Reichstag
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Najpopularniejsze
berlin iii rzesza i zimna wojna – wycieczka w małej grupie

Berlin: III Rzesza i zimna wojna – wycieczka w małej grupie

Czas trwania: 2 godz.
Opinie: 537
GetYourGuide Originals
537

Wybierz się na 2-godzinną wycieczkę, podczas której poznasz unikalną historię Berlina. Rozpocznij zwiedzanie w małej grupie od Bramy Brandenburskiej.…

Reichstag: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Reichstag”

Berlin – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 372

5 najważniejszych wydarzeń w historii Reichstagu

Mało który budynek może pochwalić się tak bogatym dziedzictwem historycznym, jak Reichstag w Berlinie. Gmach ten był świadkiem wielu ważnych momentów w historii Niemiec – od czasów Cesarstwa po dzień dzisiejszy. Oto 5 najważniejszych z nich!

Położenie kamienia węgielnego przez króla Wilhelma I

Położenie kamienia węgielnego przez króla Wilhelma I

Kamień węgielny został położony 29 czerwca 1884 roku, ale budowę ukończono dopiero 10 lat później. Eklektyczny styl budynku przyciągnął wiele słów krytyki.

Narodziny Republiki Weimarskiej

Narodziny Republiki Weimarskiej

9 listopada 1918 r. polityk Philipp Scheidemann proklamował z balkonu Reichstagu powstanie Republiki Weimarskiej. To wydarzenie oznaczało koniec Cesarstwa Niemieckiego.

Pożar Reichstagu

Pożar Reichstagu

27 lutego 1933 r. Reichstag stanął w płomieniach. Przyczyny w dalszym ciągu nie są jasne, ale Hitler wykorzystał tę okazję, żeby wzmocnić swoją partię dekretem „O ochronie narodu i państwa”.

Zjednoczenie Niemiec w 1990 roku

Zjednoczenie Niemiec w 1990 roku

Po upadku Muru Berlińskiego i NRD zjednoczenie Niemiec zostało oficjalnie uczczone w budynku Reichstagu 3 października 1990 roku.

Powrót zgromadzeń parlamentu do budynku Reichstagu

Powrót zgromadzeń parlamentu do budynku Reichstagu

Po gruntownej przebudowie gmachu niemiecki parlament wrócił do Reichstagu 19 kwietnia 1999 roku. Obecnie Reichstag to druga najchętniej odwiedzana atrakcja turystyczna Niemiec.

Nasze wskazówki

Obejrzyj kopułę

Ze słynnej szklanej kopuły Reichstagu zobaczysz jeden z najpiękniejszych widoków na Berlin. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba się wcześniej zarejestrować na stronie internetowej budynku. Reichstag jest otwarty w godz. 8.00-24.00, ale ostatni zwiedzający wpuszczani są o godz. 22.00.

Weź udział w darmowej wycieczce

Chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat bogatej historii Reichstagu i jego udziału w historii Niemiec? Zapisz się na bezpłatną wycieczkę! Cieszą się ogromną popularnością, dlatego koniecznie dokonaj rezerwacji online z dużym wyprzedzeniem.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Reichstag jest czynny codziennie z wyjątkiem 24 grudnia. Czasami są też prowadzone prace remontowe, więc dla pewności sprawdź online czy będzie otwarty.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Jeśli chcesz poznać bliżej bogatą historię Reichstagu, bardzo polecamy! Dostępne są wycieczki, podczas których oprócz samego Reichstagu zwiedzisz też dzielnicę rządową Berlina.
 • Jak tam dotrzeć?
  Najłatwiej będzie stołecznym pociągiem. Najbliższy przystanek to należący do S-Bahn „Berlin Brandenburger Tor”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Pamiętaj, żeby wziąć ze sobą wydany przez organ rządowy dokument tożsamości. Jest niezbędny, by wejść do środka – tak samo, jak rezerwacja online.

  • Na miejscu trzeba być pół godziny przed planowanym zwiedzaniem – przed wejściem do środka każdy musi przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.