Atrakcje i wycieczki
Quebec (miasto)

W żadnym innym mieście na świecie nie znajdziesz takiego połączenia kultur Ameryki Północnej i Europy.

Quebec (miasto) – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Montrealu: wycieczka do Quebec City i Montmorency Falls

1. Z Montrealu: wycieczka do Quebec City i Montmorency Falls

Poznaj zabytki i historię miasta Quebec podczas bezproblemowej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Montrealu. Zrelaksuj się w komfortowym autobusie premium, rozpoczynając malowniczą podróż z bezpłatnym odbiorem z hoteli w centrum Montrealu. Rozpocznij dzień od spotkania z kierowcą z centrum Montrealu. Po przybyciu do Quebec City odwiedź miejsca takie jak Place Royale, Old Quebec, Petit Champlain, Bazylika Notre Dame i Cytadela Quebec. Jedź wzdłuż Grande-Allee, zatrzymaj się przy Chateau Frontenac i podziwiaj najstarszy wieżowiec w Quebecu. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie krętych uliczek miasta i najstarszych publicznych schodów w Quebec City, Escalier Casse-Cou. Przejedź kolejką linową wbudowaną w klif, który łączy Górny i Dolny Quebec, aby podziwiać wspaniałe widoki na rzekę i jej okolice. Zatrzymaj się na Równinie Abrahama, aby zobaczyć, gdzie w 1759 roku miała miejsce słynna bitwa między armią francuską i angielską. Wyjedź ze Starego Miasta w Quebec City i udaj się do wodospadu Montmorency, aby podziwiać niezwykłe widoki imponujących wodospadów o wysokości 274 stóp (83 metry). Następnie wsiądź do autobusu i wyrusz w podróż powrotną do Montrealu.

Quebec City: Rejs wycieczkowy z przewodnikiem

2. Quebec City: Rejs wycieczkowy z przewodnikiem

Wypłyń w fascynujący rejs po rzece Świętego Wawrzyńca i odkryj miasto Quebec i jego okolice. Zobacz kultowe stare forty, wodospady Montmorency, Góry Laurentian i wiele innych atrakcji podczas podróży. Twój kostiumowy przewodnik, Louis Jolliet, ujawni nieoczekiwaną historię Quebec City, rzeki i okolic. Poświęć trochę czasu na relaks na zewnętrznych tarasach, podziwiając wyjątkowy widok na Château Frontenac, Île d'Orléans i Côte-de-Beaupré. Poznaj ciekawe historie i fakty o mieście podczas rejsu po spokojnych wodach.

Quebec City: Montmorency Falls z przejażdżką kolejką linową

3. Quebec City: Montmorency Falls z przejażdżką kolejką linową

Odkryj zapierające dech w piersiach piękno wodospadów Montmorency dzięki biletowi do Parc de la Chute-Montmorency i przejażdżce kolejką linową w obie strony na szczyt wodospadu. Skorzystaj z bezpłatnego parkingu przy stacji kolejki linowej w Beauport. Rozpocznij swoją wizytę na stacji kolejki linowej i skorzystaj z okazji, aby odkryć nowe szlaki u podnóża wodospadów. Po spacerze wjedź kolejką linową na szczyt. Zobaczysz olśniewające widoki na wodospady, zatoczkę parkową i Île d'Orléans. Na szczycie znajdziesz sklep z pamiątkami w Manoir Montmorency. Przejdź do mostu wiszącego bezpośrednio nad wodospadem i posłuchaj szumu wody pod stopami. Istnieje również szereg szlaków, na których można cieszyć się świeżym powietrzem, ciszą i spokojem oraz pięknem parku. Wielkoformatowe mapy w parku poprowadzą Cię w odkrywaniu panoramicznego obwodu. Możesz zatrzymać się, aby obserwować różne dostępne punkty widokowe lub urządzić sobie piknik. Bardziej żądni przygód mogą zejść panoramicznymi schodami w dół. Ta imponująca klatka schodowa, przylegająca do zbocza klifu, ma aż 487 stopni. Podczas zejścia będziesz miał wiele okazji do robienia zasłużonych przerw. Na dole schodów poczuj pełną moc upadków, gdy zostaniesz ochlapany wodą. Zimą drobne plamy rzucane przez wodospad w końcu zamarzają i tworzą piękne kształty. Te plamy tworzą również słynną Sugarloaf, która jest bardzo imponującym naturalnym lodem u podnóża wodospadu. Na koniec przejdź się nowym kontemplacyjnym chodnikiem.

Quebec City: Zwiedzanie Fairmont Le Château Frontenac z przewodnikiem

4. Quebec City: Zwiedzanie Fairmont Le Château Frontenac z przewodnikiem

Dowiedz się o życiu zamku w Château Frontenac podczas wycieczki z przewodnikiem po tym kultowym hotelu położonym w jednym z najpiękniejszych miejsc w Quebec City. Wizyta potrwa od 50 do 60 minut i obejmuje część zewnętrzną trwającą około 15 do 20 minut. Reszta wycieczki odbywa się w środku. Skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby zobaczyć ulepszenia instalacji, które przeszły w ostatnich latach. Miej przewodnika interpretującego autentyczną postać, która kiedyś mieszkała w Château Frontenac w pierwszych dniach.

Stare miasto Quebec: 2-godzinna wycieczka piesza

5. Stare miasto Quebec: 2-godzinna wycieczka piesza

Cofnij się w czasie podczas 2-godzinnej wielkiej pieszej wycieczki po Starym Quebecu, odkrywając bogactwo historii i urok tego niesamowitego miejsca światowego dziedzictwa. Ta trasa wije się podczas spokojnego spaceru w dół wzgórza w towarzystwie doświadczonego przewodnika, którego komentarz da Ci wspaniałe poczucie historii otaczającej to wyjątkowe i romantyczne miejsce. Zatrzymując się w każdym ważnym miejscu i wielu ukrytych, historycznych klejnotach, Twój przewodnik wskaże również dodatkowe zajęcia, miejsca do jedzenia i rzeczy do zobaczenia. Wycieczka jest ograniczona do małych grup, co pozwala na maksymalną interakcję z przewodnikiem i innymi uczestnikami. Posmakuj historii, architektury i kultury Quebecu podczas 2-godzinnej wycieczki po tym historycznym mieście.

Quebec City: Półdniowa wycieczka do Montmorency Falls i Ile d'Orleans

6. Quebec City: Półdniowa wycieczka do Montmorency Falls i Ile d'Orleans

Odwiedź region Côte-de-Beaupré i Ile d'Orleans podczas półdniowej wycieczki z Quebec City. Odkryj tradycyjne wioski wiejskiego Quebecu, zostawiając jazdę doświadczonemu przewodnikowi. Wyjedź ze Starego Miasta w Quebecu i jedź 40-kilometrową trasą Chemin du Roy do Sainte-Anne-de-Beaupré. Po drodze zatrzymaj się w pracowni sztuki miedzianej Aberta Gillesa, a następnie spędź 45 minut na zwiedzaniu słynnej bazyliki Sainte-Anne-de-Beaupré. Następnym przystankiem jest oszałamiający wodospad Montmorency, który jest 1,5 razy wyższy niż wodospad Niagara. Zapraszamy na krótką wizytę na pięknej wyspie Orleans (Ile d'Orleans) i jej uroczej XIX-wiecznej wiejskiej atmosferze. Zatrzymaj się w sklepie z czekoladą na wyspie, aby zjeść coś słodkiego przed podróżą powrotną. Wycieczka kończy się powrotem do centrum Quebecu.

Quebec City: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Open-Top Double Decker Bus Tour

7. Quebec City: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Open-Top Double Decker Bus Tour

Zwiedzaj Québec na pokładzie piętrowego autobusu z odkrytym dachem i odkryj zabytki, które najbardziej Cię interesują. Ciesz się panoramicznymi widokami, podróżując obok najsłynniejszych atrakcji miasta i wysiadaj tyle razy, ile chcesz w ciągu dnia. Skorzystaj z 15 strategicznych przystanków i nagranego na pokładzie komentarza z bezpłatnymi słuchawkami, aby stworzyć własną przygodę w mieście. Przystanki czerwonej pętli miejskiej: • Plac d'Armes • Dzielnica St-Roch • Muzeum Cywilizacji • Plac Królewski • Marché du Vieux-Port • Centrum kongresowe • Obserwatorium Stołeczne • Manège Militaire • Równiny d'Abraham • Musée des Beaux-arts • Quartier Saint-Jean-Baptiste• Avenue Cartier • Place d'Youville • Cytadela w Quebecu

Stary Quebec: Nordic Spa Thermal Experience

8. Stary Quebec: Nordic Spa Thermal Experience

Odkryj pełnię relaksu w Strøm Nordic Spa, położonym zaledwie kilka kroków od Starego Quebecu i terminalu statków wycieczkowych. Ciesz się termicznym doświadczeniem w wyjątkowym skandynawskim spa, które obejmuje wypożyczenie szlafroka, ręcznika i szafki. Lato lub zima, deszcz lub słońce, zmniejsz stres, ożywiając ciało i umysł. Rozpocznij od rozluźnienia mięśni w wannie z hydromasażem. Pozbądź się toksyn udając się do ogrzewanej sauny, po której następuje kąpiel w lodowatej kąpieli i okres głębokiego relaksu. Praktykowana od tysięcy lat termoterapia jest rytuałem odnowy biologicznej polegającym na zewnętrznym wykorzystaniu wody do celów leczniczych. Skorzystaj z dostępu do zewnętrznych jacuzzi, łaźni termalnych i skandynawskich, saun fińskich, eukaliptusowej łaźni parowej, wodospadów termalnych i nordyckich, a także wewnętrznych i zewnętrznych stref relaksacyjnych z kominkami. Znajdująca się na miejscu restauracja oferuje panoramiczne widoki na rzekę oraz dania inspirowane kuchnią skandynawską, w których podkreśla się lokalne produkty i smaki.

Quebec City: Stare Miasto i wycieczka autobusowa po wodospadzie Montmorency

9. Quebec City: Stare Miasto i wycieczka autobusowa po wodospadzie Montmorency

Your tour begins with a warm welcome as you meet your guide in the center of Old Quebec. See the Upper and Lower towns of Old Quebec. Discover the city's highlights from Place d'Armes, Town Hall, Morrin Cultural Center, Governors' Park, Plains of Abraham, Martello towers, Fontaine de Tourny, to the Parliament of Quebec. Take photos as you learn about the lifestyle of the first arrivals to Quebec. A short 15-minute drive will lead you to the top of the breathtaking Montmorency Falls. Enjoy 45 minutes to explore the park and walk over the footbridge above the falls. Rejoin the bus for the return drive to Quebec City to admire great views over the water and back toward the city. Tour concludes with your return to the pickup point in Old Quebec.

Quebec City: transfery autobusem wahadłowym Montmorency Falls

10. Quebec City: transfery autobusem wahadłowym Montmorency Falls

Wejdź na pokład wahadłowca odjeżdżającego ze Starego Quebecu i udaj się bezpośrednio do wodospadów Montmorency. Na wysokości 272 stóp wodospady Montmorency są 1,5 raza wyższe niż wodospady Niagara. Spotkaj się z autobusem w centrum Starego Quebecu, w pobliżu Chateau Frontenac, na 15-minutową podróż do wodospadu. Przybywając u podnóża kolejki linowej, możesz zdecydować się na zwiedzanie parku pieszo lub wjechać kolejką linową na szczyt. Bilet wstępu na dostęp do witryny jest wliczony w koszt tej czynności. U podstawy znajduje się cypel, idealne miejsce, aby poczuć strumień mgły i usłyszeć grzmiącą kaskadę. W miesiącach zimowych rozpryski ostatecznie zamarzają i tworzą naturalny stożek lodu u podnóża wodospadu. Ze szczytu zobaczysz olśniewające widoki na wodospady, zatoczkę parkową i Île d'Orléans. Koniecznie trzeba zobaczyć wiszący most na szczycie, gdzie można poczuć szum wody pod stopami. Istnieje również szereg szlaków, na których można cieszyć się świeżym powietrzem, ciszą i spokojem oraz pięknem parku. Możesz wjechać kolejką linową w górę, a następnie zejść po 487-stopniowych schodach panoramicznych, aby zobaczyć inną perspektywę wodospadów. Kiedy będziesz gotowy, wróć do punktu zrzutu wahadłowca w jednym z 5 dogodnych godzin powrotu. Transfer wróci do Starego Quebecu.

Najciekawsze atrakcje

Quebec (miasto): najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Quebec (miasto)

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Quebec (miasto)

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Quebec (miasto) to:

Rzeka Świętego Wawrzyńca

Quebec (miasto): pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Quebec (miasto)? Kliknij tutaj.