Dodaj daty

Punkt widokowy Eira do Serrado

Punkt widokowy Eira do Serrado – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Funchal: Dolina Zakonnic, Monte i wycieczka kuligiem

1. Z Funchal: Dolina Zakonnic, Monte i wycieczka kuligiem

Wyjedź z Funchal i udaj się do Pico do Barcelos – jednego z wyjątkowych punktów widokowych na Maderze. Podziwiaj zachwycające widoki na wszystkie atrakcje wyspy, po czym udaj się do Eira do Serrado. Zobacz kasztanowce i eukaliptusy w cudownej, naturalnej krainie. Stare ścieżki nadal służą mieszkańcom i turystom, a wąskie drogi i tunele wciąż współtworzą krajobraz.  Zobacz Dolinę Zakonnic z wysokości 1094 metrów n.p.m. Odizolowana od reszty wyspy Dolina Zakonnic jest otoczona skałami lawowymi. Jej nazwa pochodzi od zakonnic, które zamieszkały tutaj w XVI wieku po ucieczce przed atakami piratów. Spróbuj tradycyjnego ciasta kasztanowego i wypieków, które można znaleźć tylko w tym regionie, a także różnych tradycyjnych trunków. Następnie udaj się na wzgórze Monte, które zalicza się do tradycyjnych atrakcji turystycznych Madery. Odwiedź kościół, w którym znajduje się grób cesarza Karola I Habsburga.  Wzbogać swój dzień o ekscytującą przygodę, biorąc udział w niezapomnianej przejażdżce „saniami” zabytkową drogą Livramento. Na dole, po pokonaniu 2 kilometrów, będzie na Ciebie czekał autobus.

Nuns Valley Tour by Tukxi

2. Nuns Valley Tour by Tukxi

Rozpocznij swoją przygodę w Dolinie Nuns, spotykając się ze swoim kierowcą/przewodnikiem w holu pokoju hotelowego w Funchal lub na terminalu statku wycieczkowego. Wraz ze swoim kierowcą/przewodnikiem rozpocznij wspinaczkę do pierwszego przystanku na wysokości 355 metrów nad poziomem morza w „Pico dos Barcelos”, aby podziwiać miasto Funchal w całej okazałości. Następnym przystankiem jest punkt widokowy „Eira do Serrado”, znajdujący się w „sercu” wyspy na wysokości 1095 metrów. Podziwiaj widoki na góry, Dolinę Zakonnic i jej wioskę „Curral das Freiras” prawie 500 metrów poniżej. Wokół wioski parafialnej stoi na straży centralny łańcuch górski Madery, zapewniając niesamowity widok na niemal kinowy krajobraz. Wybierz, czy chcesz odwiedzić wioskę, jadąc tunelem, który przecina górę, czy wrócić do Funchal i zrobić dodatkowy przystanek w innym punkcie widokowym. Po doświadczeniu cudownych zmian w krajobrazie, od nadmorskiego i miejskiego środowiska Funchal po bardziej zielone i dramatyczne widoki na góry, ze zmianami temperatury i roślinności pomiędzy nimi, zostaniesz przetransportowany z powrotem do wybranego punktu wysiadania, aby zrelaksować się po dzień przygody.

Dolina Zakonnic

3. Dolina Zakonnic

Gdy wszyscy znajdą się na pokładzie, rozpoczynamy naszą podróż w kierunku jednego z najbardziej wyjątkowych punktów widokowych na Maderze, skąd można podziwiać 360º widok na miasto Funchal. Następnie skieruj się w stronę punktu widokowego Eira do Serrado. Podziwiaj otaczające go kasztanowce i eukaliptusy. Zobacz stare ścieżki, z których nadal korzystają mieszkańcy i turyści. Z wysokości 1094 metrów nad poziomem morza zobacz Dolinę Zakonnic otoczoną skałami lawy i odizolowaną od reszty wyspy. Zakończ tę wycieczkę, próbując tradycyjnych ciast kasztanowych i ciastek dostępnych tylko w regionie, a także różnych tradycyjnych likierów, zanim udasz się do punktu zrzutu.

Cabo Girão Skyglass i Tobogã

4. Cabo Girão Skyglass i Tobogã

Wycieczkę po Maderze rozpoczynamy od ekscytującej przygody tradycyjną Tobogã do Monte. Jest to jedna z ikon Madery, gdzie będziesz prowadzony na sankach przez kręte uliczki. To wyjątkowe i zabawne doświadczenie, które zakończy Twój dzień z mnóstwem zabawy. Kontynuujemy do Pico dos Barcelos, jednego z najbardziej znanych punktów widokowych na wyspie, z którego roztacza się spektakularny widok na Funchal, morze i okoliczne góry. Jest to idealne miejsce, aby docenić wielkość stolicy Madery i zrobić wiele niezapomnianych zdjęć. Następnym celem jest Miradouro da Eira do Serrado, położony na wysokości 1095 metrów. Ten punkt widokowy oferuje oszałamiający widok na Curral das Freiras i otaczające go majestatyczne góry. Jest to spokojne i pogodne miejsce, idealne do kontemplacji naturalnego piękna Madery. Poświęć trochę czasu, aby cieszyć się scenerią i zrobić niezapomniane zdjęcia. Kontynuując podróż, odwiedzimy uroczą wioskę Curral das Freiras, która znajduje się w samym sercu wyspy, otoczona imponującymi górami. Wioska ta znana jest z zabytkowego kościoła i unikalnej architektury. Poznaj wąskie uliczki i skorzystaj z okazji, aby spróbować lokalnych przysmaków, takich jak likiery, chleb kasztanowy i tradycyjny ginja, napój typowy dla regionu. Zakończ dzień pełen przygód ekscytującą wizytą w punkcie widokowym Cabo Girão, jednej z najbardziej imponujących atrakcji wyspy. Tutaj będziesz miał okazję zwiedzić Skywalk, szklaną platformę zawieszoną 580 metrów nad poziomem morza. Panoramiczny widok na klify i ocean z tej platformy zapiera dech w piersiach. Nie zapomnij zrobić spektakularnych zdjęć i cieszyć się wrażeniem bycia dosłownie zawieszonym w powietrzu. Mamy nadzieję, że ten szczegółowy plan podróży pozwoli Ci w pełni wykorzystać eksplorację Madery i stworzyć niezapomniane wspomnienia. Ciesz się każdą chwilą tej podróży!

Madera: Dolina Zakonnic – „Curral das Freiras”

5. Madera: Dolina Zakonnic – „Curral das Freiras”

Curral das Freiras, mała parafia otoczona stromymi górami, położona jest w sercu wyspy. Uważa się, że ta głęboka dolina powstała w wyniku erozji lub aktywności wulkanicznej. Po minięciu kościoła Santo António zatrzymamy się przy punkcie widokowym Pico dos Barcelos, na wysokości 350 m, skąd roztacza się wspaniały widok na Funchal. Następnie przejdziemy przez góry, aż dotrzemy do Eira do Serrado, skąd będziesz miał wspaniały widok z wysokości 1094 m na Curral das Freiras. Po zwiedzeniu Curral das Freiras wrócimy do Funchal.

Górskie cuda w 4 godziny: Dolina Zakonnic + Eira do Serrado

6. Górskie cuda w 4 godziny: Dolina Zakonnic + Eira do Serrado

Wyrusz w 4-godzinną podróż do Doliny Zakonnic, gdzie oszałamiające piękno Madery ujawnia się w warstwach natury i kultury. Rozpocznij od inspirujących panoramicznych widoków z Pico dos Barcelos na wysokości 355 m, oferując wspaniałe wprowadzenie do Funchal. Przejdź przez zieloną dolinę, gdzie aromat lasów eukaliptusowych wzmacnia zmysły. Wjedź na wzniesienie Eira do Serrado, położone na wysokości 1095 m n.p.m., skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na majestatyczne krajobrazy wyspy. Zapuszczając się w spokojną Dolinę Zakonnic na spokojną godzinę, zanurz się w wyjątkowej esencji i kontrastach, które definiują Maderę. Ta niezwykła przygoda zaprasza Cię do ponownego odkrycia słynnych miejsc ze świeżej perspektywy, zapewniając zniuansowaną i dogłębną eksplorację uroku wyspy. Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i wyrusz w podróż, która obiecuje nie tylko zabytki, ale także głębokie doświadczenie bogatego gobelinu Madery.

Curral das Freiras i Cabo Girao

7. Curral das Freiras i Cabo Girao

Nasz pierwszy przystanek to Pico dos Barcelos. Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w Pico dos Barcelos, jednym z najsłynniejszych punktów widokowych na Maderze. Tutaj będziesz miał spektakularne widoki na miasto Funchal, morze i okoliczne góry. Można sobie wyobrazić, jak duża i rozwinięta jest stolica Madery. Ten punkt widokowy jest popularnym przystankiem dla turystów, więc przygotuj się na zrobienie wielu zdjęć i ciesz się zapierającym dech w piersiach widokiem na wysokości 355 metrów nad poziomem morza. Następnym przystankiem na naszej trasie jest urocza wioska Curral das Freiras. Ta malownicza wioska położona jest w sercu Madery, w otoczeniu imponujących gór. Vila do Curral das Freiras słynie z zabytkowego kościoła, uroczej architektury i wyjątkowej lokalnej kuchni. Tutaj będziesz miał czas na zwiedzanie wioski, spacer wąskimi uliczkami i spróbowanie lokalnych przysmaków, takich jak likiery, kasztanowy chleb i tradycyjna ginja, typowy napój w regionie. Następnym przystankiem na naszej trasie jest punkt widokowy Eira do Serrado. Ten punkt widokowy, wzniesiony na wysokości 1095 metrów, słynie z panoramy Curral das Freiras i okolicznych gór. Jest to spokojne i spokojne miejsce, w którym można cieszyć się naturalnym pięknem Madery i robić niesamowite zdjęcia. Kontynuujemy w kierunku Cabo Girão, gdzie odwiedzamy Skywalk, zawieszoną szklaną platformę z widokiem na morze i klify południowego wybrzeża, gdzie można podziwiać widok na morze ze szklanej platformy zawieszonej na klifie o wysokości 580 m. metry. Na koniec zakończymy naszą wycieczkę w wiosce rybackiej Câmara de Lobos, gdzie można podziwiać zatokę, w której znajdują się niezliczone kolorowe łodzie rybackie, tworzące malowniczą i tradycyjną atmosferę. Zapewniamy, że podczas tej półdniowej wycieczki będziesz miał niesamowite wrażenia na Maderze.

Eira do Serrado / Curral das Freiras (Dolina Zakonnic)

8. Eira do Serrado / Curral das Freiras (Dolina Zakonnic)

Nasza wycieczka rozpoczyna się od wizyty w belwederze Pico dos Barcelos (panoramiczny widok na zatokę i miasto Funchal). Następnie kierujemy się do Eira do Serrado, gdzie punkt widokowy na wysokości 1094 metrów oferuje zapierający dech w piersiach widok na parafię Curral das Freiras. Następnie schodzimy do małej wioski położonej na dnie doliny. Można tu zwiedzić kościół parafialny, aw tutejszych restauracjach skosztować przysmaków przyrządzanych z typowych dla regionu produktów: wiśni i kasztanów.

Z Funchal: zwiedzanie Doliny Zakonnic na Maderze z tuk-tukiem

9. Z Funchal: zwiedzanie Doliny Zakonnic na Maderze z tuk-tukiem

Magiczna i niezapomniana przejażdżka tuk-tukiem przez góry Madery, spodziewaj się odkrycia i poczucia magii najlepszego punktu widokowego, jaki Madera ma do zaoferowania. Wybierając się na tę przejażdżkę tuk-tukiem, radzimy gościom przyjść wyposażonym w w pełni naładowane baterie w telefonach i/lub aparatach fotograficznych, aby zrobić kilka ujęć z podróży do zapamiętania na później. Odważ się znaleźć na punkcie widokowym 355 metrów nad poziomem morza, ekscytująca podróż pokazująca jeden z najwspanialszych panoramicznych widoków na miasto Funchal Bay. Ten punkt widokowy jest znany jako Pico dos Barcelos i znajduje się w Funchal, zapewniając fascynujący widok na panoramę miasta. To miejsce zostało zbudowane w latach 50., ale to wszystkie jego ulepszenia sprawiły, że stało się popularne wśród podróżników i mieszkańców. W jasny, słoneczny dzień można nawet zobaczyć Bezludne Wyspy z tego wspaniałego punktu obserwacyjnego. To gorące miejsce zapewnia piękne tło dla niesamowitych ujęć, ale także pozwala cieszyć się filiżanką wspaniałej kawy i podziwiać wspaniałe widoki. Podróż będzie kontynuowana w kierunku kolejnej wspaniałej perspektywy wyspy, położonej na wysokości 1095 m n.p.m. Punkt widokowy Eira do Serrado znajduje się w górach w mieście Câmara de Lobos. Miejsce z fantastyczną panoramą na dolinę, w której widać urokliwą wioskę Curral das Freiras, aw tle najbardziej majestatyczne góry. Chłoń wszystkie piękne dźwięki i hipnotyzujące szczegóły, które natura zapewnia stamtąd. Ten punkt widokowy/taras został zbudowany w 1962 roku, po kilku latach modernizacji, aby uczynić go jeszcze bardziej zachęcającym dla wszystkich gości. Dlaczego nazwa Dolina Zakonnic, ktoś mógłby zapytać. Ponieważ w 1566 roku niektóre zakonnice z klasztoru Santa Clara w Funchal szukały schronienia w tym odległym miejscu, podczas gdy francuscy piraci atakowali i plądrowali ich miasto. Otoczone masywnymi górami, pełnymi zielonej roślinności, spokój i samotność, jakie oferuje to miejsce, są niezaprzeczalnie jedyne w swoim rodzaju. Podróż powrotna będzie równie ekscytująca, a doświadczony kierowca/gawędziarz przedstawi ciekawe szczegóły i zabawne fakty historyczne.

Eira do Serrado przez Tuk Tuk

10. Eira do Serrado przez Tuk Tuk

Odkryj oszałamiające piękno Madery podczas ekscytującej wycieczki tuk-tukiem po górach wyspy. Podziwiaj bujną lokalną roślinność i podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki z dwóch punktów widokowych Madery: Pico dos Barcelos i Eira do Serrado. Pico dos Barcelos oferuje spektakularne widoki na miasto Funchal i jest popularny wśród turystów i mieszkańców, zapewniając idealne miejsce na niezapomniane zdjęcia. Osiągając szczyt, punkt widokowy Eira do Serrado, położony 1095 metrów nad poziomem morza, oferuje panoramiczne widoki na dolinę i malowniczą wioskę Curral das Freiras, otoczoną imponującymi wyspiarskimi górami. Poznaj bogatą historię regionu z doświadczonym kierowcą, który po drodze podzieli się wciągającymi historiami i intrygującymi faktami historycznymi. Aby uwiecznić niezwykłe chwile tej przygody, zabierz ze sobą w pełni naładowane baterie do telefonów i/lub aparatów. Dzięki oszałamiającym krajobrazom i zapierającym dech w piersiach panoramicznym widokom ta wycieczka tuk-tukiem po Eira do Serrado jest obowiązkowym przeżyciem dla wszystkich odwiedzających Maderę. Czas trwania 2:30 sprawia, że ta wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą zwiedzić wyspę i zanurzyć się we wspaniałej przyrodzie Madery. Ta ekscytująca i niezapomniana przygoda stworzy bezcenne wspomnienia z Twojej wizyty na wyspie. Podsumowując, wycieczka tuk-tukiem po Eira do Serrado to ekscytujący sposób na poznanie naturalnego i kulturowego bogactwa Madery podczas urzekającej i niezapomnianej podróży. Ze spektakularną scenerią i fascynującymi historiami, ta wycieczka jest obowiązkowa dla każdego, kto odwiedza wyspę.

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Punkt widokowy Eira do Serrado: najlepsze atrakcje w pobliżu

Punkt widokowy Eira do Serrado: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Punkt widokowy Eira do Serrado? Kliknij tutaj.

Punkt widokowy Eira do Serrado: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 8 opinii

Najlepsze 4 godziny, jakie możesz spędzić na Maderze. Luci jest niesamowitą, energiczną osobą, zabawną i przyjacielską. Zatrzymaliśmy się w wielu miejscach i mieliśmy wystarczająco dużo czasu na wszystko. Jazda była bardzo przyjemna i szybka w kolejce oczekujących. Potem widoki były oszałamiające. Jest 10 na 10. Musisz to zrobić, jeśli jesteś na Maderze:)

Nasz przewodnik Mathias był bardzo przyjazny i naprawdę świetny. Pokazał, wyjaśnił i opowiedział nam wszystko. Wszystko poszło dobrze. To była bardzo przyjemna, bezpieczna jazda i wspaniała grupa. Jeśli znów będę na Maderze, bardzo chciałbym znów być z Mathiasem.

Zarezerwowaliśmy wycieczkę po niemiecku i dostaliśmy ją... Nasza przewodniczka Lucy sprawiła, że wycieczka stała się przeżyciem, czas minął zdecydowanie zbyt szybko. Wycieczka bardzo pouczająca i zabawna. Odbiór w punkcie początkowym był bardzo punktualny.

było wspaniale, różnorodnie, dużo widziałem podczas jazdy autobusem, przewodnik bardzo dobrze wszystko wyjaśnił, a największą atrakcją był oczywiście kulig koszykowy - polecam o każdej porze. Stosunek ceny do wydajności świetny

Naprawdę świetna wycieczka. Świetny przewodnik. Nie mieliśmy czasu oczekiwania, wszystko było dobrze zaplanowane. Niestety, mieliśmy dużo deszczu. Ale poza tym wszystko było idealne. Zawsze moja przyjemność.