Region Stołeczny Danii – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kopenhaga: Rejs po kanałach z Nyhavn

1. Kopenhaga: Rejs po kanałach z Nyhavn

Poznaj Kopenhagę z wody podczas rejsu po kanałach i zobacz, jak przeszłość i teraźniejszość łączą się podczas podróży idyllicznymi kanałami, mijając wiele najsłynniejszych zabytków miasta, starych i nowych. Wyjedź z Nyhavn, zanim popłyniesz niektórymi z wielu dróg wodnych miasta. Podziwiaj pałace Christiansborg i Amalienborg, zobacz zabytki na nabrzeżu Nyhavn i podziwiaj centra finansowe, takie jak Bank Centralny i dawna giełda w Kopenhadze. Przejedź obok pomnika Małej Syrenki w Langelinie, gdy przewodnik opowie historię posągu oraz innych mijanych zabytków i budynków. Następnie wróć do Nyhavn. Komentarze są dostępne w języku duńskim i angielskim, a także w dodatkowym trzecim języku na życzenie.

Kopenhaga: Bilet wstępu do Ogrodów Tivoli

2. Kopenhaga: Bilet wstępu do Ogrodów Tivoli

Omiń kolejkę do kas biletowych i skorzystaj ze wstępu priorytetowego do Ogrodów Tivoli w Kopenhadze dzięki wcześniej zarezerwowanemu biletowi. Do wyboru masz bilety na dni powszednie, weekendy oraz bilety typu „early bird”.   Ogrody Tivoli są dziełem wszechstronnie utalentowanego Georga Carstensena. Powstały one w 1843 roku i dziś są drugim najstarszym parkiem rozrywki na świecie. Obejrzyj przepiękne kwiaty i ogrody, odwiedź restauracje i kawiarnie lub przejedź się jedną z kolejek górskich. W ogrodach Tivoli z pewnością znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, czy odwiedzasz Kopenhagę w pojedynkę, z partnerem lub partnerką, czy z rodziną. W tym parku bardzo łatwo spędzić cały dzień, spacerując i napawając się widokami. Wypij filiżankę kawy pod gołym niebem lub posłuchaj muzyki w wykonaniu orkiestry młodzieżowej ogrodów Tivoli. Ta sielankowa oaza w samym centrum miasta jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Kopenhagi!

Copenhagen Card-Discover: Ponad 80 atrakcji i transport publiczny

3. Copenhagen Card-Discover: Ponad 80 atrakcji i transport publiczny

Zdobądź osobistą przepustkę na zwiedzanie Kopenhagi dzięki cyfrowej karcie Copenhagen Card-Discover i ciesz się bezpłatnym wstępem do ponad 80 różnych muzeów i atrakcji. Karta dostępna na okres 24, 48, 72, 96 i 120 godzin zapewnia dostęp do niektórych z najlepszych muzeów i atrakcji w mieście. Zrealizuj 8-znakowy kod Copenhagen Card w aplikacji Copenhagen Card, kiedy tylko chcesz, a następnie aktywuj, gdy chcesz zacząć korzystać z karty. Dotrzyj z miejsca na miejsce, korzystając z bezpłatnego i nieograniczonego korzystania ze środków transportu, w tym autobusów miejskich, pociągów, autobusów portowych i metra. Dowiedz się więcej o stolicy Danii w miejscach takich jak Pałac Królewski lub przeżyj emocje w jednym z najstarszych parków rozrywki w Europie. Oto mały wybór atrakcji objętych kartą Copenhagen Card: • Ogrody Tivoli (tylko wstęp do ogrodów, przejażdżki nie są wliczone w cenę) • Wycieczki po kanałach (klasyczna wycieczka po kanałach w Kopenhadze) • Zamek Rosenborg • Zamek Amalienborg • Muzeum Sztuki Nowoczesnej ARKEN • Duńskie Centrum Architektury • Muzeum Karen Blixen • Muzeum Łodzi Wikingów • Duńskie Muzeum Wojny • Okrągła Wieża • Christiansborg – Królewskie Pokoje Przyjęć • Muzeum Narodowe • Zamek Kronborg • Zoo w Kopenhadze • Kasyno Marienlyst • Cysterny • Muzeum Designu w Danii

Kopenhaga: Ogrody Tivoli i nieograniczona liczba przejażdżek Classic Combo

4. Kopenhaga: Ogrody Tivoli i nieograniczona liczba przejażdżek Classic Combo

Oszczędzaj czas dzięki wstępowi bez kolejki do Ogrodów Tivoli i ciesz się dniem pełnym ekscytujących przejażdżek dzięki biletowi do parku rozrywki Tivoli w Kopenhadze. Wykorzystaj dostęp do nieograniczonej liczby przejażdżek i odkryj przejażdżkę nawiedzonym domem Villa Vendetta. Poczuj przypływ adrenaliny podczas jazdy kolejką górską, Latającym Pniem, Kopalnią lub przejażdżką Demonem. Baw się dobrze na kolejce górskiej Vintage Cars i Milky Way Express. Zobacz eksponaty w akwarium. Zakręć się w Hyggehjulet i skosztuj czegoś słodkiego lub postaw zakład na mecz Grand Prix.

Kopenhaga: Wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off z opcją rejsu statkiem

5. Kopenhaga: Wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off z opcją rejsu statkiem

Poznaj piękno Kopenhagi z piętrowego autobusu wycieczkowego na świeżym powietrzu. Z biletem możesz wsiadać i wysiadać tyle, ile chcesz na dowolnym dogodnie zlokalizowanym przystanku w mieście. Odkryj najważniejsze atrakcje miasta we własnym tempie. Wycieczka jest jeszcze bardziej zabawna i pouczająca dzięki nagranemu cyfrowo komentarzowi dostępnemu w 10 językach. Z 22 przystankami wokół miasta, autobus zatrzymuje się w pobliżu wszystkich atrakcji Kopenhagi i zabytków, które trzeba zobaczyć. Od drugiego najstarszego parku rozrywki na świecie, Tivoli, po zimową rezydencję rodziny królewskiej, pałac Amalienborg i wiele innych najważniejszych atrakcji. Wybierz opcję wycieczki autobusem i łodzią, aby uzyskać pełny pakiet zwiedzania. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w doskonałych, niebieskich łodziach Nettobådene. Ciesz się wycieczką po wielu portach i kanałach miasta i zobacz Kopenhagę z innej strony. Podczas tej 1-godzinnej wycieczki łodzią mijaj kolorowe Nyhaven, modne i dzieje Christianshavn, a nawet słynną na całym świecie statuę Małej Syrenki.

Lund i Malmö: 1-dniowa wycieczka po miastach w 2 krajach

6. Lund i Malmö: 1-dniowa wycieczka po miastach w 2 krajach

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem z Kopenhagi do zabytkowych miast Malmo i Lund w Szwecji. Odwiedź zamek Hamleta, skorzystaj z czasu wolnego w mieście Helsingør, popłyń statkiem przez cieśninę Sund i zwiedź katedrę w Lund, a następnie zrób zakupy w Malmo. Rozpocznij swój dzień pełen przygód od spotkania z lokalnym przewodnikiem przed hotelem Grand. Po krótkim spotkaniu i powitaniu wejdź do wygodnego pojazdu i wyrusz w swoją podróż. Pierwszym punktem wycieczki będzie wizyta w zamku Hamleta. Następnie udasz się na malowniczą przejażdżkę nadmorską drogą Strandvejen, która doprowadzi Cię do czarującego starego miasta Helsingør. Poświęc czas wolny na spacer ulicami tego pięknego miasta, po czym wejdź na pokład statku płynącego do Szwecji.  Przepłyniesz przez cieśninę Sund i dopłyniesz do brzegów Szwecji. Po przyjeździe do Szwecji udasz się w przejażdżkę malowniczymi drogami krajowymi, które doprowadzą Cię do starożytnego miasta Lund. Odwiedź tamtejszą katedrę. Za świątynią znajdują się uliczki z domami pochodzącymi z 1700 roku. Kontynuuj podróż do Malmö, gdzie będziesz mieć czas wolny na zakupy. Ze względu na niższe podatki od zakupu w szwedzkich sklepach można znaleźć doskonałe okazje. Zakończ wycieczkę w Kopenhadze, przekraczając w drodze powrotnej imponujący most nad Sundem.

Kopenhaga: 48-godzinny bilet na autobus turystyczny, 1-godzinna wycieczka łodzią

7. Kopenhaga: 48-godzinny bilet na autobus turystyczny, 1-godzinna wycieczka łodzią

Zwiedzaj Kopenhagę we własnym tempie dzięki 48-godzinnemu biletowi na autobus piętrowy i bezpłatnemu dostępowi do 1-godzinnej klasycznej wycieczki po kanałach Kopenhagi. Możesz wysiąść na maksymalnie 30 przystankach w centrum miasta, w tym przy Fontannie Gefion, Kościele Marmurowym i legendarnej gminie Freetown Christiania. Wskocz do zoo, zwiedzaj zamek Frederiksberg, podziwiaj Pomnik Wolności lub wysiądź w Meatpacking District. Kopenhaskie pałace i muzea czekają na Ciebie, gdy autobus przemierza pełne wdzięku ulice duńskiej stolicy. W ciepłe dni wyjdź na otwarty pokład i zrelaksuj się na wygodnych siedzeniach. Możesz wsiadać i wysiadać tyle razy, ile chcesz, tak długo, jak ważny jest Twój bilet. W zimne dni autobusy są ogrzewane, aby zapewnić Ci ciepło podczas wspaniałego przeżycia. Zejdź na stronę portu i złap chłodną bryzę i pooddychaj świeżym powietrzem. Zobacz słynną Małą Syrenkę i oszałamiający budynek Black Diamond, w którym mieści się Biblioteka Królewska, duńska biblioteka narodowa. Możesz dołączyć do naszej wycieczki Classic Canal z Nyhavn lub Ved Stranden, aby zobaczyć miasto od strony wody. tutaj zobaczysz niektóre z głównych atrakcji, takie jak pałac Christiansborg, imponująca nowa Opera* Pamiętaj, aby udać się do kasy biletowej po bilet na konkretną godzinę wypłynięcia na Rejs po Kanale. Mały wybór przystanków autobusowych: Mała Syrenka Marmurowy Kościół Kongens Nytorv Christianshavn Pałac Christiansborg Carlsberga Christiania Opera* Planetariet* i Langelinie (terminale wycieczkowe) Przewodniki audio i słuchawki są dostarczane z nagranymi komentarzami w różnych językach, w tym angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, włoskim, duńskim, japońskim, chińskim, szwedzkim, polskim i ukraińskim. Przystanki dla łodzi: Ved Stranden Nyhavn

Kopenhaga: Karnet na nielimitowane przejażdżki w Ogrodach Tivoli

8. Kopenhaga: Karnet na nielimitowane przejażdżki w Ogrodach Tivoli

Ogrody Tivoli w Kopenhadze to najczęściej odwiedzany park rozrywki w Skandynawii i trzeci najchętniej odwiedzany w całej Europie. Dzięki 1-dniowemu nielimitowanemu karnetowi możesz skorzystać ze wszystkich niesamowitych przejażdżek. Uwolnij swoje wewnętrzne dziecko i wypróbuj ponad 30 rollercoasterów. Możesz to robić tyle razy, ile chcesz. Zarezerwuj bilet jeszcze przed przyjazdem, aby uniknąć problemów i korzystaj z nieograniczonego dostępu do Ogrodów Tivoli, tutejszych kolejek górskich i nie tylko. Zobacz, co ma do zaoferowania najwspanialsza atrakcja Kopenhagi. W ogrodach Tivoli z pewnością znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, czy odwiedzasz Kopenhagę w pojedynkę czy z rodziną. W tym parku bardzo łatwo spędzić cały dzień, spacerując i napawając się widokami. Uwaga: ten bilet nie obejmuje opłaty za wstęp, którą należy uiścić osobno.

Najważniejsze atrakcje Kopenhagi: 3-godzinna wycieczka rowerowa

9. Najważniejsze atrakcje Kopenhagi: 3-godzinna wycieczka rowerowa

Przeglądaj Kopenhagę podczas 3-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Jedź po miejskich ścieżkach rowerowych, odkrywając ukryte miejsca i historyczne atrakcje. Odkryj słynny zbudowany z marmuru Frederiks Kirke i popularne ogrody Tivoli. Zwiedź zabytkową dzielnicę Christiansborg, przejedź się rowerem wzdłuż malowniczego nabrzeża w Nyhavn i zobacz słynną statuę Małej Syrenki. Zobacz majestatyczny Rådhuspladsen, czyli Plac Ratuszowy, Pałac Królewski Amalienborg i ciesz się zielenią wokół słynnych kopenhaskich jezior. Po drodze będzie wiele okazji do robienia zdjęć. Przyjazny lokalny przewodnik odpowie na Twoje pytania dotyczące miasta i udzieli spersonalizowanych wskazówek dotyczących pobytu w Kopenhadze.

Kopenhaga: Wycieczka do Roskilde, Frederiksborg i Kronborg

10. Kopenhaga: Wycieczka do Roskilde, Frederiksborg i Kronborg

Ciesz się malowniczą wycieczką krajoznawczą po Morzu Północnym podczas 8,5-godzinnej wycieczki z Kopenhagi i odwiedź królewskie zabytki Zamku Kronborg i Zamku Frederiksborg oraz katedrę Roskilde, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa. Idealny dla tych, którzy chcą zwiedzić dalej niż centrum miasta, aby zobaczyć jak najwięcej historycznej Danii, ale mają mało czasu, będziesz podróżować w małej grupie, aby uzyskać bardziej spersonalizowane wrażenia. Wycieczka obejmuje czas na zwiedzanie imponujących wnętrz i wnętrz zamków Frederiksborg i Kronborg, tych ostatnich położonych nad brzegiem Sund między Danią a Szwecją, a najbardziej godne uwagi jako miejsce Elsinore w „Hamlecie” Szekspira. Rozkoszuj się romantyczną scenerią zamku Frederiksborg w Hillerød, otoczonym pięknym jeziorem i ogrodami. Przewodnik zabierze Cię do Roskilde, aby odwiedzić katedrę w Roskilde, miejsce pochówku 39 duńskich królów i królowych, w tym Ingrid ze Szwecji, małżonki duńskiego Fryderyka IX, ojca obecnej królowej Małgorzaty II. Ostatnim przystankiem na trasie będzie Muzeum Statków Wikingów, w którym można zobaczyć przebudowane modele i wykopane statki z czasów, gdy Wikingowie szaleli na ich drodze – i podbili – znaczną część Europy Zachodniej i Północnego Atlantyku. Należy pamiętać, że od listopada do marca i przez większość kwietnia wycieczka nie obejmuje wizyty we wnętrzu katedry, ale raczej spacer po imponującej konstrukcji i wprowadzenie do miejsca katedry w historii.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Region Stołeczny Danii

Najciekawsze atrakcje

Region Stołeczny Danii: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 220
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Region Stołeczny Danii: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Region Stołeczny Danii

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Region Stołeczny Danii?

Region Stołeczny Danii: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Region Stołeczny Danii? Kliknij tutaj.

Region Stołeczny Danii: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 11 942 opinii

Łatwa wymiana poczty/karty na lotnisku. Bardzo ciekawa mapa, która pozwala na swobodne poruszanie się. Daje możliwość zobaczenia wielu rzeczy, których niekoniecznie byśmy widzieli. Dodatkowo płatny na stronie w euro, oszczędza koszty prowizji, które mogą zwiększyć i tak już spory budżet na wycieczkę do Kopenhagi.

Możesz zwiedzać w dowolnym miejscu bez stresu! Cena lokalna jest droga i świetnie, że możesz zaoszczędzić sobie trudu kupowania biletu w pociągu! Możesz go wydrukować w lokalnym hotelu, a jeśli pokażesz gazetę w punkcie obsługi odwiedzających przed Tivoli Park z dworca centralnego, możesz zmienić ją na kartę.

Mieliśmy tylko bilet bez przejazdów, ponieważ już nie jeździmy. Halloween było tuż za rogiem, kiedy odwiedziliśmy. To była uczta dla oczu podczas spaceru po parku, tak pięknie udekorowanym. Zdecydowanie warto też odwiedzić park! Obiekt, który trzeba zobaczyć! Byliśmy tam około 3 godzin.

Wspaniała wystawa. Malarze są dobrze znani, ale wystawiane prace są mniej. Często po raz pierwszy opuszczają Rosję. Wykorzystajmy zatem tę ekspozycję, która, biorąc pod uwagę obecny kontekst, prawdopodobnie nie będzie odnawiana przez długi czas.

Karta jest naprawdę wygodna. Kopenhaga to piękne i funkcjonalne miasto. Nie mieliśmy najmniejszego problemu. Ludzie są mili i pomocni.