Atrakcje i wycieczki
Region Północny, Portugalia

Najciekawsze atrakcje

Region Północny, Portugalia: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 839
Sortuj wg::

Region Północny, Portugalia: najczęściej polecane atrakcje

Z Porto: Dolina Douro z wycieczką statkiem, degustacją wina i lunchem

Z Porto: Dolina Douro z wycieczką statkiem, degustacją wina i lunchem

Zwiedzanie Douro to wyjątkowe doświadczenie łączące piękno przyrody z bogactwem kulturowym i historycznym, nie zapominając przy tym o gastronomii regionu. Z nami będziesz miał okazję odwiedzić dwa odrębne i charakterystyczne miejsca w Douro. Poznaj proces produkcji wina i ciesz się degustacją najlepszych win w regionie. Podziwiaj stuletnie winnice, winnice tarasowe i metody produkcji, które sprawiają, że wina Douro są wyjątkowe na całym świecie. Wyrusz z nami na wycieczkę łodzią (trwającą 1 godzinę) wzdłuż rzeki Douro, będziesz mógł podziwiać wspaniałe krajobrazy, zbocza winnic i słynne tarasy. Chwile relaksu i kontemplacji podczas żeglugi po spokojnych wodach rzeki pozostaną w Twojej pamięci. Dopełnij to doświadczenie wyjątkowymi smakami, których nie zapomnisz, delektując się obiadem o tradycyjnych smakach, serwowanym przy stole. Stwórz wyjątkową okazję do poznania regionu, poznania jego historii, podziwiania oszałamiających krajobrazów i skosztowania pysznej lokalnej kuchni. To będzie niezapomniane przeżycie.

Porto: rejs pod 6 mostami na rzece Duero

Porto: rejs pod 6 mostami na rzece Duero

Wsiądź na pokład oryginalnej łodzi służącej do transportu beczek porto z regionu Duero do Gai i Porto. Łodzie zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt nawigacyjny, aby zapewnić pasażerom najwyższy komfort. Ciesz się urokami rejsu, którego trasa rozpoczyna się w historycznym centrum Porto, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, i wiedzie w górę rzeki do Freixo, a następnie w dół w kierunku ujścia Duero. Skorzystaj z okazji, aby podziwiać wspaniały, zapierający dech w piersiach krajobraz. Poznaj historię 6 mostów łączących Vila Nova de Gaia i Porto. Odkryj ciekawe miejsca w obu miastach. 

Lisbon Card: karta miejska na 24, 48 lub 72 godziny

Lisbon Card: karta miejska na 24, 48 lub 72 godziny

Odblokuj Lizbonę dzięki elastycznej karcie Lisbon Card. Ciesz się nieograniczonymi przejazdami środkami transportu miejskiego i darmowym wstępem do 51 muzeów, zabytkowych budynków i nie tylko. Korzystaj ze zniżek na wiele atrakcji, kuponów do różnych sklepów i poręcznego przewodnika, który wyjaśnia, jak korzystać z karty. Po wymianie kuponu GetYourGuide na kartę magnetyczną, Lisbon Card natychmiast zapewnia 24-godzinny, 48-godzinny lub 72-godzinny dostęp do systemu transportu publicznego. Uprawnia do korzystania z metra Carris, autobusów, tramwajów i kolejek linowych, działa również w pociągach CP między Cais do Sodré i Cascais oraz pociągach między Oriente, Rossio i Sintrą. Ciesz się bezpłatnym dostępem do klasztoru Jerónimos, wieży Belem, Narodowego Muzeum Płytek, Narodowego Muzeum Powozów i innych. Podziwiaj wspaniałe pałace, w tym Pałac Narodowy Mafra i Pałac Narodowy Ajuda. Przejedź się słynną kolejką Santa Justa Lift i wiele więcej - wszystko z jedną kartą.

Porto: Fado Show na żywo z kieliszkiem wina porto

Porto: Fado Show na żywo z kieliszkiem wina porto

Poznaj wyjątkową portugalską formę muzyczną fado podczas występu na żywo w kameralnym otoczeniu Casa do Fado. Ciesz się kieliszkiem wina porto, gdy dowiesz się więcej o tym aspekcie portugalskiej tożsamości, ogłoszonym przez UNESCO „niematerialnym dziedzictwem kulturowym ludzkości”. Przenieś się do starego Porto podczas wycieczki do Casa do Fado, projektu opracowanego przez przyjaciół, którzy kochają gatunek muzyczny. Wybierz jeden z trzech lokali Casa do Fado w historycznym centrum Porto: A Casa do Fado – Ribeira, XIX-wieczna piwnica, A casa do Fado – Sé, dawny warsztat lutniczy gitary, A Casa do Fado – São João Novo, mieszczący się w starych spiżarniach klasztoru/kościoła São João Novo, pochodzących z końca XVI wieku i znajdujących się pod zakrystią kościoła. Słuchaj występów wybitnych muzyków na żywo w miejscu o akustyce idealnie przystosowanej do fado. Wypij kieliszek wina porto, napoju, z którego słynie Porto, i dowiedz się więcej o muzyce i jej pochodzeniu.

Dolina Douro: Wycieczka winiarska z lunchem, degustacjami i rejsem po rzece

Dolina Douro: Wycieczka winiarska z lunchem, degustacjami i rejsem po rzece

Odkryj oszałamiające piękno doliny Douro podczas wycieczki do 2 posiadłości winiarskich. Zatrzymaj się w mieście Amarante i skosztuj regionalnych win w obu winnicach. Zjedz pyszny lunch, a następnie popłyń przez bujne krajobrazy doliny Douro podczas rejsu po rzece. Rozpocznij wycieczkę w Porto i poznaj historię regionu i wina podczas jazdy do doliny Douro. Zatrzymaj się na przerwę na kawę w historycznym mieście Amarante i podziwiaj kościół i klasztor São Gonçalo lub kup ciastka w jednej z kultowych cukierni. Kontynuuj podróż do winnicy w Sabrosa. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po rodzinnej winnicy. Poznaj i spróbuj win z posiadłości podczas degustacji z przewodnikiem. Delektuj się lunchem połączonym z czerwonymi i białymi winami Douro z widokiem na winnice. Po obiedzie pojedź do Pinhão, zatrzymując się na zdjęcie w punkcie widokowym São Cristovão. Podziwiaj panoramiczne widoki na dolinę Douro. Zobacz, gdzie rzeka Pinhão łączy się z wodami rzeki Douro, zanim wyruszysz w rejs w Pinhão. Po południu wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po słynnej winnicy (Quinta da Roeda - grupa Croft/Taylor's lub Quinta São Luiz - grupa Kopke/Burmester). Odkryj historię winnicy i sekrety procesów produkcji wina. Skosztuj wyśmienitych win przed powrotem do Porto jedną z najbardziej malowniczych dróg na świecie, N222.

Porto: rejs pod 6 mostami rzeki Duero

Porto: rejs pod 6 mostami rzeki Duero

Udaj się w tradycyjny rejs śladem 6 mostów po rzece Duero i poczuj się jak dawni handlarze wina, którzy transportowali ten napój z doliny do piwniczek. Wejdź na pokład łodzi i popłyń po lśniących wodach rzeki Duero. Zachwyć się z poziomu wody pięknymi krajobrazami i budynkami z czerwonymi dachami, jakie zdobią okolice Ribeira i Vila Nova de Gaia. Cofnij się w czasie na pokładzie łodzi typu rabelo, którymi niegdyś transportowano wino. Zobacz zabytkowe mosty łączące Porto i Vila Nova de Gaia, przepływając pod nimi łodzią. Poznaj proces budowy mostów i związane z nimi ciekawostki. Będąc pod ostatnim z mostów, zwróć uwagę na piaszczyste plaże w nadmorskiej dzielnicy Foz do Douro. W miejscu tym rzeka Duero uchodzi do oceanu.

Porto: Torre dos Clerigos bilet wstępu

Porto: Torre dos Clerigos bilet wstępu

Zwiedź jedną z najbardziej kultowych atrakcji Porto w swoim tempie dzięki biletowi wstępu na wieżę Kleryków (Torre dos Clérigos). Wieża znajduje się przy kościele Kleryków (Igreja dos Clérigos). Widać ją z wielu punktów w Porto i jest jednym z symboli miasta. Wieżę dla bractwa Clérigos wybudował Nicolau Nasoni, włoski architekt i malarz, szczególnie popularny na północy Portugalii w XVIII wieku. Budowę kościoła rozpoczęto w 1732 roku, a zakończono w roku 1750. Budowę monumentalnych schodów przed kościołem ukończono w latach 50. XVIII wieku. Główną fasadę zdobią motywy barokowe. Wejdź na wspaniałą dzwonnicę kościoła, aby podziwiać przepiękną panoramę całego miasta, w tym najważniejsze atrakcje. Następnie odwiedź wystawę w budynku Clérigos. Obejrzyj kolekcje „Irmandade dos Clérigos” oraz „Christus”, zawierające dzieła z XVIII i XIX wieku, w tym meble, obrazy i szaty liturgiczne.

Karta Porto Card z transportem (1, 2, 3 lub 4 dni)

Karta Porto Card z transportem (1, 2, 3 lub 4 dni)

Zobacz zabytki Porto we własnym tempie dzięki karcie Porto Card plus transport, ważnej przez 1, 2, 3 lub 4 dni. Skorzystaj z nawet 150 zniżek i korzyści, takich jak bezpłatny wstęp do 7 miejskich muzeów, 20% zniżki na rejsy po rzece Duero i do 50% zniżki na degustacje wina porto. Karta Porto Card to Twój klucz do miasta, oferujący zniżki na pokazy, centra tematyczne, wycieczki turystyczne w Porto i północnej Portugalii, restauracje, sklepy z winami i sklepy z modą. Poniżej znajduje się krótka lista niektórych korzyści, z których możesz skorzystać: • bezpłatny przejazd metrem do Porto (wszystkie linie) • Bezpłatny autobus STCP (wszystkie linie) • bezpłatny pociąg CP Porto (z miasta do Paredes, Paramos, Lousado, Vila das Aves) • 50% zniżki w piwnicach z winem porto Real Companhia Velha • Casa Do Infante-Museu (bezpłatny wstęp)* • Casa-Museu Guerra Junqueiro (bezpłatny wstęp)* • Casa-Museu Marta Ortigão Sampaio (wstęp bezpłatny)* • Museu Romantico (wstęp bezpłatny)* • Museu Do Papel-Moeda (wstęp bezpłatny)** • Museu Do Vinho Do Porto (bezpłatny wstęp)* • Do 50% zniżki w Casa Da Música • 25% zniżki w Tower + Exhibition Igreja e Torre dos Clérigos • 50% zniżki w Museu Da Farmácia Do Porto • 50% zniżki w Museu Da Misericórdia Do Porto • 50% zniżki w Museu De Arte Sacra E Arqueologia • 50% zniżki w Museu Militar Do Porto • 50% zniżki w Museu Nacional Da Imprensa • 50% zniżki w Museu Nacional Soares Dos Reis • 50% zniżki w Museu Das Marionetas • 50% zniżki w Museu Dos Transportes e Comunicações • 50% zniżki w Teatro Nacional São João • 35% zniżki w katedrze (krużganki) • 35% zniżki w World Of Discoveries, Interactive Museum & Theme Park • 30% zniżki w Sea Life Porto • 25% zniżki w Paço Episcopal • 25% zniżki w Igreja Monumento S. Francisco • 25% zniżki w Zoo Santo Inácio (tylko bilety indywidualne) • 25% zniżki w Palácio Da Bolsa • 20% zniżki w Museu De Arte Contemporânea De Serralves • 10% zniżki na Tour FC Porto Museum + Stadium * Zamknięte w poniedziałki ** Zamknięte w weekendy

Porto: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem i rejs po rzece Douro

Porto: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem i rejs po rzece Douro

Weź udział w wycieczce elektrycznym tuk-tukiem po Porto, odkrywając główne zabytki miasta. Wybierz wycieczkę prywatną lub wspólną. Miń tuk-tukiem katedrę Sé w zabytkowym centrum miasta, po czym przejedź aleją Aliados. Następnie podziwiaj Porto w ramach spokojnego rejsu po rzece Duero. Rozpocznij przejażdżkę elektrycznym tuk-tukiem w zabytkowym centrum miasta. Jadąc przez miasto, zachwyć się niektórymi z jego najbardziej znanych zabytków, w tym stacją kolejową Porto-São Bento, katedrą i wieżą Clérigos. Kontynuuj wycieczkę aleją Aliados i przejedź obok księgarni Lello, aby dotrzeć do brzegu rzeki Duero. Podziwiaj piękno rzeki, po czym zakończ wycieczkę przejazdem przez Palácio da Bolsa, mijając po drodze okolicę Miragaia. Po 50-minutowej przejażdżce tuk-tukiem możesz wziąć udział w rejsie tradycyjną łodzią rabelo wzdłuż rzeki Duero. Trwa on 55 minut i obejmuje takie atrakcje jak 6 mostów Porto oraz Vila Nova de Gaia.

Porto: Rejs po mostach z opcjonalną wycieczką do winiarni

Porto: Rejs po mostach z opcjonalną wycieczką do winiarni

Podziwiaj starówkę Porto z typowymi domami i tętniącą życiem dzielnicę Ribeira podczas rejsu wycieczkowego po rzece Duero. Podziwiaj widoki na most Ponte da Arrábida, który łączy dwa brzegi rzeki. Wyrusz w rejs krajoznawczy po rzece Duero i podziwiaj jej malowniczy brzeg. Skorzystaj z aplikacji „Bridges Cruise” z komentarzem w 16 językach. Do rejsu możesz dodać wizytę w winiarni z degustacją różnych win.

Często zadawane pytania dotyczące: Region Północny, Portugalia

Region Północny, Portugalia: Najciekawsze atrakcje

Region Północny, Portugalia: Wycieczki i bilety

Region Północny, Portugalia: Ciekawe miejsca

Region Północny, Portugalia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Region Północny, Portugalia? Kliknij tutaj.

Region Północny, Portugalia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(42 762 recenzji)

Podobała mi się punktualność i komfort łodzi. Myślę, że powinno być wyraźniej zaznaczone, że dana osoba musi „wymienić” bilet elektroniczny na bilet papierowy w strefie wejścia na pokład. W naszym przypadku zapytaliśmy osobę/stanowisko najbliżej wejścia na pokład, czy tam jest i na szczęście właśnie tam musieliśmy się udać. Następnie dał nam kartkę papieru przedstawiającą nasz bilet. Nie pamiętam, aby na którymkolwiek etapie zakupu wskazano to jako krok, który należy wykonać przed rozpoczęciem działania. Zostawiam tylko te notatki. W przeciwnym razie doświadczenie było świetne! Polecam i zrobię kolejny, kiedy wrócę do Porto.

Igor, nasz przewodnik był fantastyczny! Bardzo kompetentny, przyjazny i zabawny. Sprawił, że ten dzień był bardzo przyjemny. Lokalizacje były piękne, ponownie z kompetentnym personelem. Obiad był pyszny. Degustacje były miłe, ale nieco małe. Jedyne, co byśmy poprawili, to trochę więcej wina i więcej klimatyzacji w autokarze! Poza tym bardzo udany dzień i gorąco polecam!

Wszystko było idealne! Luis jest bardzo dobrym przewodnikiem, który swoim humorem i życzliwością potrafił umilić ten dzień. Dolina jest przepiękna, będziesz miał wspaniałe krajobrazy, a degustacja wina była doskonała! Polecam w 100%

Bardzo podobała mi się wycieczka do Doliny Douro! Milena i Thomas wykonali świetną robotę jako nasz przewodnik i kierowca autobusu. Oprócz dobrego stosunku ceny do wydajności, na punkty zasługuje również organizacja wycieczki.

Świetna wycieczka z 2 zupełnie różnymi winnicami. Nasz przewodnik Maria był świetny. Rejs łodzią po Duoro małą prywatną łodzią po tym wspaniałym krajobrazie po obiedzie był najlepszy