Dodaj daty

Ratusz we Wrocławiu

Ratusz we Wrocławiu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wrocław: 2-godzinna wycieczka po Starym Mieście

1. Wrocław: 2-godzinna wycieczka po Starym Mieście

Podczas tej wycieczki zobacz największe atrakcje Wrocławia i pospaceruj po pięknym Starym Mieście. Rozpocznij zwiedzanie od Hali Targowej i odwiedź słynną restaurację „Piwnica Świdnicka”. Następnie udaj się do wrocławskiego Ratusza i Pręgierza, gdzie będziesz mieć możliwość podziwiania zabudowań miejskich pochodzących ze średniowiecza. Zobacz dawne więzienie miejskie, gmach uniwersytetu, słynną Fontannę Szermierza oraz największy targ we Wrocławiu – Halę Targową. Odwiedź katedrę wrocławską oraz inne niezliczone arcydzieła architektury powstałe w okresie od X do XVIII wieku. Poznaj legendy związane z atrakcjami Wrocławia i przespaceruj się promenadą z powrotem do Hali Targowej.

Wrocław: prywatna wycieczka piesza po starym mieście

2. Wrocław: prywatna wycieczka piesza po starym mieście

Dołącz do nas w historycznej i kulturowej wycieczce po Wrocławiu „Wenecja Północy”. Dzięki obfitości cieków wodnych i wysp oraz niesamowitym zabytkom architektury Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Przeglądaj najważniejsze atrakcje Starego Miasta i zobacz, ile krasnoludów możesz znaleźć! Dwugodzinna wycieczka rozpocznie się pod iglicą Małej Iglicy na uroczym Placu Solnym, wzdłuż którego stoją kolorowe stare kamienice. Przespacerujesz się po średniowiecznym Rynku, aby zobaczyć godne uwagi rezydencje, takie jak Dom Gryfa, Dom Pod Złotą Koroną i Dom Pod Złotym Jeleniem. Zobacz kultową gotycką fasadę XIII-wiecznego ratusza i pręgierza (Pregierz), który w średniowieczu był używany do karania przez publiczne upokorzenie. Zabytkowe Stare Miasto słynie z fascynującej historii i legend, takich jak ta o trzymających się za ręce Domach Jasia i Małgosi. Twój kompetentny Prywatny przewodnik pomoże Ci znaleźć niektóre z dziesiątek uroczych miedzianych krasnoludków rozsianych po całym mieście i podzieli się wskazówkami na temat najlepszych lokalnych restauracji, klubów i barów. Zobaczysz wysoką XIV-wieczną gotycką parafię rzymskokatolicką św. Elżbiety Węgierskiej, a następnie odkryjesz wąskie uliczki Dzielnicy Czterech Wyznań. Trasa będzie kontynuowana wzdłuż malowniczej rzeki Odry i zakończy się w głównym budynku Uniwersytetu Wrocławskiego, znanym ze wspaniałej barokowej Auli Leopoldina (Sala Ceremonialna). Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o mieście! Podziwiaj niesamowite widoki na Odrę, takie jak wyspa Tamka i wyspa Piaskowa, i zobacz zabytki architektury, takie jak katedra św. Wincentego i św. Jakuba oraz XX-wieczna hala targowa. Poznaj ukryte skarby Parku Słowackiego, takie jak Panorama Racławicka, ruiny Bastionu Ceglarskiego, który wyznacza fragmenty dawnych fortyfikacji miejskich. Punktem kulminacyjnym tej wycieczki będzie zwiedzanie XII-wiecznego kościoła i klasztoru św. Wojciecha, aby podziwiać jego elegancką gotycką architekturę i poznać jego fascynującą historię. Wybierz opcję 4-godzinną, aby w pełni poznać wrocławskie Stare Miasto. Podczas przedłużonej trasy Twój Prywatny Przewodnik oprowadzi Cię po najstarszej części miasta, Ostrowie Tumskim, zwanym też Ostrowiem Tumskim. Znajdziesz tu mnóstwo średniowiecznych zabytków, klasztorów i kościołów. Zobacz kultowy Most Tumski, Kolegiatę Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, Pałac Arcybiskupi i wejdź do monumentalnej katedry św. Jana Chrzciciela. Katedra jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta, ze wspaniałymi kaplicami i fenomenalnymi widokami z jej wieży. Zakochaj się w pięknej panoramie Wrocławia!

Wycieczka na segwayu Wrocław: Pełna wycieczka (Stare Miasto + Ostrów Tumski)

3. Wycieczka na segwayu Wrocław: Pełna wycieczka (Stare Miasto + Ostrów Tumski)

Zanim wsiądziesz na Segwaya, przejdziesz krótkie szkolenie i otrzymasz kask ochronny. Jazda jest prosta i gwarantujemy, że zajmie to tylko chwilę, zanim będziesz mógł swobodnie i pewnie poruszać się po swoim Segwayu. Wybierz się na wycieczkę po Wrocławiu z odmiennością. Nie ma potrzeby długich i męczących spacerów po mieście. Zamiast tego wskocz na pokład i przejedź się swoim prywatnym segwayem z miejsca na miejsce. Segway to bezgłośny, przyjazny dla środowiska i zabawny pojazd dwukołowy, na którym nauczysz się jeździć w mgnieniu oka. Ta 3-godzinna wycieczka ma ponad 10 km długości (około 4 mil). Oprowadza po najważniejszych miejscach Wrocławia pozwalając podziwiać architekturę i zabytki miasta. Twój przewodnik poleci miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu we Wrocławiu, a także udzieli wielu wskazówek dotyczących życia we Wrocławiu. Podziwiaj wspaniały widok z rzeki, oglądaj piękne budynki i szybuj po historycznych parkach i rezydencjach królewskich. Zobacz to wszystko i wiele więcej.

Wrocław: Samodzielne poszukiwanie najważniejszych atrakcji i zwiedzanie miasta

4. Wrocław: Samodzielne poszukiwanie najważniejszych atrakcji i zwiedzanie miasta

Poznaj Wrocław we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Wrocławia. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, spostrzegawczości i ducha zespołowego, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel miejskiej gry krajoznawczej. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W przepełnionym historią Wrocławiu najpierw odwiedzisz piękny Pasaż. Następnie unikalny Park Mikołaja Kopernika, a następnie niezastąpione Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Rynku. Jako piąty przystanek znajdziesz katolicką parafię św. Elżbiety. Kontynuując spacer po mieście trafisz na interesujący Uniwersytet Wrocławski. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Mostu Tumskiego. Ponadto będziesz mógł podziwiać Katedrę św. Jana Chrzciciela. Przedostatnim celem podróży jest godne pozazdroszczenia Muzeum Narodowe. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest natomiast Park Juliusza Słowackiego. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Wrocław: Pierwszy Spacer Odkrywców i Spacer Czytelniczy

5. Wrocław: Pierwszy Spacer Odkrywców i Spacer Czytelniczy

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Dowiedz się kilku wstępnych informacji o każdym miejscu i ciekawych historii o mieście w ogóle. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcje i udaj się do lokalizacji początkowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji.> Przeczytaj informacje dotyczące atrakcji i kontynuuj spacer do następnego punktu kontrolnego. Zanotuj, co Ci się podobało, a co nie i stwórz swoją listę atrakcji na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Przerwij go na lunch, napij się drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. W przepełnionym historią Wrocławiu najpierw odwiedzisz piękny Pasaż. Następnie unikalny Park Mikołaja Kopernika, a potem niezastąpione Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Rynku. Jako piąty przystanek znajdziesz katolicką parafię św. Elżbiety. Kontynuując spacer po mieście trafisz na interesujący Uniwersytet Wrocławski. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Mostu Tumskiego. Ponadto będziesz mógł podziwiać Katedrę św. Jana Chrzciciela. Przedostatnim celem podróży jest godne pozazdroszczenia Muzeum Narodowe. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest natomiast Park Juliusza Słowackiego. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Wrocław Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

6. Wrocław Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy głównym wejściu do katedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim i ciesz się w pełni prywatną pieszą wycieczką. Odkryj starożytne miasto Wrocław. Na przestrzeni wieków miasto było częścią Królestwa Polskiego, Czech, Cesarstwa Austriackiego, Prus i Niemiec, a od 1945 roku w wyniku zmian granic po II wojnie światowej znalazło się w granicach Polski. Dzięki tym widocznym pamiątkom panowania czeskiego, niemieckiego i polskiego, Wrocław stał się prawdziwie nowoczesnym europejskim miastem, którego po prostu trzeba doświadczyć na własnej skórze. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w XIII-wiecznej katedrze św. Jana Chrzciciela z przyprawiającymi o zawrót głowy bliźniaczymi wieżami, znajdującej się na Ostrowie Tumskim, najstarszej części miasta. Przejdź przez most na Odrze i wejdź na Stare Miasto. Ponad 100 mostów drogowych i kładek spina brzegi Wrocławia – jedynymi miejscami, w których znajdziesz ich więcej, są Wenecja, Amsterdam, Sankt Petersburg i Hamburg. Zatrzymaj się przy Uniwersytecie Wrocławskim z jego najbardziej reprezentacyjną częścią Aula Leopoldinum, piękną barokową salą zaprojektowaną przez słynnego włoskiego architekta Christophorusa Tauscha. Kontynuuj średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, które prowadzą do Rynku, jednego z największych w Europie, otoczonego starymi kamienicami. To miejskie i kulturalne centrum miasta, miejsce happeningów, koncertów i performansów, z tarasowymi kawiarniami i restauracjami. Zachwyć się ogromnym późnogotyckim ratuszem i jego wieżą, w której znajduje się najstarszy dzwon na wieży zegarowej, zainstalowany w 1368 roku! W ratuszowych piwnicach mieści się Piwnica Świdnicka, jedna z najstarszych europejskich restauracji, której historia sięga 1273 roku. Udaj się na sąsiedni Plac Solny - Plac Solny, zwany Targiem Kwiatowym. Zagraj w polowanie na krasnoludki, jedno z najpopularniejszych zajęć dla odwiedzających Wrocław. Te wesołe krasnale są po prostu wszechobecne w centrum miasta, rozsiane po bramach, alejkach i rogach ulic, stale pod stopami, ale widoczne tylko dla obserwatora. Ciesz się najważniejszymi miejscami i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Wycieczka skuterem elektrycznym: Pełna wycieczka (Stare Miasto + Ostrów Tumski)

7. Wycieczka skuterem elektrycznym: Pełna wycieczka (Stare Miasto + Ostrów Tumski)

Zwiedzaj Wrocław na hulajnodze elektrycznej i podziwiaj zabytkowe parki, rezydencje królewskie oraz niesamowity widok na Odrę. Podążaj za swoim przewodnikiem po malowniczym Starym Mieście, przejedź obok Wyspy Słodowej i zobacz wiele słynnych zabytków, takich jak Katedra Wrocławska. Zacznij od krótkiego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, a następnie załóż kask i wskocz na skuter elektryczny, aby rozpocząć zwiedzanie miasta. Podążaj za swoim przewodnikiem po najlepszych miejscach w mieście. Zobacz oszałamiającą neogotycką architekturę wrocławskiej katedry, jednego z najsłynniejszych zabytków miasta. Przejedź się też po zabytkowym Starym Mieście, którego początki sięgają XIII wieku, i zobacz słynny Rynek i jego liczne zabytki. Przejdź obok Wrocławskiej Hali Targowej, hali gastronomicznej zbudowanej w latach 1906-1908. Podziwiaj krasnale, fontannę i most Tumski, stalowy most zbudowany w 1889 roku.

Wrocław: Miasto 100 mostów 4-godzinna prywatna wycieczka po mieście

8. Wrocław: Miasto 100 mostów 4-godzinna prywatna wycieczka po mieście

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu i rozpocznij w pełni prywatne zwiedzanie. Odkryj starożytne miasto Wrocław. Na przestrzeni wieków miasto było częścią Królestwa Polskiego, Czech, Cesarstwa Austriackiego, Prus i Niemiec, a od 1945 roku w wyniku zmian granic po II wojnie światowej znalazło się w granicach Polski. Dzięki tym widocznym pamiątkom panowania czeskiego, niemieckiego i polskiego, Wrocław stał się prawdziwie nowoczesnym europejskim miastem, którego po prostu trzeba doświadczyć na własnej skórze. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w XIII-wiecznej katedrze św. Jana Chrzciciela z przyprawiającymi o zawrót głowy bliźniaczymi wieżami, znajdującej się na Ostrowie Tumskim, najstarszej części miasta. Przejdź przez most na Odrze i przejdź się brzegiem rzeki. Ponad 100 mostów drogowych i kładek spina brzegi Wrocławia – jedynymi miejscami, w których znajdziesz ich więcej, są Wenecja, Amsterdam, Sankt Petersburg i Hamburg. Ciesz się spektakularnymi widokami. Zatrzymaj się w Muzeum Panoramy Racławickiej, w którym znajduje się monumentalny obraz Panorama Racławicka, przedstawiający jedną z największych panoramicznych scen batalistycznych 360˚ na świecie – bitwę pod Racławicami w kwietniu 1794 r., w której Polacy pokonali Rosjan, obecnie jedną z największych symbol. Wejdź na Stare Miasto. Podziwiaj Uniwersytet Wrocławski z jego najbardziej reprezentacyjną częścią Aula Leopoldinum, piękną barokową aulą zaprojektowaną przez słynnego włoskiego architekta Christophorusa Tauscha. Kontynuuj średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, które prowadzą do Rynku, jednego z największych w Europie, otoczonego starymi kamienicami. To miejskie i kulturalne centrum miasta, miejsce happeningów, koncertów i performansów, z tarasowymi kawiarniami i restauracjami. Zachwyć się ogromnym późnogotyckim ratuszem i jego wieżą, w której znajduje się najstarszy dzwon na wieży zegarowej, zainstalowany w 1368 roku! W ratuszowych piwnicach mieści się Piwnica Świdnicka, jedna z najstarszych europejskich restauracji, której historia sięga 1273 roku. Kontynuuj do Hali Stulecia, największego osiągnięcia architektonicznego XX wieku i części Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to obecnie jedno z najbardziej poszukiwanych miejsc do organizacji wystaw, konferencji, kongresów, wydarzeń kulturalnych i sportowych z Polski i zagranicy. Na koniec wycieczki zagraj w polowanie na krasnoludy, jedno z najpopularniejszych zajęć dla odwiedzających Wrocław. Te wesołe krasnale są po prostu wszechobecne w centrum miasta, rozsiane po bramach, alejkach i rogach ulic, stale pod stopami, ale widoczne tylko dla obserwatora. Ciesz się najważniejszymi miejscami i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Wycieczka na segwayu Wrocław: Wycieczka po Starym Mieście - 1,5 godziny magii!

9. Wycieczka na segwayu Wrocław: Wycieczka po Starym Mieście - 1,5 godziny magii!

Gdy światło zacznie gasnąć, odkryj urok Wrocławia podczas tej wyjątkowej 90-minutowej wycieczki z przewodnikiem po mieście segwayem. W towarzystwie doświadczonego przewodnika podążaj trasą, która przebiega przez wszystkie hotspoty pięknego Starego Miasta. Gdy już poczujesz się komfortowo podczas korzystania z Segwaya, jedź w grupie i zobacz wiele niezapomnianych zabytków, w tym średniowieczny rynek w sercu Wrocławia i bajkowy gotycki ratusz ze spektakularną szklaną fontanną z przodu. Przepływając swoim Segwayem, zobacz wspaniałe Sukiennice, Pałac Królewski, w którym mieści się muzeum miejskie i kościół św. Barbary. Kontynuuj odkrywanie wspaniałych przykładów architektury sakralnej Wrocławia, ponieważ Twój przewodnik pokazuje wiele kościołów, w tym kościół św. Krzysztofa, kościół św. Agnieszki i kościół św. Elżbiety. Zobacz kolejny rynek, Plac Solny, gdzie możesz kupić kwiaty o każdej porze dnia. Miń malownicze tereny zielone Wrocławia, park Wrocławski i park Słowackiego, gdzie zobaczysz Panoramę Racławicką, 360-stopniowy obraz upamiętniający zwycięską bitwę z 1794 roku. Podziwiaj budynek Uniwersytetu Barokowego i wspaniałe tereny. Ukończ swoją kompleksową wycieczkę segwayem, gdy zobaczysz żydowską synagogę pod Białym Bocianem i lokalną halę spożywczą, Halę Targową. Zanim zwrócisz swojego Segwaya, poinformuj swojego przewodnika, ile wrocławskich krasnoludów zauważyłeś!

Wrocław: Gra miejska i wycieczka

10. Wrocław: Gra miejska i wycieczka

Połącz emocje zwiedzania miasta z zabawą w grę City Exploration podczas tej pieszej wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem na smartfonie. Znajdź atrakcje z łatwością dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdej lokalizacji, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj we własnym tempie. W przepełnionym historią Wrocławiu najpierw odwiedzisz piękny Pasaż. Następnie unikalny Park Mikołaja Kopernika, a potem niezastąpione Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Rynku. Jako piąty przystanek znajdziesz katolicką parafię św. Elżbiety. Kontynuując spacer po mieście trafisz na interesujący Uniwersytet Wrocławski. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Mostu Tumskiego. Ponadto będziesz mógł podziwiać Katedrę św. Jana Chrzciciela. Przedostatnim celem podróży jest godne pozazdroszczenia Muzeum Narodowe. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest natomiast Park Juliusza Słowackiego. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Ratusz we Wrocławiu: najlepsze atrakcje w pobliżu

Ratusz we Wrocławiu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ratusz we Wrocławiu? Kliknij tutaj.

Ratusz we Wrocławiu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 227 opinii

Była to jedna z najbardziej udanych wycieczek po mieście, w jakich kiedykolwiek brałem udział. Mieliśmy świetnego przewodnika, który pokazał nam całe miasto w około 3 godziny. Podziwialiśmy naszego przewodnika, przedstawił nam miasto ze wszystkimi szczegółami i atrakcjami. Byliśmy bardzo zadowoleni i spędziliśmy absolutnie wyjątkowy czas.

Nasz przewodnik wykazał się wspaniałym entuzjazmem dla historii swojego miasta. Wykonał również świetną robotę, aby utrzymać zaangażowanie dzieci i powiązać koncepcje z naszym rodzinnym miastem. Wysoce zalecane.

W końcu piła ukośna, w której można było coś zapamiętać. Mnóstwo zabawnych historyjek, a nie tylko suche liczby. Unseten Guide Christinę można polecić tylko jako pisarkę!

Nasz przewodnik był bardzo dobrze poinformowany o historii i mówił doskonale po niemiecku. Wycieczka była bardzo interesująca. To była dla nas świetna zabawa.

To była bardzo pouczająca, kompleksowa trasa! Mogliśmy zadawać pytania na wiele tematów i otrzymaliśmy dobrze uzasadnione odpowiedzi!