Puerto Plata
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Puerto Plata”

Najciekawsze atrakcje Puerto Plata

San Felipe de Puerto Plata było kiedyś ważnym miastem kolonialnym, a dzisiaj powoli wraca do łask jako niedrogi nadmorski kurort. Oto najciekawsze atrakcje tego karaibskiego miasta:

Dom Kolumba

Odkrywanie Puerto Plata najlepiej zacząć od ruin starego domu Krzysztofa Kolumba w La Isabelli – pierwszej osadzie Republiki Dominikańskiej.

Paradise Island

Te dziewicze mielizny to doskonały cel wyprawy z wybrzeża Dominikany. Szczególnie polecamy nurkowanie z rurką wśród koralowców.

Wodospady Damajagua

Damajagua to 27 kaskad i kamiennych basenów. Możesz tam pływać, zjeżdżać, skakać i wspinać się. Ten swoisty naturalny park rozrywki na pewno spodoba się poszukiwaczom mocnych wrażeń.

Park rozrywki Ocean World

Spędzasz wakacje z rodziną? W tym interaktywnym oceanarium możecie popływać z delfinami, pogłaskać płaszczki i pobawić się z lwami morskim. Są tam nawet tygrysy! (Prawdziwe, nie morskie).

Muzeum Del Ambar

Bursztyny dominikańskie należą do najlepszych na świecie. W Muzeum Del Ambar obejrzysz niesamowite insekty, liście, jaszczurki, a nawet ptaki zakonserwowane w bursztynie.

Fort San Felipe

Wybudowany w 1564 roku do obrony przed piratami San Felipe to jeden z najstarszych europejskich fortów obu Ameryk. Najstarszym jest położony w pobliżu Santo Domingo Fortaleza Ozama.

Santo Domingo

Wycieczki całodniowe z i do stolicy Dominikany to sama przyjemność! Ich główne atrakcje to panteon narodowy, Calle Las Damas i Park Narodowy Los Tres Ojos.

Puerto Plata: Zaplanuj pobyt

Gdzie znajduje się Puerto Plata?

Puerto Plata leży na północnym wybrzeżu Republiki Dominikańskiej. Co prawda w pobliżu tego miasta nie ma tylu koralowców, co w Punta Cana – gdzie znajdują się prawdopodobnie najlepsze plaże w kraju – ale jego zaletą są znacznie niższe ceny. Jest to doskonałe miejsce, jeśli chcesz spędzić wakacje na Karaibach, ale dysponujesz ograniczonym budżetem.

Kiedy najlepiej odwiedzić Puerto Plata?

W Puerto Plata przez cały rok panuje tropikalna pogoda. Nawet zimą temperatury dochodzą tu do 30°C. Szczyt sezonu turystycznego trwa od grudnia do kwietnia, ale w okresie od maja do połowy czerwca pokoje hotelowe są znacznie tańsze. Dlaczego? Zaczyna się wtedy sezon huraganów, więc odradzamy przyjazd po tym terminie!

Jak bezpieczne jest Puerto Plata?

Republika Dominikańska to biedny kraj o stosunkowo wysokim (ale spadającym) poziomie przestępczości, który na szczęście występuje tylko w bardziej odizolowanych obszarach. Regiony turystyczne i ośrodki wypoczynkowe są bardzo bezpieczne, jednak podobnie jak w przypadku innych miejscowości wczasowych, tak i tutaj należy zachować ostrożność.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  Peso dominikańskie (DOP,$ lub RD$)
 • Strefa czasowa
  UTC (-04:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Przyjedź w okresie od grudnia do połowy czerwca, aby skorzystać z najlepszej pogody i uniknąć huraganów.

Puerto Plata: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Puerto Plata

Puerto Plata: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Puerto Plata?  Kliknij tutaj.


Puerto Plata
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 78