Dodaj daty

Puerta de Alcalá

Puerta de Alcalá

Puerta de Alcalá – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: 24- lub 48-godzinna autobusowa wycieczka hop-on hop-off

1. Madryt: 24- lub 48-godzinna autobusowa wycieczka hop-on hop-off

Poznaj Madryt podczas przejażdżki dwupiętrowym autobusem wycieczkowym z odkrytym dachem. Dzięki 1 biletowi możesz przez cały dzień wsiadać i wysiadać na dowolnych przystankach na wybranej trasie lub zmieniać trasę, podziwiając wspaniałą architekturę oraz kulturę Madrytu. Korzystaj z audioprzewodnika (system audio ze słuchawkami) z nagraniem w 14 językach. Trasa nr 1: • Muzeum Prado • Brama Puerta de Alcalá • Dzielnica Salamanca • Plac Plaza de Colón • Plac Plaza de Cibeles • Ulica Gran Vía 14 • Ulica Gran Vía 30 • Ulica Gran Vía 54 • Plac Plaza de España • Świątynia Debod • Brama Puerta de San Vicente • Brama Puerta de Toledo • Ulica Gran Vía de San Francisco • Kolegiata św. Izydora • Ulica Calle de Atocha 116 • Królewski Ogród Botaniczny • Muzeum Prado Trasa nr 2: • Plac Plaza de Neptuno • Plac Plaza de Cibeles • Plac Plaza de Colón • Muzeum Rzeźby (pod gołym niebem) • Narodowe Muzeum Nauk Przyrodniczych • Kompleks rządowy Nuevos Ministerios • Stadion piłkarski Estadio Santiago Bernabéu • Wyższa Rada Badań Naukowych • Muzeum sztuki Museo Lázaro Galdiano • Ulica Calle de Serrano 61 • Ulica Calle de Serrano 66 • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Brama Puerta de Alcalá • Ulica Calle de Alcalá 25 • Plac Puerta del Sol • Plac Plaza de las Cortes • Plac Plaza de Neptuno Sezon wysoki: od marca do października 9.00–22.00 Poza sezonem wysokim: od listopada do lutego 10.00–18.00

Madryt: Prywatna wycieczka po mieście elektrycznym Tuk Tukiem

2. Madryt: Prywatna wycieczka po mieście elektrycznym Tuk Tukiem

Wyrusz w elektryczną wycieczkę tuk-tukiem po Madrycie i odkryj niektóre z głównych zabytków miasta. Ciesz się idealnym wprowadzeniem do Madrytu, ponieważ Twój przewodnik poleca miejsca do odwiedzenia podczas Twojego pobytu. Podziwiaj z zewnątrz niektóre z najbardziej znanych zabytków Madrytu, w tym Pałac Królewski i katedrę Almudena. Przejedź przez urocze dzielnice Las Letras i Retiro i zobacz Dom Cervantesa i kościół Los Jerónimos. Zobacz Palacio de las Cortes, Puerta de Alcalá i fasady muzeów Paseo del Prado podczas tej zabawnej i ekscytującej przygody w mieście.

Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa z atrakcjami (z opcją roweru elektrycznego)

3. Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa z atrakcjami (z opcją roweru elektrycznego)

Przejedź przez Madryt podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem, podziwiając wiele atrakcji miasta. Jedź po dogodnych ścieżkach rowerowych, w strefach dla pieszych i przez parki, aby nie trzeba było nawigować w ruchu ulicznym. Masz możliwość zakończenia wycieczki lokalnymi przekąskami i orzeźwiającym napojem. Rozpocznij swoją wycieczkę od krótkiego wyjaśnienia, jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Udaj się na Plaza de Oriente i posłuchaj opowieści o stworzeniu posągu Filipa IV, Pałacu Królewskiego, katedrze i kościele św. Mikołaja. Podziwiaj jedne z najstarszych budynków w mieście przy Plaza de la Villa i chłoń zgiełk Mercado San Miguel. Przejdź przez wielkie place Plaza Mayor i Santa Ana, zanim obejrzysz żywą ścianę muzeum Caixa Forum. Miń Muzeum Prado, Park Retiro i Puerta de Alcalá, zanim udasz się na Puerta del Sol. Dodaj do swoich wrażeń, wybierając opcję tapas i ciesz się 3 pintxos (małe talerze) i napojem bezalkoholowym, a na koniec wycieczki.

Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa z otwartym dachem w dzień lub w nocy z przewodnikiem

4. Madryt: Panoramiczna wycieczka autobusowa z otwartym dachem w dzień lub w nocy z przewodnikiem

Poczuj energię elektryczną i tętniącą życiem kulturę Madrytu w dzień i w nocy podczas panoramicznej wycieczki autobusem wycieczkowym z otwartym dachem. Poznaj bogatą historię miasta z przewodnikiem na pokładzie i podziwiaj zabytki Madrytu, w tym Pałac Królewski, Bibliotekę Nacional i nie tylko. Po wejściu do autobusu udaj się przez serce Madrytu, aby zobaczyć kultowe miejsca kulturalne, takie jak Muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Naciesz oczy najpiękniejszymi budynkami miasta, takimi jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha, Edificio Metrópolis i Catedral de la Almudena. Podczas tego wciągającego doświadczenia na świeżym powietrzu poczujesz ciepłą hiszpańską bryzę na skórze i będziesz cieszyć się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Podziwiaj bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Posłuchaj dwujęzycznego komentarza swojego przewodnika i poznaj bogatą historię Madrytu i jego znaczenie kulturowe. Nigdy nie było łatwiejszego sposobu na odkrycie piękna i uroku Madrytu.

Madryt: wycieczka krajoznawcza Big Bus z przewodnikiem na żywo

5. Madryt: wycieczka krajoznawcza Big Bus z przewodnikiem na żywo

Poczuj energię elektryczną i tętniącą życiem kulturę Madrytu podczas panoramicznej wycieczki Big Busem z otwartym dachem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podczas gdy Twój przewodnik na żywo wyjaśnia historię słynnych zabytków, takich jak Pałac Królewski, Biblioteca Nacional, Puerta de Alcalá i wiele innych. Podróżuj przez serce Madrytu i podziwiaj kultowe zabytki kultury, takie jak muzea Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza. Zobacz bujne parki, takie jak Reales Jardines Botánicos i Parque de Atenas. Naciesz oczy najpiękniejszymi budynkami miasta, takimi jak Palacio de Cibeles, Estación de Atocha i Catedral de la Almudena. Poczuj na skórze ciepłe hiszpańskie słońce i ciesz się tętniącą życiem atmosferą miasta jak nigdy dotąd. Ciesz się komentarzem profesjonalnego przewodnika i poznaj bogatą historię Madrytu i jego znaczenie kulturowe. Dzięki 11 odlotom dziennie możesz w pełni wykorzystać łatwy sposób na odkrycie piękna i uroku Madrytu. Aby spojrzeć na miasto z innej perspektywy, możesz także wybrać się na wycieczkę nocą, aby podziwiać oświetlone wieczorem zabytki miasta.

Madryt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Vintage Bike Tour

6. Madryt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Vintage Bike Tour

„Poznaj Madryt w najbardziej wciągający sposób, odkrywając jego kultowe i najważniejsze miejsca. Nasza wycieczka zabierze Cię w podróż przez miejskie historie, legendy i charakterystyczne zakątki na wygodnych zabytkowych rowerach, ułatwiając i dodając odrobinę przygody do dotarcia nawet najodleglejsze zakątki.W zaledwie 3 godziny staniesz się madrylańczykiem. Odwiedzać : Caixa Forum i trójkąt artystyczny Muzeum Prado i prawdziwy kościół San Jeronimo Park Retiro i Pałac Retiro Brama Alcalá i Gran Vía Brama Słońca, Niedźwiedź i Drzewo Madroño Prawdziwy Pałac i Ogrody Orientu Plaza de la Villa i Stary Madryt Burmistrz Placu Dzielnica literacka i dom Miguela de Cervantesa

Madryt: Najważniejsze atrakcje miasta Tuk Tuk Tour

7. Madryt: Najważniejsze atrakcje miasta Tuk Tuk Tour

Zwiedzaj Madryt w zaciszu elektrycznego tuk-tuka podczas wycieczki z przewodnikiem. Poznaj niektóre z najpopularniejszych zabytków miasta i dowiedz się o każdym z nich z przewodnika dla kierowców. Wybierz wycieczkę trwającą 1, 1,5 lub 2 godziny. Ciesz się wygodą odbioru z hotelu i udaj się do dzielnicy Los Jeronimos, aby rozpocząć prywatną wycieczkę po Madrycie. Stąd przejdź obok symbolicznego parku Retiro, obecnie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz Puerta de Alcalá, Paseo del Prado, Pałac Królewski i wiele innych miejsc, zatrzymując się po drodze, aby podziwiać każdą z atrakcji.

Najważniejsze atrakcje Starego Miasta w Madrycie Samodzielne poszukiwanie skarbów i wycieczka

8. Najważniejsze atrakcje Starego Miasta w Madrycie Samodzielne poszukiwanie skarbów i wycieczka

Poznaj Madryt we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozpocznij swoją przygodę, pobierając aplikację na swój telefon. W ciągu kilku minut możesz rozpocząć dzień od zwiedzania niektórych historycznych budynków, rynków i historii królewskiej Madrytu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Wybierz miejsce rozpoczęcia, a następnie po prostu podążaj za mapami na swoim urządzeniu, aby znaleźć drogę w sercu Madrytu. Na każdym przystanku bądź gotowy do rozwiązywania zagadek, aby odblokować kolejną lokalizację na trasie wycieczki. Pracuj w zespole i używaj logiki, wyobraźni, obserwacji i rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Po drodze zatrzymaj się na kawę, lokalne przekąski lub przerwę w dowolnym momencie. Ciesz się wycieczką, która jest całkowicie zgodna z Twoim harmonogramem. Rozpocznij swoją wycieczkę w Muzeum Prado! Odwiedź słynny na całym świecie Puerta Felipe IV. Rób zdjęcia w wyjątkowym parku El Retiro i podziwiaj bajkowy Puerta de Alcalá. Hiszpańskie Narodowe Muzeum Archeologiczne sprawi, że zaniemówisz, podziwiając niesamowite eksponaty. Dowiedz się o fontannie Cibeles, używanej podczas wszystkich uroczystości słynnego Realu Madryt! Wyjątkowy Edificio Metrópolis jest wart czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej. Tętniący życiem i zabytkowy Plaza Mayor będzie Twoim kolejnym krokiem. Kościół San Ginés, jeden z najstarszych w Madrycie, czeka na zdjęcia, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Plaza de Oriente z urzekającą architekturą w historycznym centrum Madrytu.

Madryt: 1,5-godzinna wycieczka segwayem po Parku Retiro

9. Madryt: 1,5-godzinna wycieczka segwayem po Parku Retiro

Wsiądź na samobalansujący segway i zwiedź najpiękniejszy park w Madrycie. Na początek weź udział krótkim szkoleniu z prowadzenia tych pojazdów, a gdy przyzwyczaisz się już do segwaya, pojedź do tzw. Barrio de las Letras (dzielnicy literackiej), gdzie niegdyś mieszkały niektóre z ważniejszych postaci literatury hiszpańskiej, jak Cervantes i Lope de Vega. Pojedź Calle de las Huertas do muzeum Prado – znanej na całym świecie świątyni sztuki. Następnie udaj się za swoim przewodnikiem obok jednego z najpiękniejszych kościołów w Madrycie. Zobacz wspaniałą fasadę Iglesia de los Jerónimos, po czym dojedź do Parku Retiro. Wykorzystaj 40 minut jazdy po parku, aby zobaczyć jego główne punkty, jak uroczy staw, Pałac Kryształowy i pomnik przedstawiający upadek Lucyfera z nieba. Naciesz się relaksującym uczuciem sunięcia po alejkach parku. Opuść park i udaj się z powrotem do miejsca początkowego, mijając Puerta de Alcalá (Bramę Alcalá), Palacio de Cibeles (Pałac Kybele) i Puerta del Sol w prawdziwym sercu miasta.

Madryt: Prywatna świąteczna wycieczka elektrycznym tuk tukiem

10. Madryt: Prywatna świąteczna wycieczka elektrycznym tuk tukiem

Zobacz świąteczną stronę Madrytu podczas prywatnej wycieczki po świątecznych światłach miasta podczas jazdy elektrycznym tuk-tukiem. Przejdź obok muzeów Paseo del Prado, Fontanny Neptuna i innych oświetlonych zabytków. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Calle de Antonio Maura i wsiądź do autorikszy, aby rozpocząć wycieczkę. Odkryj migoczące światła, które jasno zdobią zewnętrzną część niektórych z najsłynniejszych miejsc i zabytków Madrytu, takich jak Hiszpańska Biblioteka Narodowa i Fontanna Cibeles. Przejedź przez eleganckie dzielnice Salamanki i Retiro, których ulice są pełne butików projektantów, znakomitych restauracji i luksusowych hoteli. Podziwiaj fasady kościoła św. Hieronima Królewskiego, Museo del Prado i Palacio de las Cortes. Podziwiaj niesamowite widoki na Puerta de Alcalá na Plaza de la Independencia i Fontannę Neptuna na Plaza de Canovas, oba podkreślające neoklasyczny styl.

Liczba znalezionych atrakcji: 35
Sortuj wg::

Puerta de Alcalá: najlepsze atrakcje w pobliżu

Puerta de Alcalá: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Puerta de Alcalá? Kliknij tutaj.

Puerta de Alcalá: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 5209 opinii

To było świetne! Tak łatwy w użyciu, dwie różne trasy z wieloma przystankami. Cała podróż zajmuje około godziny (w zależności od ruchu). Jechaliśmy obiema trasami, aby przyzwyczaić się do miasta, a następnie skorzystaliśmy z dostarczonych map, aby określić przystanek najbliższy naszemu celowi. Kupiliśmy bilet 2-dniowy. Świetna cena!

Było dobrze, ale nie było dokładnej informacji o lokalizacji autobusu. Ale po kilku minutach dotarcia do Paseo del Prado udało nam się go zlokalizować. Kontaktując się z agencją w celu uzyskania informacji, nie odpowiedzieli, to był jedyny problem. Ogólnie wycieczka była interesująca, a transport był w dobrym stanie.

Zrobiliśmy jednodniową wycieczkę z Barcelony i wybraliśmy wycieczkę Hop on Hop off, aby uzyskać największy efekt w naszym ograniczonym czasie w Madrycie. Co za wspaniała decyzja! Wycieczka obejmowała wszystkie główne obszary, które chcieliśmy odwiedzić. Gorąco polecam, jeśli chcesz uniknąć mnóstwa chodzenia.

Ta atrakcja jest świetna, możesz ją zwiedzać we własnym tempie i wracać do autobusu tak długo, jak chcesz, a warto, ponieważ Madryt to bardzo duże miasto! Wyjaśnienia są jasne i należy je uważnie śledzić. Cena jest trochę droga, ale warto (w tym słuchawki i plan)

Bardzo dobrze, miałem trudności, ponieważ nie pobrałem aplikacji na telefon komórkowy, ale poza tym wszystko było bardzo dobrze.