Dodaj daty

Pula
Bilety wstępu

Bilety wstępu

Nasze najbardziej polecane Pula Bilety wstępu

Pula: bilet wstępu na arenę

1. Pula: bilet wstępu na arenę

Odwiedź starożytny amfiteatr w Puli, w którym niegdyś zbierali się mieszkańcy miasta, aby oglądać walki gladiatorów i polowania na zwierzęta. Uniknij tłumów i odkryj to wspaniałe starożytne miejsce dzięki opłaconemu z góry biletowi wstępu. Zobacz amfiteatr, który stał się symbolem Puli. To jedno z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc w Chorwacji, w którym organizowane są imprezy takie jak koncerty, festiwale, a latem nawet rekonstrukcje turniejów gladiatorów.  Obejrzyj wystawę stałą „Istryjska oliwka i uprawa winorośli w starożytności”, która znajduje się w podziemiach używanych przez gladiatorów podczas turniejów.  Zobacz reprodukcje narzędzi i urządzeń do produkcji oliwy i wina, takich jak młyny, prasy i osadniki, a także amfory, które były używane do transportu oliwy i wina.

Fazana: Wycieczka łodzią po Parku Narodowym Brijuni

2. Fazana: Wycieczka łodzią po Parku Narodowym Brijuni

Przeżyj tę piękną wycieczkę łodzią po archipelagu Parku Narodowego Brijuni i zatrzymaj się na wyspie Sveti Jerolim. Przed przybyciem na wyspę St. Jerolim wybierz się na panoramiczną przejażdżkę, podziwiając dziką przyrodę i zabytki Brijuni na pokładzie naszego statku Kristina, gdzie nasza załoga będzie serwować Ci bezpłatne zimne napoje. Zaledwie 15 minut łodzią z Fazany dopłyniemy do Veliki Brijun, największej ze wszystkich 14 wysp. Tutaj możesz zobaczyć willę Kastel, która należała do austriackiego arystokraty Paula Kuppelwiesera, który kupił wyspę w 1893 roku. Na tej wyspie znajduje się wiele atrakcji, takich jak rzymskie osady, a nawet park safari z egzotycznymi zwierzętami. Następnie zobaczymy wyspę Mali Brijun z Fort Minor, przekształconą w letni teatr. Później zobaczymy słynną wyspę Gaz w kształcie ryby. Następnie zobaczymy wyspy Galija i wyspę Titos Vanga. Mijamy także Vila Brijunka i latarnię morską Peneda z widokiem na port w Puli. Wreszcie dojeżdżamy do St. Jerolim. Pobyt na tej wyspie jest opcjonalny i gorąco polecamy. Można tam zostać i cieszyć się kąpielą w krystalicznie czystej wodzie. Zawsze istnieje możliwość powrotu do punktu wyjścia na głównym molo w Fazanie o godzinie 16:00, a także istnieje możliwość powrotu o 14:00 i 17:30. w zależności od dziennej liczby gości. Dokładny czas powrotu należy uzgodnić z przewodnikiem i kapitanem i zależy od liczby gości oraz godziny rozpoczęcia wycieczki. Wyspa to prawdziwy raj z wodami pełnymi ryb i mnóstwem pawi biegających swobodnie po wyspie. Na wyspie znajduje się przyjemna restauracja oferująca smaczne jedzenie i zimne napoje w rozsądnych cenach. Za wstęp na wyspę pobierana jest opłata, którą należy uiścić na miejscu przy wyjściu z łodzi. Wyspa zostanie otwarta dla zwiedzających 1 czerwca tego roku, kiedy morze powinno być wystarczająco ciepłe, aby można było się kąpać. W tym samym czasie otwierana jest także restauracja. W tym roku opłata za wstęp na wyspę wynosi 5 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci.

Pula: Park Narodowy Brijuni i rejs z delfinami na wyspę Jerolim

3. Pula: Park Narodowy Brijuni i rejs z delfinami na wyspę Jerolim

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po Parku Narodowym Brijuni podczas rejsu z Puli. Po drodze wypij nieograniczoną liczbę drinków i zachwyć swoje kubki smakowe wyśmienitym lunchem. Przeglądaj wyspę St. Jerolim we własnym tempie, mając czas wolny na korzystanie z plaż. Wsiądź na wygodny statek z kapitanem i przewodnikiem i udaj się na wyspy Parku Narodowego Brijuni, jednego z najpiękniejszych miejsc na Morzu Adriatyckim. Zwiedź park łodzią, obserwując po drodze dzikie zwierzęta, takie jak delfiny, i popływaj na wyspie św. Jerolima. Rejsuj po wszystkich wyspach i słuchaj, jak Twój przewodnik dzieli się fascynującymi informacjami o wyspach i ich słynnych właścicielach. Zjedz pyszny lunch składający się z tradycyjnych dań kuchni śródziemnomorskiej z wyborem ryb, wołowiny lub warzyw. Zatrzymaj się na wyspie St. Jerolim (Sveti Jerolim), gdzie możesz zatrzymać się na 2,5 godziny. Na wyspie możesz pospacerować po malowniczych plażach, zażyć orzeźwiającej kąpieli lub zwiedzić samą wyspę. Korzystaj z nieograniczonej liczby napojów na pokładzie łodzi, takich jak wino, woda mineralna, soki i napoje gazowane. Jeśli będziesz mieć szczęście, za twoim statkiem mogą podążać zabawne delfiny, które często odwiedzają te wody, aby żerować na dużej populacji ryb. Wróć do portu w Puli, aby podziwiać wspaniałe nocne widoki na miasto i słynną Pula Arena, rzymski amfiteatr.

Fazana: Rejs z obserwacją delfinów z przewodnikiem o zachodzie słońca

4. Fazana: Rejs z obserwacją delfinów z przewodnikiem o zachodzie słońca

Odkryj wspaniałe, czyste wody Parku Narodowego Brijuni i spędź czas obserwując delfiny bawiące się i jedzące w czasie zachodu słońca. Zrób niesamowite zdjęcia tych pięknych ssaków morskich z łodzi. Będziesz cieszyć się wycieczką na ładnej, wygodnej łodzi wycieczkowej dla 50 osób. Wycieczka zaczyna się od głównego molo w Fazana i prowadzi na wody Parku Narodowego Brijuni, gdzie kapitan szuka delfinów. Kiedy je odnajduje, łódź zwalnia i zaczynasz główną część tej wycieczki. Prawdopodobieństwo zobaczenia delfinów wynosi ponad 90 procent. Możesz zrobić wiele wspaniałych zdjęć z delfinami i zachodem słońca na horyzoncie. Zwiedzanie trwa od 1h 30min do max 2h, w zależności od tego, jak daleko kapitan musi przepłynąć, aby znaleźć delfiny.

Pula: nocna wyprawa kajakiem morskim w przezroczystym kajaku

5. Pula: nocna wyprawa kajakiem morskim w przezroczystym kajaku

Spotkaj się z nami w ośrodku wypoczynkowym Verudela na plaży Histria i zapoznaj się z teorią i techniką spływu kajakowego oraz zasadami zachowania podczas spływu. Poznasz nas po logo „Metta Float Outdoor Adventures” na białej drewnianej chacie. Po wprowadzeniu na lądzie nadszedł czas, aby wyruszyć w nocną przygodę z kajakiem morskim. Przeźroczyste dno kajaka wyposażone w diody LED pozwoli Ci zajrzeć do uśpionego podwodnego świata Adriatyku. Płyń kajakiem wzdłuż wybrzeża, gdzie głębokość morza wynosi około 4-8 metrów, abyś mógł obserwować wszystko, co dzieje się na dnie morskim. Wyobraź sobie, że masz ogromną maskę do nurkowania, ale nie musisz się moczyć, aby obserwować, co dzieje się pod powierzchnią morza. Doświadcz przejrzystego spływu kajakowego, tak jak powinien. Podczas wycieczki rzuć okiem na różne rodzaje życia morskiego. Twój przewodnik zadba również o to, aby Twoje jedyne w swoim rodzaju wspomnienie zostało uwiecznione na zdjęciach i filmach. Nie zapomnij spojrzeć w górę na rozgwieżdżone niebo i podziwiać niebiosa.

Pula: rejs po Parku Narodowym Brijuni z zachodem słońca, delfinami i kolacją

6. Pula: rejs po Parku Narodowym Brijuni z zachodem słońca, delfinami i kolacją

Wybierz się na rejs z Puli tradycyjną chorwacką drewnianą łodzią. Delektuj się kolacją świeżo przygotowaną przez szefa kuchni na pokładzie, wypatrując delfinów i podziwiając zachód słońca. Rozpocznij rejs od zwiedzania portu w Puli – głównego portu monarchii austro-węgierskiej. Kontynuuj rejs do Parku Narodowego Wysp Briońskich w poszukiwaniu delfinów. W tym czasie szef kuchni przygotuje pyszną kolację. Park Narodowy Wysp Briońskich obejmuje 14 wysp z pokrytymi białym piaskiem plażami i bujną roślinnością. Dzięki dużej populacji ryb w okolicy często można spotkać delfiny polujące na posiłek. Na kolację możesz wybrać makrelę z sałatką, pierś kurczaka z sałatką bądź danie wegetariańskie. W cenę rejsu wliczono nielimitowaną wodę mineralną, sok pomarańczowy i białe wino. Wróć do portu w Puli, aby podziwiać nocny widok na miasto i słynny rzymski amfiteatr.

Pula: zwiedzanie morskich jaskiń kajakami i snorkeling

7. Pula: zwiedzanie morskich jaskiń kajakami i snorkeling

Popłyń kajakiem i nurkuj wzdłuż wybrzeża Puli, aby odkryć imponujące jaskinie morskie miasta. Odwiedź Seagull’s Rocks, zanurz się w jaskini i odkrywaj świat pod falami z maskami do nurkowania i podwodnymi światłami. Rozkoszuj się widokami na wybrzeże, płynąc kajakiem do jaskini morskiej u wybrzeży Puli. Eksploruj dno jaskini z maskami do nurkowania i podwodnymi światłami. Twoi przewodnicy udokumentują Twoją przygodę z podwodnymi kamerami GoPro. Ciesz się wsparciem doświadczonych przewodników podczas całej wycieczki. Na koniec zapraszamy na relaks przy zimnej wodzie lub piwie. Otrzymaj link do swoich zdjęć kilka dni po wycieczce (zdjęcia nie są rozdzielane).

Pula: Rejs statkiem po Parku Narodowym Brijuni z pływaniem

8. Pula: Rejs statkiem po Parku Narodowym Brijuni z pływaniem

Witamy w naszym pakiecie przygód – idealnym połączeniu cudów natury i wodnych rozkoszy. Odkryj z nami Park Narodowy Brijuni, a podczas rejsu serwujemy lunch (grillowana ryba, grillowane mięso lub menu wegetariańskie) i możesz cieszyć się nieograniczoną ilością napojów (Cola, fanta, sprite, woda, czerwone i białe wino). Po rejsie zatrzymujemy się w ukrytej nadmorskiej oazie Stinjan i tam przerwa trwa 2 godziny, gdzie można popływać lub odwiedzić bar na plaży Lost Bay. Po przerwie wracamy do Puli o godzinie 16.00.

Pula: Park Narodowy Brijuni Dolphin Rejs z kolacją

9. Pula: Park Narodowy Brijuni Dolphin Rejs z kolacją

Po dotarciu na molo rozpoczniesz 3-godzinną wycieczkę na pokładzie komfortowej łodzi po wodach na terenie Parku Narodowego Wysp Briońskich. Na pokładzie łodzi płynie przewodnik, który prowadzi wycieczkę wokół wszystkich wysp wchodzących w skład parku, i opowiada ciekawostki na temat samych wysp, jak i ich znanych właścicieli. Wycieczka obejmuje również kolację na pokładzie łodzi przygotowaną z tradycyjnych produktów śródziemnomorskich, takich jak ryby czy mięso. Można także wybrać dania wegetariańskie. Napoje na pokładzie są nielimitowane i obejmują wino, wodę mineralną, napoje bezalkoholowe i wodę. Nie musisz się obawiać, że rejs okaże się bezowocny, ponieważ 93-100% uczestników poprzednich wycieczek zobaczyło delfiny. Na koniec wycieczki powrócisz do punktu początkowego.

Pula: Wycieczka kajakiem po Błękitnej Jaskini z pływaniem i snorkelingiem

10. Pula: Wycieczka kajakiem po Błękitnej Jaskini z pływaniem i snorkelingiem

Przeżyj relaksującą przejażdżkę kajakiem z plaży Valovine do skalistej zatoki i czystej wody w Seagull's Rocks. Zajrzyj do jaskini i zanurkuj z klifów do morza, jeśli czujesz się odważny. Podążaj za przewodnikiem na ukrytą plażę, aby się opalać, a następnie załóż fajkę i popływaj w czystym morzu. Rozpocznij od odprawy bezpieczeństwa i uzyskaj wskazówki dotyczące kajakarstwa od swojego przewodnika. Następnie wskocz na kajak na plaży Valovine i popłyń przez 20 minut do Seagull's Rocks, zatoki słynącej z czystej wody. Wpłyń kajakiem do niebieskiej jaskini i podziwiaj ją dzięki wewnętrznemu oświetleniu. Zrób kilka zdjęć. Odwiedź ukrytą zatokę na półwyspie Muzil, do której można dotrzeć tylko drogą wodną. Zatrzymaj się na przerwę z napojami i przekąskami, a następnie opalaj się na Lost Beach. Zanurz się w morzu i ponurkuj z rurką. Na koniec wróć do punktu wyjścia po pełnym odpoczynku na plaży. Wiosłuj z powrotem w spokojnym tempie, a następnie dotrzyj do punktu początkowego około 30 minut później, aby zakończyć spływ kajakowy.

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Pula

Pula

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Bilety wstępu w: Pula

Oprócz atrakcji typu Bilety wstępu jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Pula?

W: Pula są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Jakie są najlepsze Bilety wstępu w: Pula?

W których atrakcjach typu Bilety wstępu w: Pula obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Obostrzenia te obowiązują w następujących atrakcjach typu Bilety wstępu w: Pula:

Pula: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pula? Kliknij tutaj.

Pula: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.0 / 5

na podstawie 10 opinii

Arena to piękny budynek. Jesteśmy już około godziny. O godzinie 9 nie było jeszcze tak tłoczno. Kiedy wyszliśmy, zrobiło się znacznie bardziej tłoczno.

Wszystko poszło bardzo dobrze. Udało nam się ominąć długą kolejkę i wejść prosto do amfiteatru

Podróżowaliśmy w dawnych czasach. Było fantastycznie, a pokaz gladiatorów był fantastyczny.

Świetnie się bawiliśmy z dwójką małych dzieci. Do zrobienia raz.

Świetna, fantastycznie zachowana arena! czysta historia!