Reichstag
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze
Certyfikat
Prawie wyprzedane

German Tour: Parlament Quarter & Reichstagu szklaną…

Czas trwania: 90 min – 2 godz.
Opinie: 2592
2592

Przeżyj zwiedzanie dzielnicy Berlin Parlamentu i dowiedzieć się więcej o bogatej przeszłości stolicy. Ciesz się widok na miasto z wizytą w szklanej…

Reichstag: Wycieczki i bilety

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Berlin: Brama Brandenburska, Reichstag Dome Tour

Czas trwania: 90 min – 2 godz.
Opinie: 1361
1361

Przejdź linie i głowa do słynnej szklanej kopuły Reichstagu berlińskiej niezwłocznie. Ciesz się wspaniały widok na całe miasto z dachu. Usłyszeć…

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Reichstag”
Bilety i wycieczki: 513

5 najważniejszych wydarzeń w historii Reichstagu

Mało który budynek może pochwalić się tak bogatym dziedzictwem historycznym, jak Reichstag w Berlinie. Gmach ten był świadkiem wielu ważnych momentów w historii Niemiec – od czasów Cesarstwa po dzień dzisiejszy. Oto 5 najważniejszych z nich!

Położenie kamienia węgielnego przez króla Wilhelma I

Kamień węgielny został położony 29 czerwca 1884 roku, ale budowę ukończono dopiero 10 lat później. Eklektyczny styl budynku przyciągnął wiele słów krytyki.

Narodziny Republiki Weimarskiej

9 listopada 1918 r. polityk Philipp Scheidemann proklamował z balkonu Reichstagu powstanie Republiki Weimarskiej. To wydarzenie oznaczało koniec Cesarstwa Niemieckiego.

Pożar Reichstagu

27 lutego 1933 r. Reichstag stanął w płomieniach. Przyczyny w dalszym ciągu nie są jasne, ale Hitler wykorzystał tę okazję, żeby wzmocnić swoją partię dekretem „O ochronie narodu i państwa”.

Zjednoczenie Niemiec w 1990 roku

Po upadku Muru Berlińskiego i NRD zjednoczenie Niemiec zostało oficjalnie uczczone w budynku Reichstagu 3 października 1990 roku.

Powrót zgromadzeń parlamentu do budynku Reichstagu

Po gruntownej przebudowie gmachu niemiecki parlament wrócił do Reichstagu 19 kwietnia 1999 roku. Obecnie Reichstag to druga najchętniej odwiedzana atrakcja turystyczna Niemiec.

Reichstag: Nasze wskazówki

Obejrzyj kopułę

Ze słynnej szklanej kopuły Reichstagu zobaczysz jeden z najpiękniejszych widoków na Berlin. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba się wcześniej zarejestrować na stronie internetowej budynku. Reichstag jest otwarty w godz. 8.00-24.00, ale ostatni zwiedzający wpuszczani są o godz. 22.00.

Weź udział w darmowej wycieczce

Chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat bogatej historii Reichstagu i jego udziału w historii Niemiec? Zapisz się na bezpłatną wycieczkę! Cieszą się ogromną popularnością, dlatego koniecznie dokonaj rezerwacji online z dużym wyprzedzeniem.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Reichstag jest czynny codziennie z wyjątkiem 24 grudnia. Czasami są też prowadzone prace remontowe, więc dla pewności sprawdź online czy będzie otwarty.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Jeśli chcesz poznać bliżej bogatą historię Reichstagu, bardzo polecamy! Dostępne są wycieczki, podczas których oprócz samego Reichstagu zwiedzisz też dzielnicę rządową Berlina.
 • Jak tam dotrzeć?
  Najłatwiej będzie stołecznym pociągiem. Najbliższy przystanek to należący do S-Bahn „Berlin Brandenburger Tor”.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Pamiętaj, żeby wziąć ze sobą wydany przez organ rządowy dokument tożsamości. Jest niezbędny, by wejść do środka – tak samo, jak rezerwacja online.
  • Na miejscu trzeba być pół godziny przed planowanym zwiedzaniem – przed wejściem do środka każdy musi przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.

Reichstag: Co mówią inni?

Polecam wieżę tv w Berlinie i zakup biletu przez internet.

Zakup biletu przez internet to dobra forma zakupu. Jadąc do Berlina wiem, że będę na wieży. Jest to szczególnie przydatne w sezonie, bo poza nim - tak jak ja byłem początkiem lutego - taniej by mnie kosztowało gdybym kupił bilet na miejscu ( 10 euro) i nie było żadnej kolejki. Ja miałem na 10.30 a weszliśmy wcześniej (bo były pustki). Wieża robi wrażenie, piękna panorama Berlina. Nie wypowiadam się na temat restauracji bo w niej nie byłem, to co widziałem w menu to nie należy do tanich. Ale polecam.

Obowiązkowy punkt podczas wycieczki do Berlina

Bardzo fajne miejsce, świetny punkt obserwacji centrum Berlina w komfortowych warunkach.

Reichstag: Rooftop Coffee Break w Käfer Autor: Andrzej, 25.08.2016

Reichstag: Atrakcje w okolicy


Reichstag
4.6
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 1 992