Reichstag: bilety i wycieczki

Reichstag – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Berlin: 1-godzinna wycieczka po mieście łodzią z gwarantowanymi miejscami siedzącymi

1. Berlin: 1-godzinna wycieczka po mieście łodzią z gwarantowanymi miejscami siedzącymi

Podziwiaj kluczowe atrakcje Berlina podczas rejsu statkiem wycieczkowym. Weź udział w relaksującym rejsie po Szprewie, by podziwiać zabytki w centrum tego tętniącego życiem miasta.   Wyrusz w rejs z Friedrichstraße lub Nikolaiviertel. Podczas godzinnej wycieczki zobaczysz Reichstag (gmach niemieckiego parlamentu), Regierungsviertel (nową dzielnicę rządową) oraz Dom Kultur Świata. Po zwróceniu się w kierunku Lutherbrücke (most Lutra), zwróć uwagę na Schloss Bellevue (Pałac Bellevue), „Beamtenschlange” (mieszkania urzędników) i Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa). Zobacz Hauptbahnhof (Dworzec Główny), Berliner Dom (Katedra Berlińska), Museumsinsel (Wyspa Muzeów) i Nikolaiviertal, czyli najstarszą dzielnicę mieszkalną w Berlinie. Rejs zakończy się w miejscu rozpoczęcia, czyli na Friedrichstraße lub w Nikolaiviertel.

Berlin: Sala plenarna, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

2. Berlin: Sala plenarna, kopuła i zwiedzanie dzielnicy rządowej

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po parlamencie i dzielnicy rządowej Berlina zapoznasz się z częścią historii politycznej Niemiec. Rozpocznij swoją podróż w parlamencie i dzielnicy rządowej. Przekrocz granicę sektora historycznego i uzyskaj ciekawe informacje na temat budynku Reichstagu i jego skomplikowanej lokalizacji przy Murze Berlińskim. Następnie wejdź na kopułę Reichstagu, aby dowiedzieć się więcej o zadaniach i obowiązkach Bundestagu. Posłuchaj fascynującej historii budynku Reichstagu, jego przekształcenia w nowoczesny obiekt zaprojektowany przez Lorda Fostera oraz ciekawej koncepcji ekologicznej, na której zbudowano dzieło Fostera. Zobacz Berlin z góry, podziwiaj panoramę miasta i dowiedz się więcej o historii miasta.

Berlin: Poznaj III Rzeszę i zimnowojenną wycieczkę pieszą

3. Berlin: Poznaj III Rzeszę i zimnowojenną wycieczkę pieszą

Zdobądź dogłębny wgląd we współczesną historię Berlina podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po zabytkach. Wybierz wycieczkę grupową lub prywatną i odkryj godne uwagi zabytki, takie jak Izba Parlamentu Niemieckiego, Pomnik Wojny Radzieckiej w Tiergarten i Checkpoint Charlie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed Bramą Brandenburską, miejscem wielu zmian w XX-wiecznym Berlinie. Poznaj chaotyczne dni drugiej wojny światowej i posłuchaj, jak brama stała się symbolem zjednoczenia Niemiec po 1989 roku. Posłuchaj historii ciekawego pożaru Reichstagu w 1933 r., mijając Izbę niemieckiego parlamentu. Zagłęb się w wydarzenia, które miały miejsce po mianowaniu Hitlera na kanclerza Niemiec w 1933 r. i co stało się z budynkiem od upadku muru w 1989 r. Kontynuuj swoją wycieczkę, udając się do Pomnika Wojny Radzieckiej w Tiergarten, gdzie będziesz miał okazję obejrzeć kilka przykładów radzieckiego sprzętu wojskowego. Przejdź się do Pomnika Pomordowanych Żydów Europy, który jest wzruszającym poświęceniem żydowskim ofiarom Holokaustu. Zobacz teren bunkra Hitlera, a następnie udaj się do ogromnego budynku Ministerstwa Lotnictwa Hermanna Göringa w Detlev-Rohwedder-Haus, miejscu, w którym w 1949 r. powstała NRD (Niemcy Wschodnie). Następnie zobacz dawną siedzibę główną osławione SS i Gestapo. Kontempluj życie po obu stronach muru berlińskiego, gromadząc się wokół 200-metrowego odcinka dawnej bariery. Mimo upadku muru 30 lat temu, stojąc tutaj, można chłonąć wciąż namacalną historię miasta. Zakończ spacer postojem w Checkpoint Charlie, gdzie Twój przewodnik zakończy wycieczkę anegdotami na temat niesławnego starcia czołgów amerykańskich z radzieckimi oraz ostatnich godzin przed upadkiem muru, który doprowadził do zjednoczenia Niemiec.

Berlin: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z komentarzem na żywo

4. Berlin: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z komentarzem na żywo

Odkryj najważniejsze zabytki Berlina dzięki wygodnemu biletowi na autobus hop-on hop-off. Posłuchaj fascynujących historii o mieście z komentarzem na żywo. Możesz swobodnie wsiadać i wysiadać przez cały okres ważności biletu. Odwiedź najważniejsze obszary, takie jak Tiergarten, Gendarmenmarkt i Potsdamer. Jednym z przystanków jest historycznie ważny Potsdamer Platz. W latach trzydziestych XX wieku był to jeden z najbardziej publicznych placów w Berlinie. Po II wojnie światowej była to ziemia niczyja, gdzie mur berliński podzielił miasto. Dziś, widząc tętniące życie i nowo wzniesione wieże przypominające nowojorskie kaniony miejskie, trudno uwierzyć, że przez lata nie było tu nic poza murem berlińskim, działami sprężynowymi i żołnierzami NRD. Na Potsdamer Platz znajduje się również Legoland Discovery Center. Stamtąd udaj się do innych ważnych historycznych miejsc w Berlinie. Na Niederkirchner Straße znajdziesz parlament miejski, Martin-Gropius-Bau, muzeum ze zmieniającymi się wystawami, Topografię Terroru, która przedstawia historię nazistów i cierpienia Żydów pod rządami nazistów, a także Ministerstwo Finansów, które kiedyś było nazistowskim Ministerstwem Lotnictwa. Po Gendarmenmarkt udaj się na Alexanderplatz i wieżę telewizyjną. Przystankiem dla tych zabytków jest Fontanna Neptuna. Kiedyś był to Pałac Miejski w Berlinie. Tutaj będziesz mieć również okazję na zakupy. Następnym przystankiem jest Karl-Liebknecht-Straße, przed hotelem Radisson. Stąd możesz przesiąść się na łódź, jeśli chcesz zwiedzić Berlin zarówno łodzią, jak i autobusem. Stąd możesz również podziwiać złotą kopułę Nowej Synagogi na Oranienburger Straße. Hackeschen Höfe" znajduje się zaledwie kilka minut od hotelu. Następnie przejdziesz przez efektowną ulicę Unter den Linden do Wyspy Muzeów, Bebelplatz, Uniwersytetu Humboldta i do przystanków Unter den Linden 36 (Friedrichstrasse) przy ZDF Capital City Studios i Unter den Linden 74, gdzie znajduje się jedna z najważniejszych atrakcji Berlina: Madame Tussauds Berlin. Stąd przejażdżka kontynuowana jest do Bramy Brandenburskiej. Po drodze zobaczysz ambasady Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji i USA, a następnie Pomnik Holokaustu. Zatrzymaj się na Platz des 18. März. Dalej droga prowadzi obok Reichstagu i dzielnicy rządowej. Wkrótce dotrzesz do nowego dworca Hauptbahnhof. Stąd roztacza się słynny na całym świecie widok na Niemiecką Kancelarię, Reichstag i - jako specjalna niespodzianka - berlińską "Fujiyamę". Na koniec przejdziesz przez "zielone płuca" Berlina, Tiergarten. Park ten jest większy niż nowojorski Central Park. Następnie trasa poprowadzi Cię obok Sali Kongresowej do przystanku w Pałacu Bellevue, oficjalnej rezydencji prezydenta Niemiec. Stąd możesz również zobaczyć Siegessäule ze złotym posągiem Wiktorii na szczycie.

Berlin: Autobus hop-on hop-off Sightseeing Bus z opcją rejsu łodzią

5. Berlin: Autobus hop-on hop-off Sightseeing Bus z opcją rejsu łodzią

Wyrusz w niezapomnianą podróż po Berlinie dzięki elastycznej wycieczce autobusowej Hop On - Hop Off. Zanurz się w sercu miasta w wolnym czasie w naszych panoramicznych autobusach widokowych, odkrywając skarby berlińskich zabytków, takich jak Wyspa Muzeów i Pałac Berliński, kultowy Ku'Damm i zobacz historyczne pozostałości podzielonego miasta w Checkpoint Charlie. Te kompleksowe trasy autobusowe obejmują całe miasto, oferując Ci możliwość odwiedzenia zabytków, takich jak majestatyczna Brama Brandenburska lub Reichstag z oszałamiającą szklaną kopułą. Zanurz się głębiej w tajemnice i kulturę miasta dzięki opcjom Essential i Explore, które obejmują pyszną CurryWurst (kiełbasę z sosem curry) i niezrównaną 1,5-godzinną wycieczkę pieszą poświęconą Trzeciej Rzeszy. Bilety Explore obejmują również niesamowitą wieczorną wycieczkę, która prowadzi przez pozostałości muru berlińskiego i pokazuje tętniące życiem dzielnice Prenzlauer Berg i Kreuzberg. Możesz także uzupełnić swoją przygodę, wybierając opcje z 1-godzinną wycieczką łodzią wzdłuż rzeki Szprewy. Przystanki wycieczek autobusowych to: Linia czerwona (autobus) - Alexanderplatz - Rotes Rathaus - Wyspa Muzeów - Friedrichstrasse - Brandenburger Tor - Reichstag - Hauptbahnhof - Haus der Kulturen der Welt - Pałac Bellevue - Siegessäule (Kolumna Zwycięstwa) - Kurfürstendamm - KaDeWe - Lützowplatz - Kulturforum - Potsdamer Platz - Mauerreste - Checkpoint Charlie - Gendarmenmarkt Niebieska linia (autobus) - Alexanderplatz - Frankfurter Allee - Galeria East Side - Ostbahnhof

Berlin WelcomeCard: Zniżki i przejazdy w strefach ABC

6. Berlin WelcomeCard: Zniżki i przejazdy w strefach ABC

Karta Berlin WelcomeCard jest dostępna jako 2, 3, 4, 5 i Opcja 6-dniowa oferuje świetny, ekonomiczny sposób na dogłębne zwiedzanie miasta. Podróżuj transportem publicznym w strefach taryfowych Berlin ABC i korzystaj z ekskluzywnych zniżek do 50% u wielu uczestniczących partnerów. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wycieczkę po mieście, czy odwiedzasz muzeum, teatr lub restaurację, korzystając z Berlin WelcomeCard, możesz zobaczyć wszystko, co Berlin ma do zaoferowania w niesamowitej cenie. Otrzymasz również kieszonkowy przewodnik turystyczny z wieloma sugestiami dotyczącymi wycieczek i poufnymi wskazówkami. Każda karta WelcomeCard obejmuje bezpłatny transport maksymalnie 3 dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Dzieci do lat 6 zazwyczaj podróżują bezpłatnie. Korzystaj ze zniżek na następujące zajęcia i atrakcje: • Wycieczki krajoznawcze • Zwiedzanie miasta z przewodnikiem • wycieczki rowerowe • Przejażdżki łodzią • Różne atrakcje • Muzea • Przedstawienia teatralne/estradowe • Pałace • Restauracje i bary • Zakupy i pamiątki • Zabawa, sport i relaks Odwiedź zabytki i atrakcje, takie jak: • Berliński Loch • Olympiastadion Berlin (stadion olimpijski) • Dom Berliński • Niemieckie Muzeum Szpiegów • Madame Tussauds w Berlinie • Legoland Discovery Center w Berlinie • Tierpark Berlin • Centrum Anny Frank • Pałac Charlottenburg • Wycieczka komediowa po Berlinie • Opera Niemiecka • Friedrichstadt-Palast • TimeRide Berlin • Wieża telewizyjna • Ogród Botaniczny • Niemieckie Muzeum Historyczne, Niemieckie Muzeum Techniki • Panorama Asyżu „Die Mauer” • Panoramapunkt • Muzeum NRD • Wycieczki widelcem i pieszo po Berlinie • i wiele więcej! I oczywiście podczas wizyty w Berlinie nie można przegapić następujących bezpłatnych atrakcji i miejsc: • Brama Brandenburska i Unter den Linden • Reichstag i niemiecki parlament (wymagana wcześniejsza rezerwacja) • Punkt kontrolny Charlie • Galeria East Side • Gendarmenmarkt • Kurfürstendamm • Potsdamer Platz i Alexanderplatz • Pomnik muru berlińskiego

Berlin: Wycieczka łodzią z przewodnikiem

7. Berlin: Wycieczka łodzią z przewodnikiem

Wyrusz w godzinny rejs po Berlinie i dzielnicy rządowej łodzią zoptymalizowaną pod kątem panoramicznych widoków na miasto. Dowiedz się o Berlinie od profesjonalnych przewodników i operatorów łodzi i zwiedzaj miasto z wyjątkowego punktu widokowego na wodę. Wskocz na pokład jednego z dwóch szklanych statków panoramicznych w MS Carola i MS Franziska i posłuchaj, jak Twój przewodnik przedstawia godzinny rejs łodzią. Posłuchaj na żywo wyjaśnień i opowieści o ekscytującym krajobrazie Berlina. Wybierz się na codzienną wycieczkę od marca do grudnia i podziwiaj panoramę miasta przy piwie, filiżance kawy lub long drinku. Dzięki dużym powierzchniom okien każdy ma zapewniony optymalny widok, gdy przewodnicy objaśniają najważniejsze atrakcje Berlina, takie jak katedra berlińska czy Reichstag. W cieplejszych miesiącach powierzchnia okna będzie całkowicie otwarta, jednakże w przypadku mrozu lub niesprzyjających warunków atmosferycznych okna mogą się zamknąć; zapewniając komfort podczas całej podróży.

Berlin: Reichstag, sala plenarna, kopuła i wycieczka rządowa

8. Berlin: Reichstag, sala plenarna, kopuła i wycieczka rządowa

Weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem po dzielnicy rządowej. Zwiedź salę plenarną i kopułę gmachu Reichstagu i poznaj historię dzielnicy rządowej podczas tego 60-minutowego spaceru wzdłuż rzeki Sprewy. Zobacz zarówno stare budynki rządowe, jak i współczesne siedziby rządu i parlamentu zbudowane po roku 1995. Obejrzyj budowle Jakob-Kaiser-Haus, Marie-Elisabeth-Lüders-Haus i biuro Kanclerza Federalnego. Poddaj się kontroli bezpieczeństwa, aby dostać się do budynku Reichstagu. Posłuchaj ciekawego komentarza w sali plenarnej i poznaj historię niemieckiego parlamentu oraz interesujące fakty na temat samego budynku Reichstagu. Dowiedz się więcej na temat historii i architektury budowli oraz jej odbudowy przez brytyjskiego architekta, lorda Normana Fostera, który uczynił z niej jeden z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych gmachów parlamentu na świecie. Odwiedź taras na dachu i podziwiaj szklaną kopułę Reichstagu. Roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Berlin. Możesz pozostać na dachu Reichstagu tak długo, jak zechcesz, nawet do samego zamknięcia o północy.

Berlin: Rejs wycieczkowy z głównego dworca kolejowego w Berlinie

9. Berlin: Rejs wycieczkowy z głównego dworca kolejowego w Berlinie

Zwiedzaj Berlin od strony wody podczas wspaniałego rejsu wycieczkowego. Rozpocznij swój rejs przy moście Moltke / molo na dworcu głównym i wyrusz, aby zobaczyć niektóre z najważniejszych zabytków Berlina od strony wody. Podziwiaj, jak duże części starej i nowej architektury w mieście zostały zbudowane zwrócone w stronę wody podczas rejsu wzdłuż brzegu Szprewy. Poczuj się jak prawdziwy znawca, poznając Berlin z górnego pokładu panoramicznych statków. Podczas wycieczki mijaj liczne zabytki, w tym Dzielnicę Mikołaja, wieżę telewizyjną, katedrę berlińską, Starą Galerię Narodową, Nowe i Stare Muzeum, Muzeum Pergamońskie, Muzeum Bodego, Pałac Łez, stację Friedrichstraße, Muzeum Prasy i Agencja Informacyjna Rządu Federalnego, Studio Telewizyjne ARD Capital, budynek Reichstagu, Dom Paula-Löbe, Dom Marie-Elisabeth-Lüders, Most Moltke, Ambasada Szwajcarii, Kancelaria Niemiecka oraz Dom Kultur Świata.

Berlin: Odkryj Berlin podczas pieszej wycieczki

10. Berlin: Odkryj Berlin podczas pieszej wycieczki

Zobacz historyczny Berlin podczas pieszej wycieczki po najważniejszych miejscach miasta. Wybierz się w pouczającą, prowokującą do myślenia podróż, która ożywi historię Berlina. Obejmij wszystkie główne atrakcje Berlina, od muru berlińskiego po miejsce, w którym znajdował się bunkier Hitlera. Odwiedź Bramę Brandenburską, Checkpoint Charlie, Katedrę Berlińską, Plac Pałacowy i wiele więcej. Wybierz krótszą lub dłuższą wycieczkę z prywatnym przewodnikiem, aby dopasować ją do swojego harmonogramu. Wyjątkowe umiejętności Twojego przewodnika w zakresie opowiadania historii splatają tematy pruskie, imperialne, nazistowskie, zimnej wojny i Berlina XXI wieku w szczegółową narrację, rozciągającą się od bagnistych początków Berlina w średniowieczu. Posłuchaj opowieści o kontrowersjach wokół projektu pomnika i tragicznej historii zamordowanych Żydów w Europie. Po drodze spotkaj postacie, które odcisnęły piętno na mieście, w tym Alberta Einsteina, Marlene Dietrich i JFK. Stań nad miejscem, w którym Hitler odebrał sobie życie w kwietniu 1945 r., i zobacz, gdzie miały miejsce brawurowe ucieczki przez mur berliński przed jego doniosłym upadkiem w 1989 r.

Liczba znalezionych atrakcji: 209
Sortuj wg::

Reichstag: najlepsze atrakcje w pobliżu

Reichstag: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Reichstag? Kliknij tutaj.

Reichstag: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(52 087 recenzji)

Kupiłem bilet przed wyjazdem. Podróżuj naprawdę łatwo znaleźć i poruszać się po mieście. Nigdy nie musieliśmy w ogóle pokazywać naszych przepustek podczas naszej przerwy. Korzystaliśmy z transportu z lotniska. Polecam to, ponieważ jest to około godzina drogi od centrum Berlina.

W ciągu godziny udało nam się wiele zobaczyć. Komentarze można było bardzo łatwo usłyszeć na tarasie słonecznym.

fantastycznie, tramwaje, U i S bahn były łatwe w nawigacji i tak wygodne, że po prostu wsiadano i wysiadano.

Było super, ciekawie prowadzona przez przewodnika, bardzo dobra organizacja

Osoba mówiąca po niemiecku była łatwa do zrozumienia.