Atrakcje i wycieczki
Region Centrum

Najciekawsze atrakcje

Region Centrum: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 705
Sortuj wg::

Region Centrum: najczęściej polecane atrakcje

Lisbon Card: karta miejska na 24, 48 lub 72 godziny

Lisbon Card: karta miejska na 24, 48 lub 72 godziny

Odblokuj Lizbonę dzięki elastycznej karcie Lisbon Card. Ciesz się nieograniczonymi przejazdami środkami transportu miejskiego i darmowym wstępem do 51 muzeów, zabytkowych budynków i nie tylko. Korzystaj ze zniżek na wiele atrakcji, kuponów do różnych sklepów i poręcznego przewodnika, który wyjaśnia, jak korzystać z karty. Po wymianie kuponu GetYourGuide na kartę magnetyczną, Lisbon Card natychmiast zapewnia 24-godzinny, 48-godzinny lub 72-godzinny dostęp do systemu transportu publicznego. Uprawnia do korzystania z metra Carris, autobusów, tramwajów i kolejek linowych, działa również w pociągach CP między Cais do Sodré i Cascais oraz pociągach między Oriente, Rossio i Sintrą. Ciesz się bezpłatnym dostępem do klasztoru Jerónimos, wieży Belem, Narodowego Muzeum Płytek, Narodowego Muzeum Powozów i innych. Podziwiaj wspaniałe pałace, w tym Pałac Narodowy Mafra i Pałac Narodowy Ajuda. Przejedź się słynną kolejką Santa Justa Lift i wiele więcej - wszystko z jedną kartą.

Aveiro: tradycyjna wycieczka łodzią Moliceiro

Aveiro: tradycyjna wycieczka łodzią Moliceiro

Rejs po mieście Aveiro na pokładzie tradycyjnej łodzi Moliceiro. Rozpocznij wzdłuż centralnego kanału laguny, Ria de Aveiro. Przemierzaj centrum miasta, od ogrodu Rossio do starego budynku Capitania portu Aveiro. Podążaj innym kanałem, który dawniej służył jako droga wodna do cegielni Antonio Maria Campos, gdzie powstało Centrum Kulturalno-Kongresowe Aveiro wraz z innymi usługami publicznymi. Następnie popłyń w dół Canal das Pirâmides (kanał piramid), który został zbudowany na początku XIX wieku i rozciąga się od starego targu rybnego do kanału centralnego. Latem ciesz się pięknym krajobrazem złożonym z setek małych białych piramid z soli, które reprezentują jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego regionu.

Peniche: Wycieczka na wyspę Berlengas, wędrówki i zwiedzanie jaskiń

Peniche: Wycieczka na wyspę Berlengas, wędrówki i zwiedzanie jaskiń

Odkryj archipelag Berlengas podczas jednodniowej wycieczki z Peniche. Przepłyń morze łodzią ze szklanym dnem, zwiedzaj jaskinie podczas wycieczki i zrelaksuj się na plaży. Rozpocznij dzień od rejsu promem na archipelag Berlegnas katamaranem (w normalnym sezonie) lub zodiakiem/jachtem desportowym poza sezonem (mniej osób) lub gdy katamaran jest pełny w sezonie. Podczas jazdy podziwiaj widoki pod falami fruwających ryb. Po zejściu na ląd przespaceruj się po ciepłych plażach i ciesz się szumem fal spokojnie uderzających o brzeg. Dołącz do lokalnej wycieczki pieszej, aby poznać kulturowe i historyczne znaczenie Berlengi. Poznaj geografię wyspy. Po wędrówce udaj się do tajemniczych jaskiń w okolicy, zanim wrócisz promem.

Peniche: Wyspa Berlenga i wycieczka do jaskini

Peniche: Wyspa Berlenga i wycieczka do jaskini

Wybierz się na wycieczkę na wyspę Berlengas katamaranem lub szybką łodzią i odwiedź jaskinie na wyspie inną łodzią ze szklanym dnem. Podziwiaj różne jaskinie na zewnątrz i wewnątrz, takie jak Jaskinia Słonia, Jaskinia Snów, Furado Grande i inne. Następnie poświęć trochę czasu na samodzielne zwiedzanie wyspy. Spaceruj po plaży, podziwiaj latarnię morską, odkrywaj Forte S. João Batista i spaceruj szlakami wyspy. Poznaj swojego przewodnika i wsiądź na katamaran (w normalnym sezonie) lub zodiak/jacht desportowy poza sezonem (mniej osób) lub gdy katamaran jest pełny w sezonie. Udaj się w stronę wyspy Berlengas, eko-przystani z limitem odwiedzających, abyś mógł doświadczyć jej prawdziwego piękna bez tłumów. Najpierw wybierz się na krótką wycieczkę po wyspie i dowiedz się wszystkiego o różnych jaskiniach, obserwując podwodne życie morskie przez łódź ze szklanym dnem. Zobacz jaskinię słonia i podziwiaj, jak naturalne formacje skalne przypominają trąbę i twarz wielkiego słonia. W jaskini marzeń obejrzyj jedno z arcydzieł natury i poznaj jego historię. Następnie w Furado Grande dowiedz się, dlaczego oznacza to Big Hole i jak rozciąga się na całą wyspę. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie wyspy. Spójrz na turkusowe wody z plaży. Podejdź do latarni morskiej i wyobraź sobie, że jesteś sam. Następnie lepiej poznaj historię Portugalii, badając pozostałości Forte S. Joao Batista. Możesz zabrać ze sobą własne przekąski lub dodatkową gotówkę, aby kupić je na wyspie w okresie od maja do września.

Z Lizbony: Fatima, Obidos, Batalha i Nazaré - wycieczka grupowa

Z Lizbony: Fatima, Obidos, Batalha i Nazaré - wycieczka grupowa

Przeżyj mieszankę historycznych, kulturowych i malowniczych atrakcji Portugalii podczas tej całodniowej wycieczki w małej grupie w klimatyzowanej furgonetce. Odkryj historię i dziedzictwo Fatimy, Óbidos, Batalha i Nazaré, przemierzając wiele atrakcji środkowej Portugalii. Rozpocznij swoją wycieczkę od odbioru z hotelu w centrum Lizbony i ciesz się malowniczą przejażdżką do Sanktuarium Fatimskiego, głównego katolickiego miejsca pielgrzymek. Dowiedz się o cudzie objawienia Najświętszej Maryi Panny trojgu pastuszkom tutaj w 1917 roku. Następnie odwiedź klasztor Batalha, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i gotycki zabytek, zbudowany przez króla Portugalii Jana I. Po lunchu składającym się z regionalnych potraw odwiedź nadmorski kurort Nazaré, popularne miejsce wśród surferów i miłośników sportów wodnych. Ze szczytu skały zobacz posąg czarnej Madonny autorstwa św. Józefa i kolorowe łodzie rybackie. Na koniec odkryj średniowieczną wioskę Óbidos, znaną z brukowanych ścieżek, średniowiecznych domów, sklepów z rękodziełem i słodkiego likieru wiśniowego Ginjinha.

Z Lizbony: Fátima, Nazaré i Óbidos - wycieczka z przewodnikiem

Z Lizbony: Fátima, Nazaré i Óbidos - wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz w niezapomnianą podróż po kulturalnych i historycznych skarbach Portugalii dzięki naszej ekskluzywnej jednodniowej wycieczce. Poznaj tajemnicę Fátimy, nadmorskie cuda Nazaré i średniowieczną magię Óbidos. Fátima: Doświadcz spokoju i duchowości w Sanktuarium w Fatimie, jednym z najważniejszych katolickich miejsc pielgrzymkowych na świecie. Zwiedź Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej i Kaplicę Objawień, w której podobno objawiła się Matka Boska. Nazaré: Ciesz się naturalnym pięknem i tętniącą życiem kulturą malowniczej wioski rybackiej Nazaré i odwiedź słynną plażę znaną z jednych z największych na świecie fal do surfowania i zagłęb się w lokalne tradycje. Óbidos: Spaceruj urokliwymi uliczkami Óbidos, dobrze zachowanego średniowiecznego miasta, z jego starożytnymi murami, bielonymi domami i kolorowymi sklepami. Nie przegap okazji, aby spróbować słynnego ginjinha, lokalnego likieru wiśniowego. Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę? Ta wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą zanurzyć się w bogatej historii, kulturze i naturalnym pięknie Portugalii. Dzięki komfortowi i wygodzie naszej wycieczki z przewodnikiem, Twoim jedynym zmartwieniem będzie chłonięcie wszystkich cudów, jakie każde miejsce ma do zaoferowania. Zarezerwuj teraz i przygotuj się na niezapomniane wrażenia z odkrywania uroków Portugalii!

Funchal: Zaczarowane Tarasy, Porto do Moniz i Fanal 4WD Tour

Funchal: Zaczarowane Tarasy, Porto do Moniz i Fanal 4WD Tour

Odkryj nietknięte piękno północnego zachodu, zanurzając się w dziedzictwie starych dróg i niezbadanych ścieżek na pokładzie otwartej wycieczki jeepem 4x4 z Funchal. Ciesz się najbardziej zapierającymi dech w piersiach widokami Madery, odwiedzając las Fanal, Porto Moniz i Seixal. Przemierzając ten urzekający region, zanurz się w zielonym raju Laurissilva Fanal Forest, gdzie wysokie drzewa i różnorodna flora tworzą nieziemską atmosferę. Wciągający spacer po tej naturalnej krainie czarów to niezrównana okazja, aby połączyć się z bogatą różnorodnością biologiczną wyspy. Następnie odwiedź wulkaniczne baseny Porto Moniz i Seixal, gdzie możesz zrobić sobie orzeźwiającą przerwę na pływanie w tych wyjątkowych, geologicznie uformowanych wodnych cudach. Podziwiaj kontrast między chropowatymi wulkanicznymi klifami a spokojnymi, lazurowymi wodami, tworząc uderzające tło dla relaksu i odmłodzenia. Odkryj malownicze piękno wiosek Seixal i São Vicente, z których każda emanuje własnym urokiem i charakterem. Zobacz harmonijne połączenie tradycji i nowoczesności w tych nadmorskich enklawach, które zapewniają urzekające spojrzenie na kulturę i dziedzictwo wyspy.

Aveiro: malownicza wycieczka łodzią z przewodnikiem

Aveiro: malownicza wycieczka łodzią z przewodnikiem

Odkryj piękne wybrzeże Aveiro podczas rejsu łodzią z przewodnikiem. Odkryj piękno malowniczych kanałów, kolorowych łodzi Moliceiro, budynków w stylu secesyjnym i nie tylko. Wejdź na pokład łodzi Moliceiro i poznaj wyjątkowy sposób na podziwianie miejskich dróg wodnych. Ciesz się delikatną bryzą, przechodząc przez Kanał Centralny, Kanał Côjo, Kanał das Pirâmides i Kanał de São Roque. Płynąc kanałami, miniesz słone równiny w Aveiro, starą fabrykę ceramiki Jerónimo Pereira Campos, dzielnicę rybacką i targ rybny. Podczas podróży będziesz mieć wiele okazji do klikania zdjęć kanałów, łodzi i architektury. Poczuj relaksującą atmosferę tego uroczego miasta podczas rejsu łodzią Moliceiro.

Z Lizbony: 1-dniowa wycieczka do Porto, Óbidos i Nazaré

Z Lizbony: 1-dniowa wycieczka do Porto, Óbidos i Nazaré

Odkryj trzy niesamowite portugalskie miasta: Porto, Nazaré i Óbidos podczas wycieczki autobusowej z Lizbony. Zanurz się w bogatym dziedzictwie Portugalii i zainspiruj się architekturą, historią i kulturą tych pięknych miast. Usiądź wygodnie w klimatyzowanym pojeździe, rozpoczynając podróż w kierunku miasta Óbidos, gdzie rozpoczniemy wycieczkę z przewodnikiem w towarzystwie lokalnego przewodnika. Całkowicie otoczone starożytnymi murami i zachowujące cały swój średniowieczny urok, Óbidos jest jednym z najbardziej znanych i odwiedzanych miejsc w Portugalii i obowiązkowym punktem zwiedzania okolic Lizbony. Wąskie brukowane uliczki, które można zobaczyć w Óbidos, natychmiast przeniosą Cię w średniowieczną atmosferę. Ulice te są domem dla doskonale zachowanych starych domów, zabytkowych budynków i ważnych zabytków. Dominując w historycznym centrum w najwyższej części wioski, odwiedź Zamek Óbidos, który jest ogłoszony jednym z 7 cudów Portugalii. Zacznij od głównej bramy wioski i odkryj niesamowite wąskie uliczki poza utartymi szlakami. Odwiedź tajną żydowską dzielnicę i jej pomalowane na biało domy z kilkoma wspaniałymi miejscami do robienia zdjęć. Przejdź się wzdłuż Rua Dereita, najsłynniejszej ulicy, pełnej sklepów i tradycyjnych restauracji, i dotrzyj do zamku Óbidos. Został zbudowany w XII wieku, choć w swoich początkach ma rzymskie konstrukcje. Można powiedzieć, że jest to jedna z najlepiej zachowanych i największych fortec w kraju, wpisana na listę Siedmiu Cudów Portugalii. Stamtąd wyraźnie zobaczysz wielki mur Óbidos, kolejny z wielkich symboli miasta. Kontynuuj podróż do prawdopodobnie najsłynniejszego miasteczka rybackiego w Portugalii, Nazaré, gdzie odwiedzisz Forte de Sao Miguel. Miejsce to stało się znane na całym świecie dzięki gigantycznej fali, która każdej zimy uderza w jego wybrzeże i przyciąga wielu surferów z całego świata. Następnie przejdź przez O Sitio, gdzie słynne ulice przedstawiają kolekcję budynków sakralnych i są niezwykle popularnym miejscem pielgrzymek z całego świata. Wejdź na szczyt, gdzie znajdziesz średniowieczne fortyfikacje, XVII-wieczne kościoły i nowoczesne kapliczki. Wędruj po dziedzińcach i placach otoczonych ozdobnymi budowlami, bazylikami i posągami. Następnie udaj się do Porto, ostatniego przystanku dnia. Najpierw będziesz miał 1h na typowy portugalski lunch we własnym zakresie, aby odzyskać energię, a następnie rozpocznie się zwiedzanie. Tętniąca życiem 1,5-godzinna wycieczka piesza, podczas której będziesz podziwiać wspaniałe Stare Miasto nad malowniczą rzeką Douro, wraz z sześcioma mostami, to wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Igreja Carmen, Estação São Bento, Igreja São Francisco i Ponte Don Luis. Pod koniec wycieczki powrócisz do centrum Lizbony, a Twój przewodnik poleci rzeczy do zrobienia przez resztę pobytu.

Peniche: archipelag Berlengas – rejs promem w obie strony

Peniche: archipelag Berlengas – rejs promem w obie strony

Położony 16 km na zachód od Peniche archipelag Berlengas, który obejmuje potężne granitowe skały, należy do gminy Peniche (dawne sołectwo São Pedro). Archipelag jest obszarem chronionym, na który składają się różne rezerwaty przyrody. Od 2011 roku znajduje się on na liście rezerwatów biosfery UNESCO. Wypłyń z portu w Peniche w 30-minutowy rejs promem po turkusowych wodach. Zawiń do portu Berlengas, by oddać się poznawaniu archipelagu. Na początek odwiedź zbudowaną w XVII wieku twierdzę św. Jana Chrzciciela. Ten niewielki fort należy do najbardziej zachwycających budowli w całej Portugalii. Następnie popływaj przy jedynej dostępnej i bezpiecznej plaży – Praia do Carreiro do Mosteiro. Zajrzyj do działającej na wyspie kawiarni i restauracji, zanim powrócisz promem do Peniche.

Często zadawane pytania dotyczące: Region Centrum

Region Centrum: Najciekawsze atrakcje

Region Centrum: Wycieczki i bilety

Region Centrum: Ciekawe miejsca

Region Centrum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Region Centrum? Kliknij tutaj.

Region Centrum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(14 778 recenzji)

Wow! To było niesamowite doświadczenie, szczególnie za tę cenę. Widzieliśmy tak wiele zabytków i przeżyliśmy wiele przeżyć, ale nic nie wydawało się zbyt pośpieszne. Tempo było dobre, a kawa i lunch były idealnie dopasowane w czasie. Nasz przewodnik, Dino, był taki słodki i naprawdę dobrze się nami opiekował! Jest wspaniałym przewodnikiem po wyspie! Zdecydowanie poleciłbym tę wycieczkę każdemu zainteresowanemu. Tylko pamiętajcie o zabraniu kurtki dla Fanal Forest :)

nasza podróż była niesamowita, przewodnik Antônio Santos jest cudowną, miłą osobą. Spersonalizował naszą wycieczkę, zabrał nas do najlepszych miejsc i poprowadził ją w niesamowity sposób. Było to jedno z najlepszych doświadczeń z przewodnikami. Dziękuję bardzo całemu zespołowi. i do pana Antoni Santosie!

Marco zabrał nas dzisiaj na tę wycieczkę i bawiliśmy się absolutnie niesamowicie! Marco był bardzo przyjazny i pełen informacji. Zdecydowanie uważamy, że w ciągu 9 godzin zobaczyliśmy najlepsze fragmenty wyspy, a jazda w terenie była świetną zabawą!

To był świetny wybór! Bardzo udany dzień. Pełen emocji off-road. Cudowne widoki. Dziesiątki zrobionych zdjęć. Odprężająca kąpiel w naturalnych basenach. Wszystko idealnie zorganizowane. Polecam

Prosta historia. Wymienione natychmiast na lotnisku.