Pura Besakih

Pura Besakih – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Bali: Besakih Temple & Lempuyang Temple Gates of Heaven Tour (wycieczka do świątyni Besakih i Lempuyang)

1. Bali: Besakih Temple & Lempuyang Temple Gates of Heaven Tour (wycieczka do świątyni Besakih i Lempuyang)

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do wschodniej części Bali. Odwiedź najważniejszą balijską świątynię, Pura Besakih, oraz świątynię Pura Penataran Agung Lempuyang i jej słynną Bramę Niebios. Skorzystaj z wygodnych transferów hotelowych i przystanku na lunch z widokiem na górę Agung. Po odbiorze z Twojego hotelu udaj się do majestatycznej świątyni Lempuyang we wschodniej części Bali. Podróżuj po krętych drogach, podziwiając piękne góry i niczym nieskalane pola ryżowe ciągnące się aż po horyzont. Zachwyć się magicznym widokiem na Gunung Agung wznoszący się za świątynią. Twój prywatny przewodnik zrobi dla Ciebie wspaniałe zdjęcia, a także omówi historię starożytnej świątyni oraz kulturę mieszkańców Bali. Następnie odwiedź dawny pałac królewski Tirta Gangga, uznawany za najpiękniejszy pałac wodny na wschodzie Bali. Na terenie pałacu znajdują się wielopoziomowe fontanny, ogrody i kamienne rzeźby mitycznych stworzeń wypluwające wodę do basenów, a sprzed pałacu rozciągają się widoki na pola ryżowe w północno-wschodniej części Bali. Po zwiedzeniu pałacu na wodzie zjedz wystawny lunch w formie bufetu (z opcjonalnym dodatkiem), podczas posiłku podziwiając Gunung Agung, rzekę Telaga Waja oraz pola ryżowe. Następnie udaj się do największej świątyni na Bali, Pura Besakih.  Zwiedź świątynię Pura Besakih z przewodnikiem i dowiedz się, dlaczego jest to najważniejsza, największa i najświętsza ze świątyń wyznawców hinduizmu na Bali i jedna z cyklu świątyń balijskich. Miejsce to zostało cudem zachowane podczas tragicznej w skutkach erupcji w 1963 roku. Możesz sprawić, by Twoja wycieczka była jeszcze ciekawsza, wybierając dodatki, takie jak usługi profesjonalnego fotografa, degustacja kawy i tradydycjny masaż (niektóre dodatki są dostępne tylko w przypadku prywatnych wycieczek). Wybierz opcję wycieczki prywatnej, która zapewnia najwyższy stopień elastyczności, intymności i dostosowanych do potrzeb atrakcji, lub dołącz do wycieczki w małej grupie, która dostępna jest w przystępnej cenie.

Bali: Małpi las, tarasy ryżowe, świątynia i wodospad w Ubud

2. Bali: Małpi las, tarasy ryżowe, świątynia i wodospad w Ubud

Odbierz się z hotelu przez kierowcę/przewodnika i rozpocznij swoją prywatną przygodę. Najpierw udaj się do sanktuarium Sacred Monkey Forest. Podczas zwiedzania i poszukiwania żyjących tu makaków długoogonowych dowiesz się, dlaczego zwierzęta te są uważane za święte. Następnie udaj się do wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO Tarasu Ryżowego Tegalalang. Spaceruj wśród żywej zieleni tarasów, usiądź w cieniu palm i podziwiaj krajobrazy. Kontynuuj podróż do świątyni Tirta Empul, świątyni wodnej w pobliżu Tampaksiring. Poznaj bogatą historię świątyni podczas zwiedzania. Zakończ swoją całodniową wycieczkę, zatrzymując się przy rwącym wodospadzie Tegenungan. Podziwiaj malowniczy widok na dżunglę, chropowate formacje skalne i popływaj w basenie poniżej wodospadu. Jeśli chcesz dodać opcjonalny przystanek, udaj się na plantację kawy w Ubud i poznaj pełny cykl życia kawy.

Bali: Trekking na górę Agung o wschodzie słońca

3. Bali: Trekking na górę Agung o wschodzie słońca

Na górę prowadzą dwie popularne trasy turystyczne, z których będziesz musiał wybrać. Wędrówka na górę Agung przez świątynię Besakih (od zachodu) Najbardziej wymagająca, ale satysfakcjonująca trasa do wędrówek na górę Agung. Wędrówka rozpoczyna się w pobliżu świątyni Besakih, zwanej także Świątynią Matki Bali. Będziesz wędrować przez gęstą dżunglę Besakih. Wejście zajmie około 6 do 7 godzin i zakończy się w najwyższym punkcie góry. Mniej więcej ostatnia godzina jest wyjątkowo wymagająca, często wymagająca wspinaczki na górę na czworakach. Wędrówka rozpoczyna się około godziny 23:00, dzięki czemu na szczyt dotrzesz przed świtem. Stąd możesz być świadkiem oszałamiającego wschodu słońca z widokiem na górę Rinjani na Lombok. Będziesz miał również majestatyczny widok na gigantyczny krater Caldera Batur i jezioro Batur. Wędrówka na górę Agung przez świątynię Pasar Agung (od południa) Jest to łatwiejsza, 3-4 godzinna wędrówka, podczas której pokonasz około 2000 metrów. Nie jest tak wymagająca jak trasa Świątyni Besakih. Wędrówka kończy się około 100 metrów poniżej faktycznego szczytu, ale widoki są nadal doskonałe we wszystkich kierunkach, a także w dół do krateru. Czas rozpoczęcia to około 2:00 w nocy, aby dotrzeć na szczyt tuż przed świtem.

Bali: Wioska Penglipuran, świątynie i więcej Całodniowa wycieczka

4. Bali: Wioska Penglipuran, świątynie i więcej Całodniowa wycieczka

Nie chcesz ściskać się w tłumie w głównych świątyniach na Bali? Odwiedź świątynie, które są równie piękne, a znajdują się poza głównymi szlakami. Oznacza to mniej turystów, więcej uroku i spokoju, jakiego oczekujesz po tej magicznej wyspie.  Rozpocznij w Taman Kertha Gosa w Klungkung. Nienaruszony budynek sądu, służący dawniej królowi Bali, da Ci pewne wyobrażenie władzy i majestatu monarchii balijskiej przed przybyciem Holendrów. Świątynia Pura Goa Lawah jest kolejnym punktem na trasie. Znany również jako Jaskinia Nietoperzy kompleks został zbudowany na pagórkowatej odkrywce, która jest siedliskiem tysięcy nietoperzy oraz – według lokalnej legendy – ogromnego króla węży. Zatrzymaj się w Bukit Jambul, słynącym z panoramicznych widoków na tarasy ryżowe. Ponieważ możesz już poczuć głód, Twój przewodnik zwolni tempo, aby znaleźć czas na obiad z widokiem na górę Agung.  Kontynuuj wycieczkę do Pura Besakih – tysiącletniej, najważniejszej świątyni balijskiej, zlokalizowanej na wysokości 1000 metrów, na południowo-zachodnim zboczu wulkanu Agung. To największe święte miejsce na wyspie, podzielone na trzy główne kompleksy – każdy poświęcony trójcy hinduistycznej. Ostatnia świątynia – Pura Kehen – to wielopoziomowa świątynia na wzgórzu, gdzie rośnie ogromne drzewo banian. Aby dostać się do tego dobrze zachowanego, naturalnego sanktuarium, trwającego niczym nietknięty klejnot, należy nieco przejść. Wycieczka kończy się wizytą w wiosce Penglipuran, gdzie żyje tradycyjna społeczność górska.

Świątynia Lempuyang, Tirta gangga, Besakih - matka wszystkich świątyń,

5. Świątynia Lempuyang, Tirta gangga, Besakih - matka wszystkich świątyń,

Poznaj starożytną kulturę niektórych z najbardziej fantastycznych świątyń na Bali: Besakih, Lempuyang i Tirta Gangga. Twój lokalny, anglojęzyczny przewodnik podzieli się z Tobą historią, tradycjami i folklorem tych niesamowitych zabytków. 100% gwarancja zwrotu pieniędzy - jeśli Ci się nie spodoba, nic nie płacisz. Besakih, matka wszystkich świątyń Lempuyang, Bramy Niebios Popływaj w pałacu wodnym Tirta Gangga Malownicza przejażdżka przez góry, pola ryżowe i bujną dżunglę Ciesz się tradycyjnym balijskim lunchem przygotowanym przez naszego szefa kuchni Anglojęzyczny przewodnik, który wyjaśni Ci lokalną kulturę i historię Świątynia Lempuyang Zrób sobie zdjęcie w malowniczej świątyni Bramy Niebios w Lempuyang. Malownicza przejażdżka przez góry, pola ryżowe i bujną dżunglę Tirta gangga Stamtąd wyruszymy w kolejną wspaniałą przejażdżkę przez bujne pola ryżowe i dżunglę do słynnej świątyni wodnej Tirta Gangga, gdzie zobaczysz starożytne kamienne rzeźby mitycznych stworzeń, wielopoziomową fontannę i piękne ogrody. Świątynia Besakih Świątynia Besakih jest znana jako matka wszystkich świątyń, ponieważ jest największa na Bali. Jest to również najświętsza świątynia w całym regionie. Twój przewodnik przedstawi Ci historię i kulturę każdego miejsca, a także zwyczaje i tradycje lokalnej wioski.

Bali: Świątynia Lempuyang i nurkowanie w Błękitnej Lagunie z lunchem

6. Bali: Świątynia Lempuyang i nurkowanie w Błękitnej Lagunie z lunchem

Świątynia Bali Lempuyang lub Świątynia Bramy Niebios jest jedną z ważnych świątyń dla balijskich hinduistów, ta świątynia znajduje się na szczycie wzgórza Lempuyang ze wspaniałym widokiem i chłodną atmosferą, miniesz wznoszący się odczyt za pomocą samochodu osobowego, który został zapewniony, aby zabrać wszystkich gości do świątyni. Z naszym balijskim przewodnikiem zdobędziesz wiedzę na temat świątyni Lempuyang. Aby zrobić zdjęcia w bramie niebios, zwykle wszyscy goście muszą czekać w kolejce, ale cała cierpliwość i zmęczenie zostaną opłacone niesamowitym doświadczeniem i wspaniałym zdjęciem Na snorkeling będzie 1 godzina snorkelingu na plaży Tanjung Jepun i 1 godzina snorkelingu na plaży Blue Lagoon na Bali. Plaża Tanjung Jepun to bardzo dobre miejsce do snorkelingu, które chce zobaczyć wiele kolorowych ryb Nemo! i Dori na Bali! o głębokości od 2 do 3 metrów. Blue Lagoon Beach to miejsce do snorkelingu o głębokości od 7 do 8 metrów, byłoby wspaniale, gdybyś mógł nurkować i nurkować, aby zobaczyć koralowce i żółwie!

Na wschód od Bali: Lempuyang Gate Heaven i świątynia matki Besakih

7. Na wschód od Bali: Lempuyang Gate Heaven i świątynia matki Besakih

Z punktu widzenia tej podróży odwiedzasz 3 miejsca, które są najlepszym miejscem do odwiedzenia: Pierwsza wizyta to Brama Niebios, lokalnie określana jako Pura Lempuyang luhur, jest jedną z najstarszych świątyń na Bali we wschodnim Bali i najbardziej świętą świątynią na Bali, przybywając wcześniej jest najlepszy czas na zwiedzanie świątyni, a także wskazówka do zrobienia zdjęcia insta. Czas zwiedzania zajmuje około 2 godzin. Drugą wizytą będzie Tirta Gangga, dawny Ogród Królewski, dziedzictwo spuścizny króla Karangasem, położony w regencji Karangasem, zbudowany w 1946 roku. Obiad zjemy w restauracji lereng agung z widokiem na punkt na zboczu góry agung. Najważniejszym punktem wycieczki jest świątynia matki Besakih, która jest jednym z centrów wszystkich wszechmocnych świątyń na Bali. Złożona świątynia jest artystycznym i unikalnym kompleksem, który obejmuje co najmniej 86 świątyń, w tym główną Pura Penataran Agung (Wielką Świątynię Państwa) i 18 innych. W towarzystwie lokalnego przewodnika, wyjaśni on wszystkie szczegóły historii tej świątyni i jej okolic. Po wszystkim, po drodze odwiedzimy plantację kawy i huśtawkę w dżungli. Wróć do hotelu.

Bali Explorer: Przygody szyte na miarę z prywatnym kierowcą

8. Bali Explorer: Przygody szyte na miarę z prywatnym kierowcą

Bali Explorer: Przygody szyte na miarę z prywatnym kierowcą. Dostosowanie lokalizacji: Wybierz preferowany obszar do zwiedzania, co pozwoli nam bezproblemowo dostosować się do pożądanych miejsc docelowych. Priorytetowo traktujemy Twoją wygodę i satysfakcję we wszystkich opcjach, które oferujemy, aby zwiększyć Twoje wrażenia z Bali. Wyrusz w spersonalizowaną podróż przez urzekające cuda Bali z naszym pakietem "Bali Explorer". Twoja przygoda rozpocznie się od bezproblemowego odbioru z miejsca zakwaterowania, gdzie spotkasz swojego doświadczonego prywatnego kierowcę, gotowego poprowadzić Cię przez różnorodne atrakcje Bali. Zanurz się w naturalnym pięknie Bali, odkrywając wspaniałe plaże, gdzie skąpane w słońcu piaski spotykają się z krystalicznie czystą wodą. Doświadcz zapierającego dech w piersiach spektaklu wschodu i zachodu słońca, malując niebo w żywych odcieniach pomarańczy i różu, tworząc niezapomniane chwile na malowniczym tle Bali. Zanurz się w bogatym dziedzictwie kulturowym Bali, odwiedzając święte świątynie i będąc świadkiem tradycyjnych rytuałów, oferujących wgląd w duchowe wierzenia i starożytne zwyczaje wyspy. Poznaj tętniącą życiem scenę artystyczną, na której lokalni rzemieślnicy prezentują swoje talenty poprzez skomplikowane rzemiosło i tradycyjne występy, zapewniając wgląd w tętniącą życiem kulturę i tradycje artystyczne Bali. Udaj się na bujne tereny wiejskie Bali, gdzie czekają na Ciebie zielone tarasy ryżowe i kaskadowe wodospady, oferujące możliwość przygody i spokoju pośród naturalnego splendoru wyspy. Odkryj ukryte skarby ukryte w odległych zakątkach Bali, gdzie nietknięte piękno i spokój czekają na chętnych do odkrywania poza utartymi szlakami. Zanurz się w ekscytujących doświadczeniach i radosnych przygodach, od przyprawiających o szybsze bicie serca sportów wodnych po pełne adrenaliny przejażdżki i atrakcje, obiecujące emocje i zabawę dla wszystkich grup wiekowych. Niezależnie od tego, czy szukasz emocji na świeżym powietrzu, czy spokojnych chwil relaksu, Bali oferuje bogactwo doświadczeń, które zaspokoją pragnienia każdego podróżnika. Z naszym doświadczonym prywatnym kierowcą jako przewodnikiem, z łatwością będziesz poruszać się po urzekających krajobrazach Bali, zapewniając płynną i niezapomnianą podróż pełną odkryć i cudów. Pozwól nam dostosować Twoją przygodę na Bali do Twoich preferencji, zapewniając, że każda chwila będzie okazją do stworzenia cennych wspomnień, które pozostaną na całe życie.

Bali: wycieczka z przewodnikiem po świątyni matki Besakih z biletem

9. Bali: wycieczka z przewodnikiem po świątyni matki Besakih z biletem

Zanurz się w podróży, która pokazuje religijne znaczenie, splendor architektury i głębokie duchowe wierzenia Balijczyków. Przygotuj się na podziw, gdy będziesz świadkiem historii i wielkości tych świątyń. Wybierz spotkanie z przewodnikiem przy głównym wejściu lub transfery z Sidemen w klimatyzowanym samochodzie Twoja przygoda zaczyna się w Pura Penataran Agung, centralnej świątyni tego wspaniałego kompleksu. Podziwiaj jego siedem poziomów, symbolizujących połączenie między niebem a ziemią. Wchodząc po gigantycznych schodach, misternie wyrzeźbionych opowieściami z Ramajany i Mahabharaty, pozwól, by piękno rzemiosła cię oczarowało. Ale to nie koniec. Pura Besakih obejmuje esencję hinduizmu, składając hołd różnym bogom. Odkryj Pura Batu Madeg, poświęconą Wisznu i Pura Kiduling Kreteg, poświęconą Brahmie. Ten przejaw różnorodności reprezentuje ducha harmonii religijnej, który jest głęboko zakorzeniony w kulturze balijskiej. Przygotuj się na bycie świadkiem oddania w najlepszym wydaniu, obserwując Balijczyków składających ofiary bogom i zbierających wodę święconą. Szczerość ich działań odzwierciedla głęboką rolę, jaką te świątynie odgrywają w ich codziennym życiu, wzmacniając ich niezachwianą wiarę i szacunek. Podczas zwiedzania tego świętego kompleksu witaj się z szeregiem żywych, wielokolorowych sztandarów poświęconych Panu Śiwie, co świadczy o silnym wpływie hinduizmu na Bali. Pozwól sobie zanurzyć się w kolorach, dźwiękach i atmosferze, doświadczając prawdziwego duchowego przebudzenia. Pura Besakih to nie tylko miejsce turystyczne; jest to miejsce, gdzie dusze łączą się z boskością, gdzie przyjmuje się i celebruje duchowość. Oferuje zarówno odwiedzającym, jak i miejscowym możliwość poczucia pulsu kultury balijskiej, doświadczenia jej głębokiej duchowości i docenienia bogatego dziedzictwa religijnego. Przygotuj się na świętą i wzbogacającą kulturowo podróż podczas zwiedzania świątyń Pura Besakih. Wejdź do królestwa, w którym historia, oddanie i wielkość przeplatają się, tworząc doświadczenie, które jest zarówno pokorne, jak i budzące podziw.

Bali: Brama Niebios Lempuyang i świątynia Besakih oraz wodospad

10. Bali: Brama Niebios Lempuyang i świątynia Besakih oraz wodospad

Odkryj piękne i niezwykłe miejsca we wschodniej części Bali z widokami na góry, wzgórza i dziewicze zielone połacie pól ryżowych. Wycieczka, którą odwiedzisz, obejmuje świątynię Lempuyang, Tirta Gangga, świątynię Besakih i wodospad Tukad Cepung. Świątynia Lempuyang Świątynia Lempuyang jest jedną z najświętszych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Karangasem. Znaczenie samego "Lempuyang" to święte światło od Boga, zgodnie z jego położeniem na wschodzie Bali, gdzie wschód jest początkiem wschodu słońca. Istnieje wiele historycznych wersji Pura Lempuyang. Pewne jest jednak to, że Pura Lempuyang Luhur jest jedną z najstarszych świątyń na Bali, oprócz Pura Besakih i Ulun Danu Batur. Jeśli odwiedzisz świątynię Lempuyang, zobaczysz ludzi robiących zdjęcia przy bramie świątyni Lempuyang z niebem i górą Agung w tle. Brama słynie z pięknych widoków, dlatego nazywana jest bramą do nieba.

Liczba znalezionych atrakcji: 52
Sortuj wg::

Pura Besakih: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pura Besakih – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Bali: Besakih Temple & Lempuyang Temple Gates of Heaven Tour (wycieczka do świątyni Besakih i Lempuyang)

Bali: Besakih Temple & Lempuyang Temple Gates of Heaven Tour (wycieczka do świątyni Besakih i Lempuyang)

Weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do wschodniej części Bali. Odwiedź najważniejszą balijską świątynię, Pura Besakih, oraz świątynię Pura Penataran Agung Lempuyang i jej słynną Bramę Niebios. Skorzystaj z wygodnych transferów hotelowych i przystanku na lunch z widokiem na górę Agung. Po odbiorze z Twojego hotelu udaj się do majestatycznej świątyni Lempuyang we wschodniej części Bali. Podróżuj po krętych drogach, podziwiając piękne góry i niczym nieskalane pola ryżowe ciągnące się aż po horyzont. Zachwyć się magicznym widokiem na Gunung Agung wznoszący się za świątynią. Twój prywatny przewodnik zrobi dla Ciebie wspaniałe zdjęcia, a także omówi historię starożytnej świątyni oraz kulturę mieszkańców Bali. Następnie odwiedź dawny pałac królewski Tirta Gangga, uznawany za najpiękniejszy pałac wodny na wschodzie Bali. Na terenie pałacu znajdują się wielopoziomowe fontanny, ogrody i kamienne rzeźby mitycznych stworzeń wypluwające wodę do basenów, a sprzed pałacu rozciągają się widoki na pola ryżowe w północno-wschodniej części Bali. Po zwiedzeniu pałacu na wodzie zjedz wystawny lunch w formie bufetu (z opcjonalnym dodatkiem), podczas posiłku podziwiając Gunung Agung, rzekę Telaga Waja oraz pola ryżowe. Następnie udaj się do największej świątyni na Bali, Pura Besakih.  Zwiedź świątynię Pura Besakih z przewodnikiem i dowiedz się, dlaczego jest to najważniejsza, największa i najświętsza ze świątyń wyznawców hinduizmu na Bali i jedna z cyklu świątyń balijskich. Miejsce to zostało cudem zachowane podczas tragicznej w skutkach erupcji w 1963 roku. Możesz sprawić, by Twoja wycieczka była jeszcze ciekawsza, wybierając dodatki, takie jak usługi profesjonalnego fotografa, degustacja kawy i tradydycjny masaż (niektóre dodatki są dostępne tylko w przypadku prywatnych wycieczek). Wybierz opcję wycieczki prywatnej, która zapewnia najwyższy stopień elastyczności, intymności i dostosowanych do potrzeb atrakcji, lub dołącz do wycieczki w małej grupie, która dostępna jest w przystępnej cenie.

Bali: Małpi las, tarasy ryżowe, świątynia i wodospad w Ubud

Bali: Małpi las, tarasy ryżowe, świątynia i wodospad w Ubud

Odbierz się z hotelu przez kierowcę/przewodnika i rozpocznij swoją prywatną przygodę. Najpierw udaj się do sanktuarium Sacred Monkey Forest. Podczas zwiedzania i poszukiwania żyjących tu makaków długoogonowych dowiesz się, dlaczego zwierzęta te są uważane za święte. Następnie udaj się do wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO Tarasu Ryżowego Tegalalang. Spaceruj wśród żywej zieleni tarasów, usiądź w cieniu palm i podziwiaj krajobrazy. Kontynuuj podróż do świątyni Tirta Empul, świątyni wodnej w pobliżu Tampaksiring. Poznaj bogatą historię świątyni podczas zwiedzania. Zakończ swoją całodniową wycieczkę, zatrzymując się przy rwącym wodospadzie Tegenungan. Podziwiaj malowniczy widok na dżunglę, chropowate formacje skalne i popływaj w basenie poniżej wodospadu. Jeśli chcesz dodać opcjonalny przystanek, udaj się na plantację kawy w Ubud i poznaj pełny cykl życia kawy.

Bali: Trekking na górę Agung o wschodzie słońca

Bali: Trekking na górę Agung o wschodzie słońca

Na górę prowadzą dwie popularne trasy turystyczne, z których będziesz musiał wybrać. Wędrówka na górę Agung przez świątynię Besakih (od zachodu) Najbardziej wymagająca, ale satysfakcjonująca trasa do wędrówek na górę Agung. Wędrówka rozpoczyna się w pobliżu świątyni Besakih, zwanej także Świątynią Matki Bali. Będziesz wędrować przez gęstą dżunglę Besakih. Wejście zajmie około 6 do 7 godzin i zakończy się w najwyższym punkcie góry. Mniej więcej ostatnia godzina jest wyjątkowo wymagająca, często wymagająca wspinaczki na górę na czworakach. Wędrówka rozpoczyna się około godziny 23:00, dzięki czemu na szczyt dotrzesz przed świtem. Stąd możesz być świadkiem oszałamiającego wschodu słońca z widokiem na górę Rinjani na Lombok. Będziesz miał również majestatyczny widok na gigantyczny krater Caldera Batur i jezioro Batur. Wędrówka na górę Agung przez świątynię Pasar Agung (od południa) Jest to łatwiejsza, 3-4 godzinna wędrówka, podczas której pokonasz około 2000 metrów. Nie jest tak wymagająca jak trasa Świątyni Besakih. Wędrówka kończy się około 100 metrów poniżej faktycznego szczytu, ale widoki są nadal doskonałe we wszystkich kierunkach, a także w dół do krateru. Czas rozpoczęcia to około 2:00 w nocy, aby dotrzeć na szczyt tuż przed świtem.

Bali: Wioska Penglipuran, świątynie i więcej Całodniowa wycieczka

Bali: Wioska Penglipuran, świątynie i więcej Całodniowa wycieczka

Nie chcesz ściskać się w tłumie w głównych świątyniach na Bali? Odwiedź świątynie, które są równie piękne, a znajdują się poza głównymi szlakami. Oznacza to mniej turystów, więcej uroku i spokoju, jakiego oczekujesz po tej magicznej wyspie.  Rozpocznij w Taman Kertha Gosa w Klungkung. Nienaruszony budynek sądu, służący dawniej królowi Bali, da Ci pewne wyobrażenie władzy i majestatu monarchii balijskiej przed przybyciem Holendrów. Świątynia Pura Goa Lawah jest kolejnym punktem na trasie. Znany również jako Jaskinia Nietoperzy kompleks został zbudowany na pagórkowatej odkrywce, która jest siedliskiem tysięcy nietoperzy oraz – według lokalnej legendy – ogromnego króla węży. Zatrzymaj się w Bukit Jambul, słynącym z panoramicznych widoków na tarasy ryżowe. Ponieważ możesz już poczuć głód, Twój przewodnik zwolni tempo, aby znaleźć czas na obiad z widokiem na górę Agung.  Kontynuuj wycieczkę do Pura Besakih – tysiącletniej, najważniejszej świątyni balijskiej, zlokalizowanej na wysokości 1000 metrów, na południowo-zachodnim zboczu wulkanu Agung. To największe święte miejsce na wyspie, podzielone na trzy główne kompleksy – każdy poświęcony trójcy hinduistycznej. Ostatnia świątynia – Pura Kehen – to wielopoziomowa świątynia na wzgórzu, gdzie rośnie ogromne drzewo banian. Aby dostać się do tego dobrze zachowanego, naturalnego sanktuarium, trwającego niczym nietknięty klejnot, należy nieco przejść. Wycieczka kończy się wizytą w wiosce Penglipuran, gdzie żyje tradycyjna społeczność górska.

Świątynia Lempuyang, Tirta gangga, Besakih - matka wszystkich świątyń,

Świątynia Lempuyang, Tirta gangga, Besakih - matka wszystkich świątyń,

Poznaj starożytną kulturę niektórych z najbardziej fantastycznych świątyń na Bali: Besakih, Lempuyang i Tirta Gangga. Twój lokalny, anglojęzyczny przewodnik podzieli się z Tobą historią, tradycjami i folklorem tych niesamowitych zabytków. 100% gwarancja zwrotu pieniędzy - jeśli Ci się nie spodoba, nic nie płacisz. Besakih, matka wszystkich świątyń Lempuyang, Bramy Niebios Popływaj w pałacu wodnym Tirta Gangga Malownicza przejażdżka przez góry, pola ryżowe i bujną dżunglę Ciesz się tradycyjnym balijskim lunchem przygotowanym przez naszego szefa kuchni Anglojęzyczny przewodnik, który wyjaśni Ci lokalną kulturę i historię Świątynia Lempuyang Zrób sobie zdjęcie w malowniczej świątyni Bramy Niebios w Lempuyang. Malownicza przejażdżka przez góry, pola ryżowe i bujną dżunglę Tirta gangga Stamtąd wyruszymy w kolejną wspaniałą przejażdżkę przez bujne pola ryżowe i dżunglę do słynnej świątyni wodnej Tirta Gangga, gdzie zobaczysz starożytne kamienne rzeźby mitycznych stworzeń, wielopoziomową fontannę i piękne ogrody. Świątynia Besakih Świątynia Besakih jest znana jako matka wszystkich świątyń, ponieważ jest największa na Bali. Jest to również najświętsza świątynia w całym regionie. Twój przewodnik przedstawi Ci historię i kulturę każdego miejsca, a także zwyczaje i tradycje lokalnej wioski.

Bali: Świątynia Lempuyang i nurkowanie w Błękitnej Lagunie z lunchem

Bali: Świątynia Lempuyang i nurkowanie w Błękitnej Lagunie z lunchem

Świątynia Bali Lempuyang lub Świątynia Bramy Niebios jest jedną z ważnych świątyń dla balijskich hinduistów, ta świątynia znajduje się na szczycie wzgórza Lempuyang ze wspaniałym widokiem i chłodną atmosferą, miniesz wznoszący się odczyt za pomocą samochodu osobowego, który został zapewniony, aby zabrać wszystkich gości do świątyni. Z naszym balijskim przewodnikiem zdobędziesz wiedzę na temat świątyni Lempuyang. Aby zrobić zdjęcia w bramie niebios, zwykle wszyscy goście muszą czekać w kolejce, ale cała cierpliwość i zmęczenie zostaną opłacone niesamowitym doświadczeniem i wspaniałym zdjęciem Na snorkeling będzie 1 godzina snorkelingu na plaży Tanjung Jepun i 1 godzina snorkelingu na plaży Blue Lagoon na Bali. Plaża Tanjung Jepun to bardzo dobre miejsce do snorkelingu, które chce zobaczyć wiele kolorowych ryb Nemo! i Dori na Bali! o głębokości od 2 do 3 metrów. Blue Lagoon Beach to miejsce do snorkelingu o głębokości od 7 do 8 metrów, byłoby wspaniale, gdybyś mógł nurkować i nurkować, aby zobaczyć koralowce i żółwie!

Na wschód od Bali: Lempuyang Gate Heaven i świątynia matki Besakih

Na wschód od Bali: Lempuyang Gate Heaven i świątynia matki Besakih

Z punktu widzenia tej podróży odwiedzasz 3 miejsca, które są najlepszym miejscem do odwiedzenia: Pierwsza wizyta to Brama Niebios, lokalnie określana jako Pura Lempuyang luhur, jest jedną z najstarszych świątyń na Bali we wschodnim Bali i najbardziej świętą świątynią na Bali, przybywając wcześniej jest najlepszy czas na zwiedzanie świątyni, a także wskazówka do zrobienia zdjęcia insta. Czas zwiedzania zajmuje około 2 godzin. Drugą wizytą będzie Tirta Gangga, dawny Ogród Królewski, dziedzictwo spuścizny króla Karangasem, położony w regencji Karangasem, zbudowany w 1946 roku. Obiad zjemy w restauracji lereng agung z widokiem na punkt na zboczu góry agung. Najważniejszym punktem wycieczki jest świątynia matki Besakih, która jest jednym z centrów wszystkich wszechmocnych świątyń na Bali. Złożona świątynia jest artystycznym i unikalnym kompleksem, który obejmuje co najmniej 86 świątyń, w tym główną Pura Penataran Agung (Wielką Świątynię Państwa) i 18 innych. W towarzystwie lokalnego przewodnika, wyjaśni on wszystkie szczegóły historii tej świątyni i jej okolic. Po wszystkim, po drodze odwiedzimy plantację kawy i huśtawkę w dżungli. Wróć do hotelu.

Bali Explorer: Przygody szyte na miarę z prywatnym kierowcą

Bali Explorer: Przygody szyte na miarę z prywatnym kierowcą

Bali Explorer: Przygody szyte na miarę z prywatnym kierowcą. Dostosowanie lokalizacji: Wybierz preferowany obszar do zwiedzania, co pozwoli nam bezproblemowo dostosować się do pożądanych miejsc docelowych. Priorytetowo traktujemy Twoją wygodę i satysfakcję we wszystkich opcjach, które oferujemy, aby zwiększyć Twoje wrażenia z Bali. Wyrusz w spersonalizowaną podróż przez urzekające cuda Bali z naszym pakietem "Bali Explorer". Twoja przygoda rozpocznie się od bezproblemowego odbioru z miejsca zakwaterowania, gdzie spotkasz swojego doświadczonego prywatnego kierowcę, gotowego poprowadzić Cię przez różnorodne atrakcje Bali. Zanurz się w naturalnym pięknie Bali, odkrywając wspaniałe plaże, gdzie skąpane w słońcu piaski spotykają się z krystalicznie czystą wodą. Doświadcz zapierającego dech w piersiach spektaklu wschodu i zachodu słońca, malując niebo w żywych odcieniach pomarańczy i różu, tworząc niezapomniane chwile na malowniczym tle Bali. Zanurz się w bogatym dziedzictwie kulturowym Bali, odwiedzając święte świątynie i będąc świadkiem tradycyjnych rytuałów, oferujących wgląd w duchowe wierzenia i starożytne zwyczaje wyspy. Poznaj tętniącą życiem scenę artystyczną, na której lokalni rzemieślnicy prezentują swoje talenty poprzez skomplikowane rzemiosło i tradycyjne występy, zapewniając wgląd w tętniącą życiem kulturę i tradycje artystyczne Bali. Udaj się na bujne tereny wiejskie Bali, gdzie czekają na Ciebie zielone tarasy ryżowe i kaskadowe wodospady, oferujące możliwość przygody i spokoju pośród naturalnego splendoru wyspy. Odkryj ukryte skarby ukryte w odległych zakątkach Bali, gdzie nietknięte piękno i spokój czekają na chętnych do odkrywania poza utartymi szlakami. Zanurz się w ekscytujących doświadczeniach i radosnych przygodach, od przyprawiających o szybsze bicie serca sportów wodnych po pełne adrenaliny przejażdżki i atrakcje, obiecujące emocje i zabawę dla wszystkich grup wiekowych. Niezależnie od tego, czy szukasz emocji na świeżym powietrzu, czy spokojnych chwil relaksu, Bali oferuje bogactwo doświadczeń, które zaspokoją pragnienia każdego podróżnika. Z naszym doświadczonym prywatnym kierowcą jako przewodnikiem, z łatwością będziesz poruszać się po urzekających krajobrazach Bali, zapewniając płynną i niezapomnianą podróż pełną odkryć i cudów. Pozwól nam dostosować Twoją przygodę na Bali do Twoich preferencji, zapewniając, że każda chwila będzie okazją do stworzenia cennych wspomnień, które pozostaną na całe życie.

Bali: wycieczka z przewodnikiem po świątyni matki Besakih z biletem

Bali: wycieczka z przewodnikiem po świątyni matki Besakih z biletem

Zanurz się w podróży, która pokazuje religijne znaczenie, splendor architektury i głębokie duchowe wierzenia Balijczyków. Przygotuj się na podziw, gdy będziesz świadkiem historii i wielkości tych świątyń. Wybierz spotkanie z przewodnikiem przy głównym wejściu lub transfery z Sidemen w klimatyzowanym samochodzie Twoja przygoda zaczyna się w Pura Penataran Agung, centralnej świątyni tego wspaniałego kompleksu. Podziwiaj jego siedem poziomów, symbolizujących połączenie między niebem a ziemią. Wchodząc po gigantycznych schodach, misternie wyrzeźbionych opowieściami z Ramajany i Mahabharaty, pozwól, by piękno rzemiosła cię oczarowało. Ale to nie koniec. Pura Besakih obejmuje esencję hinduizmu, składając hołd różnym bogom. Odkryj Pura Batu Madeg, poświęconą Wisznu i Pura Kiduling Kreteg, poświęconą Brahmie. Ten przejaw różnorodności reprezentuje ducha harmonii religijnej, który jest głęboko zakorzeniony w kulturze balijskiej. Przygotuj się na bycie świadkiem oddania w najlepszym wydaniu, obserwując Balijczyków składających ofiary bogom i zbierających wodę święconą. Szczerość ich działań odzwierciedla głęboką rolę, jaką te świątynie odgrywają w ich codziennym życiu, wzmacniając ich niezachwianą wiarę i szacunek. Podczas zwiedzania tego świętego kompleksu witaj się z szeregiem żywych, wielokolorowych sztandarów poświęconych Panu Śiwie, co świadczy o silnym wpływie hinduizmu na Bali. Pozwól sobie zanurzyć się w kolorach, dźwiękach i atmosferze, doświadczając prawdziwego duchowego przebudzenia. Pura Besakih to nie tylko miejsce turystyczne; jest to miejsce, gdzie dusze łączą się z boskością, gdzie przyjmuje się i celebruje duchowość. Oferuje zarówno odwiedzającym, jak i miejscowym możliwość poczucia pulsu kultury balijskiej, doświadczenia jej głębokiej duchowości i docenienia bogatego dziedzictwa religijnego. Przygotuj się na świętą i wzbogacającą kulturowo podróż podczas zwiedzania świątyń Pura Besakih. Wejdź do królestwa, w którym historia, oddanie i wielkość przeplatają się, tworząc doświadczenie, które jest zarówno pokorne, jak i budzące podziw.

Bali: Brama Niebios Lempuyang i świątynia Besakih oraz wodospad

Bali: Brama Niebios Lempuyang i świątynia Besakih oraz wodospad

Odkryj piękne i niezwykłe miejsca we wschodniej części Bali z widokami na góry, wzgórza i dziewicze zielone połacie pól ryżowych. Wycieczka, którą odwiedzisz, obejmuje świątynię Lempuyang, Tirta Gangga, świątynię Besakih i wodospad Tukad Cepung. Świątynia Lempuyang Świątynia Lempuyang jest jedną z najświętszych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Karangasem. Znaczenie samego "Lempuyang" to święte światło od Boga, zgodnie z jego położeniem na wschodzie Bali, gdzie wschód jest początkiem wschodu słońca. Istnieje wiele historycznych wersji Pura Lempuyang. Pewne jest jednak to, że Pura Lempuyang Luhur jest jedną z najstarszych świątyń na Bali, oprócz Pura Besakih i Ulun Danu Batur. Jeśli odwiedzisz świątynię Lempuyang, zobaczysz ludzi robiących zdjęcia przy bramie świątyni Lempuyang z niebem i górą Agung w tle. Brama słynie z pięknych widoków, dlatego nazywana jest bramą do nieba.

Karangasem: Najciekawsze atrakcje

Pura Besakih: Wycieczki i bilety

Indonezja: Ciekawe miejsca

Pura Besakih: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pura Besakih? Kliknij tutaj.

Pura Besakih: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(609 recenzji)

To było niesamowite i cieszyłem się każdą chwilą. Dzięki naszemu przewodnikowi, panu Joni BaLi. To dobry człowiek z dużą wiedzą na temat miejsc i dobrą obsługą klienta. Polecam każdemu, aby z nim pojechał, a ja powiem moim przyjaciołom, aby rezerwowali wycieczki za waszym pośrednictwem i mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy, panie Joni. Jeszcze raz dziękuję za Twoją usługę i proszę o dobrą opiekę nad nim, ponieważ jest on cennym nabytkiem dla Twojej firmy.

Nasza całodniowa wycieczka z Ubud do świątyni Besakih i Bramy Niebios była naprawdę urzekająca. Wyjątkowa organizacja i punktualność przewodnika zapewniły bezproblemową wizytę. Zarezerwowany lunch był wspaniałym akcentem, świadczącym o przemyślanym planowaniu. Wyrazy uznania dla naszego przewodnika (TUDE) za to, że podróż była nie tylko malownicza, ale także przyjemnie bezstresowa.

Wycieczka, fantastyczna, bardzo bogata, doskonaly wybor miejsc podczas jednego objazdu, a dodatki dooelniają caly efekt. Gorąco pozdrawiam kierowce/przewodnika i od teraz dobrego znajomego Budi.. jak wycieczki to tylko z nim! Mam nadzieję że do zobaczenia jeszcze kiedyś:) pozdrawiam Łukasz

Wycieczka bardzo nam się podobała. Nasz kierowca był przemiły i bardzo rozmowny, odpowiadał na wszystkie nasze pytania. Dobra organizacja wyjazdu. Długi czas oczekiwania na zdjęcie przy Bramie Niebios, ale byliśmy na to przygotowani, bo kierowca nas o tym uprzedził.

Przewodnik był bardzo miły i pomocny, wszystko nam szczegółowo wyjaśnił