Dodaj daty

Ratusz w Reykjavíku

Ratusz w Reykjavíku – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Reykjavik: bilet 24- lub 48-godz. na autobus Hop-On Hop-Off

1. Reykjavik: bilet 24- lub 48-godz. na autobus Hop-On Hop-Off

Nowoczesne, modne i perspektywiczne miasto, które jednocześnie jest zakorzenione w naturze, Reykjavik oferuje to, co najlepsze z obu światów i jest magicznym miejscem do odwiedzenia. Twój 24- lub 48-godzinny bilet umożliwia dostęp do miasta podczas wycieczki wskakuj/wyskakuj z wielojęzycznym komentarzem na pokładzie. Góra Esja czuwa nad tą najbardziej wysuniętą na północ stolicą, a w słoneczny dzień mistyczny lodowiec Snaefellsjokull wydaje się krystalicznie i błękitny na zachodnim horyzoncie. Zobacz miejsca, takie jak port w Reykjaviku, ratusz, Narodowa Galeria Islandii, Pearl Hallsgrimschurch oraz baseny termalne i spa Laugardalur. Trasa zwiedzania ma następujące przystanki: 1- Sala koncertowa Harpa 2- Stary port 3 - Muzeum Morskie Wikingów 4 - Wieloryby Islandii 5 - Muzeum Narodowe 6 - Laekjargata 7 - Ulica handlowa Laugavegur 8 – Muzeum Sztuki w Reykjaviku – Kjarvalsstaðir 9 - Hallgrimskirkja 10 - Terminal autobusowy BSI 11 - Perlan 12 - Centrum handlowe Kringlan 13 - Hilton Reykjavik Nordica 14 – Dolina Laugardalur 15 - Port Skarfabakki (tylko latem) 16 - Dom Hofdiego

Reykjavik: piesza wycieczka krajoznawcza z wikingiem

2. Reykjavik: piesza wycieczka krajoznawcza z wikingiem

Ta piesza wycieczka to wprowadzenie do Reykjaviku. Pomoże ci to zorientować się w sytuacji i jak najlepiej wykorzystać swój pobyt na Islandii. Twój przewodnik będzie Twoim przyjacielem w mieście, którego celem jest zapewnienie najlepszego czasu podczas pobytu w Reykjaviku. Ta rodzinna wycieczka ożywia historię Islandii dzięki ciekawym opowieściom i islandzkiej mitologii. Odwiedzisz wszystkie słynne zabytki w centrum miasta, takie jak sala koncertowa Harpa, kościół Hallgrímskirkja (Twój przewodnik nauczy Cię, jak to wymawiać) i staw w Reykjaviku. Twój przewodnik udostępni Ci również ukryte, lokalne miejsca; rzeczy, które przegapiłbyś, gdybyś nie wiedział, czego szukać. Twój przewodnik pokaże Ci ich ulubione miejsca do jedzenia, picia i odwiedzenia, a także informacje poufne na temat najlepszych ofert happy hour, jeśli jesteś zainteresowany. Wycieczka trwa około dwóch godzin i masz do przejścia około 4 kilometrów. Jest to wycieczka w małych grupach, co oznacza, że na wycieczce nigdy nie będzie więcej niż 12 osób, więc Twój przewodnik może odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i poznać się trochę lepiej. Celem tej wycieczki jest doświadczenie wyjątkowej, przyjaznej atmosfery Reykjaviku, a nie tylko zobaczenie najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Otrzymasz nawet krótką lekcję języka islandzkiego od swojego przewodnika, dzięki czemu będziesz mógł nie tylko chodzić jak wiking, ale także mówić jak wiking.

Reykjavik podkreśla samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

3. Reykjavik podkreśla samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

Poznaj Reykjavik we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Aby rozpocząć, po prostu pobierz aplikację turystyczną na swój telefon i zacznij zwiedzać Reykjavik we własnym tempie (pobierz instrukcje otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji). Ciesz się swobodą i elastycznością, aby rozpocząć wycieczkę w dowolnym miejscu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Użyj aplikacji i zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 atrakcji w całym mieście. Podczas eksploracji rozwiąż zagadkę lokalizacyjną w każdej atrakcji i odblokuj następną lokalizację, którą musisz odwiedzić. Pracuj jako zespół lub zapewnij sobie dodatkową zabawę, ucząc się w grupach. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i umiejętności rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Po drodze zatrzymaj się na kawę, lunch lub zrób sobie przerwę w dowolnym momencie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej rzeźby „Solfar”! Dowiedz się więcej o Harpie, atrakcji, którą co roku odwiedza wielu turystów. Poznaj historię Ingólfura Arnarsona, założyciela Reykjavíku, oglądając piękny pomnik na jego cześć i podziwiaj Dom Kultury, jeden z najwspanialszych budynków w Reykjavíku. Katedra w Reykjavíku zachwyci Cię swoim spokojnym pięknem. Odwiedź Parlament House z jego eleganckim wyglądem. Następnie czeka na Ciebie ratusz w Reykjavíku, nie zapomnij zrobić zdjęć, to piękny nowoczesny budynek z niesamowitą trójwymiarową mapą Islandii! Następnym krokiem będzie niezrównana Galeria Narodowa ze swoimi wyjątkowymi eksponatami. Uśmiechnij się na tęczowej ulicy, stworzonej z myślą o różnorodności. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Hallgrímskirkja, ostateczny symbol całego Reykjavíku !!!

Piesza wycieczka po Reykjaviku

4. Piesza wycieczka po Reykjaviku

Wybierz się na pieszą wycieczkę po najważniejszych atrakcjach stolicy Islandii. Podziwiaj rzeźby Einara Jónssona, kościół Hallgrímskirkja, Stary Port i ratusz. Dowiedz się więcej o mitologii nordyckiej, domostwach Wikingów, wulkanicznej historii Islandii i nie tylko od lokalnego przewodnika. Rozpocznij pieszą wycieczkę po Reykjaviku od obejrzenia imponującego kościoła Hallgrímskirkja w centrum miasta. Następnie dowiedz się wszystkiego o mitologii nordyckiej, spacerując po uroczych uliczkach dzielnicy Þingholt. Udaj się do miejskiego stawu Tjörnin, aby odwiedzić gęsi i łabędzie. Zajrzyj do ratusza i zobacz wielkoformatową mapę topograficzną Islandii, na której przewodnik wyjaśni fascynującą geologię kraju i historię wulkanów. Wjedź do serca miasta, aby spojrzeć na budynek parlamentu, skromną, ale piękną katedrę i miejsce pierwszych zagród wikingów. Następnie odwiedź Stary Port i odkryj imponującą salę koncertową Harpa z widokiem na dramatyczną rzeźbę Sólfar z widokiem na zatokę i górę Esja.

Południowe wybrzeże, wędrówka po lodowcu i zimowa wycieczka zorza polarna

5. Południowe wybrzeże, wędrówka po lodowcu i zimowa wycieczka zorza polarna

Twoja wycieczka rozpocznie się od porannego odbioru z Reykjaviku w autoryzowanych punktach odbioru. Następnie zostajesz przewieziony ze stolicy do wodospadu Seljalandsfoss, gdzie będziesz miał okazję podążać ścieżką, która prowadzi Cię za wodospadem. Podróżując przez rewelacyjną scenerię, dotrzesz na lodowiec Sólheimajökull na spacer po lodowcu. Twój certyfikowany przewodnik po lodowcu wyda ci sprzęt lodowcowy. Dowiedz się o lodowcu, jego ruchach, szczelinach i jego powstawaniu. Usłyszysz nawet pękanie starożytnego lodu, gdy się porusza. Dalej znajduje się słynna czarna plaża w Reynisfjara, na której można zobaczyć bazaltowe kolumny i jaskinię, oszałamiające klify Reynisdrangar i imponujące stosy skał bazaltowych, które wznoszą się nad falami Atlantyku. Na koniec dojdziesz do miażdżącego wodospadu Skógafoss, ścieżka z 527 schodami prowadzi w górę wodospadu, skąd roztacza się widok na wodospady i tęcze, które pojawiają się w pogodne dni. Islandia jest krajem wulkanicznym i w pogodny dzień można podziwiać widoki na Eyjafjallajökull, Hekla, a nawet wulkany wokół Wysp Westmana, tuż przy wybrzeżu. Zostaniesz odwieziony do pierwotnego miejsca odbioru w Reykjaviku około 19:00. Będziesz miał czas na obiad, a następnie zostaniesz ponownie odebrany z pierwotnego punktu na wycieczkę po zorzy polarnej. Ze stolicy będziesz polować na jasne jak klejnot kolory zorzy polarnej na wsi - zwykle widuje się zorzę polarną zieloną, żółtą, białą, a czasem fioletową. Nigdy nie można obiecać zorzy polarnej, ale Twój przewodnik zrobi wszystko, co w jego mocy.

Reykjavik: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

6. Reykjavik: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej rzeźby „Solfar”! Dowiedz się o Harpie, atrakcji przyciągającej co roku wielu turystów. Dowiedz się o Ingólfurze Arnarsonie, założycielu Reykjavíku, oglądając piękny pomnik ku jego czci i podziwiaj Dom Kultury, jeden z najpiękniejszych budynków w Reykjavíku. Katedra w Reykjavíku zaniemówi z powodu jej pogodnego piękna. Odwiedź Parlament i jego elegancki wygląd. W takim razie ratusz w Reykjavíku czeka na Ciebie, nie zapomnij zrobić zdjęć, to piękny nowoczesny budynek z niesamowitą mapą 3D Islandii! Kolejnym krokiem będzie niezrównana Galeria Narodowa z wyjątkowymi eksponatami. Uśmiechaj się do tęczowej ulicy, stworzonej z myślą o różnorodności. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Hallgrímskirkja, ostateczny symbol całego Reykjavíku !!!

Reykjavik: piesza wycieczka po mieście z przewodnikiem

7. Reykjavik: piesza wycieczka po mieście z przewodnikiem

Zwiedzanie miasta zaczynamy na wzgórzu Arnarholl, obok pomnika Ingolfura Arnarsona, Norsmana uważanego za pierwszego osadnika Reykjaviku. Po krótkim wprowadzeniu do wczesnej historii Islandii i kilku interesujących faktach dotyczących samego wzgórza Arnarholl, przenosimy się do innego historycznego miejsca, Lydveldingsgardurinn (Park Republiki), zanim udamy się do starego centrum miasta. Zatrzymujemy się przy Parlamencie, odwiedzamy staw, ratusz i cieszymy się spokojnym spacerem wąskimi uliczkami zamkniętymi między tradycyjnymi, kolorowymi domami z dawnych czasów… mała oaza, prawie ukryta za głównymi drogami Reykjaviku Zdecydowanie warto zwrócić naszą uwagę na niektóre z najistotniejszych miejsc architektury i ich ciekawostki, zanim przejdziemy dalej w kierunku słynnego kościoła Hallgrimskirkja. Udamy się do znanego punktu orientacyjnego miasta, przechodząc przez malowniczą okolicę, w której sztuka uliczna, piękne podwórka, urocze domy, nowoczesne i staroświeckie, składają się na podręcznikowy przykład lokalnego krajobrazu miejskiego. Odwiedzimy również interesujący park rzeźb za muzeum Einara Jonssona, nasz ostatni przystanek przed powrotem na wzgórze Arnarholl.

Reykjavík: gra i wycieczka po mieście

8. Reykjavík: gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Reykjaviku na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej rzeźby „Solfar”! Dowiedz się więcej o Harpie, atrakcji, którą co roku odwiedza wielu turystów. Poznaj historię Ingólfura Arnarsona, założyciela Reykjavíku, oglądając piękny pomnik na jego cześć i podziwiaj Dom Kultury, jeden z najwspanialszych budynków w Reykjavíku. Katedra w Reykjavíku zachwyci Cię swoim spokojnym pięknem. Odwiedź Parlament House z jego eleganckim wyglądem. Następnie czeka na Ciebie ratusz w Reykjavíku, nie zapomnij zrobić zdjęć, to piękny nowoczesny budynek z niesamowitą trójwymiarową mapą Islandii! Następnym krokiem będzie niezrównana Galeria Narodowa ze swoimi wyjątkowymi eksponatami. Uśmiechnij się na tęczowej ulicy, stworzonej z myślą o różnorodności. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Hallgrímskirkja, ostateczny symbol całego Reykjavíku !!!

Reykjavik: Prywatna 3-godzinna wycieczka piesza dla seniorów

9. Reykjavik: Prywatna 3-godzinna wycieczka piesza dla seniorów

Ta prywatna wycieczka po Reykjaviku została zaprojektowana z pomocą ekspertów, aby pomieścić starszych gości. Podczas tej 3-godzinnej pieszej wycieczki zobacz najważniejsze atrakcje miasta i dowiedz się, dlaczego Reykjavik jest tak popularnym celem podróży. Poznaj Reykjavik i odwiedź jego urocze stare miasto. Tętniące życiem i kosmopolityczne miasto oferuje szansę na odkrycie jednych z najbogatszych przykładów historii Skandynawii. Zachwyć się ulicami pełnymi historii i pięknymi przykładami architektury. Poznaj Islandię z innej perspektywy. Podążaj za przewodnikiem, który ujawnia sekrety i ciekawe fakty dotyczące Reykjaviku.

Reykjavík: Prywatna piesza wycieczka LGBTQ z lokalnym przewodnikiem

10. Reykjavík: Prywatna piesza wycieczka LGBTQ z lokalnym przewodnikiem

Dołącz do pieszej wycieczki z przewodnikiem po wszystkich najbardziej niezwykłych miejscach w centrum Reykjaviku, skupiając się na kulturze LGBTQ i historii Reykjaviku. To jest dłuższa, prywatna wersja naszego spaceru z wikingiem po Reykjavíku, w którym dodajemy informacje i zabawne fakty na temat islandzkiej sceny LGBTQ. Od życia nocnego po politykę, poprzez muzykę i literaturę, dowiemy się o kulturze gejowskiej Reykjaviku, jednocześnie uzyskując świetne wprowadzenie do Reykjaviku i ogólnie Islandii. Przyjrzymy się też bliżej kilku znanym islandzkim gejom. Odwiedzimy piękne miejsca, które warto sfotografować na Insta, takie jak kościół Hallgrímskirkja i jego wieża, Sun Voyager, sala koncertowa Harpa i wiele innych.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg:

Ratusz w Reykjavíku: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ratusz w Reykjavíku? Kliknij tutaj.

Ratusz w Reykjavíku: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 602 opinii

Oznaczyłem to jako doskonałe, ponieważ mieliśmy przewodnika, który był bardzo pomocny w informowaniu nas, jak radzić sobie z krótkim czasem, który mieliśmy. Straciliśmy jednak godzinę, ponieważ strona internetowa podała 10:30, ale autobus był właściwie zaplanowany 15 minut wcześniej. Przyjechaliśmy wcześnie (myśleliśmy), więc zatrzymaliśmy się, aby zrobić sobie przerwę na łazienkę, ponieważ mieliśmy 15 minut wolnego czasu. Autobus odjeżdżał, gdy byliśmy niecałą minutę od przystanku.

Świetna wycieczka, naprawdę łatwa w użyciu i obejmuje większość miasta. W autobusie jest audioprzewodnik, dzięki czemu wiele się nauczysz podczas jazdy. Przystanki są łatwe do zlokalizowania, a kierowca był bardzo miły i pomocny. Zdecydowanie polecam, jeśli chcesz zobaczyć Reykjavik.