Atrakcje i wycieczki
Ras al-Chajma

Ras al-Chajma: najczęściej polecane atrakcje

Dubaj: Safari, quady, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja w formie bufetu

Dubaj: Safari, quady, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja w formie bufetu

Odkrywaj pustynię w trakcie tej wycieczki SUV-em z Dubaju. Przemierzaj pustynne wydmy Land Cruiserem. Przejedź quadem po wydmach, po czym obejrzyj program rozrywkowy na żywo i zjedz kolację w obozowisku beduinów. Rozpocznij od odkrywania surowych pustynnych terenów. Później weź udział w rajdzie po wydmach Land Cruiserem z napędem na cztery koła (pojazd jest wyposażony we wszystkie niezbędne zabezpieczenia) i sandboardingu na jedwabistych wydmach z czerwonym piaskiem. Następnie, jeśli Twoja rezerwacja obejmuje tę opcję, wyruszysz na przejażdżkę quadami po rozległych piaskach. Przed rozpoczęciem wysłuchaj krótkiego instruktażu i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Na koniec odpocznij w tradycyjnym obozie w stylu beduińskim, gdzie czekają na Ciebie takie atrakcje jak jazda na wielbłądzie i malowanie henną. Obejrzyj pokaz tańca brzucha i ludowego, delektując się pyszną kolacją z grilla.

Wieczorna jazda po pustynnych wydmach pojazdem 4*4

Wieczorna jazda po pustynnych wydmach pojazdem 4*4

Błyszczące walenie w wydmy z kolacją przy grillu w jedynym autentycznym obozie (Oaza Beduinów) w Ras al Khaimah.

Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Musandam Khasab - wycieczka z lunchem i obserwacją delfinów

Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Musandam Khasab - wycieczka z lunchem i obserwacją delfinów

Spędź dzień na wodzie w tradycyjnej omańskiej łodzi dhow. Podziwiaj dramatyczne formacje skalne i szukaj w krystalicznie czystej wodzie śladów delfinów bawiących się na falach. Ta całodniowa wycieczka jest łatwo dostępna z odbiorem z hotelu z Dubaju, Szardży, Ajmanu lub Ras Al Khaimah i stanowi doskonałą okazję do poznania piękna fiordu Khor Ash Sham. Po odebraniu z hotelu udasz się do portu Khasab, aby spotkać się ze swoim przewodnikiem o 9:30. Rozpocznij od odprawy na temat planu dnia i wypłyń z portu tradycyjną łodzią dhow. Podziwiaj fiord Khor Ash Sham, słynący z pięknych, czystych wód, obfitości życia morskiego i tętniących życiem raf koralowych. Przepłyń obok Nadifi i Qanah, zanim zatrzymasz się na wodach przy wyspie Telegraph w zatoce Khasab około 11:45. Poświęć trochę czasu na pływanie i nurkowanie w pięknych, czystych wodach. Następnie zjedz lunch na pokładzie przed wypłynięciem na wyspę Sibi. Zatrzymaj się na morzu, aby popływać i nurkować z rurką, zanim udasz się na wyspę Sham. Dowiedz się o wiosce od swojego przewodnika przed rozpoczęciem podróży z powrotem do portu Khasab, gdzie dotrzesz około 16:00. Zapewniony jest transport powrotny do hotelu.

Wycieczka po farmie pereł Suwaidi

Wycieczka po farmie pereł Suwaidi

Ciesz się doświadczeniem na morzu i odkryj historyczną i kulturową podróż przemysłu perłowego w regionie. Dowiedz się o ewolucji perły arabskiej i jej dziedzictwie. Odbierz z Al Rams Marina "starej wioski rybackiej" tradycyjną łodzią do połowu pereł. Ciesz się wycieczką po namorzynach i okolicy. Dotrzyj do pływającego pontonu Suwaidi Pearls Farm House. Zapoznaj się z historią Pereł Arabskich, posłuchaj 1000-letnich opowieści o stylu życia nurków z Pereł Arabskich i zobacz ich narzędzia i techniki nurkowania. Przejdź do następnego działu Pontonu, aby dowiedzieć się, jak powstają ostrygi i perły. Odkryj naukę, wiedzę i innowacje związane z hodowlą pereł i poznaj mistyczny sekret ich powstawania. Daj się porwać pokazowi otwierania ostryg na żywo, podczas którego istnieje tylko 60% szans na odkrycie mistycznej Perły Arabskiej. Znajdź i zabierz mistyczną Perłę Arabską za symboliczną opłatą 450 AED + 5%. Daj się zahipnotyzować tradycyjnemu pudełku handlarzy perłami arabskimi "BISH-TAKH-TAH". Zobacz różne błyszczące kolekcje pereł arabskich oraz narzędzia i skarby handlarzy. Ciesz się opcjonalnymi przekąskami lub lunchem. Nie spiesz się, spacerując po gospodarstwie, patrz i wybieraj akcesoria lub perły i ciesz się naturalnym środowiskiem. Suwaidi Pearls Farm stosuje przyjazne dla środowiska systemy ECO w celu ochrony środowiska morskiego. Obiekt jest prosty, autentyczny i zasilany panelami słonecznymi.

Ras Al-Chajma: Półdniowe pustynne safari z kolacją

Ras Al-Chajma: Półdniowe pustynne safari z kolacją

Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto odwiedza ZEA. Wspomnienie, którym możesz podzielić się z rodziną i przyjaciółmi w domu. To jedno safari, którego nie możesz zrobić w domu. Gorąco polecamy i będzie warte każdej wydanej złotówki! Ta wycieczka rozpoczyna się po południu przez pustynię Ras Al Khaimah z kilkoma przystankami na zdjęcia podczas ekscytującej przejażdżki po wydmach do wewnętrznej części pustyni Ras Al Khaimah. Jazda trwa przez pustynię. Zatrzymujemy się, aby obejrzeć piękny zachód słońca, zanim dotrzemy do naszego kempingu „The Dunes Camping & Safari RAK”, gdzie masz okazję odbyć przejażdżkę na wielbłądzie, wejść na pokład piasku i wypróbować hennę na dłoni lub stopach. Po zaostrzeniu apetytu zapraszamy na pyszną kolację z grilla i sziszę (słynną arabską fajkę wodną). Zanim wrócisz do hotelu/domu, zobacz, jak nasza tancerka brzucha wykonuje swój pokaz przy ognisku przy świetle gwiazd.

Ras Al-Chajma: popołudniowe pustynne safari z grillem

Ras Al-Chajma: popołudniowe pustynne safari z grillem

Ucieknij od upału i kłopotów miejskiego centrum Ras Al Khaimah podczas popołudniowego i wieczornego safari po pustyni pojazdem z napędem na cztery koła. Po odebraniu z hotelu zrelaksuj się w klimatyzowanym pojeździe terenowym. Udaj się na pustynne wydmy otaczające miasto i podziwiaj po drodze widoki na jałowy, ale czarujący krajobraz. Zatrzymaj się na tradycyjnej farmie wielbłądów, aby zobaczyć stada wspaniałych garbatych roślinożerców. Dowiedz się o różnych typach wielbłądów powszechnie spotykanych na pustyni wokół Ras Al Khaimah. Kontynuuj podróż przez pustynne równiny swoim pojazdem z napędem na 4 koła i dotrzyj do kempingu, gdzie na powitanie oferowana jest arabska kawa i daktyle. Wspinaj się na grzbiecie wielbłąda, aby wziąć udział w opcjonalnej wycieczce z przewodnikiem po obozowisku. Zdobądź projekt tatuażu z henny na dłoniach lub stopach. Obejrzyj tradycyjny taniec ludowy Tanourah i zjedz pyszną kolację z grilla. Po kolacji, jeśli chcesz, zapal sziszę (arabską fajkę wodną) i obejrzyj pokaz tańca brzucha na żywo. Zrelaksuj się pod baldachimem migoczących gwiazd i ciesz się doświadczeniem, które mogłoby pochodzić prosto z „Baśni tysiąca i jednej nocy”!

Ras al-Chajma: Bilet do Jais Adventure Park Zipline

Ras al-Chajma: Bilet do Jais Adventure Park Zipline

Odkryj radość z jazdy tyrolką w Ras al Khaimah dzięki temu biletowi do Jais Adventure Park. Miej cały sprzęt i instrukcje potrzebne do bezpiecznej zabawy. Szybuj przez 2,83 kilometra i przeżyj wyjątkowy przypływ adrenaliny. Po przyjeździe możesz bezpłatnie zaparkować i skorzystać z bezpłatnego transferu do centrum powitalnego w parku. Załóż wysokiej jakości sprzęt do zipliningu i słuchaj, jak przewodnik mówi ci wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem przygody. Rozpocznij w najwyższym punkcie Zjednoczonych Emiratów Arabskich (1680 m n.p.m.) i wznieś się w górę, podziwiając wspaniałe góry Jebel Jais. Osiągnij średnią prędkość 160 km/h, lecąc jak sokół. Wyląduj na najwyższej klasy podwieszanej platformie i zabierz do domu wspomnienia z lotu, korzystając z wypożyczalni kamer.

Całodniowy rejs Musandam Khasab z transferem i lunchem

Całodniowy rejs Musandam Khasab z transferem i lunchem

Twój dzień zaczyna się o 06:30 odbiorem z hotelu i transferem do Musandam Khasab w Omanie. Po drodze przejedziesz przez Ras Al Khaimah i przekroczysz granicę z Omanem. O 10:00 wyruszysz w całodniowy rejs do spektakularnych fiordów Musandam. W połowie rejsu dhow zakotwiczy na Telegraph Island, gdzie będziesz mógł pływać i nurkować w przyjemnych, czystych wodach, wśród przyjaznych i kolorowych ryb. Istnieje możliwość, że podczas rejsu zobaczysz delfiny. Na pokładzie dau zjesz smaczny orientalny lunch w formie bufetu z przekąskami, w tym napojami bezalkoholowymi i owocami. Po obiedzie będziesz miał więcej czasu na pływanie, nurkowanie z rurką lub relaks i podziwianie niesamowitych krajobrazów. O 16:00 wrócisz do portu, a następnie zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu.

Dubaj: Prywatna całodniowa wycieczka na pustynię i wizyta przy basenie Wadi Shawka

Dubaj: Prywatna całodniowa wycieczka na pustynię i wizyta przy basenie Wadi Shawka

Odkryj najlepiej zachowane skarby Arabii podczas tego górskiego safari. Rzuć okiem na życie na pustyni i życie rolnicze dzięki formacjom skalnym głęboko na pustyni, takim jak skały skamieniałe i wielbłądzie. Kontynuuj swoją przygodę z sandboardingiem i emocjonującą jazdą po wydmach. Ciesz się ekscytującą przygodą w głębokich rowach i wodach Wadi, naturalnych basenów wodnych w regionie. Wadi Shawka w Ras Al Khaimah sąsiaduje z górami Hajar, a dolina składa się ze skalistego terenu, pól uprawnych, basenów wodnych, dzikich zwierząt oraz wielu miejsc parkingowych i kempingowych. Wadi Shawka to idealne miejsce na rodzinne pikniki i spotkania na łonie natury. Przepłyń przez nią z powrotem lub zawróć trochę i wdrap się na niewielkie wzniesienie, aby ją ominąć.

Ras Al Khaimah: wycieczka quadem z przewodnikiem

Ras Al Khaimah: wycieczka quadem z przewodnikiem

Po dotarciu do Oazy Beduinów zostaniesz powitany przez nasz personel i przedstawiony zespołowi przygód. Po wypełnieniu określonych formularzy zostaniesz poinformowany o wycieczce i nauczony obsługi quada. Następnie wyruszysz na pustynię na własnym quadzie i będziesz podążał za przewodnikiem po głębokiej pustyni. Będziesz częścią konwoju, jeśli więcej osób zapisze się na to samo miejsce. Podczas jazdy będziesz miał okazję zatrzymać się na chwilę i zrobić zdjęcia pustynnego krajobrazu lub wielu wielbłądów, które wędrują po krajobrazie. Po ekscytującej przejażdżce, jeśli chcesz, możesz spróbować jazdy na wielbłądzie w Oazie Beduinów lub spróbować swoich sił na piaskowych deskach.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Ras al-Chajma

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Ras al-Chajma?

Najlepsze atrakcje to:

Ras al-Chajma: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Ras al-Chajma

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Ras al-Chajma to:

Ras al-Chajma – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Ras al-Chajma: Najciekawsze atrakcje

Ras al-Chajma: Wycieczki i bilety

Zjednoczone Emiraty Arabskie: Ciekawe miejsca

Ras al-Chajma: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ras al-Chajma? Kliknij tutaj.

Ras al-Chajma: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(5776 recenzji)

Mieliśmy wspaniały dzień! Wycieczka safari ze wspaniałym przewodnikiem Farooqem Umarem. Dobry kierowca, opowiedział o okolicy, sprawił, że był to fantastyczny dzień i jest po prostu słodkim człowiekiem. Gorąco polecamy walenie się w wydmy, jazdę na quadach, przejażdżkę na wielbłądzie, wieczór z zachodem słońca, pyszne jedzenie i rozrywkę. To jest warte każdego centa. Farooq Umar, jesteś najlepszy!

Moja żona i ja naprawdę podobała nam się ta podróż. Powtórzymy to następnym razem, gdy odwiedzimy Dubaj. Nasz przewodnik Akhlaq Swati był jak dotąd najlepszy. Wyjaśnił nam wszystko bardzo szczegółowo. Nie tylko o trasie, ale także o Dubaju. Znaczenie wielbłąda, roślin i ludzi, którzy odgrywają ważną rolę dla Dubaju. po prostu świetnie. Dziękuję

Doskonała obsługa przewodnika Azhara, on naprawdę dobrze się nami opiekuje. Wszystko było niesamowite. Rozrywka kulinarna pokazuje, że wszystko było idealne. Dziękuję Ammar Tours

Dziękuję, przewodniku Azhar za dzisiejszą wycieczkę. To był niesamowity dzień i dziękujemy za opiekę nad nami. Bardzo to doceniam.

Irfan był świetnym przewodnikiem, dzięki któremu nasze doświadczenie było jeszcze bardziej wyjątkowe