Atrakcje i wycieczki
Pula

Spodziewaj się bogactwa rzymskiej architektury w dziewiczej, naturalnej scenerii tego nadmorskiego chorwackiego miasta.

Wszystkie atrakcje

Pula: najczęściej polecane atrakcje

Pula: bilet wstępu na arenę

Pula: bilet wstępu na arenę

Odwiedź starożytny amfiteatr w Puli, w którym niegdyś zbierali się mieszkańcy miasta, aby oglądać walki gladiatorów i polowania na zwierzęta. Uniknij tłumów i odkryj to wspaniałe starożytne miejsce dzięki opłaconemu z góry biletowi wstępu. Zobacz amfiteatr, który stał się symbolem Puli. To jedno z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc w Chorwacji, w którym organizowane są imprezy takie jak koncerty, festiwale, a latem nawet rekonstrukcje turniejów gladiatorów.  Obejrzyj wystawę stałą „Istryjska oliwka i uprawa winorośli w starożytności”, która znajduje się w podziemiach używanych przez gladiatorów podczas turniejów.  Zobacz reprodukcje narzędzi i urządzeń do produkcji oliwy i wina, takich jak młyny, prasy i osadniki, a także amfory, które były używane do transportu oliwy i wina.

Pula: Ekskluzywny rejs z delfinami i zachodem słońca z kolacją i napojami

Pula: Ekskluzywny rejs z delfinami i zachodem słońca z kolacją i napojami

Dołącz do naszej 3-godzinnej wycieczki krajoznawczej z Puli, podczas której przemierzamy malownicze szlaki wodne pięknego Parku Narodowego Brijuni, aby obserwować wspaniałe delfiny butlonose żerujące, bawiące się lub po prostu pływające w swoim naturalnym środowisku, jednocześnie poznając ich zachowania społeczne, nawyki żywieniowe i wiele więcej. Ciesz się oszałamiającym zachodem słońca z komfortu luksusowego statku Europa w najsłynniejszym Parku Narodowym w Chorwacji. Przygodę zakończy kolacja i napoje serwowane przez naszą przyjazną załogę podczas całego rejsu. Podczas tej wycieczki dowiesz się wszystkiego o delfinach w ich naturalnym środowisku od swojego przewodnika. Podczas tej wycieczki zobaczysz również wszystkie 14 wysp Parku Narodowego Brijuni i dowiesz się wszystkiego o wielu zabytkach od swojego przewodnika. Ten wyjątkowy rejs kończy się powrotem do portu w Puli i widokiem słynnych gigantów oświetleniowych Puli. Nasza wygodna łódź jest certyfikowana do przewozu osób, jest wyposażona w taras i zadaszony pokład słoneczny z dźwiękiem stereo, dwie toalety, salon, kuchnię i bar. Nasz kapitan jest wysoko wykształconym kapitanem w służbie żeglarskiej od wielu lat. Ma doświadczenie w historii i ekologii w dziewiczej przyrodzie Parku Narodowego Brijuni i mówi w ponad pięciu językach obcych.

Pula: Wizyta w Parku Narodowym Brijuni i rejs z delfinami

Pula: Wizyta w Parku Narodowym Brijuni i rejs z delfinami

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po Parku Narodowym Brijuni podczas rejsu z Puli. Po drodze wypij nieograniczoną liczbę drinków i zachwyć swoje kubki smakowe wyśmienitym lunchem. Przeglądaj wyspę St. Jerolim we własnym tempie, mając czas wolny na korzystanie z plaż. Wsiądź na wygodny statek z kapitanem i przewodnikiem i udaj się na wyspy Parku Narodowego Brijuni, jednego z najpiękniejszych miejsc na Morzu Adriatyckim. Zwiedź park łodzią, obserwując po drodze dzikie zwierzęta, takie jak delfiny, i popływaj na wyspie św. Jerolima. Rejsuj po wszystkich wyspach i słuchaj, jak Twój przewodnik dzieli się fascynującymi informacjami o wyspach i ich słynnych właścicielach. Zjedz pyszny lunch składający się z tradycyjnych dań kuchni śródziemnomorskiej z wyborem ryb, wołowiny lub warzyw. Zatrzymaj się na wyspie St. Jerolim (Sveti Jerolim), gdzie możesz zatrzymać się na 2,5 godziny. Na wyspie możesz pospacerować po malowniczych plażach, zażyć orzeźwiającej kąpieli lub zwiedzić samą wyspę. Korzystaj z nieograniczonej liczby napojów na pokładzie łodzi, takich jak wino, woda mineralna, soki i napoje gazowane. Jeśli będziesz mieć szczęście, za twoim statkiem mogą podążać zabawne delfiny, które często odwiedzają te wody, aby żerować na dużej populacji ryb. Wróć do portu w Puli, aby podziwiać wspaniałe nocne widoki na miasto i słynną Pula Arena, rzymski amfiteatr.

Pula: nocna wyprawa kajakiem morskim w przezroczystym kajaku

Pula: nocna wyprawa kajakiem morskim w przezroczystym kajaku

Spotkaj się z nami w ośrodku wypoczynkowym Verudela na plaży Histria i zapoznaj się z teorią i techniką spływu kajakowego oraz zasadami zachowania podczas spływu. Poznasz nas po logo „Metta Float Outdoor Adventures” na białej drewnianej chacie. Po wprowadzeniu na lądzie nadszedł czas, aby wyruszyć w nocną przygodę z kajakiem morskim. Przeźroczyste dno kajaka wyposażone w diody LED pozwoli Ci zajrzeć do uśpionego podwodnego świata Adriatyku. Płyń kajakiem wzdłuż wybrzeża, gdzie głębokość morza wynosi około 4-8 metrów, abyś mógł obserwować wszystko, co dzieje się na dnie morskim. Wyobraź sobie, że masz ogromną maskę do nurkowania, ale nie musisz się moczyć, aby obserwować, co dzieje się pod powierzchnią morza. Doświadcz przejrzystego spływu kajakowego, tak jak powinien. Podczas wycieczki rzuć okiem na różne rodzaje życia morskiego. Twój przewodnik zadba również o to, aby Twoje jedyne w swoim rodzaju wspomnienie zostało uwiecznione na zdjęciach i filmach. Nie zapomnij spojrzeć w górę na rozgwieżdżone niebo i podziwiać niebiosa.

Fazana: Rejs z przewodnikiem z obserwacją delfinów o zachodzie słońca

Fazana: Rejs z przewodnikiem z obserwacją delfinów o zachodzie słońca

Odkryj wspaniałe, czyste wody Parku Narodowego Brijuni i spędź czas obserwując delfiny bawiące się i jedzące w czasie zachodu słońca. Zrób niesamowite zdjęcia tych pięknych ssaków morskich z łodzi. Będziesz cieszyć się wycieczką na ładnej, wygodnej łodzi wycieczkowej dla 50 osób. Wycieczka zaczyna się od głównego molo w Fazana i prowadzi na wody Parku Narodowego Brijuni, gdzie kapitan szuka delfinów. Kiedy je odnajduje, łódź zwalnia i zaczynasz główną część tej wycieczki. Prawdopodobieństwo zobaczenia delfinów wynosi ponad 90 procent. Możesz zrobić wiele wspaniałych zdjęć z delfinami i zachodem słońca na horyzoncie. Zwiedzanie trwa od 1h 30min do max 2h, w zależności od tego, jak daleko kapitan musi przepłynąć, aby znaleźć delfiny.

Pula: rejs po Parku Narodowym Brijuni z zachodem słońca, delfinami i kolacją

Pula: rejs po Parku Narodowym Brijuni z zachodem słońca, delfinami i kolacją

Wybierz się na rejs z Puli tradycyjną chorwacką drewnianą łodzią. Delektuj się kolacją świeżo przygotowaną przez szefa kuchni na pokładzie, wypatrując delfinów i podziwiając zachód słońca. Rozpocznij rejs od zwiedzania portu w Puli – głównego portu monarchii austro-węgierskiej. Kontynuuj rejs do Parku Narodowego Wysp Briońskich w poszukiwaniu delfinów. W tym czasie szef kuchni przygotuje pyszną kolację. Park Narodowy Wysp Briońskich obejmuje 14 wysp z pokrytymi białym piaskiem plażami i bujną roślinnością. Dzięki dużej populacji ryb w okolicy często można spotkać delfiny polujące na posiłek. Na kolację możesz wybrać makrelę z sałatką, pierś kurczaka z sałatką bądź danie wegetariańskie. W cenę rejsu wliczono nielimitowaną wodę mineralną, sok pomarańczowy i białe wino. Wróć do portu w Puli, aby podziwiać nocny widok na miasto i słynny rzymski amfiteatr.

Fazana: Rejs wycieczkowy po Parku Narodowym Brijuni

Fazana: Rejs wycieczkowy po Parku Narodowym Brijuni

Przeżyj tę piękną wycieczkę łodzią po archipelagu Parku Narodowego Brijuni i zatrzymaj się na wyspie Sveti Jerolim. Przed przybyciem na wyspę St. Jerolim wybierz się na panoramiczną przejażdżkę, podziwiając dziką przyrodę i zabytki Brijuni na pokładzie naszego statku Kristina, gdzie nasza załoga będzie serwować Ci bezpłatne zimne napoje. Zaledwie 15 minut łodzią z Fazany dopłyniemy do Veliki Brijun, największej ze wszystkich 14 wysp. Tutaj możesz zobaczyć willę Kastel, która należała do austriackiego arystokraty Paula Kuppelwiesera, który kupił wyspę w 1893 roku. Na tej wyspie znajduje się wiele atrakcji, takich jak rzymskie osady, a nawet park safari z egzotycznymi zwierzętami. Następnie zobaczymy wyspę Mali Brijun z Fort Minor, przekształconą w letni teatr. Później zobaczymy słynną wyspę Gaz w kształcie ryby. Następnie zobaczymy wyspy Galija i wyspę Titos Vanga. Mijamy także Vila Brijunka i latarnię morską Peneda z widokiem na port w Puli. Wreszcie dojeżdżamy do St. Jerolim. Pobyt na tej wyspie jest opcjonalny i gorąco polecamy. Można tam zostać i cieszyć się kąpielą w krystalicznie czystej wodzie. Zawsze istnieje możliwość powrotu do punktu wyjścia na głównym molo w Fazanie o godzinie 16:00, a także istnieje możliwość powrotu o 14:00 i 17:30. w zależności od dziennej liczby gości. Dokładny czas powrotu należy uzgodnić z przewodnikiem i kapitanem i zależy od liczby gości oraz godziny rozpoczęcia wycieczki. Wyspa to prawdziwy raj z wodami pełnymi ryb i mnóstwem pawi biegających swobodnie po wyspie. Na wyspie znajduje się przyjemna restauracja oferująca smaczne jedzenie i zimne napoje w rozsądnych cenach. Za wstęp na wyspę pobierana jest opłata, którą należy uiścić na miejscu przy wyjściu z łodzi. Wyspa zostanie otwarta dla zwiedzających 1 czerwca tego roku, kiedy morze powinno być wystarczająco ciepłe, aby można było się kąpać. W tym samym czasie otwierana jest także restauracja. W tym roku opłata za wstęp na wyspę wynosi 5 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci.

Pula: Spływ kajakowy w Błękitnej Jaskini i nurkowanie z rurką w piance

Pula: Spływ kajakowy w Błękitnej Jaskini i nurkowanie z rurką w piance

Płyń kajakiem i nurkuj wzdłuż wybrzeża Puli, aby odkryć imponujące jaskinie morskie w mieście. Odwiedź Skały Mewy, zanurkuj w niebieskiej jaskini i odkryj świat pod falami za pomocą masek do snorkelingu i podwodnych świateł. Podziwiaj nadmorskie widoki, płynąc kajakiem do jaskini morskiej u wybrzeży Puli. Zbadaj dno jaskini za pomocą masek do snorkelingu i podwodnych świateł. Twoi przewodnicy udokumentują Twoją przygodę za pomocą podwodnych kamer GoPro. Ciesz się wsparciem doświadczonych przewodników podczas całej wycieczki. Na koniec zrelaksuj się przy zimnym napoju z wodą lub piwem. Otrzymaj link do swoich zdjęć kilka dni po wycieczce (zdjęcia nie są rozdzielane).

Z Puli: rejs do Wenecji z opcją całodniową lub w 1 stronę

Z Puli: rejs do Wenecji z opcją całodniową lub w 1 stronę

Wyrusz w niezapomniany rejs przez Adriatyk i spędź dzień w Wenecji, zwiedzając ją w swoim tempie podczas całodniowej wycieczki z Puli. Wybierz transfer w jedną stronę lub w obie strony między Pulą a Wenecją. Po przybyciu na miejsce poczuj romantyczną atmosferę tego zabytkowego miasta, w którym 118 wysp i 150 kanałów łączy aż 400 mostów. Podczas wprowadzenia do Wenecji zostanie Ci również przedstawiona oferta opcjonalnych atrakcji, takich jak: rejs gondolą, rejs taksówką wodną, lunch itp. Wejdź na pokład katamaranu w Puli zrelaksuj się podczas podróży z filiżanką kawy i świeżym croissantem. Wpłyń do laguny i o planowanej godzinie dotrzyj do Wenecji. Następnie zniknij w labiryncie wąskich uliczek, odkrywając w swoim tempie romantyczne mosty i ukryte place. Podziwiaj bizantyjskie zabytki na placu św. Marka lub poczuj prawdziwy klimat weneckich kanałów i wybierz się w rejs gondolą. Znajdź miłą restaurację, w której skosztujesz pysznej kuchni włoskiej. Wyrusz w rejs powrotny do Puli. Na koniec swojej wizyty w Wenecji obejrzyj oddalające się miasto z pokładu katamaranu. Wróć do Puli i spędź resztę wieczoru tak, jak masz na to ochotę.

Pula: Panoramiczny rejs łodzią i pływanie w Parku Narodowym Brijuni

Pula: Panoramiczny rejs łodzią i pływanie w Parku Narodowym Brijuni

Witamy w naszym pakiecie przygodowym - idealnym połączeniu cudów natury i wodnych rozkoszy. Jest to wycieczka z Puli, podczas której masz atrakcyjną przerwę na pływanie, panoramiczną wycieczkę po Parku Narodowym Brijuni, lunch, nieograniczoną ilość napojów, przewodnika na pokładzie, a wszystko to wliczone w cenę wycieczki. Rejs nowoczesnym statkiem EUROPA, który jest wyposażony w 2 toalety, 2 tarasy, klimatyzowany salon, nowoczesną kuchnię i bar, na którym zostaniesz ugoszczony przez naszą profesjonalną i przyjazną załogę oraz kapitana z wieloletnim doświadczeniem na morzu. Z naszego luksusowego statku "Europa" Twoja grupa zobaczy wiele zabytków Parku Narodowego Brijuni, takich jak wyspa Vanga z Tito, mała wyspa Brijuni z małą fortecą, duża wyspa Brijuni. Po wygodnym transporcie Twoja grupa zatrzyma się na przerwę od 2 do 2,5 godziny na pływanie w magicznym miejscu Fažana. Odwiedź magiczne miejsce Fažana, które znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria z najpiękniejszym widokiem na słynny Park Narodowy Brijuni.

Często zadawane pytania dotyczące: Pula

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Pula

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Pula to:

Pula – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Pula: Najciekawsze atrakcje

Pula: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Pula: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pula? Kliknij tutaj.

Pula: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(3031 recenzji)

Najbardziej podobała mi się swoboda, jaką mogliśmy cieszyć się przy skale i żeglować we własnym tempie. Zawsze byli gotowi nam pomóc. Przydałoby się jednak więcej zdjęć.

Piękne i warte odwiedzenia. Cieszę się, że wyszedłem poza szczytem sezonu, ponieważ wyobrażam sobie, że latem będę bardzo zajęty!

stojąc na arenie z całą historią gladiatorów i siedząc na siedzeniach

Pięknie zachowany amfiteatr! Trzeba było to widzieć w Puli.

Przewodnik był bardzo uprzejmy, a jaskinie były piękne!