Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Punta Giglio

Punta Giglio – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Alghero: Codzienne doświadczenie żeglarskie z lunchem na pokładzie

1. Alghero: Codzienne doświadczenie żeglarskie z lunchem na pokładzie

Dołącz do nas, aby przeżyć niezapomniane żeglarskie doświadczenie, odkrywając oszałamiające naturalne piękno wybrzeża Alghero, charakteryzującego się majestatycznymi klifami Punta Giglio i Capo Caccia, co czyni go jednym z najbardziej urzekających miejsc na Sardynii. Nasza trasa zaprowadzi nas do urokliwego morskiego obszaru chronionego Capo Caccia, znajdującego się na terenie Parku Przyrody Porto Conte. Po drodze zrobimy kilka strategicznie wybranych przystanków, aby zapewnić osłonę przed wiatrem i falami morskimi, pozwalając Ci w pełni cieszyć się otaczającym pięknem przyrody. Żeglowanie na żaglówce będzie centralnym punktem tej autentycznej przygody. Zatrzymamy się w odległych zatoczkach, dostępnych tylko drogą morską, dając Ci możliwość zanurzenia się w krystalicznie czystych wodach i odkrywania małych morskich jaskiń. Na lunch zatrzymamy się w zatoce Porto Conte, robiąc najdłuższy przystanek dnia, aby zaserwować lunch gotowany bezpośrednio na pokładzie z lokalnych typowych produktów. Na pokładzie będziesz mieć dostęp do masek i fajki do nurkowania, a także deski SUP dla dodatkowej przygody. Nasz niedawno zbudowany statek został zaprojektowany z dużą ilością przestrzeni na świeżym powietrzu i układem stworzonym z myślą o eksploracji morskiej w stylu i komforcie. Dwie przytulne kabiny dla gości i pokładowe WC przyczyniają się do zapewnienia relaksujących wrażeń. Dla nas ważne jest, aby wspomnienie Twojego dnia na łodzi było przyjemnie niezapomniane.

Alghero: Wycieczka rowerowa po tajnych plażach

2. Alghero: Wycieczka rowerowa po tajnych plażach

Odkryj piękno Parku Regionalnego Porto Conte w północno-zachodniej Sardynii podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Eksploruj ten dziewiczy obszar w towarzystwie lokalnego przewodnika, który pomoże Ci odkryć śródziemnomorską roślinność, naturalne jaskinie i zatoczki wypełnione krystalicznie czystą wodą. Podróżuj wspaniałymi szlakami rowerowymi, które łączą przyrodę i historię. Odwiedź jedną z największych osad wojskowych z czasów II wojny światowej, ze stanowiskami na broń, bunkrami, tunelami, a nawet koszarami. Podziwiaj zatokę Porto Conte i Capo Caccia z wyjątkowej perspektywy. Pod koniec wycieczki udaj się do lokalnej kawiarni na degustację lokalnych produktów.

Rejs wycieczkowy łodzią po Alghero

3. Rejs wycieczkowy łodzią po Alghero

Wycieczka z kierowcą. Krystalicznie czyste morze zanurzone w całkowicie nieskażonej przyrodzie. Będziemy robić wycieczki snorkelingowe. Doświadczenia wędkarskie Aperitif na pokładzie Czas spędzony w różnych zatoczkach: ¾ godziny PORANNY PLAN ZWIEDZANIA 09:30: wypłynięcie łodzią Mar Sea 120 sport z przystani Porto Conte do centralnego pomostu nr 12. Nasi przewodnicy zabiorą Cię do odkrywania parku przyrody Porto Conte wśród najpiękniejszych zatoczek i majestatycznych klifów Capo Caccia. W Ciaf Ciaf zatrzymasz się na nurkowanie z rurką i podziwianie morskiej fauny i flory. 12.00: Aperitif na pokładzie z lokalnymi produktami i winami. 1.00 pm: Powrót (orientacyjny) do przystani Porto Conte. POPOŁUDNIOWY PLAN ZWIEDZANIA 15:00: wypłynięcie jachtem Mar Sea 120 sport z przystani Porto Conte do centralnego molo nr 12. Ciaf Ciaf zatrzymuje się na snorkeling i podziwianie morskiej fauny i flory. 6.00 pm: Aperitif na pokładzie z lokalnymi produktami i winami. 18.30 Powrót (orientacyjny) do przystani Porto Conte

Alghero: Wycieczka rowerem elektrycznym po parku przyrody Porto Conte

4. Alghero: Wycieczka rowerem elektrycznym po parku przyrody Porto Conte

Wyruszając z naszej bazy w Alghero, wyruszamy w 5-kilometrową podróż do naszego początkowego przystanku przy starym rzymskim moście, częściowo zrekonstruowanym w czasach średniowiecza. Most ten zapewnia wspaniały widok na lagunę Calich; przejeżdżając przez niego, wspinamy się na górę Murone, gdzie czeka na nas zapierający dech w piersiach widok na zatokę! Kontynuując naszą jazdę, kierujemy się w stronę oszałamiającego klifu Punta Giglio, położonego w naturalnym parku regionalnym Porto Conte. Ze względu na swoje strategiczne położenie między Porto Conte i Alghero, odegrał on istotną rolę jako baza lotnicza podczas ostatniej wojny. Poświęcimy chwilę na zwiedzanie starych ruin z czasów II wojny światowej, odkrywając struktury takie jak koszary, platformy do pozycjonowania dział samolotów, fortece, z których wiele jest dyskretnie ukrytych wśród zielonych krzewów. Naszym następnym celem jest spiaggia del Lazzaretto, jedna z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu koralowym. Stamtąd wracamy do kwatery głównej, odkrywając po drodze inne ukryte małe plaże. Ta wycieczka pozostaje elastyczna dla wszystkich klientów, oferując rozwiązania dla każdego, niezależnie od tego, czy jest to łatwa jazda na rowerze po singletrackach, czy bardziej wymagające trasy dla rowerzystów MTB. Możemy dostosować trasę do Twoich umiejętności!

Alghero: Wycieczka rowerowa po Wybrzeżu Koralowym

5. Alghero: Wycieczka rowerowa po Wybrzeżu Koralowym

Wyjazd z historycznego centrum, gdzie odwiedzimy najbardziej ekscytującą część miasta, przejedziemy rowerem przez wąskie uliczki, mury i starożytne domy w stylu katalońskim, które należały do rodzin rybackich. Znajdziesz tu starożytne budynki sakralne, muzeum koralowców, wieże i liczne restauracje z widokiem na morze z tarasami na murach obronnych. Kontynuujemy podróż w kierunku Lido di San Giovanni, miejskiej plaży Alghero z plażą o długości około 3 kilometrów wzdłuż przyjemnej nadmorskiej ścieżki rowerowej, otoczonej licznymi rzędami palm, które otaczają jasny, miękki piasek i morze z płytkimi, błękitnymi wodami. Zaraz potem dotrzemy do plaży Maria Pia, charakteryzującej się drobnym i miękkim białym piaskiem, który otacza krystaliczne morze z płytkim dnem morskim i różnymi odcieniami błękitu i szmaragdowej zieleni. Za plażą znajdują się długie wydmy usiane jałowcami i śródziemnomorskimi zaroślami, które oddzielają plażę dla kąpiących się od rozległego lasu sosnowego, w którym można znaleźć orzeźwienie w najgorętszych godzinach dnia. Zatrzymamy się w lagunie Calich, "strefie buforowej" między morzem a lądem, z płytkimi, spokojnymi wodami i kształtem "kielicha" - od którego pochodzi nazwa -, ważnym "płucem", w którym rosną endemiczne rośliny, liczne odmiany rzadkich ryb i ptactwa wodnego. Po przekroczeniu sugestywnego i starożytnego mostu rzymskiego na naszych rowerach elektrycznych będziemy kontynuować podróż w kierunku słynnych plaż Le Bombare i Lazzaretto, które zachwycą Cię białym piaskiem i licznymi pięknymi zatoczkami. Jeszcze kilka kilometrów i znajdziemy się w Punta Giglio, aby delektować się zapachami i kolorami śródziemnomorskich zarośli oraz podziwiać spektakularny panoramiczny widok na zatokę Alghero i park Porto Conte.

Punta Giglio: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Punta Giglio? Kliknij tutaj.