Pustynia Sonora – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Phoenix: wycieczka po Wielkim Kanionie z Sedoną i Oak Creek

1. Z Phoenix: wycieczka po Wielkim Kanionie z Sedoną i Oak Creek

Wybierz się na wycieczkę do jednego z 7 cudów świata przyrody podczas tej jednodniowej wycieczki po Parku Narodowym Wielkiego Kanionu. Zostaniesz odebrany z wybranych hoteli lub apartamentów w Phoenix, Scottsdale, Tempe lub Mesa Arizona. Podróż na północ prowadzi przez niesamowite widoki na kaktus Saguaro na pustyni Sonora. Będziesz podróżować przez lasy sosnowe Ponderosa we Flagstaff, gdzie znajduje się Obserwatorium Lowella. Zatrzymaj się wśród Czerwonych Skał Sedony, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach scenerię i mnóstwo zdjęć. Podróżuj przez kanion Oak Creek, który słynie na całym świecie ze spektakularnych krajobrazów. Po południu przejazd do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia Czerwonych Skał Sedony. Zrób kilka przystanków wzdłuż południowej krawędzi, aby zrobić zdjęcie i podziwiać niesamowite widoki. Zobacz El Tovar Lodge, dawny hotel Harvey. Spędź popołudnie na zwiedzaniu wysublimowanego parku i zobacz wiele jego ekologicznych cudów i naturalnego piękna. Twój profesjonalny przewodnik będzie mógł poinformować Cię o historii i historiach tego starożytnego cudu.

Phoenix: lot balonem na ogrzane powietrze z szampanem i cateringiem

2. Phoenix: lot balonem na ogrzane powietrze z szampanem i cateringiem

Ciesz się 45-60-minutową przejażdżką balonem nad Phoenix w Arizonie. Zobacz rozległe pasma górskie i pustynną przyrodę poniżej, gdy balon na ogrzane powietrze osiąga wysokość 3000 stóp. Podczas lotu Twój pilot wskaże różne punkty orientacyjne i ciekawe miejsca. Zobacz Downtown Phoenix, Camelback Mountain, Lake Pleasant i State Farm Stadium z powietrza. Po wylądowaniu skorzystaj z cateringu przygotowanego przez wielokrotnie nagradzaną restaurację Vincent's on Camelback, w samym sercu pustyni. Następuje tradycyjna ceremonia baloniarza z pamiątkowymi certyfikatami lotu do zabrania do domu.

Savannah: Grave Encounters Ghost Tour z piwnicą i kolacją

3. Savannah: Grave Encounters Ghost Tour z piwnicą i kolacją

Rozpocznij wieczór od wycieczki wózkiem Grave Encounters, aby zapoznać się z ekscytującym przeglądem nawiedzonej historii Savannah. Każdej nocy w tygodniu upiorni przewodnicy dzielą się opowieściami o morderstwach, voodoo, śmierci, chorobach i katastrofach w Mieście Hostess na Południu. Wycieczka Grave Encounters obejmuje historie o Sorrel-Weed House, który jest powszechnie uważany za najbardziej nawiedzony dom w Savannah, oraz o cmentarzu Colonial Park, na którym pochowano wiele ofiar żółtej febry. Zobaczysz także kultowy Olde Pink House, znany ze swojej nadprzyrodzonej aktywności, i odkryjesz Akademię Telfair, najstarsze publiczne muzeum sztuki w Savannah, aby cieszyć się mrożącymi krew w żyłach historiami. Po drodze usłyszysz żywe historie opowiadane przez niektóre z najwybitniejszych „duchów” Savannah – od zmarłych artystów teatralnych po martwych piratów – które wskakują na wózek, by podzielić się swoimi chorobliwymi opowieściami o nieszczęściu. Po wycieczce zjedz pyszną kolację w The Pirates’ House – jednej z najbardziej kultowych restauracji w Georgii, która pierwotnie została otwarta w 1753 roku jako zajazd dla marynarzy – i uważaj na zjawiska paranormalne. Uwieczniony przez Roberta Louisa Stevensona w jego uznanej powieści Treasure Island, Dom Piratów służył kiedyś jako miejsce, w którym klienci byli bezceremonialnie „szanghajowani” i budzili się, by znaleźć się na morzu na pokładzie działającego statku pirackiego.

Z Phoenix: Szkolenie i jazda na quadach z przewodnikiem po pustyni Sonoran

4. Z Phoenix: Szkolenie i jazda na quadach z przewodnikiem po pustyni Sonoran

Odkryj piękno pustyni Sonora, ucząc się jazdy quadem z profesjonalnym instruktorem i certyfikowanym przewodnikiem w New River. Naucz się kluczowych operacji bezpieczeństwa i wskazówek dotyczących jazdy, jednocześnie rozumiejąc więcej o jeździe terenowej, technikach przetrwania na pustyni i historii tego obszaru. Twoje doświadczenie zaczyna się od odprawy dotyczącej bezpieczeństwa, w tym sposobu używania kasku, rękawic i okularów ochronnych. Gdy już się przygotujesz, czas przejechać quadem przez tor testowy położony na surrealistycznej pustyni Sonora. Twój certyfikowany przewodnik, pełen zakrętów, wybojów i wzniesień, pomoże Ci manewrować podczas przygody w terenie. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne góry i dowiedz się więcej o dzikiej przyrodzie i historii pustyni.

Tucson: bilet wstępu do muzeum pustyni Arizona-Sonora

5. Tucson: bilet wstępu do muzeum pustyni Arizona-Sonora

Poczuj magię Muzeum Pustyni Arizona-Sonora dzięki temu biletowi na atrakcje. Przemierz dwie mile ścieżek spacerowych przez 21 akrów pustynnego krajobrazu i odkryj zróżnicowaną florę i faunę regionu pustyni Sonora. Wymień swój kupon na bilet w przyspieszonej linii Pre-Purchased Tickets i rozpocznij swoją podróż przez życie zwierząt i roślin, które obfituje na pustyni Sonora. Wybierz się na spacer po ponad 55 000 gatunków roślin. Podziwiaj dzikie zwierzęta, takie jak kojoty, oszczepy, lwy górskie i owce gruborogie w naturalnych siedliskach. Miłośnicy ptaków chętnie odwiedzają dwie woliery Muzeum, z których jedna przeznaczona jest wyłącznie dla kolibrów. Dowiedz się, jak muzeum działało na rzecz ochrony naturalnych systemów regionu pustyni Sonora. Dowiedz się o jego misji inspirowania ludzi do życia w harmonii ze światem przyrody poprzez wspieranie miłości, uznania i zrozumienia pustyni Sonora.

Tucson: 5-liniowy tor zipline nad pustynią Sonora

6. Tucson: 5-liniowy tor zipline nad pustynią Sonora

Zipline EcoTour da każdej osobie możliwość przejechania się i poznania flory i fauny pustyni Sonora, jednocześnie przesuwając granice ich stref komfortu. Obejmuje to przejażdżkę na 5 tyrolkach o długości od 400 do 1500 stóp. Ostatni i najdłuższy bieg to podwójna linka, dzięki której można śmigać razem z przyjacielem lub ukochaną osobą! Pomiędzy tyrolkami połóż stopy z powrotem na ziemi i odkrywaj pustynny krajobraz z naszych krótkich szlaków turystycznych. Zapoznaj się z różnymi rodzajami roślin, takimi jak ocotillo, agawa i różne rodzaje kaktusów. Podczas zjeżdżania na linie i wędrówek miej oczy szeroko otwarte na dziką przyrodę: pustynne jaszczurki kolczaste, potwory gila, javalina, jelenie, a nawet rysie rysie zamieszkują posiadłość! Wzdłuż szlaków zapewniona jest woda. Położony zaledwie godzinę drogi na północ od Tucson i dwie godziny na południe od Phoenix, ciesz się malowniczą przejażdżką, aby zobaczyć nas u podnóża gór Catalina. Widoki z naszej nieruchomości wychodzą na dolinę rzeki San Pedro, góry Galiuro, las narodowy Tonto i góry Catalina. Zgodnie z pustynnym krajobrazem widoki są rozległe i nie zawiodą!

Z Phoenix: jednodniowa wycieczka Apache Trail i Dolly Steamboat

7. Z Phoenix: jednodniowa wycieczka Apache Trail i Dolly Steamboat

Dołącz do nas w pełnej przygód wycieczce wzdłuż Apache Trail na pustynię Sonora, a następnie wybierz się w rejs statkiem Dolly Steamboat po jeziorze Canyon. Wjeżdżając w Góry Przesądów, odwiedzisz Tortilla Flat, urocze miasteczko w Arizonie z populacją 6 osób! Następnie zrelaksuj się podczas 90-minutowego rejsu po malowniczym jeziorze Canyon Lake ze wspaniałym pustynnym otoczeniem. Nie zapomnij aparatu, ponieważ jest to idealna platforma do robienia pocztówkowych zdjęć krajobrazów. Twój przewodnik poprowadzi Cię następnie na pustynię, aby wyjaśnić lokalną florę, w tym majestatyczny kaktus Saguaro i drzewo stanowe Arizony, Palo Verde.

Pustynia Sonora: Sunset Jeep Tour z Tonto National Forest

8. Pustynia Sonora: Sunset Jeep Tour z Tonto National Forest

Przeżyj słynny na całym świecie zachód słońca w Arizonie podczas szybkiej, terenowej wycieczki krajoznawczej po pustyni Sonora przez Las Narodowy Tonto. Twój profesjonalny przewodnik, certyfikowany kierowca terenowy, opowie Ci o florze Pustyni Sonora, przyrodzie, historii Arizony i praktykach etnobotanicznych rdzennych Amerykanów. Wskocz na pokład Jeepa i przejedź obok Pass by Pinnacle Peak Park, malowniczego granitowego szczytu o wysokości 3169 stóp w North Scottsdale, i Reata Pass, ostatnich stojących budynków starego zachodniego miasta. Posłuchaj o tych lokalizacjach i ich znaczeniu. O zachodzie słońca zatrzymaj się w panoramicznym punkcie widokowym z widokiem na historyczny szlak Great Western Trail. Wyjdź z Jeepa i przejdź się po malowniczym punkcie widokowym. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię kilka zdjęć grupowych, czy pełna sesja zdjęciowa na Instagramie z aparatem, Twoi przewodnicy są również świetnymi fotografami chętnymi do pomocy. W zależności od warunków zachmurzenia niebo zazwyczaj zmienia się w różne odcienie różu, czerwieni, pomarańczy i fioletu, a wszystko to na tle oszałamiającej pustyni Sonora.

Ze Scottsdale: wycieczka na pustynię Sonora i do lasu narodowego Tonto

9. Ze Scottsdale: wycieczka na pustynię Sonora i do lasu narodowego Tonto

Zrób sobie przerwę od ulic Scottsdale i wyjdź z miasta, aby odkryć pustynię Sonora. Jedź jeepem do dzielnicy Pinnacle Peak i zobacz starą stację dyliżansów. Spotkaj dzikie konie nad rzeką Verde po przejściu przez las narodowy Tonto. Udaj się do wioski w Pinnacle Peak, aby spotkać się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Wskocz do jeepa i podziwiaj malowniczy krajobraz Arizony, kierując się w stronę pustyni. Dowiedz się o lokalnej przyrodzie, ponieważ Twój przewodnik wskazuje różne gatunki, z którymi się spotykasz. Wejdź na pustynię Sonora i miń stację dyliżansów, spacerując po suchym krajobrazie z rosnącymi kaktusami i odległymi szczytami górskimi. Jedź dalej do Lasu Narodowego Tonto i zacznij spacerować krętą, wysadzaną drzewami ścieżką. Przed powrotem do Scottsdale udaj się do ryczącej rzeki Verde, aby zobaczyć dzikie konie bawiące się na brzegach rzeki.

Phoenix i Mesa: wycieczka kajakiem na rafę granitową

10. Phoenix i Mesa: wycieczka kajakiem na rafę granitową

Czy jest lepszy sposób na pokonanie upału Arizony niż w chłodnych wodach Lower Salt River? Wypłyń kajakiem na piękne pustkowia Lasu Narodowego Tonto. Miej oczy szeroko otwarte na rodzimą, pustynną przyrodę. Na platformie Granite Reef będziesz świadkiem zbiegu rzek Salt i Verde oraz majestatycznej Czerwonej Góry. Kajaki typu sit-on-top są bardzo stabilne i łatwe w manewrowaniu; po 15-minutowej orientacji nawet początkujący poczują się w wodzie bezpiecznie i komfortowo. Ten spławik do samodzielnego prowadzenia to najwygodniejszy sposób pływania kajakiem po Dolnej Rzece Słonej. Zaparkuj samochód na Saguaro Lake Ranch — nie jest wymagana przepustka Tonto — i wypłyń z prywatnej plaży kajakowej. Ciesz się 4,5-godzinnym pływaniem. Na końcu trasy personel będzie czekał, aby zebrać kajaki, gdy wsiądziesz do klimatyzowanej furgonetki i wrócisz na ranczo.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Pustynia Sonora

Najciekawsze atrakcje

Pustynia Sonora: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 23
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Pustynia Sonora: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Pustynia Sonora

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Pustynia Sonora?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze atrakcje w: Pustynia Sonora dla osób z dziećmi?

Pustynia Sonora: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pustynia Sonora? Kliknij tutaj.