Ratusz w Rotterdamie

Ratusz w Rotterdamie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rotterdam: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

1. Rotterdam: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanego ratusza! Odwiedź jedyny średniowieczny budynek St. Laurenskerk w Rotterdamie, a wciąż czekają na Ciebie dziwne Cube Houses. Zrób zdjęcie imponującego wieżowca Witte Huis i daj się zatracić w Muzeum Morskim w Rotterdamie z jego wyjątkowymi eksponatami. Odwiedź kościół waloński z jego wyjątkowym wnętrzem. Miniesz także Narodowy Pomnik Marynarki Handlowej z jego świętą symboliką. Podziwiaj Erasmusbrug, który łączy dwie istotne osie miasta. Muzeum Wereldmuseum z eksponatami historycznymi zachwyci Ciebie i Twój aparat! Zobacz, spaceruj i zrelaksuj się wokół pomnika Caland, który ze swoją niesamowitą historią będzie wisienką na torcie tej wycieczki!

Stare Miasto w Rotterdamie: Miasto szpiegów - Quest Experience

2. Stare Miasto w Rotterdamie: Miasto szpiegów - Quest Experience

Rozpocznij misję "Miasto szpiegów" w Rotterdamie, wcielając się w rolę tajnego agenta w środku II wojny światowej. Twoja misja rozpoczyna się przed tętniącym życiem Rotterdam Centraal, gdzie będziesz zbierać informacje i łamać kody, aby odkryć tajemnice szpiegów. Poruszaj się po kluczowych historycznych miejscach, z których każde dostarcza wskazówek i wyzwań, które przybliżą Cię do pokrzyżowania planów wroga. Podczas zwiedzania Rotterdamu napotkasz zabytki przesiąknięte wojenną historią, doświadczając odporności i strategicznego znaczenia miasta. Ta ekscytująca narracja łączy interaktywne łamigłówki z edukacją historyczną, angażując uczestników w wyjątkowy sposób, gdy przechodzą od miejsca do miejsca. Zakończ swoją przygodę, odkrywając tożsamość mistrza szpiegostwa i zapewniając bezpieczeństwo miasta, pozostawiając głęboki związek z przeszłością Rotterdamu i poczucie spełnienia w tajnych operacjach. Podróż zajmie Ci około 1,5 do 2 godzin, ale nie ma limitu czasu, więc możesz ją ukończyć we własnym tempie. Całkowita długość trasy wynosi około 3 kilometrów. Jeśli jesteście dużą grupą, jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoich smartfonach. Alternatywnie, każda osoba może kupić własny bilet. Po dokonaniu rezerwacji możesz grać w dowolnym momencie bez zmiany harmonogramu.

2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po Rotterdamie

3. 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po Rotterdamie

Nasza 2-godzinna wycieczka rozpoczyna się w Markthal, dogodnie zlokalizowanym w centrum miasta obok stacji kolejowej Blaak. Stamtąd spacerujemy ulicami Rotterdamu, mijając historyczne zabytki, takie jak kościół St. Laurens, ratusz i plac pamięci II wojny światowej. Nasza historia opowiada o tym, jak skromna wioska rybacka nad rzeką Rotte wyrosła na największy i najważniejszy węzeł transportowy w Europie, jak nazistowskie bombardowania zdewastowały centrum miasta w 1940 roku i jak odporni Rotterdamczycy odbudowali miasto z popiołów i wysoko w niebo.

Holandia: Prywatna jednodniowa wycieczka z czasów II wojny światowej

4. Holandia: Prywatna jednodniowa wycieczka z czasów II wojny światowej

Skorzystaj z odbioru w hotelu przez profesjonalnego przewodnika, który oprowadzi Cię po okolicy i nauczy Cię wszystkiego o przebiegu drugiej wojny światowej w Holandii. Najpierw odkryj najważniejsze miejsca związane z II wojną światową w Rotterdamie. To historyczne, ale nowoczesne miasto ma wiele ważnych zabytków i budynków, które przetrwały bombardowania, w tym Biały Dom w Rotterdamie, ratusz, kościół Laurens i Delfshaven - uroczą historyczną dzielnicę, w której zachowały się XVII-wieczne budynki. Następnie udaj się do Arnhem, gdzie miała miejsce słynna bitwa pod Arnhem. Odwiedź cmentarz Arnhem Oosterbeek, most Johna Frosta i jego okolice oraz dowiedz się wszystkiego o operacji Market Garden i dowiedz się, dlaczego bitwa potoczyła się inaczej niż planowano. Historycy nadal dyskutują o przyczynie porażki Market Gardens, ale odwaga żołnierzy nigdy nie była kwestionowana. W Arnhem można też zrobić sobie przerwę, żeby gdzieś coś zjeść lub napić się (na własny koszt). Ponieważ jest to prywatna wycieczka, wszystko jest bardzo elastyczne. Po wycieczce przewodnik odwiezie Cię z powrotem do hotelu.

Prywatna piesza wycieczka po Rotterdamie

5. Prywatna piesza wycieczka po Rotterdamie

Witaj w największym mieście pogrzebowym w Holandii. To miasto zostało w pełni odbudowane po II wojnie światowej i charakteryzuje się nowoczesną architekturą, drapaczami chmur i słynnymi na całym świecie sześciennymi domami. Pozwól nam zabrać Cię przez Stadsdriehoek, historyczny trójkąt miejski Rotterdamu, który ma swoje korzenie głęboko w czasach średniowiecza. Zobacz ratusz w Rotterdamie, który przetrwał nazistowskie bombardowania i jest jednym z głównych zabytków w dzielnicy Coolsingel. Poznaj XV-wieczną bazylikę St. Laurenskerk, pierwszy kamienny budynek w mieście, nawrócony na protestantyzm podczas rewolucji religijnej w XVI wieku, poważnie uszkodzony podczas Blitzkriegu i odrestaurowany w 1968 roku. Zachwyć się Kubuswoningen (domami w kształcie sześcianu), stworzonymi przez architekta Pieta Bloma, nowoczesną przestrzenią optymalizującą domy, które reprezentują wioskę wewnątrz miasta. Obok kanału przyjrzyj się modernistycznemu wieżowcowi o nazwie Witte Huis (Biały Dom), najwyższemu europejskiemu budynkowi z XIX wieku, który również przetrwał bombardowanie. Podążaj śladami naszego przewodnika, aby poznać ogromną różnorodność Rotterdamu, ucząc się o jego przeszłości, teraźniejszości i przyszłości!

Rotterdam: Architektura - prywatna wycieczka piesza

6. Rotterdam: Architektura - prywatna wycieczka piesza

Rozpocznij swoją prywatną wycieczkę pieszą w miejscu zbiórki na Dworcu Głównym w Rotterdamie, pod "chmurką spotkań" przed Centrum Informacji Turystycznej. Twój kompetentny przewodnik poprowadzi Cię przez eksplorację architektonicznych cudów Rotterdamu. Podziwiaj innowacyjne projekty, które zmieniły panoramę miasta, w tym uderzające domy w kształcie sześcianu i futurystyczną halę targową w Rotterdamie. Podczas spaceru z przewodnikiem po mieście wskażesz ważne punkty orientacyjne, takie jak ratusz, Kunsthal i kultowy most Erazma. Poznaj historię architektury Rotterdamu, w szczególności jego odrodzenie po II wojnie światowej, które doprowadziło do tego, że miasto stało się symbolem nowoczesności i innowacji. Ciesz się orzeźwiającą przerwą w centralnej lokalizacji Rotterdamu w połowie wycieczki, a następnie kontynuuj odkrywanie architektonicznych skarbów Rotterdamu.

Liczba znalezionych atrakcji: 7
Sortuj wg::

Ratusz w Rotterdamie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Ratusz w Rotterdamie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ratusz w Rotterdamie? Kliknij tutaj.