Republic Square, Yerevan – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Erewan: Wycieczka piesza po atrakcjach i kulturze z degustacjami

1. Erewan: Wycieczka piesza po atrakcjach i kulturze z degustacjami

Jestem gawędziarzem kultury, pasjonatem muzyki, sztuki, historii i architektury. Uwielbiam opowiadać historie o fascynujących ludziach i cudownych miejscach, które nadają Erewanowi wyjątkową tkankę. Jako gawędziarz za pomocą słów, obrazów i muzyki jest dla mnie wielką przyjemnością poznawanie nowych ludzi i dzielenie się z nimi niektórymi z najbardziej ekscytujących historii Erewania. ***Na mojej trasie zobaczysz najlepsze atrakcje i ukryte perełki*** Mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy! Wyruszamy na zwiedzanie i zaczynamy nasz spacer od pięknego Placu Republiki (centralny plac miejski w Erewaniu, na którym znajduje się basen z muzycznymi fontannami) przez centrum miasta i w górę uderzająco nowoczesnych Kaskad, z których roztacza się widok na biblijną górę Ararat. Odwiedzamy Park Chaczkarów (znany jako ormiański krzyż kamienny chaczkary są charakterystyczne dla średniowiecznej sztuki ormiańskiej). Podczas naszego spaceru zapoznajemy się z historią Armenii; Gospodarka; Geografia; Geopolityka; Tradycje; Historia religii; szlaki turystyczne i wiele innych) Plan podróży - Rozpoczynamy naszą pieszą wycieczkę od Twojego hotelu / apartamentu / lub dowolnego innego miejsca w centrum miasta, które chcesz - Plac Republiki (centralny plac miasta Erewania) - Mirzoyan liberary (klejnot w mieście. Wypełniony książkami, czasopismami związanymi z projektowaniem i fotografią, a także barem i galerią, przestrzeń jest spokojna i niesamowita). - Spacer do pomnika Garegina Nzhdeha (kluczowego przywódcy politycznego i wojskowego Pierwszej Republiki Armenii (1918-1921)) - Wernisaż targu plenerowego - Wizyta na stacji metra „Plac Republiki” (radziecka architektura modernistyczna i opowieści o metrze w Erywaniu) - Plac Andrieja Sacharowa (rosyjski fizyk jądrowy, działacz na rzecz pokoju i praw człowieka) - Spacer do domu Egora Khanzadyana (zbudowany w 1895 r.) - Spacer ulicą Abovyan (najstarsza ulica Erewania) - Opera - Pomnik Hovhannesa Tumanyana (słynnego ormiańskiego pisarza) - Spacer do Kaskadowych Schodów (gigantyczne schody wykonane z wapienia, z których można podziwiać niezakłócony widok na centrum Erewania i górę Ararat)

Erewan: Wycieczka samochodowa po ukrytych klejnotach w Erewaniu

2. Erewan: Wycieczka samochodowa po ukrytych klejnotach w Erewaniu

Zwiedzanie Erewania to urzekające przeżycie samo w sobie, z jego oszałamiającą architekturą, żywą atmosferą i bogatą kulturą. Ale aby naprawdę zanurzyć się w tej kulturze, musisz doświadczyć jej z wnętrza klasycznego samochodu. To jak wejście do wehikułu czasu, przeniesienie cię z jednego miejsca do drugiego i danie ci poczucia, jak to jest żyć w innej epoce. Klasyczny samochód, który pochodzi z czasów sowieckich, ma swoją fascynującą historię. Odwiedzając różne miejsca w całym mieście, poczujesz, że wszystko jest połączone w jedną spójną podróż. A nie ma nic lepszego niż popijanie drinka, siedząc na tylnym siedzeniu luksusowego samochodu w stylu retro. To jak podróż z powrotem do przyszłości i doświadczanie tego, co najlepsze z obu światów. Poczujesz się jak gwiazda, gdy ludzie będą robić ci zdjęcia, gdy będziesz przechodzić obok, chłonąc bogatą historię i kulturę Erewania w dobrym stylu. Niektóre z miejsc, które trzeba zobaczyć podczas zwiedzania Erewania klasycznym samochodem, to pomnik Matki Armenii, górujący symbol odporności i siły kraju, piękny Kompleks Kaskadowy, w którym znajdują się imponujące zewnętrzne schody i wystawy sztuki, Opera , oszałamiające arcydzieło architektury i inne atrakcje w zależności od preferowanego rodzaju destynacji. Przemierzając miasto swoim zabytkowym samochodem, będziesz miał również okazję podziwiać inne kultowe zabytki i atrakcje, takie jak Plac Republiki, targ wernisażowy i Błękitny Meczet.

Erywań: najważniejsze atrakcje miasta, Muzeum Erebuni i Twierdza

3. Erywań: najważniejsze atrakcje miasta, Muzeum Erebuni i Twierdza

Proponujemy Ci rozpocząć podróż po Armenii od fascynującej wycieczki krajoznawczej po Erewaniu, sercu Armenii. Będziesz cieszyć się ciekawymi opowieściami o tysiącletniej historii stolicy wraz ze zwiedzaniem zabytków architektury (takich jak Opera, Kompleks Kaskadowy, Budynek Zgromadzenia Narodowego, Plac Republiki, Muzeum i Twierdza Erebuni), a także zabytkowego centrum ulice miasta (takie jak Abovyan, Mashtots ave., Baghramyan ave., Northern ave.). A z wysokości specjalnego punktu widokowego całe miasto otworzy się przed Tobą.

Erywań: Prywatna wycieczka po mieście

4. Erywań: Prywatna wycieczka po mieście

Ta niesamowita wycieczka da Ci możliwość odkrycia ukrytej historii stolicy Armenii, samodzielnie lub z doświadczonym i profesjonalnym prywatnym przewodnikiem. Wycieczka zabierze Cię do serca Erewania, Placu Republiki, gdzie możesz zapoznać się z wielką historią Armenii dzięki wspaniałemu zespołowi architektonicznemu otaczającemu ten obszar. Po odświeżeniu się naturalną wodą źródlaną prosto z ziemi, udasz się do jednej z najstarszych części miasta. Teatr Opery i Baletu oddalony jest o kolejne 10 minut spacerem od Moskiewskiego Kina. Jest to jedno z absolutnych arcydzieł światowej architektury, które gości miasto Erywań, i jest niewątpliwie jednym z głównych zabytków Armenii. Znajdujący się przed nim Plac Wolności, czyli Teatralny, to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku miejscowej młodzieży, która przyjeżdża tu na rowery lub deskorolki. Jezioro Łabędzie w pobliżu Opery jest ściśle związane swoją historią z Teatrem Operowym i jest kolejnym doskonałym miejscem na spacery i spotkania z miejscową ludnością. Kontynuując swoją drogę przez Plac Francuski i park Państwowego Konserwatorium w Erywaniu, dotrzesz do Kaskady, lub jak miejscowi nazywają to „Schodami do Nieba”. Jest to kluczowa konstrukcja w architekturze Erewania, która została zbudowana w latach 70. odrestaurowany od początku lat 2000. Obecnie jest to jedno z ulubionych miejsc nie tylko mieszkańców, ale także turystów, z licznymi przytulnymi kawiarniami, barami i restauracjami. Okresowo odbywają się tu koncerty i imprezy taneczne tutaj, by zabawiać publiczność. Po zapoznaniu się z historią Erewania i wspięciu się na 572 schody w górę Kaskady, odkryjesz niezwykłe piękno miasta na tle majestatycznej góry Ararat. Tutaj będziesz bardziej niż mile widziany, aby skorzystać ze schodów ruchomych w Centrum Sztuki Cascade, aby pomóc Ci cieszyć się dziełami sztuki współczesnej w galeriach.

Obserwacyjna wycieczka po mieście w Erywaniu

5. Obserwacyjna wycieczka po mieście w Erywaniu

Głównym celem tej wycieczki jest pomoc turystom i gościom miasta w zapoznaniu się z historycznymi i kulturowymi zabytkami Erewania. Erewan, jedno z najstarszych miast świata, słynie jako różowe miasto i przyciąga turystów skromnymi, a jednocześnie wspaniałymi krajobrazami. Rozpocznij zwiedzanie miasta od Pomnika Kaskady, skąd otwiera się panoramiczny widok na miasto. Kontynuując naszą wycieczkę, zobaczysz Operę, Jezioro Łabędzie, Plac Republiki i Aleję Abovyan. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki będzie Vernissage, największy targ z pamiątkami w Erewaniu.

Odsłonięcie żelaznej kurtyny: wycieczka po sowieckim kabriolecie

6. Odsłonięcie żelaznej kurtyny: wycieczka po sowieckim kabriolecie

Od starożytnych ruin po współczesne cuda – nasi doświadczeni przewodnicy poprowadzą Cię w podróż wypełnioną historią, kulturą i budzącymi podziw widokami. Zanurz się w żywych kolorach tętniących życiem rynków, rozkoszuj się lokalną kuchnią, która oczaruje Twoje kubki smakowe i stwórz wspomnienia, które zostaną na całe życie. Niezależnie od tego, czy szukasz ekscytującej eskapady, czy spokojnego odosobnienia, nasze wycieczki zaspokoją wszystkie zainteresowania i style podróżowania. Spakuj więc swoje torby i przygotuj się na odkrywanie z nami świata. Niech przygoda się zacznie!

Erewan: Prywatna wycieczka po mieście z warsztatem Muzeum Dywanów

7. Erewan: Prywatna wycieczka po mieście z warsztatem Muzeum Dywanów

Po odebraniu z centralnie położonego zakwaterowania rozpoczniesz wycieczkę z przewodnikiem po ukochanej stolicy Armenii, mieście Erewaniu. Legenda mówi, że pierwszym słowem, jakie wypowiedział Noe, gdy wychodził z arki, było „Yerevats”, tłumaczone jako „widać”. Odnosi się to do ziemi, którą podobno widział po wielkiej powodzi, którą później zmieniono na „Erewan”. Informacje na temat historii miasta można znaleźć w Muzeum Historii Erewania, założonym w 1931 roku. W muzeum znajduje się ponad 87 000 wartości kulturowych, które opowiadają historie miasta od czasów starożytnych po współczesność. Następnie odwiedzisz fabrykę ręcznie robionych dywanów „Megeryan”, gdzie zapoznasz się z kulturą tkania dywanów, która zajmuje szczególne miejsce w ormiańskim systemie kulturowym. Podczas tej części wycieczki weźmiesz udział w mistrzowskiej klasie tkania dywanów, która pozwoli Ci zapoznać się z tą tradycyjną kulturą ormiańską i całym jej urokiem. Twoja wycieczka zabierze Cię następnie do Tsitsernakaberd, pomnika ludobójstwa Ormian. Ormianie z całego świata odwiedzają ten pomnik, aby uczcić swoich przodków.

Z Erewania: 2 dni poza drogą do Vayots dzor i testowanie wina

8. Z Erewania: 2 dni poza drogą do Vayots dzor i testowanie wina

Świetna okazja dla tych, którzy chcą poznać dziką przyrodę, poczuć adrenalinę jazdy terenowej i wypić kieliszek wina z doskonałym widokiem na góry i klify. W ciągu 2 dni odkryjesz dla siebie jedną z najpiękniejszych prowincji Armenii – Vayots dzor, gdzie krajobraz jest bardzo zróżnicowany – od suchej pustyni po gęste zielone lasy, od bezdrzewnych klifów po przepiękne wodospady. Pierwszego dnia odwiedzicie klasztor Khor Virap – miejsce, z którego rozpoczęła się legalizacja chrześcijaństwa w Armenii, jaskinię Areni 1 – jaskinię archeologiczną, z której odkopano najstarsze obuwie i najstarszą winiarnię na świecie oraz arcydzieło Momika - średniowieczny klasztor Noravank. Tego dnia będziesz cieszyć się jazdą terenową 4x4 z lampką wina i lekkim lunchem pod gołym niebem w winnicach. Nocleg w hotelu w rejonie Vayots dzor. Następnego dnia po śniadaniu skorzystamy z jednego z zakątków dzikiej przyrody - małego wodospadu niedaleko hotelu i świątyni Zorats lub w zależności od pogody zamiast świątyni Zorats dojedziemy 4x4 do fortec Smbataberd. Później odwiedzimy butikową winiarnię w celu przetestowania wina i lunchu w winnicy. Po obiedzie wrócimy do Erewania. Powrót do Erewania Koniec służby.

2-dniowe wycieczki z Erewania / wycieczki po mieście, Khor Virap, Gari, Sevan

9. 2-dniowe wycieczki z Erewania / wycieczki po mieście, Khor Virap, Gari, Sevan

Dzień 1: Zapoznaj się z historycznymi i kulturowymi zabytkami Erewania. Erewan, jedno z najstarszych miast świata, słynie jako różowe miasto i przyciąga turystów skromnymi, a jednocześnie wspaniałymi krajobrazami. Rozpocznij zwiedzanie miasta od Pomnika Kaskady, skąd otwiera się panoramiczny widok na miasto. Kontynuując naszą wycieczkę, zobaczysz Operę, Jezioro Łabędzie, Plac Republiki i Aleję Abovyan. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki będzie Vernissage, największy targ z pamiątkami w Erewaniu. Po zwiedzaniu miasta pojawi się w najsłynniejszym miejscu pielgrzymkowym Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego - klasztorze Khor Virap. Stoi przed ośnieżonymi zboczami góry Ararat, oferując spektakularny widok na górę, narodowy symbol Armenii. To tutaj Grigor Luisavorich (św. Grzegorz Oświeciciel) był więziony przez 13 lat, zanim wyleczył króla Trdata III z choroby. Spowodowało to przyjęcie chrześcijaństwa w Armenii w 301 roku. W rzeczywistości nazwa Khor Virap oznacza „głęboki dół”, nazwany na cześć więzienia, w którym przetrzymywany był św. Grzegorz Oświeciciel. Dzień 2: Pierwszym przystankiem naszej wycieczki będzie pogańska świątynia Garni, zbudowana w I wieku naszej ery przez ormiańskiego króla Trdata. Świątynia Garni to jedyny pomnik nawiązujący do epoki pogaństwa i hellenizmu, poświęcony bogu słońca Mitrze. Niedaleko świątyni znajduje się Klasztor Geghard, który został zbudowany w IV wieku przez Pierwszego ormiańskiego katolikosa - Grzegorza Oświeciciela. Nazwa klasztoru pochodzi od włóczni rzymskiego żołnierza, który przebił ciało Jezusa Chrystusa. Teraz włócznia jest prezentowana w muzeum w Eczmiadzynie. Naszym ostatnim celem jest klasztor Khor Virap, skąd otwiera się spektakularny widok na górę Ararat. W rzeczywistości nazwa Khor Virap oznacza „głęboki dół”, nazwany na cześć więzienia, w którym przez 13 lat przetrzymywany był św. Grzegorz Oświeciciel. Nadal można zejść do dołu po wąskiej drabince, aby poczuć jego atmosferę.

4 noce 5 dni w Armenii

10. 4 noce 5 dni w Armenii

Jeśli Twoim następnym celem jest Armenia, zapraszamy do naszego programu wycieczki 4 noce i 5 dni w Armenii! Odkryj malownicze piękno Armenii dzięki naszemu spersonalizowanemu pakietowi wycieczek, który zabierze Cię w podróż do najpiękniejszych miejsc w kraju. Nasz program wycieczek ma na celu zapewnienie niezapomnianych wrażeń wypełnionych cudami kultury, historii i przyrody. Dzień 1 Twoja przygoda zaczyna się po przybyciu na lotnisko, gdzie spotka się z Tobą nasz przyjazny przewodnik i zabierze Cię do hotelu. Gdy się odświeżysz i zadomowisz, zabierzemy Cię na wycieczkę po Erewaniu, stolicy Armenii. Erywań słynie z szerokich alei, zielonych parków i pięknej architektury, a podczas tej wycieczki zobaczysz to wszystko. Będziesz zachwycony wspaniałym Placem Republiki, słynną Kaskadą, Operą i nie tylko. Dzień 2 - pogańska świątynia Garni, klasztor Geghard i jezioro Sevan Drugiego dnia zabierzemy Cię na wycieczkę do starożytnej pogańskiej świątyni Garni, jednej z niewielu zachowanych świątyń w stylu hellenistycznym. Następnie odwiedzimy wspaniały klasztor Geghard, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wbudowany w okoliczne klify. Następnie udamy się na wycieczkę nad krystalicznie czyste wody jeziora Sevan, znanego jako „błękitny klejnot” Armenii. Będziesz miał okazję zrelaksować się, podziwiać krajobrazy i zjeść pyszny lunch nad jeziorem. Dzień 3 - Echmiatsin, Hripsime, Zvartnots Trzeci dzień wycieczki zabierze Cię w podróż do Echmiatsin, duchowego centrum Armenii i siedziby Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Zobaczysz Stolicę Apostolską, kościół św. Hripsime i Zvartnots, z których wszystkie są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziesz zachwycony pięknem i historią tych starożytnych miejsc. Dzień 4: winnice Khor Virap, Noravank i Areni Czwartego dnia wycieczki odwiedzimy Khor Virap, starożytny klasztor położony w cieniu góry Ararat, gdzie według Biblii spoczęła Arka Noego. Stamtąd udamy się do klasztoru Noravank, wspaniałego średniowiecznego kompleksu położonego w wąskim wąwozie. Na koniec odwiedzimy winnicę Areni, gdzie będziesz miał okazję skosztować najlepszych win Armenii i poznać lokalne tradycje winiarskie. Dzień 5: Wyjazd Ostatniego dnia wycieczki przeniesiemy Cię na lotnisko, skąd odlecisz do następnego miejsca docelowego ze wspomnieniami na całe życie

Dodaj daty

Republic Square, Yerevan

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Republic Square, Yerevan: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Republic Square, Yerevan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Republic Square, Yerevan? Kliknij tutaj.