Ratyzbona – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ratyzbona: wycieczka po mieście pociągiem z audioprzewodnikiem

1. Ratyzbona: wycieczka po mieście pociągiem z audioprzewodnikiem

Zwiedź zabytkowe miasto Ratyzbona na pokładzie pociągu turystycznego. Ciesz się przejażdżką przez centrum miasta odjeżdżającą z katedry. Podróżuj wzdłuż Dunaju i mijaj Pałac św. Emmerama, siedzibę książęcej rodziny Thurn i Taxis. Ciesz się panoramicznym widokiem na zabytki z wygodnego siedzenia w pociągu. Ponadto dowiedz się więcej o historii miasta i odkryj jego tajemnice i legendy z pouczającego audioprzewodnika. Podczas tej wycieczki zobacz wszystkie atrakcje miasta w zaledwie 45 minut, a następnie zwiedzaj resztę miasta we własnym tempie.

Ratyzbona: Spacer z przewodnikiem po mieście z Kamiennym Mostem

2. Ratyzbona: Spacer z przewodnikiem po mieście z Kamiennym Mostem

Zanurz się w Regensburgu podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem, która zabierze Cię do wszystkich najważniejszych zabytków. Zobacz kultowy kamienny most miasta, bramę Porta Praetoria, katedrę św. Piotra i ratusz Starego Miasta, poznając historię miasta od lokalnego przewodnika. Spotkaj się w centrum miasta na słynnym Rathausplatz i przygotuj się na zwiedzanie malowniczego miasta. Spaceruj po szerokich placach i przyjemnych wąskich uliczkach, napotykając historyczne budynki miasta. Pochłoń 2000 lat historii, idąc do Kamiennego Mostu, kwintesencji symbolu miasta. Podziwiaj Porta Praetoria, zachwyć się katedrą i zatrzymaj się przy Ratuszu Staromiejskim. Dowiedz się o innych zabytkach, takich jak domy patrycjuszy i wieże dynastii, gdy poznasz Regensburg.

Regensburg Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

3. Regensburg Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Gra Miejska Sherlock Holmes to wycieczka z przewodnikiem, która zapewnia zabawny i interaktywny sposób spacerowania po mieście. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Gdy tylko dokonasz rezerwacji gry, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje e-mailem. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj sprawców i baw się razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Balthasara. WAŻNA INFORMACJA: - Stopień trudności: łatwy – odpowiedni także dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osoby) - Każda grupa będzie grać z 1 urządzeniem. Dla grup powyżej 4 osób istnieje możliwość zakupu 2 lub większej liczby biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. - *UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który Ci wyślemy z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij swoją przygodę z grą! Eksploruj miasto we własnym tempie, grając w grę miejską Sherlock Holmes – wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać sam dla przyjemności, czy z grupą ludzi, jest to gra dla Ciebie! Gra w większej liczbie grup zamieni się w rywalizację, idealną jako ćwiczenie budowania zespołu. Ta gra to fajna zabawa, którą możesz wykonywać podczas wizyty w mieście z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Regensburg: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

4. Regensburg: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

Rzuć wyzwanie swojemu mózgowi i rozkoszuj się widokami i dźwiękami Regensburga, rozwiązując zagadki i wskazówki podczas wyjątkowego, odkrywczego polowania na padlinożerców. Eksploruj miasto za pomocą 11 zapieczętowanych i ponumerowanych kopert zawierających zagadki. Po drodze zobacz atrakcje, takie jak Stary Most. Gdy zarezerwowałeś pudełko z grą i dotarło ono do twoich drzwi, możesz rozpocząć polowanie na padlinożerców. Udaj się na Stary Most i otwórz pierwszą kopertę, aby rozpocząć swoją przygodę. Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby znaleźć następny punkt zwiedzania miasta. Podczas polowania na padlinożerców zobaczysz klasyczne zabytki Regensburga, w tym Salzstadl, Neupfaarplatz, Dom i Haus der bayerischen Geschichte. Jeśli chcesz, zakończ wycieczkę przekąską w słynnym Wurstkuchl. Idź we własnym tempie, zatrzymaj się na przekąskę w kawiarni i wznów, gdy będziesz gotowy.

Ratyzbona: Prywatna wycieczka piesza z profesjonalnym przewodnikiem

5. Ratyzbona: Prywatna wycieczka piesza z profesjonalnym przewodnikiem

Wybierz się na prywatną pieszą wycieczkę po Ratyzbonie, jednym z najstarszych miast w Bawarii. Odkryj jego początki jako „Twierdza nad rzeką Regen” i zobacz jej zabytki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na stacji kolejowej i rozpocznij wycieczkę. Zobacz jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych mostów w języku niemieckim, Kamienny Most. Podziwiaj Schloss Thurn und Taxis, miejski pałac, który do dziś pozostaje w rękach starożytnej arystokratycznej rodziny o tej samej nazwie. Jest to jeden z nielicznych zachowanych przykładów pałaców wciąż używanych przez szlachtę w Niemczech. Zobacz Regensburger Dom w malowniczym centrum miasta. Wielka Katedra, która jest klasycznym przykładem bawarskiej architektury gotyckiej i jest siedzibą słynnego chóru chłopięcego „Regensburger Domspatzen”. Zainspiruj się oszałamiającym, pięknie zachowanym Starym Miastem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spaceruj po jednym z największych średniowiecznych miast na północ od Alp i podziwiaj zabytkową architekturę ponad 1500 różnych budynków.

Ratyzbona: poznaj historyczne miasto

6. Ratyzbona: poznaj historyczne miasto

Witamy w Regensburgu, jednym z najpiękniejszych miast na świecie. To oczywiście nasza opinia, ale przewodnicy turystyczni w Regensburgu są dumni, że mogą pracować w tak wyjątkowym mieście. Dla każdego, kto spaceruje ulicami miasta, oczywiste jest, że Ratyzbona ma tak wiele historii i musi mieć tak wiele historii do opowiedzenia. Zawsze jest coś ciekawego do zobaczenia lub coś nowego do odkrycia. Ratyzbona jest nieskończenie fascynująca — jesteśmy pewni, że zgodzisz się z nami pod koniec pobytu tutaj! Ta wycieczka wprowadzi Cię do Starego Miasta z jego bogatymi domami kupieckimi, Ratuszem Staromiejskim i katedrą (wszystkie z zewnątrz), Kamienny Most i Porta Praetoria. Nasi kompetentni przewodnicy z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie specjalne pytania.

Świąteczna łódź

7. Świąteczna łódź

Poczuj świąteczną atmosferę podczas relaksującego rejsu łodzią po zimowym krajobrazie. Rozkoszuj się grzanym winem i stollenem, oczarowany świąteczną muzyką i starymi opowieściami. Pozwól nam zabrać Cię na przytulny wypoczynek i cieszyć się widokiem na krajobraz wokół Ratyzbony.

Ratyzbona: Interaktywna wycieczka po mieście z tajemnicą morderstwa WhatsApp

8. Ratyzbona: Interaktywna wycieczka po mieście z tajemnicą morderstwa WhatsApp

Rozwiąż morderstwo i jednocześnie zobacz wszystkie najciekawsze atrakcje centrum Ratyzbony. Zagraj w tę wyjątkową grę z grupą przyjaciół lub rodziną. Instrukcje, ramkę na zdjęcia i formularz odpowiedzi otrzymasz e-mailem z wyprzedzeniem. Otrzymasz także mapę miasta, w którym doszło do morderstwa. Centrum podzielone jest na sekcje, w których trzeba szukać lokalizacji, w której można zrobić grupowe selfie. Po zlokalizowaniu miejsca wyślij selfie za pośrednictwem WhatsApp do swojego instruktora gry. Jeśli lokalizacja jest prawidłowa, wyślą ci kolejną wskazówkę dotyczącą morderstwa. Spacerując po najładniejszych miejscach w centrum miasta, będziesz zbierać coraz więcej wskazówek na temat morderstwa. Podczas gry będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby wejść do mijanej kawiarni lub sklepu i podziwiać niektóre z atrakcji Ratyzbony.

Ratyzbona: jednodniowa wycieczka do wąwozu Dunaju w Weltenburgu

9. Ratyzbona: jednodniowa wycieczka do wąwozu Dunaju w Weltenburgu

W drodze do opactwa Weltenburg zatrzymujemy się w Sali Wyzwolenia w Kelheim, imponującej XIX-wiecznej budowli upamiętniającej wyzwolenie Bawarii w 1815 roku. Wewnątrz monumentalnej budowli znajduje się 18 bogiń zwycięstwa, które czczą wyzwolenie Napoleona. Masz również możliwość podziwiania widoku na Dunaj i okolicę. Klasztor Weltenburg, położony bezpośrednio nad wąwozem Dunaju, słynie z imponującego barokowego kościoła Asam i słynnego piwa. Założony w 610 roku, jest najstarszym browarem klasztornym na świecie. Tutaj masz okazję zwiedzić kościół i skosztować piwa w browarze klasztornym. Naszej wycieczce towarzyszy lokalny przewodnik, który udzieli Państwu ciekawych informacji o regionie i miejscach odwiedzanych podczas podróży. Jest wiele do odkrycia i przeżycia, więc nie przegap okazji do odkrywania z nami piękna regionu.

Ratyzbona: Prywatna historyczna wycieczka kulinarna

10. Ratyzbona: Prywatna historyczna wycieczka kulinarna

Razem spacerujemy po średniowiecznej starówce od Porta Praetoria do Kamiennego Mostu, mijając dawny ratusz „Wolnego Cesarskiego Miasta” Regensburg, z naciskiem na opowieści i anegdoty wokół klasycznych regensburskich smakołyków. Czeka Cię zabawny spacer, podczas którego możesz skosztować lokalnych potraw, piwa i historii. Zatrzymujemy się tylko tam, gdzie mieszkańcy Regensburga delektują się lokalnymi przysmakami, a Ty decydujesz, czego chcesz spróbować, w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Daj się oczarować krętym uliczkom i alejkom i ciesz się widokiem słynnego Kamiennego Mostu z brzegu Dunaju.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ratyzbona

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 21
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Ratyzbona: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Ratyzbona

Ratyzbona: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ratyzbona? Kliknij tutaj.