Puerta del Sol – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: wycieczka autobusem hop-on hop-off (1 lub 2 dni)

1. Madryt: wycieczka autobusem hop-on hop-off (1 lub 2 dni)

Poznaj Madryt podczas przejażdżki dwupiętrowym autobusem wycieczkowym z odkrytym dachem. Dzięki 1 biletowi możesz przez cały dzień wsiadać i wysiadać na dowolnych przystankach na wybranej trasie lub zmieniać trasę, podziwiając wspaniałą architekturę oraz kulturę Madrytu. Korzystaj z audioprzewodnika (system audio ze słuchawkami) z nagraniem w 14 językach. Trasa nr 1: • Muzeum Prado • Brama Puerta de Alcalá • Dzielnica Salamanca • Plac Plaza de Colón • Plac Plaza de Cibeles • Ulica Gran Vía 14 • Ulica Gran Vía 30 • Ulica Gran Vía 54 • Plac Plaza de España • Świątynia Debod • Brama Puerta de San Vicente • Brama Puerta de Toledo • Ulica Gran Vía de San Francisco • Kolegiata św. Izydora • Ulica Calle de Atocha 116 • Królewski Ogród Botaniczny • Muzeum Prado Trasa nr 2: • Plac Plaza de Neptuno • Plac Plaza de Cibeles • Plac Plaza de Colón • Muzeum Rzeźby (pod gołym niebem) • Narodowe Muzeum Nauk Przyrodniczych • Kompleks rządowy Nuevos Ministerios • Stadion piłkarski Estadio Santiago Bernabéu • Wyższa Rada Badań Naukowych • Muzeum sztuki Museo Lázaro Galdiano • Ulica Calle de Serrano 61 • Ulica Calle de Serrano 66 • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Brama Puerta de Alcalá • Ulica Calle de Alcalá 25 • Plac Puerta del Sol • Plac Plaza de las Cortes • Plac Plaza de Neptuno Sezon wysoki: od marca do października 9.00–22.00 Poza sezonem wysokim: od listopada do lutego 10.00–18.00

Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa po atrakcjach (z opcją e-roweru)

2. Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa po atrakcjach (z opcją e-roweru)

Przejedź przez Madryt podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem, podziwiając wiele atrakcji miasta. Jedź po dogodnych ścieżkach rowerowych, w strefach dla pieszych i przez parki, aby nie trzeba było nawigować w ruchu ulicznym. Masz możliwość zakończenia wycieczki lokalnymi przekąskami i orzeźwiającym napojem. Rozpocznij swoją wycieczkę od krótkiego wyjaśnienia, jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Udaj się na Plaza de Oriente i posłuchaj opowieści o stworzeniu posągu Filipa IV, Pałacu Królewskiego, katedrze i kościele św. Mikołaja. Podziwiaj jedne z najstarszych budynków w mieście przy Plaza de la Villa i chłoń zgiełk Mercado San Miguel. Przejdź przez wielkie place Plaza Mayor i Santa Ana, zanim obejrzysz żywą ścianę muzeum Caixa Forum. Miń Muzeum Prado, Park Retiro i Puerta de Alcalá, zanim udasz się na Puerta del Sol. Dodaj do swoich wrażeń, wybierając opcję tapas i ciesz się 3 pintxos (małe talerze) i napojem bezalkoholowym, a na koniec wycieczki.

Madryt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

3. Madryt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

„Poznaj Madryt w najbardziej wciągający sposób, odkrywając jego kultowe i najważniejsze miejsca. Nasza wycieczka zabierze Cię w podróż przez miejskie historie, legendy i charakterystyczne zakątki na wygodnych zabytkowych rowerach, ułatwiając i dodając odrobinę przygody do dotarcia nawet najodleglejsze zakątki.W zaledwie 3 godziny staniesz się madrylańczykiem. Odwiedzać : Caixa Forum i trójkąt artystyczny Muzeum Prado i prawdziwy kościół San Jeronimo Park Retiro i Pałac Retiro Brama Alcalá i Gran Vía Brama Słońca, Niedźwiedź i Drzewo Madroño Prawdziwy Pałac i Ogrody Orientu Plaza de la Villa i Stary Madryt Burmistrz Placu Dzielnica literacka i dom Miguela de Cervantesa

Madryt: Prywatna wycieczka Segwayem przez 1, 2 lub 3 godziny

4. Madryt: Prywatna wycieczka Segwayem przez 1, 2 lub 3 godziny

Łatwym i przyjemnym sposobem na poznanie najbardziej charakterystycznych miejsc Madrytu jest wycieczka segwayem. Odwiedź Stary Madryt, Nowy Madryt, Park Retiro lub wszystkie. Jest to godzinna wycieczka, która prowadzi przez miejsca tak dobrze znane jak: Katedra Almudena. Pałac Królewski. Templo Debod. Plac Operowy. Puerta del Sol lub Nowe miasto jako Muzeum Prado, Pza Santa Ana, Pta Alcala, Kościół Hieronimitów itp. Lub godzina w parku Retiro. Przez 3 godziny Twój przewodnik sugeruje, że możesz cieszyć się Segwayem, projektując własną jazdę. Zmęczenie będzie minimalne, a maksymalna zabawa dzięki wspaniałym Segwayom! Pójdziesz w towarzystwie przewodnika eksperta.

Madryt: Muzeum El Prado i wycieczka piesza po Pałacu Królewskim

5. Madryt: Muzeum El Prado i wycieczka piesza po Pałacu Królewskim

Poznaj najbardziej charakterystyczne atrakcje Madrytu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Rozpocznij od wycieczki z przewodnikiem bez kolejki po Muzeum Prado, w którym znajdują się wyjątkowe pokoje i obrazy, z naciskiem na obrazy, które zmieniły historię sztuki i stały się kanonem. Podziwiaj między innymi dzieła Murillo, Velázqueza, Goyi, Rubensa i Tiziano. Kontynuuj piękną pieszą wycieczkę po całym obszarze między Muzeum Prado a Pałacem Królewskim. W towarzystwie przewodnika odkryj najważniejsze atrakcje miasta, w tym Fontannę Neptuna, Kongres Deputowanych, dom Cervantesa i Puerta del Sol. Na koniec Twoja wycieczka kończy się wycieczką z przewodnikiem po Pałacu Królewskim, budynku o gigantycznych wymiarach, który z pewnością zaskoczy Cię bogatą dekoracją oraz niesamowitymi pokojami i salonami. Ten pomnik jest uważany za kulturowe odniesienie dla europejskich monarchii i jest idealnym sposobem na zakończenie pieszej wycieczki.

Best of Madrid: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem w małych grupach

6. Best of Madrid: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem w małych grupach

Zobacz najlepsze zabytki Madrytu w zabawny i zrelaksowany sposób podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Pokonany dystans to około 9 mil, podczas którego przewodnik opowie Ci o legendach, sztuce i gastronomii miasta. Podczas wycieczki zapoznasz się z najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi Madrytu, takimi jak Pałac Królewski, Plaza Mayor, Puerta del Sol i park Retiro. Zrób kilka przystanków po drodze, gdzie Twój przewodnik udzieli Ci więcej informacji o zabytkach Madrytu. Ciesz się 20-minutową przerwą w połowie. W zestawie rower i kask.

Madryt: 1,5-godzinna wycieczka segwayem po Parku Retiro

7. Madryt: 1,5-godzinna wycieczka segwayem po Parku Retiro

Wsiądź na samobalansujący segway i zwiedź najpiękniejszy park w Madrycie. Na początek weź udział krótkim szkoleniu z prowadzenia tych pojazdów, a gdy przyzwyczaisz się już do segwaya, pojedź do tzw. Barrio de las Letras (dzielnicy literackiej), gdzie niegdyś mieszkały niektóre z ważniejszych postaci literatury hiszpańskiej, jak Cervantes i Lope de Vega. Pojedź Calle de las Huertas do muzeum Prado – znanej na całym świecie świątyni sztuki. Następnie udaj się za swoim przewodnikiem obok jednego z najpiękniejszych kościołów w Madrycie. Zobacz wspaniałą fasadę Iglesia de los Jerónimos, po czym dojedź do Parku Retiro. Wykorzystaj 40 minut jazdy po parku, aby zobaczyć jego główne punkty, jak uroczy staw, Pałac Kryształowy i pomnik przedstawiający upadek Lucyfera z nieba. Naciesz się relaksującym uczuciem sunięcia po alejkach parku. Opuść park i udaj się z powrotem do miejsca początkowego, mijając Puerta de Alcalá (Bramę Alcalá), Palacio de Cibeles (Pałac Kybele) i Puerta del Sol w prawdziwym sercu miasta.

Madryt: Zaczarowana wieczorna wycieczka piesza po hiszpańsku

8. Madryt: Zaczarowana wieczorna wycieczka piesza po hiszpańsku

Zagłęb się w legendy Madrytu, które trwają od pokoleń i odkryj najbardziej nieznane tajemnice miasta i przerażające zjawiska paranormalne podczas tej wieczornej wycieczki. Zacznij od Plaza de Oriente i udaj się do historycznego centrum miasta, Madrid de Los Austrias, i poznaj okolice prymitywnego średniowiecznego miasta. Dowiedz się o szczegółach Plaza Mayor i niewiarygodnych szczegółach jego historii. Po odkryciu innych starożytnych zakątków przejdź do słynnego Puerta del Sol i poznaj sekrety rozwoju społeczności Madrytu.

Madryt: 1,5-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem po mieście

9. Madryt: 1,5-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem po mieście

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w popularnym Muzeum Prado, zanim wyruszysz w 1,5-godzinną wycieczkę krajoznawczą, która ma na celu zaprezentowanie najlepszych atrakcji Madrytu w krótkim czasie. Podążaj za swoim przewodnikiem po tętniącym życiem mieście, obserwując, jak miejscowi spędzają dzień w ruchliwej stolicy. Miń historyczne zabytki, w tym Puerta del Sol i Pałac Królewski, i poznaj ich fascynującą historię od swojego przewodnika. Będziesz także wędrować po wąskich uliczkach, pełnych autentycznego uroku i opowieści o mieście. Odkryj starożytne historie i ukryte skarby, odkrywając i oglądając zabytki, w tym Dom Cervantesa i Stary Ratusz. Pod koniec wycieczki lepiej zrozumiesz imponującą historię Madrytu, a także same zabytki.

Madryt: 2-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem po mieście

10. Madryt: 2-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem po mieście

Odkryj historię Madrytu i zobacz najważniejsze atrakcje miasta podczas tej 2-godzinnej prywatnej wycieczki pieszej z przewodnikiem. Rozpocznij swoją przygodę w Paseo del Prado. Spaceruj pod drzewami i zobacz słynne zabytki, takie jak fontanna Neptuna. Następnie odwiedź Kongres Deputowanych i Dom Cervantesa, największego pisarza w języku hiszpańskim. Idź na Plaza de Santa Ana, podczas gdy lokalny przewodnik opowiada ci historie i anegdoty romantycznego Madrytu w XIX wieku. Przyjedź do niesamowitego Puerta del Sol, słynącego z posągu Niedźwiedzia i Arbutusa. Następnie skręć i zobacz Plaza Mayor, położony w samym sercu dzielnicy Austrias. Poznaj Plaza de la Villa, zbudowany w okresie średniowiecza Madrytu. Spójrz na niesamowitą katedrę Almudena, która została zbudowana na starym meczecie, podobnie jak wiele katedr w Hiszpanii. Na koniec zakończ wycieczkę z przewodnikiem przy wejściu do Pałacu Królewskiego.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Puerta del Sol

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 79
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Puerta del Sol: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Puerta del Sol: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Puerta del Sol? Kliknij tutaj.

Puerta del Sol: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 5995 opinii

To najlepszy sposób na szybką wycieczkę, a następnie zdecyduj, co chcesz zobaczyć. Zarezerwuj bilety online, znacznie ułatwia życie. Gorąco polecam również rezerwację muzeów lub atrakcji online. W ten sposób nie będziesz musiał stać godzinami w kolejce.

2 obwody w cenie jednego. Wyjątkowe w tej cenie jest możliwość wykonania drugiego obiegu. Podczas wszystkich moich podróży po całym świecie korzystam z autobusów hop-on hop-off, aby odkryć atrakcje i historię każdego większego miasta.

Od kilku lat zwiedzanie miasta rozpoczyna się od jednej lub kilku podróży w obie strony czerwonym autobusem. W ten sposób zawsze mam najlepszy przegląd. Bardzo pouczające wyjaśnienia. Następnie przejdź do szczegółów.

Wycieczka była świetna, bardzo pouczająca i można było usłyszeć, co zostało powiedziane. Personel był bardzo chętny do współpracy i pomocny. Polecam wycieczkę innym.

Trasa była na najwyższym poziomie, z wyjątkiem miejsc, w których wykonywali prace. Wyjaśnienie było bardzo zrozumiałe.