Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ras al-Chajma

Ras al-Chajma – nasze najbardziej polecane atrakcje

Dubaj: Safari, quady, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja w formie bufetu

1. Dubaj: Safari, quady, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja w formie bufetu

Odkrywaj pustynię w trakcie tej wycieczki SUV-em z Dubaju. Przemierzaj pustynne wydmy Land Cruiserem. Przejedź quadem po wydmach, po czym obejrzyj program rozrywkowy na żywo i zjedz kolację w obozowisku beduinów. Rozpocznij od odkrywania surowych pustynnych terenów. Później weź udział w rajdzie po wydmach Land Cruiserem z napędem na cztery koła (pojazd jest wyposażony we wszystkie niezbędne zabezpieczenia) i sandboardingu na jedwabistych wydmach z czerwonym piaskiem. Następnie, jeśli Twoja rezerwacja obejmuje tę opcję, wyruszysz na przejażdżkę quadami po rozległych piaskach. Przed rozpoczęciem wysłuchaj krótkiego instruktażu i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Na koniec odpocznij w tradycyjnym obozie w stylu beduińskim, gdzie czekają na Ciebie takie atrakcje jak jazda na wielbłądzie i malowanie henną. Obejrzyj pokaz tańca brzucha i ludowego, delektując się pyszną kolacją z grilla.

Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Musandam Khasab - wycieczka z lunchem i obserwacją delfinów

2. Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Musandam Khasab - wycieczka z lunchem i obserwacją delfinów

Spędź dzień na wodzie w tradycyjnej omańskiej łodzi dhow. Podziwiaj dramatyczne formacje skalne i szukaj w krystalicznie czystej wodzie śladów delfinów bawiących się na falach. Ta całodniowa wycieczka jest łatwo dostępna z odbiorem z hotelu z Dubaju, Szardży, Ajmanu lub Ras Al Khaimah i stanowi doskonałą okazję do poznania piękna fiordu Khor Ash Sham. Po odebraniu z hotelu udasz się do portu Khasab, aby spotkać się ze swoim przewodnikiem o 9:30. Rozpocznij od odprawy na temat planu dnia i wypłyń z portu tradycyjną łodzią dhow. Podziwiaj fiord Khor Ash Sham, słynący z pięknych, czystych wód, obfitości życia morskiego i tętniących życiem raf koralowych. Przepłyń obok Nadifi i Qanah, zanim zatrzymasz się na wodach przy wyspie Telegraph w zatoce Khasab około 11:45. Poświęć trochę czasu na pływanie i nurkowanie w pięknych, czystych wodach. Następnie zjedz lunch na pokładzie przed wypłynięciem na wyspę Sibi. Zatrzymaj się na morzu, aby popływać i nurkować z rurką, zanim udasz się na wyspę Sham. Dowiedz się o wiosce od swojego przewodnika przed rozpoczęciem podróży z powrotem do portu Khasab, gdzie dotrzesz około 16:00. Zapewniony jest transport powrotny do hotelu.

Wieczorna jazda po pustynnych wydmach pojazdem 4*4

3. Wieczorna jazda po pustynnych wydmach pojazdem 4*4

Błyszczące walenie w wydmy z kolacją przy grillu w jedynym autentycznym obozie (Oaza Beduinów) w Ras al Khaimah.

Ras Al-Chajma: popołudniowe pustynne safari z grillem

4. Ras Al-Chajma: popołudniowe pustynne safari z grillem

Ucieknij od upału i kłopotów miejskiego centrum Ras Al Khaimah podczas popołudniowego i wieczornego safari po pustyni pojazdem z napędem na cztery koła. Po odebraniu z hotelu zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe terenowym. Udaj się na pustynne wydmy otaczające miasto i podziwiaj po drodze widoki na jałowy, ale czarujący krajobraz. Zatrzymaj się na tradycyjnej farmie wielbłądów, aby zobaczyć stada wspaniałych garbatych roślinożerców. Dowiedz się o różnych typach wielbłądów powszechnie spotykanych na pustyni wokół Ras Al Khaimah. Kontynuuj podróż przez pustynne równiny swoim pojazdem z napędem na 4 koła i dotrzyj do kempingu, gdzie na powitanie oferowana jest arabska kawa i daktyle. Wspinaj się na grzbiecie wielbłąda, aby wziąć udział w opcjonalnej wycieczce z przewodnikiem po obozowisku. Zdobądź projekt tatuażu z henny na dłoniach lub stopach. Obejrzyj tradycyjny taniec ludowy Tanourah i zjedz pyszną kolację z grilla. Po kolacji, jeśli chcesz, zapal sziszę (arabską fajkę wodną) i obejrzyj pokaz tańca brzucha na żywo. Zrelaksuj się pod baldachimem migoczących gwiazd i ciesz się doświadczeniem, które mogłoby pochodzić prosto z „Baśni tysiąca i jednej nocy”!

Ras Al Khaimah: półdniowe safari po pustyni z kolacją

5. Ras Al Khaimah: półdniowe safari po pustyni z kolacją

Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto odwiedza ZEA. Wspomnienie, którym możesz podzielić się z rodziną i przyjaciółmi w domu. To jedno safari, którego nie możesz zrobić w domu. Gorąco polecamy i będzie warte każdej wydanej złotówki! Ta wycieczka rozpoczyna się po południu przez pustynię Ras Al Khaimah z kilkoma przystankami na zdjęcia podczas ekscytującej przejażdżki po wydmach do wewnętrznej części pustyni Ras Al Khaimah. Jazda trwa przez pustynię. Zatrzymujemy się, aby obejrzeć piękny zachód słońca, zanim dotrzemy do naszego kempingu „The Dunes Camping & Safari RAK”, gdzie masz okazję odbyć przejażdżkę na wielbłądzie, wejść na pokład piasku i wypróbować hennę na dłoni lub stopach. Po zaostrzeniu apetytu zapraszamy na pyszną kolację z grilla i sziszę (słynną arabską fajkę wodną). Zanim wrócisz do hotelu/domu, zobacz, jak nasza tancerka brzucha wykonuje swój pokaz przy ognisku przy świetle gwiazd.

Wycieczka po farmie pereł Suwaidi

6. Wycieczka po farmie pereł Suwaidi

Ciesz się doświadczeniem na morzu i odkryj historyczną i kulturową podróż przemysłu perłowego w regionie. Dowiedz się o ewolucji perły arabskiej i jej dziedzictwie. Odbierz z Al Rams Marina "starej wioski rybackiej" tradycyjną łodzią do połowu pereł. Ciesz się wycieczką po namorzynach i okolicy. Dotrzyj do pływającego pontonu Suwaidi Pearls Farm House. Zapoznaj się z historią Pereł Arabskich, posłuchaj 1000-letnich opowieści o stylu życia nurków z Pereł Arabskich i zobacz ich narzędzia i techniki nurkowania. Przejdź do następnego działu Pontonu, aby dowiedzieć się, jak powstają ostrygi i perły. Odkryj naukę, wiedzę i innowacje związane z hodowlą pereł i poznaj mistyczny sekret ich powstawania. Daj się porwać pokazowi otwierania ostryg na żywo, podczas którego istnieje tylko 60% szans na odkrycie mistycznej Perły Arabskiej. Znajdź i zabierz mistyczną Perłę Arabską za symboliczną opłatą 450 AED + 5%. Daj się zahipnotyzować tradycyjnemu pudełku handlarzy perłami arabskimi "BISH-TAKH-TAH". Zobacz różne błyszczące kolekcje pereł arabskich oraz narzędzia i skarby handlarzy. Ciesz się opcjonalnymi przekąskami lub lunchem. Nie spiesz się, spacerując po gospodarstwie, patrz i wybieraj akcesoria lub perły i ciesz się naturalnym środowiskiem. Suwaidi Pearls Farm stosuje przyjazne dla środowiska systemy ECO w celu ochrony środowiska morskiego. Obiekt jest prosty, autentyczny i zasilany panelami słonecznymi.

Ras al-Chajma: Bilet do Jais Adventure Park Zipline

7. Ras al-Chajma: Bilet do Jais Adventure Park Zipline

Odkryj radość z jazdy tyrolką w Ras al Khaimah dzięki temu biletowi do Jais Adventure Park. Miej cały sprzęt i instrukcje potrzebne do bezpiecznej zabawy. Szybuj przez 2,83 kilometra i przeżyj wyjątkowy przypływ adrenaliny. Po przyjeździe możesz bezpłatnie zaparkować i skorzystać z bezpłatnego transferu do centrum powitalnego w parku. Załóż wysokiej jakości sprzęt do zipliningu i słuchaj, jak przewodnik mówi ci wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem przygody. Rozpocznij w najwyższym punkcie Zjednoczonych Emiratów Arabskich (1680 m n.p.m.) i wznieś się w górę, podziwiając wspaniałe góry Jebel Jais. Osiągnij średnią prędkość 160 km/h, lecąc jak sokół. Wyląduj na najwyższej klasy podwieszanej platformie i zabierz do domu wspomnienia z lotu, korzystając z wypożyczalni kamer.

Khasab: Musandam Zipline over Water Experience

8. Khasab: Musandam Zipline over Water Experience

Lataj wśród malowniczych krajobrazów Musandam podczas niesamowitej przejażdżki na tyrolce w Khasab. Podziwiaj widoki na góry, fiordy, a może nawet lokalne życie morskie. Zachowaj bezpieczeństwo dzięki najwyższej klasy sprzętowi i doświadcz rekordowo długiej tyrolki nad wodą na świecie. Przyjedź do Oman Adventure Center i zostań powitany przez personel. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym bezpieczeństwa zostaniesz przeniesiony na platformę startową najdłuższej na świecie linii zipline nad wodą. Podróżuj wśród malowniczych widoków Khasab i posłuchaj krótkich i interesujących faktów na temat regionu. Dotrzyj na platformę, aby być w pełni uprzężonym i wyposażonym w kask i okulary ochronne. Poczuj dreszczyk emocji podczas lotu i skorzystaj z możliwości zobaczenia żółwi morskich lub delfinów. Po ekscytującej przejażdżce dotrzyj na platformę lądowania tuż obok Oman Adventure Center.

Całodniowy rejs Musandam Khasab z transferem i lunchem

9. Całodniowy rejs Musandam Khasab z transferem i lunchem

Twój dzień zaczyna się o 06:30 odbiorem z hotelu i transferem do Musandam Khasab w Omanie. Po drodze przejedziesz przez Ras Al Khaimah i przekroczysz granicę z Omanem. O 10:00 wyruszysz w całodniowy rejs do spektakularnych fiordów Musandam. W połowie rejsu dhow zakotwiczy na Telegraph Island, gdzie będziesz mógł pływać i nurkować w przyjemnych, czystych wodach, wśród przyjaznych i kolorowych ryb. Istnieje możliwość, że podczas rejsu zobaczysz delfiny. Na pokładzie dau zjesz smaczny orientalny lunch w formie bufetu z przekąskami, w tym napojami bezalkoholowymi i owocami. Po obiedzie będziesz miał więcej czasu na pływanie, nurkowanie z rurką lub relaks i podziwianie niesamowitych krajobrazów. O 16:00 wrócisz do portu, a następnie zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu.

Dubaj: Prywatna całodniowa wycieczka na pustynię i wizyta przy basenie Wadi Shawka

10. Dubaj: Prywatna całodniowa wycieczka na pustynię i wizyta przy basenie Wadi Shawka

Odkryj najlepiej zachowane skarby Arabii podczas tego górskiego safari. Rzuć okiem na życie na pustyni i życie rolnicze dzięki formacjom skalnym głęboko na pustyni, takim jak skały skamieniałe i wielbłądzie. Kontynuuj swoją przygodę z sandboardingiem i emocjonującą jazdą po wydmach. Ciesz się ekscytującą przygodą w głębokich rowach i wodach Wadi, naturalnych basenów wodnych w regionie. Wadi Shawka w Ras Al Khaimah sąsiaduje z górami Hajar, a dolina składa się ze skalistego terenu, pól uprawnych, basenów wodnych, dzikich zwierząt oraz wielu miejsc parkingowych i kempingowych. Wadi Shawka to idealne miejsce na rodzinne pikniki i spotkania na łonie natury. Przepłyń przez nią z powrotem lub zawróć trochę i wdrap się na niewielkie wzniesienie, aby ją ominąć.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 57
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Ras al-Chajma

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Ras al-Chajma?

Najlepsze atrakcje to:

Ras al-Chajma: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ras al-Chajma? Kliknij tutaj.

Ras al-Chajma: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 5776 opinii

Wspaniała wyprawa, dzień pełen wrażeń . Rozpoczęliśmy jazdą quadami, później pojechaliśmy Jeep Safari , to było niesamowite . Przepięknie widoki . Fantastyczny kierowca Asif opiekował się nami przez cała wyprawę . Podróżowaliśmy w 6 osób , zatem czuliśmy się jak ma prywatnej wyprawie. Przejażdżka na wielbłądach, malowanie henna i shisha .Pyszne jedzonko i świetne przedstawienie . Polecamy Mac wrażeń , atrakcji w bardzo miłej atmosferze 🤍♥️ Asif dziękujemy 🥰

Poszedłem na to Safari z rodzicami i było warte każdego grosza. Mój drogi przewodnik Khaled był pomocny i precyzyjny w kwestii Dubaju i Safari. To było po prostu świetne! Obydwa kciuki w górę dla Khaleda i Dubaju dla wszystkich!

Imran był wspaniałym przewodnikiem. Lepiej nie mogliśmy sobie wymarzyć. To sprawia, że aktywność jest doskonała. Niezapomniany dzień. Dziękuję Imran

Muddasir Joiya jest doskonałym kierowcą i zapewnił cały dzień atrakcji. Niesamowiite przeżycie to jazda po pustyni. Polecam

Abdul był bardzo przyjazny i prowadził nas przez całą przygodę! Warto powtórzyć