniach, przez las tysiącletnich drzew, wzdłuż rzeki i źródeł słodkiej wody. Uważaj na kozy górskie wędrujące po dziczy. Rozpocznij całodniową wycieczkę do wąwozu Samaria od odbioru i przejazdu do Omalos, w sercu Gór Białych, gdzie możesz zjeść śniadanie przed rozpoczęciem wędrówki. Zmierz się z 18-kilometrowym spacerem po skalistym terenie. Bądź w towarzystwie przewodnika górskiego, który mówi po angielsku, niemiecku i francusku. Uzyskaj informacje o swojej wędrówce i odbierz bilety na wejście i prom od swojej eskorty. Opłaty te należy uiścić przewodnikowi po przyjeździe. Po śniadaniu wejście do wąwozu Samaria. Idź we własnym tempie, ponieważ Twój przewodnik będzie na końcu grupy, aby pomóc, jeśli ich potrzebujesz. Na koniec wędrówki odwiedź wioskę Agia Roumeli, w której znajdziesz wiele tawern, barów i sklepów. Skorzystaj z wolnego czasu, aby popływać lub zjeść lunch. Miejsce spotkania zostanie zorganizowane, abyś mógł odebrać bilety promowe od swojego przewodnika. Późnym popołudniem wsiądź na pokład łodzi, aby popłynąć z Agia Roumeli do Sfakii, gdzie będzie czekał autobus, który zabierze Cię z powrotem do punktu odbioru.

Z Retimno: wycieczka na różową plażę na Elafonissi

5. Z Retimno: wycieczka na różową plażę na Elafonissi

Odkryj jedną z najpiękniejszych plaż na świecie podczas jednodniowej wycieczki z Rethymno na Elafonissi. Przeżyj raj na ziemi z miękkim białym i różowym piaskiem, egzotyczną krystalicznie czystą wodą i drzewami cedrowymi sięgającymi aż do wybrzeża. Odwiedź tradycyjne wioski, takie jak Elos i Kaloudiana. Odbierz rano z terenu hotelu, a następnie zatrzymaj się na krótką przerwę w tradycyjnej wiosce Elos. Jeśli czas na to pozwala, możesz zjeść śniadanie lub kawę (koszt nie jest wliczony w cenę). Następnie wyjazd do Elafonissi. Po drodze zobacz małe tradycyjne wioski połączone z typową śródziemnomorską scenerią. Podziwiaj surowy krajobraz wokół wąwozu Topolia. Na Elafonissi zyskaj 4 godziny wolnego czasu, aby rozkoszować się słońcem i cieszyć się spektrum odcieni błękitu, jakie ma do zaoferowania ta plaża. Na koniec wycieczki zatrzymaj się w wiosce Kaloudiana, gdzie możesz zwiedzić wioskę i zjeść przekąskę lub jedzenie ( nie wliczone). Później zawieź go z powrotem do miejsca zakwaterowania w Rethymno.

Rethymno: Preveli Beach Damnoni Beach Kourtaliotiko 1-dniowa wycieczka

6. Rethymno: Preveli Beach Damnoni Beach Kourtaliotiko 1-dniowa wycieczka

Poznaj 3 najbardziej znane plaże na południowym wybrzeżu Krety. Przejedź przez dziki wąwóz Kourtaliotis. Zatrzymaj się, aby zobaczyć wspaniałe wodospady i źródła rzeki Preveli, które płyną do wąwozu, tworząc tę rzekę. Pierwszy z przystanków na południu zaplanowano na piaszczystej plaży Damnoni, skąd łódź zabierze Cię do Palm Beach Preveli na południowym krańcu wąwozu Kourtaliotis, u ujścia rzeki Preveli. Popływaj w krystalicznie czystych wodach Morza Libijskiego, chłoń promienie słoneczne, zrelaksuj się i wyrusz na krótką wędrówkę przez tropikalny las. Odwiedź południe Krety i zatrzymaj się w punkcie widokowym, gdzie można podziwiać zapierający dech w piersi widok i zrobić kilka fantastycznych zdjęć. Popłyń łodzią do Preveli – unikalnej mieszanki piaszczystej plaży i zielonej rzeki, którą przecinają lasy palmowe i skały. Tu możesz nacieszyć się Morzem Libijskim i słońcem Krety. Później udaj się na piaszczystą plażę Damnoni, gdzie czeka łódź, która zabierze Cię do Palm Beach Preveli na południowym krańcu wąwozu Kourtaliotis, przy ujściu rzeki Preveli. Popływaj w krystalicznie czystych wodach Morza Libijskiego, chłoń promienie słońca, zażyj relaksu i wyrusz na krótką wędrówkę przez tropikalny las. Wsiądź z powrotem na pokład łodzi i wróć na piaszczystą plażę Damnoni. Kolejny przystanek stanowi niewielki kurort Plakias, położony w naturalnej zatoce. Tutaj można zjeść lunch, popływać lub wybrać się na zakupy. Do Retimno powrócisz inną drogą, przejeżdżając przez imponujący wąwóz Kotsifou.

Rethymno: Rejs o zachodzie słońca drewnianą łodzią piracką

7. Rethymno: Rejs o zachodzie słońca drewnianą łodzią piracką

Wsiądź do drewnianej łodzi pirackiej o nazwie „Captain Hook” w porcie Rethymno i wyrusz w spokojny rejs do zachodu słońca. Ciesz się wspaniałymi widokami na miasto i kreteńskie góry w tle, podczas gdy słońce zachodzi na horyzoncie. Zrób kilka zdjęć zamku Fortezza, portu weneckiego i miasta Rethymno oświetlonego o zmierzchu. Wypij piwo lub orzeźwiający napój bezalkoholowy ze swoim partnerem, rodziną lub przyjaciółmi, aby zakończyć dzień w idealny i relaksujący sposób.

Retimno: wycieczka po lagunie Gramvousa i Balos, dodatkowo bilet na łódź

8. Retimno: wycieczka po lagunie Gramvousa i Balos, dodatkowo bilet na łódź

Wyrusz na jednodniową wycieczkę autobusem i statkiem do wspaniałej laguny Balos i wyspy Gramvousa na północno-zachodnim wybrzeżu Krety. Podróżuj klimatyzowanym autobusem do portu w Kissamos i wsiądź na pokład łodzi na rejs z przystankami na pływanie i zwiedzanie zamku. Po porannym odbiorze w pobliżu hotelu usiądź wygodnie i zrelaksuj się, przejeżdżając przez piękne krajobrazy, aby dostać się do portu w Kissamos. Tam zapłacisz za rejs i wejdziesz na pokład łodzi, która zabierze Cię w morze na około godzinę, aż dotrzesz do wyspy Gramvousa. Będąc na Gramvousa, spędź 1 godzinę i 45 minut na zwiedzaniu weneckiej fortecy, z której roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. W przeciwnym razie możesz zostać na łodzi, aby skorzystać z baru-restauracji lub zrelaksować się na plaży. Potem łódź popłynie przez około 20 minut, aby dotrzeć do laguny Balos. Tam będziesz miał 3 godziny wolnego czasu na plaży. Pływaj, nurkuj, opalaj się i odkrywaj wydmy w tle. Po południu łódź rozpocznie rejs powrotny do Kissamos, skąd zostaniesz przewieziony z powrotem do obszaru hotelu w Rethymno.

Obszar Rethymno: Wyspa Gramvousa i Balos, bilet na łódź dodatkowo

9. Obszar Rethymno: Wyspa Gramvousa i Balos, bilet na łódź dodatkowo

Wyjedź z Rethymno około 07:45 i jedź autobusem nową drogą krajową w kierunku najbardziej wysuniętego na zachód krańca Krety. Przed przybyciem do Kissamos miń zatokę Souda i byłą stolicę Krety, Chanię. Po przybyciu wejdź na pokład łodzi i popłyń do zatoki Balos na najbardziej wysuniętym na północ krańcu półwyspu. Zrelaksuj się podczas 1-godzinnej wycieczki łodzią i spędź 2,5 godziny w zatoce Balos, aby cieszyć się miękkim białym piaskiem i wyjątkowymi błękitnymi i zielonymi wodami laguny. Następnie wybierz się na 20-minutowy rejs łodzią na wyspę Gramvousa, aby mieć mnóstwo czasu na niezapomnianą kąpiel w krystalicznie czystych wodach. Jeśli czujesz się energiczny, wybierz się na opcjonalną 137-metrową wspinaczkę do XVI-wiecznej weneckiej fortecy, aby podziwiać niezrównany widok na okolicę. Ciesz się około 1,5 godziny w spokoju na wyspie Gramvousa, a następnie wybierz się na 1-godzinną przejażdżkę łodzią z powrotem do Kissamos. Po przyjeździe kontynuuj autobusem do Rethymno pod koniec wyluzowanej wycieczki.

Rethymno: Rejs katamaranem żaglowym z posiłkiem i napojami

10. Rethymno: Rejs katamaranem żaglowym z posiłkiem i napojami

Rozkoszuj się słońcem podczas all-inclusive rejsu jachtem po wybrzeżu Krety. Spróbuj swoich sił w łowieniu ryb lub paddleboardingu na stojąco. Nurkuj wokół jachtu żaglowego katamaranem, aby obserwować rodzime życie morskie. Zabierz dzieci na pływające flamingi i jednorożce i ciesz się rodzinną zabawą nad Morzem Śródziemnym. Rozpocznij swoją przygodę na luksusowym żeglarstwie w porcie w Rethymno od powitalnych przekąsek. Po tym jak kapitan przekaże Ci kilka niezbędnych wskazówek i zasad bezpieczeństwa, wypłyń w błękitne miejsce. Skosztuj tradycyjnego śródziemnomorskiego posiłku z owocami morza, świeżymi sezonowymi warzywami i owocami (menu składa się z lokalnych produktów wysokiej jakości. Dania mogą ulec zmianie). Połóż się z pełnym brzuchem i zrelaksuj się przy spokojnym szumie fal.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 215
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Retimno

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Retimno?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Retimno

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Retimno to:

Santoryn

Retimno: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Retimno? Kliknij tutaj.

Retimno: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 5669 opinii

To był cudowny dzień. Elafonisi to absolutne marzenie i zdecydowanie warte podróży. Przewodnik był bardzo miły, pokazał i opowiedział nam po drodze wiele ciekawych rzeczy. Przystanki w wioskach też były świetne. Myślę jednak, że powinnaś wiedzieć, że wycieczka tam nie jest dla osób o słabym sercu. Ulice są miejscami bardzo wąskie i widać głębokie zbocza. Ale kierowca autobusu jechał naprawdę dobrze i czułeś się bezpiecznie. Ponadto wycieczka nie jest przeznaczona dla osób, które nie radzą sobie dobrze na piechotę. Ostatnią część ścieżki trzeba pokonać pieszo, jest ona częściowo kamienista i prowadzi pod górę (w drodze powrotnej). Zatem nic dla osób z problemami z kolanami, osób o kulach itp. Z pozdrowieniami od Jutty

To bez wątpienia wyczerpująca trasa. Ale wysiłek jest tego wart! W wąwozie uświadamiasz sobie, jak mali i nieistotni są ludzie. Widoki na gigantyczne wysokości są nie do opisania. Zajęło nam to dobre 5,5 godziny z mniejszymi przerwami (na palenie). Natomiast przy wyjściu z wąwozu skorzystaliśmy z autobusu za 2 EUR od osoby, gdyż 2 uczestników w naszej grupie skarżyło się na problemy z kolanami. Wszyscy mieliśmy umiarkowaną sprawność fizyczną i dobrze sobie z nią radziliśmy.

Wąwóz jest absolutnie oszałamiający! To była bardzo dobrze zorganizowana wycieczka z niesamowitym przewodnikiem Ingrid. Była bardzo miła, pouczająca i mówiła wieloma różnymi językami. Gorąco polecam tę wycieczkę, jeśli chcesz odwiedzić Samarię!

Wycieczka naprawdę bardzo przyjemna, lecz długa ok. 5-6 godzin. Widoki piękne. Warto. Konieczne według mnie jest obuwie przynajmniej sportowe, wygodne, z podeszfą o dobrej przyczepności, a najlepiej trekkngowe.

Świetna wycieczka / trasa obejmująca zachód słońca, nowe quady, miły i odpowiedzialny przewodnik. Znowu chętnie :)