Dodaj daty

Red Pyramid

Red Pyramid – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kair: Rejs po Nilu z kolacją

1. Kair: Rejs po Nilu z kolacją

Kolacja podczas rejsu parowcem wzdłuż Nilu to fantastyczny sposób na spędzenie wieczoru podczas wizyty w Kairze. Podziwiaj oświetloną panoramę Kairu na pokładzie wygodnego i eleganckiego parowca. Podczas rejsu zjesz kolację w formie bufetu, który oferuje dania zarówno kuchni międzynarodowej, jak i egipskiej. Dodatkowo obejrzysz pokaz folkloru oraz taniec brzucha. Rejs ten będzie doskonałym zwieńczeniem lub uzupełnieniem Twojej wycieczki do Egiptu. To świetny sposób na wieczór z dobrym jedzeniem i niepowtarzalną rozrywką. Spędź romantyczne chwile, wpatrując się w zabytki usytuowane wzdłuż brzegów rzeki.

Kair: Sakkara, Memfis i Dahszur - prywatna wycieczka 1-dniowa z lunchem

2. Kair: Sakkara, Memfis i Dahszur - prywatna wycieczka 1-dniowa z lunchem

Przedstawiciel odbierze Cię z hotelu o 8:00 rano do Sakkary, aby rozpocząć zwiedzanie Piramidy Schodkowej Zosera, najstarszej na świecie znaczącej kamiennej budowli. Została zbudowana dla króla Zosera z czasów trzeciej dynastii. opuść Sakkarę Przejedź do Dahshur, aby odwiedzić Wygiętą Piramidę i Czerwoną Piramidę, najstarszą na świecie stojącą piramidę (najlepiej zachowaną piramidę). Następnie udaj się do Memfis, które król Menes założył i służył jako pierwsza stolica Egiptu przez ponad trzy tysiące lat, aby zobaczyć posąg Ramzesa II i marmurowego Sfinksa. Memfis zostało stworzone i służyło jako stolica Egiptu w okresie Starego Państwa. Uwaga: odbiór i transport powrotny z lotniska w Kairze, lotniska Sfinks, Nowej Stolicy Administracyjnej, Nowego Kairu, Helioplis, Badr City, Shorouk, Rehab, Obour, Sheraton Almatar, miasta Sheikh Zayed lub Madinty City będzie dodatkowo płatny.

Kair: Muzeum Egipskie, Cytadela i Stary Kair z przewodnikiem

3. Kair: Muzeum Egipskie, Cytadela i Stary Kair z przewodnikiem

Odkrywaj starożytny Egipt podczas prywatnej wycieczki z przewodnikiem po głównych zabytkach. Zanurz się w historię w Muzeum Egipskim, spaceruj ulicami Starego Kairu, podziwiaj Cytadelę i przeglądaj Bazar. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, z przewodnika po egiptologii. Rano przewodnik odbierze Cię z hotelu i rozpocznie wycieczkę od wizyty w Muzeum Egipskim w Kairze. Podziwiaj i słuchaj, jak Twój przewodnik poprowadzi Cię przez starożytne zbiory i całkowicie zanurzy się w kulturze egipskiej. Jako najbogatsze muzeum starożytności Egiptu na świecie gromadzi skarby faraonów sprzed ponad 5000 lat. Zawiera także skarby z grobowca Tutanchamona, które przyciągają tłumy z całego świata. Następnie udaj się do ogromnej średniowiecznej cytadeli Salah El-Din, która niegdyś była bastionem przeciwko krzyżowcom. Poznaj tę starożytną fortecę i podziwiaj jej wspaniałe kopułowe sufity, podwieszane światła i widoki na Kair. W cytadeli znajduje się alabastrowy meczet Muhammada Alego. Przejazd do dzielnicy Starego Kairu. Kair Koptyjski jest częścią Starego Kairu, która obejmuje Twierdzę Babilońską, Wiszący Kościół, Grecki Kościół św. Jerzego oraz wiele innych koptyjskich kościołów i miejsc historycznych. W tradycji chrześcijańskiej uważa się, że Święta Rodzina odwiedziła te tereny i zatrzymała się w miejscu kościoła św. Sergiusza (Abu Serga). Możesz także cieszyć się synagogą Ben Ezra i kościołem św. Barbary. Po zakończeniu wycieczki skorzystaj z transferu z powrotem do hotelu w Kairze.

Giza/Kair: Sakkara, Memfis i Dahszur - wycieczka z przewodnikiem

4. Giza/Kair: Sakkara, Memfis i Dahszur - wycieczka z przewodnikiem

Dołącz do tej całodniowej wycieczki, a odkryjesz starożytne piramidy Egiptu, odwiedzając fascynujące piramidy Dahshur, Memphis i Sakkara, położone na obrzeżach Kairu z prywatnym przewodnikiem. Nasz przewodnik odbierze Cię z hotelu wcześnie rano o godzinie 08:00, aby zawieźć Cię do obszaru Dahshur, około 35 kilometrów od piramid w Gizie. Dahshur był starożytnym cmentarzem w Memfis, a odwiedzisz 2 słynne piramidy króla Senefru. Założyciel IV dynastii i ojciec króla Cheopsa (założyciel Wielkich Piramid w Gizie), dowiesz się, dlaczego król miał 2 piramidy i jak doszło do błędu jego architekta. Wejdź do Czerwonej Piramidy Króla Senefru, nazwanej na cześć czerwonego wapienia używanego w jej rdzeniu. Następnie do Memfis, najstarszej stolicy Egiptu po zjednoczeniu Górnego i Dolnego Egiptu przez króla Menensa w 3100 pne. Poznaj piękne ogrody i historyczne ruiny, zanim zakończysz swoją jednodniową wycieczkę w Sakkarze, aby zobaczyć najstarszy cmentarz w Egipcie i wielką nekropolię dawnej stolicy Memphis, odwiedź pierwszy na świecie monumentalny kamienny budynek w Piramidzie Schodkowej króla Zosera i wspaniałą Mastabę groby, przed powrotem do Kairu na transport do hotelu.

Z Kairu: Wycieczka do piramid w Gizie z pokazem świetlnym i transferem

5. Z Kairu: Wycieczka do piramid w Gizie z pokazem świetlnym i transferem

Zobacz niesamowite piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa w Gizie. Ciesz się pokazem światła i dźwięku, gdy jasne, kolorowe światła świecą na tle piramid. Posłuchaj opowieści audio o Sfinksie i poznaj historię Totmesa IV, Echnatona, Nefertiti i Tutenchamona. Rozpocznij swoją przygodę z odbiorem z hotelu. Wybierz się na przejażdżkę do piramid i zobacz pokaz świetlny. Doceń historię Sfinksa, gdy niebieskie i zielone światła świecą na piramidach Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa w Gizie. Posłuchaj historii o tym, jak zbudowano piramidy. Ciesz się narracją dźwiękową, poznając historię wielkich i sławnych postaci ze starożytnego Egiptu, takich jak Tutenchamon i Nefertiti. Spotkaj się ze swoim kierowcą po koncercie, aby wygodnie wrócić do hotelu.

Półdniowa wycieczka ze zwiedzaniem Kairu do piramid w Gizie i Sfinksa

6. Półdniowa wycieczka ze zwiedzaniem Kairu do piramid w Gizie i Sfinksa

Rozpocznij tę półdniową wycieczkę do piramid w Gizie i Sfinksa ze swojego hotelu w Kairze. Wyrusz w stronę piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz odkryj najstarszy z siedmiu cudów świata starożytnego, który jako jedyny przetrwał w dużej części w stanie nienaruszonym. Egiptolodzy sa przekonani, że piramida Cheopsa (zwana również Wielką Piramidą) została zbudowana jako grobowiec dla faraona Chu-fu w 2560 r. p.n.e. Jej budowa trwała około 14-20 lat. Potem kontynuuj podróż do Wielkiego Sfinksa. Sfinks ma głowę faraona oraz ciało lwa i sięga czasów Chefrena. Sfinks powstał w celu ochrony piramid króla Chefrena. Następnie odwiedź Dolinę Świątyń, która należy do piramid Chefrena. Świątynia służyła jako miejsce do przeprowadzenia oczyszczenia i mumifikacji króla przed jego pochówkiem.

Giza: Wycieczka konna wokół piramid w Gizie

7. Giza: Wycieczka konna wokół piramid w Gizie

Usiądź na wdzięcznym ogierze arabskim i podziwiaj Wielkie Piramidy podczas tej wycieczki z odbiorem i dowozem do hotelu w Gizie. Odkryj piękno arabskiej pustyni w tradycyjny sposób dzięki tej przejażdżce konnej. Odbierz z wygodnego miejsca zakwaterowania w Gizie i jedź w klimatyzowanym komforcie do stajni, w których trzymane są konie. Poznaj swojego przewodnika i swojego majestatycznego konia arabskiego. Wejdź na pokład i rozpocznij swoją pustynną przygodę. Podziwiaj widoki na Wielkie Piramidy w Gizie. Odkryj kolosalne rozmiary trzech głównych piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Udaj się dalej, aby podziwiać starożytny posąg Wielkiego Sfinksa. Zanurz się w atmosferze pustyni, zanim wrócisz do miejsca zakwaterowania w Gizie.

Kair/Giza: Przejażdżka na wielbłądzie wokół piramid

8. Kair/Giza: Przejażdżka na wielbłądzie wokół piramid

Twoja wycieczka rozpocznie się od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie. Następnie zostaniesz przeniesiony do piramid w Gizie, gdzie spotkasz swojego przewodnika po wielbłądach. Po krótkiej odprawie na temat bezpieczeństwa dosiądziesz wielbłąda i rozpoczniesz safari. Przejedziesz obok Wielkiej Piramidy w Gizie, Piramidy Chefrena i Piramidy Menkaure, a także Wielkiego Sfinksa. Będziesz miał także okazję zatrzymać się na zdjęcia i podziwiać piramidy z bliska. Po safari zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu.

Kair/Giza: Muzeum Egipskie i Khan el-Khalili - wycieczka z przewodnikiem

9. Kair/Giza: Muzeum Egipskie i Khan el-Khalili - wycieczka z przewodnikiem

Twoja podróż rozpocznie się od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie. Najpierw cofnij się w czasie w Muzeum Egipskim, w którym znajduje się największa na świecie kolekcja starożytnych egipskich artefaktów. Twój przewodnik egiptolog poprowadzi Cię przez urzekającą podróż, odkrywając tajemnice faraonów, bogów i hieroglifów. Po pysznym lunchu w lokalnej restauracji (jeśli wybrano opcje), przygotuj się na żywiołową energię Khan el-Khalili. Ten wielowiekowy bazar to labirynt wąskich uliczek wyłożonych kolorowymi straganami przepełnionymi przyprawami, tkaninami, pamiątkami i ręcznie robionymi skarbami. Zanurz się w widokach, zapachach i dźwiękach, targując się z przyjaznymi sprzedawcami i odkrywając wyjątkowe skarby. Podczas wycieczki z przewodnikiem Twój ekspert podzieli się z Tobą fascynującymi opowieściami o historii i kulturze Kairu, ożywiając to starożytne miasto. Dowiedz się o życiu zwykłych Egipcjan, tradycjach bazaru oraz znaczeniu architektury i dzieł sztuki, które napotkasz. Po zakończeniu wycieczki zrelaksuj się w wygodnym klimatyzowanym transporcie i wróć do hotelu z niezapomnianymi wspomnieniami starożytnych cudów i tętniącej życiem kultury Kairu.

Kair: Dżesera, wygięta piramida i wycieczka 1-dniowa do Memfis

10. Kair: Dżesera, wygięta piramida i wycieczka 1-dniowa do Memfis

Rozpocznij od odwiedzenia Sakkary i piramidy schodkowej Dżesera, która pochodzi z 2600 roku pne za panowania III dynastii. Uważana jest za najstarszą kamienną konstrukcję i została zbudowana dla króla Dżesera. Kontynuuj zwiedzanie Memfis, które było pierwszą stolicą Starego Egiptu, i zobacz pomnik Ramzesa II w Memfis. W drodze na południe odwiedzisz Czerwoną Piramidę i Wygiętą Piramidę Dahszur. Podróżuj w komfortowych warunkach z powrotem do hotelu. Kair ma tak wiele do zobaczenia, poczucia, zjedzenia i kupienia, więc jeśli masz czas i chcesz dodać więcej do swojego planu podróży, poinformuj lokalnego operatora, czy jest coś, co chciałbyś dodać do swojego planu podróży.

Liczba znalezionych atrakcji: 34
Sortuj wg::

Red Pyramid: najlepsze atrakcje w pobliżu

Red Pyramid: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Red Pyramid? Kliknij tutaj.

Red Pyramid: Co mówią inni?

wszystko super. Dużo jedzenia, wszystko smaczne. Atrakcje w postaci tańcyl, animacji, żartów, śpiewania super. Folklor i rozrywka. Będziemy bardzo miło wspominać ! nie było również problemu by kierowca odebrał nas z innej części Kairu, a następnie odwiózł pod inny adres do hotelu. Dziękujemy ❤️

Pomijając kilka problemów językowych i transportowych, wieczór był udany. Jedzenie było jednak w najlepszym razie marginalne. Rozrywka była fantastyczna.

Kierowca był bardzo poważny i był bardzo dobrym kierowcą pokazowym. Doskonała jakość lata i posiłku. To był bardzo dobry wieczór.

Bardzo fajny wieczór, smaczne jedzenie, wesołe występy. Jesteśmy baaardzo zadowoleni.

To coś ciekawego do zrobienia, przedstawienie jest dobre i bardzo zabawne.