Dodaj daty

Radcliffe Camera

Radcliffe Camera – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Londyn: Harry Potter Studio Tour i wycieczka do Oxfordu

1. Londyn: Harry Potter Studio Tour i wycieczka do Oxfordu

Dołącz do całodniowej wycieczki autobusowej z Londynu, która łączy wycieczkę do Warner Bros Studio Tour "The Making of Harry Potter" z pieszą wycieczką po Uniwersytecie Oksfordzkim. Rozpocznij wycieczkę w historycznym mieście Oksford, w którym znajduje się najstarszy uniwersytet w Anglii. Ciesz się pieszą wycieczką z przewodnikiem, która zabierze Cię obok słynnych budynków uczelni, krużganków, dziedzińców i brukowanych placów. Zobacz Bodleian Library, Radcliffe Camera, Sheldonian Theatre i wybrane kolegia. Ciesz się wolnym czasem, aby odkrywać wszystko, co Oxford ma do zaoferowania we własnym tempie. Kontynuuj zwiedzanie Warner Bros. Studio Tour i rozpocznij magiczne doświadczenie w The Making of Harry Potter. Odkryj zakulisowe sekrety i posłuchaj o technikach filmowych wykorzystywanych do tworzenia magii filmów o Harrym Potterze. Odwiedź najbardziej rozpoznawalne elementy scenografii z filmów: Wielką Salę, gabinet Dumbledore'a, pokój wspólny Gryffindoru, Ministerstwo Magii, 4 Privet Drive, kuchnię Weasleyów, Hogwarts Express i Aleję Pokątną. Wsiądź do oryginalnego pociągu Hogwart Express i zobacz odtworzenie peronu 9-3/4. Zbadaj wnętrze wagonu kolejowego, który był używany podczas kręcenia filmu i zrób sobie selfie z wózkiem bagażowym, który znika przez ceglaną ścianę.

Oksford: zwiedzanie uniwersytetu i miasta z absolwentem

2. Oksford: zwiedzanie uniwersytetu i miasta z absolwentem

Wejdź do Uniwersytetu Oksfordzkiego i poznaj jego historyczne tereny podczas wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj kultową architekturę, poznaj codzienne życie uniwersyteckie i odwiedź miejsce z filmu o Harrym Potterze. Odwiedź jedno z najstarszych kolegiów uniwersyteckich i prestiżową bibliotekę Bodleian Library. Poznaj historię kolegiów uniwersyteckich, w tym All Souls College, Trinity College, Oriel College, Hertford College i Merton College, Radcliffe Camera i kościoła uniwersyteckiego St. Mary. Poznaj równie dogłębną historię miasta, słuchając opowieści o ceremoniach w Oksfordzie, słynnych absolwentach, przygodach Alicji w Krainie Czarów, a także o tym, jak najpotężniejszy arcybiskup Canterbury został spalony na stosie w Oksfordzie.

Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

3. Oxford: Oficjalna wycieczka piesza po uniwersytecie i mieście

Zwiedź Oksford, miasto Dreaming Spires, podczas pieszej wycieczki z doświadczonym przewodnikiem z miejskiej rady turystycznej. Zobacz najsłynniejsze zabytki miasta, odkryj jego ukrytą historię i poznaj wszystkie zadziwiające historie o kluczowych postaciach Oksfordu — prawdziwych i fikcyjnych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na wielkiej i bardzo starej Broad Street (niegdyś rów miejski) i powiedz mu, skąd pochodzisz i jakie masz szczególne zainteresowania w Oksfordzie, a oni dołożą wszelkich starań, aby je uwzględnić. Udaj się do Pomnika Męczenników, miejsca straszliwych represji religijnych w średniowieczu, a następnie do najstarszej wieży w St Michael of Northgate, zbudowanej w czasach saksońskich. Następnie udaj się do samego serca Uniwersytetu i miejsca inspiracji dla szkoły Hogwart Harry'ego Pottera. Przejdź obok pubów, w których spotykali się Inklingowie, aby omówić swoje pisanie, a także pubów, w których kręcono inspektora Morse'a, oraz najpopularniejsze studenckie pijalnie w dawnych czasach. Odkryj miasto, które jest domem dla kilku najsłynniejszych brytyjskich postaci literackich - zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych - takich jak JRR Tolkien i CS Lewis, Philip Pullman i Colin Dexter, a także niektóre z ich najsłynniejszych dzieł, takich jak Lyra i Will oraz Inspector Morse'a. Podziwiaj zdumiewającą architekturę Oksfordu, gargulce i groteski, tak wspaniale zachowane z każdego okresu historycznego i stylu, i wybierz się na spacer po zapierającym dech w piersiach placu Radcliffe. Przejdź przez kapryśny Most Westchnień, jak go czule nazywamy, podobnie jak te w Wenecji i Cambridge. Zobacz Biblioteki Bodleiańskie z zewnątrz we wspaniałym czworoboku Old Schools. Dowiedz się o słynnych muzeach w mieście, w tym Muzeum Historii Nauki, w którym znajduje się tablica Einsteina, Pitt Rivers, niegdyś domu skurczonych głów, oraz bajecznym Ashmolean, które było jednym z pierwszych muzeów na świecie. Jeśli czas pozwoli, przejdź się aż do pięknych Christ Church Meadows, gdzie odbywa się łódka i pasie się bydło; prawdziwie duszpasterska i kwintesencja sceny angielskiej.

Oksford: wycieczka piesza Morse / Lewis i Endeavour

4. Oksford: wycieczka piesza Morse / Lewis i Endeavour

Spotkaj się ze swoim wykwalifikowanym przewodnikiem z zielonym (lub niebieskim) odznaką w Martyrs Memorial na St Giles na 2-godzinną pieszą wycieczkę po Oksfordzie, z naciskiem na filmowanie Morse / Lewis i Endeavour. Twój przewodnik przedstawi krótkie wprowadzenie do miasta i uniwersytetu, a stąd wyruszysz przez samo serce Oksfordu, aby zwiedzić miejsca związane z filmowaniem. Zobaczysz wiele kolegiów (z zewnątrz), a także The Bodleian Library, Old Schools Quadrangle, The Weston Library i The Radcliffe Camera. Inne strony to Most Westchnień i wiele pubów, w których często wypowiadano słowa „kufel Morse'a”! Każda wycieczka jest inna, nie jest przestrzegany scenariusz, a najlepsza trasa zostanie wybrana tego dnia, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia.

Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

5. Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

Rozpoczniesz w centrum Oksfordu, z krótkim i wciągającym wprowadzeniem, które położy podwaliny pod rozległe okresy historii, które zostaną omówione! Następnie udasz się do college'u słynącego z najpiękniejszych trawników w Oksfordzie, a także kultowego sporu z sąsiadem, w wyniku którego doszło do rzekomej kradzieży żółwia z college'u (w tym wyjaśnienie dotyczące corocznego wyścigu żółwi w Oksfordzie!) Następnie grupa odwiedzi Sheldonian Theatre, gdzie studenci doświadczą najbardziej kultowej ceremonii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Możesz usłyszeć od swojego przewodnika, jakie to było dla nich doświadczenie. Następnie wejdziesz do historycznego muzeum - w komplecie z tablicą kredową używaną przez Einsteina w Oksfordzie - i odwiedzisz Bibliotekę Weston, świetny przykład hybrydy historycznego i nowoczesnego wnętrza. Ta wycieczka obejmie następnie miejsca, których nie ma żadna z naszych innych wycieczek! W tym Oriel College, Merton College i kultowych gigantów literackich z historii Oksfordu. Możesz zrobić sobie zdjęcie pod Mostem Westchnień, zanim spojrzysz w górę na pierwszą okrągłą bibliotekę w Anglii, gdzie Twój przewodnik po Oksfordzie da Ci rzadki wgląd w labirynt podziemnych tuneli studentów. Nie można zapomnieć o All Souls College. Z egzaminami wstępnymi tak złożonymi, jak i dziwacznymi, ta strona podkreśli, jak ekskluzywne może być kolegium i jak wpływowi są jego członkowie. Kierując się w dół do południowej części Oksfordu, odwiedzamy ukryte drzwi przedstawiające najsłynniejsze postacie z "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. Zanim wejdziesz do największego Kolegium w Oksfordzie, domu Oscara Wilde'a i C.S. Lewisa oraz własnego parku jeleni. Poznaj kultowe tereny, które były domem dla najbardziej wpływowych pisarzy Oksfordu, wraz ze średniowiecznymi krużgankami. Podczas wycieczki udasz się do domu Tolkiena, aby omówić nie tylko jego znaczenie literackie, ale także kuchnię wartą wiele milionów funtów, sfinansowaną przez obecnego cesarza Japonii! Następnie udasz się na łąki Christ Church - oszałamiający obszar ziemi niezwykle rzadki w średniowiecznym mieście. Tutaj dowiesz się o jego bliskim związku z Przygodami Alicji w Krainie Czarów - wraz z decyzją o utrzymaniu innej strefy czasowej niż reszta Oksfordu. Wreszcie, wycieczka wkroczy do jednego z najbardziej wystawnych i słynnych kolegiów na Uniwersytecie Oksfordzkim - Christ Church. Słynie z dosłownych powiązań i scen wykorzystanych w kręceniu Harry'ego Pottera; jest to tak kultowe miejsce, że wielu myli je z reprezentowaniem całego uniwersytetu. Przejdź przez jadalnię, która zainspirowała tę używaną w Hogwarcie i zobacz, gdzie studiowali jedni z największych filozofów, pisarzy i członków rodziny królewskiej. Przewodnik zapewni kompleksowy przegląd jego historii, zanim wejdziesz w towarzystwie przewodnika multimedialnego, aby zwiedzić Kolegium we własnym tempie. Pamiętaj, że struktura zwiedzania w danym dniu może się różnić.

Oxford: Wycieczka piesza Town & Gown

6. Oxford: Wycieczka piesza Town & Gown

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Odkryj kultowe Christ Church College i Lincoln College i podziwiaj ich oszałamiającą gotycką i barokową architekturę. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Oxford: Wycieczka piesza po Oksfordzie

7. Oxford: Wycieczka piesza po Oksfordzie

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Odkryj kultowe Christ Church College i Lincoln College i podziwiaj ich oszałamiającą gotycką i barokową architekturę. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Oksford: wycieczka rowerowa po mieście z przewodnikiem dla studentów

8. Oksford: wycieczka rowerowa po mieście z przewodnikiem dla studentów

Odkryj historyczne centrum Oksfordu i magiczne parki na obrzeżach miasta podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Przejedź obok najlepszych atrakcji miasta i pokonaj większy teren. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum miasta, aby rozpocząć przygodę. Przejedź przez miasto wraz z przewodnikiem dla studentów i poznaj historię Oksfordu. Podziwiaj budynki uniwersyteckie, w których studiowali Oscar Wilde, JRR Tolkien, CS Lewis i wielu brytyjskich polityków. Podziwiaj architekturę uniwersytetów w Oksfordzie i wejdź do słynnej Biblioteki Bodlejańskiej. Podziwiaj scenerię Port Meadow i odwiedzaj miejsca, do których nie można dotrzeć pieszo. Ciesz się wieloma przystankami na trasie i zakończ powrót w pierwotnym miejscu spotkania.

Oxford: Prywatna wycieczka po mieście i historyczne atrakcje uniwersytetu

9. Oxford: Prywatna wycieczka po mieście i historyczne atrakcje uniwersytetu

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed słynnym Muzeum Ashmolean w Oksfordzie z jego wspaniałymi kolekcjami dzieł sztuki i artefaktów i rozpocznij pieszą wycieczkę. Przejdź obok Pomnika Męczenników, poświęconego Męczennikom z Oksfordu, i przespaceruj się po Broad Street, w pobliżu miejsca, gdzie kiedyś znajdowały się stare mury miejskie. Od tego momentu zaczynasz poszerzać swoją wiedzę o historii Uniwersytetu. Zdobądź szansę odwiedzenia typowego kolegium uniwersyteckiego z jego osobliwymi czworobokami i zobacz, jak żyją i pracują studenci. Kontynuuj wycieczkę i przejdź obok Teatru Sheldonian, uniwersyteckiej sali ceremonialnej, a następnie udaj się do osobliwego Mostu Westchnień. Poświęć trochę czasu na zdjęcie przed mostem i przed odwiedzeniem czworoboku Old Schools w Bodleian Library, gdzie kręcono Harry'ego Pottera. Zatrzymaj się na uroczym placu Radcliffe Square z brukowanymi kamieniami i wspaniałą kamerą Radcliffe Camera. Zobacz kilka szkół wyższych w tej okolicy przed kontynuowaniem wycieczki do Christ Church Meadows. Podziwiaj lokalizację Christ Church College, gdzie zainspirowano Alicję w Krainie Czarów i gdzie kręcono Harry'ego Pottera. Idź z powrotem w kierunku Carfax Crossroads, samego centrum miasta i miej szansę na zakupy w sklepie podczas spaceru po Victorian Covered Market w Oksfordzie. Twoja wycieczka kończy się na Cornmarket, dając ci możliwość zjedzenia lunchu w jednym z oksfordzkich pubów, kawiarni lub restauracji lub zwiedzania sklepów na Covered Market lub nowoczesnym Westgate Centre.

Oxford: Wycieczka piesza i bilet wstępu do Carfax Tower

10. Oxford: Wycieczka piesza i bilet wstępu do Carfax Tower

Ten karnet obejmuje dwie piesze wycieczki po mieście i wstęp do historycznej wieży Carfax Tower. Dołączysz do przyjaznego przewodnika podczas pieszych wycieczek Stepping into Oxford i Town & Gown. Twój przewodnik zabierze Cię do niektórych z najpopularniejszych zabytków miasta, od Mostu Westchnień i Biblioteki Bodlejańskiej po Uniwersytet Oksfordzki i Radcliffe Camera. Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowie Ci wszystko o tym malowniczym i historycznym mieście, pełnym światowej sławy instytucji edukacyjnych i atrakcji turystycznych. Twoja przepustka zapewnia również wstęp do Carfax Tower. Ta kultowa wieża jest jedyną pozostałą częścią dawnego kościoła św. Marcina, ponieważ reszta została zburzona w 1896 roku. Wespnij się na szczyt 74-metrowej wieży i podziwiaj piękne widoki na panoramę Oksfordu. Nie zapomnij, że Twoja przepustka zawiera bezpłatną aplikację do zwiedzania, wypełnioną wycieczkami z przewodnikiem, komentarzem audio i nie tylko!

Liczba znalezionych atrakcji: 30
Sortuj wg::

Radcliffe Camera: najlepsze atrakcje w pobliżu

Radcliffe Camera: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Radcliffe Camera? Kliknij tutaj.

Radcliffe Camera: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(3531 recenzji)

To była wspaniała wycieczka. Zdecydowanie żałuję, że nie było więcej czasu w Oksfordzie tylko dlatego, że było tak inne niż Londyn. Nasz przewodnik Kathleen lub Katherine był naprawdę świetny i zabawny. Poleciłbym każdemu.

Niesamowity! Świetna wycieczka, świetny transport i niesamowity przewodnik… zaczyna się BARDZO wcześnie rano, ale warto wcześnie wstać!

Naszym przewodnikiem był Max i był znakomity! Gorąco polecam go na przyszłe wycieczki.

Autobus na czas. Przewodnik fantastyczny. Bardzo interesująąco opowiadał. Duża wiedza.

Przewodnik Richard był doskonały, jasny i pouczający.