Atrakcje i wycieczki
Ratyzbona

Ratyzbona – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ratyzbona: Wycieczka z przewodnikiem po mieście z Kamiennym Mostem

1. Ratyzbona: Wycieczka z przewodnikiem po mieście z Kamiennym Mostem

Zanurz się w Ratyzbonie podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem, która zabierze Cię do wszystkich najważniejszych zabytków. Zobacz kultowy Kamienny Most, Porta Praetoria, katedrę św. Piotra i Stary Ratusz, dowiadując się wszystkiego o historii miasta od lokalnego przewodnika. Spotkaj się w centrum miasta na słynnym Rathausplatz i przygotuj się na zwiedzanie malowniczego miasta. Spaceruj po szerokich placach i przyjemnych wąskich uliczkach, napotykając zabytkowe budynki miasta. Poznaj 2000 lat historii, udając się na Kamienny Most, kwintesencję miasta. Podziwiaj Porta Praetoria, zachwyć się katedrą i zatrzymaj się przy Starym Ratuszu. Poznaj inne zabytki, takie jak domy patrycjuszy i wieże dynastii, poznając Ratyzbonę.

Ratyzbona: wycieczka po mieście pociągiem z audioprzewodnikiem

2. Ratyzbona: wycieczka po mieście pociągiem z audioprzewodnikiem

Zwiedź zabytkowe miasto Ratyzbona na pokładzie pociągu turystycznego. Ciesz się przejażdżką przez centrum miasta odjeżdżającą z katedry. Podróżuj wzdłuż Dunaju i mijaj Pałac św. Emmerama, siedzibę książęcej rodziny Thurn i Taxis. Ciesz się panoramicznym widokiem na zabytki z wygodnego siedzenia w pociągu. Ponadto dowiedz się więcej o historii miasta i odkryj jego tajemnice i legendy z pouczającego audioprzewodnika. Podczas tej wycieczki zobacz wszystkie atrakcje miasta w zaledwie 45 minut, a następnie zwiedzaj resztę miasta we własnym tempie.

Ratyzbona: Rejs krajoznawczy do Walhalli

3. Ratyzbona: Rejs krajoznawczy do Walhalli

Podczas tej dwugodzinnej wycieczki z Regensburga do Walhalli i z powrotem zostaniesz oczarowany magią wody. Na pokładzie Crystal Queen lub Princes doświadczysz fascynującego świata wody i kryształu trzy razy dziennie! Daj się zainspirować wyjątkowymi atrakcjami na pokładzie. Zabytki i ciekawostki na trasie są objaśniane przez głośniki pokładowe.

Ratyzbona: Wycieczka krajoznawcza statkiem do Walhalli

4. Ratyzbona: Wycieczka krajoznawcza statkiem do Walhalli

Wybierz się na wycieczkę łodzią do jednego z najsłynniejszych zabytków w okolicy Ratyzbony, Walhalli. Ciesz się pięknym widokiem na miasto i otaczającą je scenerię. Dowiedz się ciekawych faktów o Ratyzbonie i jej historii z komentarza audio. Wejdź na pokład i popłyń Dunajem do małego miasteczka Donaustauf, gdzie wysoko na wzgórzu znajduje się słynna Walhalla. Zejdź ze statku i udaj się do pomnika. Wejdź po ponad 350 schodach do Walhalli i podziwiaj imponujące marmurowe wnętrza budowli oraz spektakularny widok. Po 75 minutach czasu wolnego w Donaustauf wróć na statek, aby powrócić do Ratyzbony. Pamiętaj, że nie możemy zaoferować zniżki grupowej lub rodzinnej na getyourguide. Jeśli podróżujesz jako rodzina lub grupa 20 lub więcej osób, odwiedź naszą stronę internetową.

Ratyzbona: Najważniejsze atrakcje miasta Historyczna wycieczka łodzią

5. Ratyzbona: Najważniejsze atrakcje miasta Historyczna wycieczka łodzią

Odkryj historię i architekturę Ratyzbony z rzeki podczas rejsu po Dunaju. Wejdź na pokład statku MS Bruckmadl i przejedź obok wirujących prądów rzeki, znanych jako „strudel”. Zobacz kolorowe Stare Miasto, Katedrę Świętego Piotra i Kamienny Most. Wejdź na pokład MS Bruckmadl, aby rozpocząć wycieczkę. Dowiedz się o dawnym życiu łodzi jako MS Agnes Bernauer, jednego z najstarszych statków firmy żeglugowej Wurm & Noé. Przejdź przez średniowieczne Stare Miasto w Ratyzbonie, pod XII-wiecznym kamiennym mostem i spójrz na dramatyczne gotyckie iglice katedry. Dowiedz się więcej o mieście, przeglądając szczegółowe fakty przez głośnik łodzi.

Oryginalny Strudelrundfahrt

6. Oryginalny Strudelrundfahrt

Nasza wycieczka rozpoczyna się w samym sercu Ratyzbony, bezpośrednio pod słynnym Kamiennym Mostem. Natychmiast po wyruszeniu nasze statki mijają niesławne wiry Dunaju. Te wiry były kiedyś niebezpieczną przeszkodą dla żeglugi, ale nasi doświadczeni kapitanowie bardzo dobrze znają Dunaj i bezpiecznie kierują swoje statki pod Kamiennym Mostem. Podróż będzie kontynuowana wzdłuż malowniczej starówki Ratyzbony i obok zielonych brzegów Dunaju. Podczas gdy będziesz cieszyć się relaksującą jazdą, komentarz audio w języku niemieckim i angielskim wskaże zabytki na brzegu i dostarczy interesujących faktów na temat Ratyzbony i jej szczególnych cech. Po około 50-minutowym rejsie w obie strony statek wraca do punktu wyjścia. Pamiętaj, że nie możemy zaoferować zniżki grupowej lub rodzinnej na getyourguide. Jeśli podróżujesz jako rodzina lub grupa licząca 20 lub więcej osób, odwiedź naszą stronę internetową.

Regensburg: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

7. Regensburg: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

Rzuć wyzwanie swojemu mózgowi i rozkoszuj się widokami i dźwiękami Regensburga, rozwiązując zagadki i wskazówki podczas wyjątkowego, odkrywczego polowania na padlinożerców. Eksploruj miasto za pomocą 11 zapieczętowanych i ponumerowanych kopert zawierających zagadki. Po drodze zobacz atrakcje, takie jak Stary Most. Gdy zarezerwowałeś pudełko z grą i dotarło ono do twoich drzwi, możesz rozpocząć polowanie na padlinożerców. Udaj się na Stary Most i otwórz pierwszą kopertę, aby rozpocząć swoją przygodę. Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby znaleźć następny punkt zwiedzania miasta. Podczas polowania na padlinożerców zobaczysz klasyczne zabytki Regensburga, w tym Salzstadl, Neupfaarplatz, Dom i Haus der bayerischen Geschichte. Jeśli chcesz, zakończ wycieczkę przekąską w słynnym Wurstkuchl. Idź we własnym tempie, zatrzymaj się na przekąskę w kawiarni i wznów, gdy będziesz gotowy.

Regensburg Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

8. Regensburg Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Gra Miejska Sherlock Holmes to wycieczka z przewodnikiem, która zapewnia zabawny i interaktywny sposób spacerowania po mieście. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Gdy tylko dokonasz rezerwacji gry, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje e-mailem. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj sprawców i baw się razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Balthasara. WAŻNA INFORMACJA: - Stopień trudności: łatwy – odpowiedni także dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osoby) - Każda grupa będzie grać z 1 urządzeniem. Dla grup powyżej 4 osób istnieje możliwość zakupu 2 lub większej liczby biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. - *UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który Ci wyślemy z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij swoją przygodę z grą! Eksploruj miasto we własnym tempie, grając w grę miejską Sherlock Holmes – wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać sam dla przyjemności, czy z grupą ludzi, jest to gra dla Ciebie! Gra w większej liczbie grup zamieni się w rywalizację, idealną jako ćwiczenie budowania zespołu. Ta gra to fajna zabawa, którą możesz wykonywać podczas wizyty w mieście z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Ratyzbona: Prywatna wycieczka piesza z profesjonalnym przewodnikiem

9. Ratyzbona: Prywatna wycieczka piesza z profesjonalnym przewodnikiem

Wybierz się na prywatną pieszą wycieczkę po Ratyzbonie, jednym z najstarszych miast w Bawarii. Odkryj jego początki jako „Twierdza nad rzeką Regen” i zobacz jej zabytki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na stacji kolejowej i rozpocznij wycieczkę. Zobacz jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych mostów w języku niemieckim, Kamienny Most. Podziwiaj Schloss Thurn und Taxis, miejski pałac, który do dziś pozostaje w rękach starożytnej arystokratycznej rodziny o tej samej nazwie. Jest to jeden z nielicznych zachowanych przykładów pałaców wciąż używanych przez szlachtę w Niemczech. Zobacz Regensburger Dom w malowniczym centrum miasta. Wielka Katedra, która jest klasycznym przykładem bawarskiej architektury gotyckiej i jest siedzibą słynnego chóru chłopięcego „Regensburger Domspatzen”. Zainspiruj się oszałamiającym, pięknie zachowanym Starym Miastem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spaceruj po jednym z największych średniowiecznych miast na północ od Alp i podziwiaj zabytkową architekturę ponad 1500 różnych budynków.

Ratyzbona: Prywatna historyczna wycieczka kulinarna

10. Ratyzbona: Prywatna historyczna wycieczka kulinarna

Razem spacerujemy po średniowiecznej starówce od Porta Praetoria do Kamiennego Mostu, mijając dawny ratusz „Wolnego Cesarskiego Miasta” Regensburg, z naciskiem na opowieści i anegdoty wokół klasycznych regensburskich smakołyków. Czeka Cię zabawny spacer, podczas którego możesz skosztować lokalnych potraw, piwa i historii. Zatrzymujemy się tylko tam, gdzie mieszkańcy Regensburga delektują się lokalnymi przysmakami, a Ty decydujesz, czego chcesz spróbować, w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Daj się oczarować krętym uliczkom i alejkom i ciesz się widokiem słynnego Kamiennego Mostu z brzegu Dunaju.

Wszystkie atrakcje

Ratyzbona – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ratyzbona: Wycieczka z przewodnikiem po mieście z Kamiennym Mostem

Ratyzbona: Wycieczka z przewodnikiem po mieście z Kamiennym Mostem

Zanurz się w Ratyzbonie podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem, która zabierze Cię do wszystkich najważniejszych zabytków. Zobacz kultowy Kamienny Most, Porta Praetoria, katedrę św. Piotra i Stary Ratusz, dowiadując się wszystkiego o historii miasta od lokalnego przewodnika. Spotkaj się w centrum miasta na słynnym Rathausplatz i przygotuj się na zwiedzanie malowniczego miasta. Spaceruj po szerokich placach i przyjemnych wąskich uliczkach, napotykając zabytkowe budynki miasta. Poznaj 2000 lat historii, udając się na Kamienny Most, kwintesencję miasta. Podziwiaj Porta Praetoria, zachwyć się katedrą i zatrzymaj się przy Starym Ratuszu. Poznaj inne zabytki, takie jak domy patrycjuszy i wieże dynastii, poznając Ratyzbonę.

Ratyzbona: wycieczka po mieście pociągiem z audioprzewodnikiem

Ratyzbona: wycieczka po mieście pociągiem z audioprzewodnikiem

Zwiedź zabytkowe miasto Ratyzbona na pokładzie pociągu turystycznego. Ciesz się przejażdżką przez centrum miasta odjeżdżającą z katedry. Podróżuj wzdłuż Dunaju i mijaj Pałac św. Emmerama, siedzibę książęcej rodziny Thurn i Taxis. Ciesz się panoramicznym widokiem na zabytki z wygodnego siedzenia w pociągu. Ponadto dowiedz się więcej o historii miasta i odkryj jego tajemnice i legendy z pouczającego audioprzewodnika. Podczas tej wycieczki zobacz wszystkie atrakcje miasta w zaledwie 45 minut, a następnie zwiedzaj resztę miasta we własnym tempie.

Ratyzbona: Rejs krajoznawczy do Walhalli

Ratyzbona: Rejs krajoznawczy do Walhalli

Podczas tej dwugodzinnej wycieczki z Regensburga do Walhalli i z powrotem zostaniesz oczarowany magią wody. Na pokładzie Crystal Queen lub Princes doświadczysz fascynującego świata wody i kryształu trzy razy dziennie! Daj się zainspirować wyjątkowymi atrakcjami na pokładzie. Zabytki i ciekawostki na trasie są objaśniane przez głośniki pokładowe.

Ratyzbona: Wycieczka krajoznawcza statkiem do Walhalli

Ratyzbona: Wycieczka krajoznawcza statkiem do Walhalli

Wybierz się na wycieczkę łodzią do jednego z najsłynniejszych zabytków w okolicy Ratyzbony, Walhalli. Ciesz się pięknym widokiem na miasto i otaczającą je scenerię. Dowiedz się ciekawych faktów o Ratyzbonie i jej historii z komentarza audio. Wejdź na pokład i popłyń Dunajem do małego miasteczka Donaustauf, gdzie wysoko na wzgórzu znajduje się słynna Walhalla. Zejdź ze statku i udaj się do pomnika. Wejdź po ponad 350 schodach do Walhalli i podziwiaj imponujące marmurowe wnętrza budowli oraz spektakularny widok. Po 75 minutach czasu wolnego w Donaustauf wróć na statek, aby powrócić do Ratyzbony. Pamiętaj, że nie możemy zaoferować zniżki grupowej lub rodzinnej na getyourguide. Jeśli podróżujesz jako rodzina lub grupa 20 lub więcej osób, odwiedź naszą stronę internetową.

Ratyzbona: Najważniejsze atrakcje miasta Historyczna wycieczka łodzią

Ratyzbona: Najważniejsze atrakcje miasta Historyczna wycieczka łodzią

Odkryj historię i architekturę Ratyzbony z rzeki podczas rejsu po Dunaju. Wejdź na pokład statku MS Bruckmadl i przejedź obok wirujących prądów rzeki, znanych jako „strudel”. Zobacz kolorowe Stare Miasto, Katedrę Świętego Piotra i Kamienny Most. Wejdź na pokład MS Bruckmadl, aby rozpocząć wycieczkę. Dowiedz się o dawnym życiu łodzi jako MS Agnes Bernauer, jednego z najstarszych statków firmy żeglugowej Wurm & Noé. Przejdź przez średniowieczne Stare Miasto w Ratyzbonie, pod XII-wiecznym kamiennym mostem i spójrz na dramatyczne gotyckie iglice katedry. Dowiedz się więcej o mieście, przeglądając szczegółowe fakty przez głośnik łodzi.

Oryginalny Strudelrundfahrt

Oryginalny Strudelrundfahrt

Nasza wycieczka rozpoczyna się w samym sercu Ratyzbony, bezpośrednio pod słynnym Kamiennym Mostem. Natychmiast po wyruszeniu nasze statki mijają niesławne wiry Dunaju. Te wiry były kiedyś niebezpieczną przeszkodą dla żeglugi, ale nasi doświadczeni kapitanowie bardzo dobrze znają Dunaj i bezpiecznie kierują swoje statki pod Kamiennym Mostem. Podróż będzie kontynuowana wzdłuż malowniczej starówki Ratyzbony i obok zielonych brzegów Dunaju. Podczas gdy będziesz cieszyć się relaksującą jazdą, komentarz audio w języku niemieckim i angielskim wskaże zabytki na brzegu i dostarczy interesujących faktów na temat Ratyzbony i jej szczególnych cech. Po około 50-minutowym rejsie w obie strony statek wraca do punktu wyjścia. Pamiętaj, że nie możemy zaoferować zniżki grupowej lub rodzinnej na getyourguide. Jeśli podróżujesz jako rodzina lub grupa licząca 20 lub więcej osób, odwiedź naszą stronę internetową.

Regensburg: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

Regensburg: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

Rzuć wyzwanie swojemu mózgowi i rozkoszuj się widokami i dźwiękami Regensburga, rozwiązując zagadki i wskazówki podczas wyjątkowego, odkrywczego polowania na padlinożerców. Eksploruj miasto za pomocą 11 zapieczętowanych i ponumerowanych kopert zawierających zagadki. Po drodze zobacz atrakcje, takie jak Stary Most. Gdy zarezerwowałeś pudełko z grą i dotarło ono do twoich drzwi, możesz rozpocząć polowanie na padlinożerców. Udaj się na Stary Most i otwórz pierwszą kopertę, aby rozpocząć swoją przygodę. Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby znaleźć następny punkt zwiedzania miasta. Podczas polowania na padlinożerców zobaczysz klasyczne zabytki Regensburga, w tym Salzstadl, Neupfaarplatz, Dom i Haus der bayerischen Geschichte. Jeśli chcesz, zakończ wycieczkę przekąską w słynnym Wurstkuchl. Idź we własnym tempie, zatrzymaj się na przekąskę w kawiarni i wznów, gdy będziesz gotowy.

Regensburg Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Regensburg Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Gra Miejska Sherlock Holmes to wycieczka z przewodnikiem, która zapewnia zabawny i interaktywny sposób spacerowania po mieście. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Gdy tylko dokonasz rezerwacji gry, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje e-mailem. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj sprawców i baw się razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Balthasara. WAŻNA INFORMACJA: - Stopień trudności: łatwy – odpowiedni także dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osoby) - Każda grupa będzie grać z 1 urządzeniem. Dla grup powyżej 4 osób istnieje możliwość zakupu 2 lub większej liczby biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. - *UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który Ci wyślemy z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij swoją przygodę z grą! Eksploruj miasto we własnym tempie, grając w grę miejską Sherlock Holmes – wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać sam dla przyjemności, czy z grupą ludzi, jest to gra dla Ciebie! Gra w większej liczbie grup zamieni się w rywalizację, idealną jako ćwiczenie budowania zespołu. Ta gra to fajna zabawa, którą możesz wykonywać podczas wizyty w mieście z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Ratyzbona: Prywatna wycieczka piesza z profesjonalnym przewodnikiem

Ratyzbona: Prywatna wycieczka piesza z profesjonalnym przewodnikiem

Wybierz się na prywatną pieszą wycieczkę po Ratyzbonie, jednym z najstarszych miast w Bawarii. Odkryj jego początki jako „Twierdza nad rzeką Regen” i zobacz jej zabytki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na stacji kolejowej i rozpocznij wycieczkę. Zobacz jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych mostów w języku niemieckim, Kamienny Most. Podziwiaj Schloss Thurn und Taxis, miejski pałac, który do dziś pozostaje w rękach starożytnej arystokratycznej rodziny o tej samej nazwie. Jest to jeden z nielicznych zachowanych przykładów pałaców wciąż używanych przez szlachtę w Niemczech. Zobacz Regensburger Dom w malowniczym centrum miasta. Wielka Katedra, która jest klasycznym przykładem bawarskiej architektury gotyckiej i jest siedzibą słynnego chóru chłopięcego „Regensburger Domspatzen”. Zainspiruj się oszałamiającym, pięknie zachowanym Starym Miastem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spaceruj po jednym z największych średniowiecznych miast na północ od Alp i podziwiaj zabytkową architekturę ponad 1500 różnych budynków.

Ratyzbona: Prywatna historyczna wycieczka kulinarna

Ratyzbona: Prywatna historyczna wycieczka kulinarna

Razem spacerujemy po średniowiecznej starówce od Porta Praetoria do Kamiennego Mostu, mijając dawny ratusz „Wolnego Cesarskiego Miasta” Regensburg, z naciskiem na opowieści i anegdoty wokół klasycznych regensburskich smakołyków. Czeka Cię zabawny spacer, podczas którego możesz skosztować lokalnych potraw, piwa i historii. Zatrzymujemy się tylko tam, gdzie mieszkańcy Regensburga delektują się lokalnymi przysmakami, a Ty decydujesz, czego chcesz spróbować, w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Daj się oczarować krętym uliczkom i alejkom i ciesz się widokiem słynnego Kamiennego Mostu z brzegu Dunaju.

Często zadawane pytania dotyczące: Ratyzbona

Ratyzbona: Najciekawsze atrakcje

Ratyzbona: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Ratyzbona: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ratyzbona? Kliknij tutaj.

Ratyzbona: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(111 recenzji)