Dodaj daty

Przystań miejska w Dubrowniku

Przystań miejska w Dubrowniku – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczki kajakowe z nurkowaniem i przekąskami w ciągu dnia i o zachodzie słońca

1. Wycieczki kajakowe z nurkowaniem i przekąskami w ciągu dnia i o zachodzie słońca

Wycieczka rozpoczyna się na plaży Pile Park. Na początku otrzymasz niezbędny sprzęt, a następnie Twój przewodnik udzieli Ci podstawowych instrukcji dotyczących kajakarstwa, techniki wiosłowania, zasad bezpieczeństwa itp.  Najpierw przepłyń wokół murów miejskich, płynąc koło starego portu. Następnie udaj się na plażę Betina špilja (Jaskinia Betina) na półgodzinny postój, podczas którego będziesz mieć okazję zjedzenia przekąski, nurkowania z rurką, pływania oraz skakania z klifu. Kontynuuj wycieczkę, wiosłując wokół malowniczej wyspy Lokrum. Zatrzymaj się w kilku jaskiniach oraz rozmaitych zatokach. Będziesz mieć także okazję podziwiania murów miasta Dubrownik z poziomu wody. 

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

2. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dla tych, którzy chcą naprawdę doświadczyć tego, co najlepsze w Dubrowniku, ten pakiet wycieczek obejmuje 2 przyjemne spacery. Proszę przeczytać cały opis, dziękujemy! Pierwszy 1,5-godzinny spacer prowadzi przez nasze piękne Stare Miasto, gdzie można odkryć, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając od Bramy Pile, piętrowego zachodniego wejścia na Stare Miasto, Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika. Podobnie jak klasztor franciszkanów, fontanna D’Onofrio, kolumna Orlanda i Pałac Rektorów. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym z okresu klasycznego Republiki Ragusa. Spacer ten pozwoli dogłębnie zapoznać się z zasadniczą rolą Dubrownika w historii cywilizowanego świata. Poznasz imponujące osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektrycznej atmosferze miasta. Drugi spacer zabierze Cię w eksplorację murów i wojen w Dubrowniku. Przez wieki miasto było chronione zdolnościami dyplomatycznymi swoich przywódców oraz otaczającymi je murami i fortyfikacjami. Przywódcy i mury obronne otaczające miasto wytrzymali ciągłe zagrożenia ze strony wrogów. Wybierz się na historyczną 2-godzinną pieszą wycieczkę skupioną na wyzwaniach obronnych i politycznych stojących przed Dubrownikiem oraz jego walce o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Wejdź na szczyt fortyfikacji i daj się poprowadzić po hipnotyzujących murach. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik odkryje miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac, które odegrały kluczową rolę dla ochrony mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Będziesz miał wiedzę na temat istotnej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Należy pamiętać, że obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, niekoniecznie jedna po drugiej. W momencie rezerwacji wybierasz godzinę pierwszego zwiedzania. Program wycieczki 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinne zwiedzanie) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 10:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 10:00, 12:00 i 18:00 Lipiec: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 Sierpień: 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00 2. Walls & Wars (wycieczka 2-godzinna) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 12:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 9:15 i 15:30 Lipiec: 9:15 i 18:00 Sierpień: 9:15 i 17:30 Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę!

Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

3. Dubrownik: piesza wycieczka po murach i wojnach

Przez wieki dobrze prosperujące miasto portowe Dubrownik było chronione zarówno przez umiejętności dyplomatyczne jego przywódców, jak i otaczające je mury i fortyfikacje. W obliczu ciągłych zagrożeń ze strony potężnych wrogów, przywódcy i obronne mury miasta trzymały się mocno. Ta historyczna 2-godzinna wycieczka piesza skupi się na wyzwaniach obronnych i politycznych, przed którymi stanął Dubrownik, oraz jego walce o przetrwanie jako mała niezależna republika. Lokalny przewodnik zaprowadzi Cię na szczyt fortyfikacji Dubrownika i poprowadzi Cię wokół hipnotyzujących murów miejskich. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki ważne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik wyjaśni, dlaczego miejsca takie jak twierdza Revelin, wieża Minceta i twierdza Lovrijenac były niezbędnymi budowlami w ochronie mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Ta wycieczka jest punktem kulminacyjnym każdej wizyty w Dubrowniku i daje dokładne informacje na temat zasadniczej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii cywilizowanego świata. Po tej wycieczce zrozumiesz, dlaczego Dubrownik został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Należy pamiętać, że ze względu na schody ta trasa nie jest odpowiednia dla wszystkich. Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Z Dubrownika/Cavtatu: Błękitna Jaskinia, rejs łodzią motorową Sunj Beach

4. Z Dubrownika/Cavtatu: Błękitna Jaskinia, rejs łodzią motorową Sunj Beach

„Odkryj oszałamiające piękno wybrzeża Dubrownika podczas naszych wycieczek po jaskiniach. Podczas podróży na Wyspy Elafickie będziesz mógł podziwiać zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki zarówno na mury miejskie, jak i nowoczesną część Dubrownika. Naszym pierwszym przystankiem jest wspaniała Błękitna Jaskinia na wyspie Koločep, obowiązkowym miejscu dla każdego podróżnika. Wyposażony w sprzęt do nurkowania, będziesz miał okazję zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie i zwiedzić niebieską jaskinię od środka. Dla żądnych przygód jaskinia jest idealnym miejscem do skoków z klifu. Następnie na trasie są Trzy Zielone Jaskinie, seria połączonych ze sobą jaskiń, które oferują zapierające dech w piersiach turkusowe wrażenia z nurkowania. Jaskinie są ze sobą połączone, co pozwala na przemieszczanie się z jednej do drugiej i wyjście na inną część wyspy. Po zwiedzaniu jaskiń zabierzemy Cię na Šunj, jedną z najsłynniejszych plaż w południowej Chorwacji. Kilometrowa biała piaszczysta plaża oferuje płytkie wody, dzięki czemu jest idealna do pływania i relaksu. W wolnym czasie zapraszamy na orzeźwiającego drinka z jednego z wielu barów koktajlowych. Gdy wycieczka dobiega końca, łódź powróci do punktu początkowego w celu wysadzenia.

Dubrownik: Nocny rejs po Starym Mieście XVI-wieczną łodzią Karaka

5. Dubrownik: Nocny rejs po Starym Mieście XVI-wieczną łodzią Karaka

Dołącz do nas i weź udział w krótkim nocnym rejsie tradycyjną repliką z czasów Republiki Dubrownickiej. Wypłyń na wspaniałą replikę XVI-wiecznej Karaki. Doskonały sposób, aby w 45 minut zobaczyć Stare Miasto od strony morza nocą i zrobić niezapomniane zdjęcia murów miejskich i obiektów pobliskiego wybrzeża aż do nowego portu Gruž. Dzięki naszemu nocnemu transferowi do nowego portu Gruž podczas podróży będziesz miał okazję cieszyć się najpiękniejszą nocną panoramą wybrzeża przy relaksującej muzyce w tle, unikając smutnej niespodzianki związanej z przebywaniem w korku, który czasami latem tworzy się na wybrzeżu.

Dubrownik: Mury miejskie i historia wojskowości Wycieczka w małej grupie

6. Dubrownik: Mury miejskie i historia wojskowości Wycieczka w małej grupie

Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem na placu przed fortem Revelin, w pobliżu bramy miejskiej Ploče. Poznaj swoich towarzyszy podróży, a następnie podążaj za swoim przewodnikiem po murach miejskich! Po zakupie biletu przy wejściu wejdziesz na górę i od razu będziesz mógł podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Stary Port. Posłuchaj swojego przewodnika, który wyjaśnia znaczenie działalności morskiej, żeglugi morskiej i handlu w dawnych czasach Republiki Dubrownickiej oraz jak ważna była ochrona Starego Portu przed atakami wroga. Odkryj fort Revelin i dowiedz się, jak przez wieki strzegł on wschodniego podejścia do Starego Miasta. Przejdź się wzdłuż północnego odcinka murów i poznaj średniowieczną wojnę, łuki i strzały, kamienne głazy i taktykę oblężenia. Zatrzymaj się na jednej z wież i posłuchaj o stosunkach Republiki Dubrownickiej z Imperium Osmańskim. Jak dowiesz się podczas tej wycieczki, Dubrownik zawsze stawiał dyplomację na pierwszym miejscu i rzadko uciekał się do rzeczywistej walki. Wspinaczka na szczyt fortu Minčeta z pewnością będzie jedną z głównych atrakcji Twojej wycieczki: podziwiaj widoki wczesnoporannego Dubrownika wygrzewającego się w ciepłym słońcu! Posłuchaj swojego przewodnika, który opowiada o wielkim włoskim architektu Michelozzim, który przyczynił się do budowy tej niezwykłej fortecy. Dowiedz się o starej odlewni broni i o tym, ile armat znajdowało się na murach miejskich. W połowie drogi wzdłuż murów będziesz miał krótki postój na zdjęcia; widok na Stradun, słynną główną ulicę Dubrownika, będzie niesamowity! Kontynuuj wzdłuż zachodniego odcinka murów i posłuchaj o fortach Lovrijenac i Bokar oraz o tym, jak chronili bramę Pile. Czy wiesz, że fort Lovrijenac w niektórych miejscach ma ściany o grubości do dwunastu metrów? Przejdź się wzdłuż południowego odcinka średniowiecznych murów Dubrownika i odkryj zarówno najstarszą, jak i najmłodszą część muru. Dowiedz się o historycznych stosunkach Republiki Dubrownika z Wenecją oraz o wieloletniej rywalizacji między dwoma konkurentami w handlu morskim. Ta dwugodzinna wycieczka w małych grupach obejmuje historię wojskowości starej Republiki Dubrownika i dogłębnie wyjaśnia budowę murów i obronę miasta. Koncentruje się również na wysiłkach dyplomatycznych mających na celu zapewnienie przetrwania starożytnego miasta-państwa Dubrownika pomiędzy politycznymi gigantami tamtych czasów - Wenecją a Imperium Osmańskim. Twój przewodnik chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże lepiej zrozumieć złożoną historię miasta. Po zatoczeniu pełnego koła na murach miejskich możesz zejść z murów w tym samym miejscu, w którym wszedłeś, aby kontynuować odkrywanie Starego Miasta lub, jeśli chcesz, przejść kolejne okrążenie, teraz wzbogacone o wiedzę o miejscu !

Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Starego Miasta

7. Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Starego Miasta

Dubrownik jest piękny o każdej porze dnia, ale letni wieczór nadaje mu szczególnego uroku. Podczas tej 1-godzinnej pieszej wycieczki przejdziemy się główną ulicą, słynnym Stradun, który jest wyjątkowy wieczorem. Ludzie wracają z plaż i zatrzymują się w kawiarniach, aby napić się czegoś orzeźwiającego, dzieci bawią się z rodzicami lub karmią gołębie. Ulubionym zwyczajem miejscowych wieczorem jest spacer po Stradunie z lodami w dłoniach. Poczujesz domową atmosferę podczas zwiedzania zabytków, kościołów i usłyszysz ciekawe historie o historii. Naszym pierwszym przystankiem będzie Wielka Fontanna Onufrego z 16 rzeźbionymi maskaradami, po naszej wycieczce kontynuujemy zwiedzanie kościoła św. Zbawiciela, klasztoru franciszkanów, pięknego kościoła św. Stary Port i wiele innych. Spaceruj z nami i zdobądź wspomnienia na całe życie i niesamowite wrażenia z wieczoru w Dubrowniku.

Dostępne atrakcje

Przystań miejska w Dubrowniku: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Przystań miejska w Dubrowniku? Kliknij tutaj.

Przystań miejska w Dubrowniku: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 879 opinii

To była przyjemna wycieczka kajakiem po wyspie Lokrum. Nie było jednak czasu na wychodnie skalne i tym samym na eksplorację jaskini. Nie było sprzętu do nurkowania, jak podano w opisie, tylko okulary do nurkowania, które przejęliśmy od przewodnika z jednej z innych wycieczek kajakowych. Niestety, gdy mieliśmy wracać do domu, zaczęło się rozjaśniać i grzmiać, więc nie udało nam się zobaczyć zachodu słońca od strony jeziora. Na szczęście dzika burza wybuchła na dobre dopiero wtedy, gdy byliśmy bezpiecznie w porcie. W sumie fajna wycieczka z przewodnikiem, który był dobry w opowiadaniu historii wyspy Lokrum i który był dobry w poruszaniu się i rozmawianiu ze wszystkimi na wycieczce kajakiem.

Świetna aktywność gorąco polecam! Nawet jeśli jesteś nieparzystą grupą liczbową, właśnie dostałem kajak dla siebie i moich przyjaciół w tandemie! Nie utkniesz z przypadkową osobą lol. Mike był świetnym przewodnikiem i robił przerwy między punktami, aby opowiedzieć nam o Dubrowniku i tym, co widzieliśmy! Bardzo fajnie i nurkowałem w okolicy jaskini. Zalecane buty do wody, ale nie wymagane!

Sime i Chris zaprowadzili nas na przyjemną kilkukilometrową wycieczkę na wyspę Lokrum, do jaskini Bettina iz powrotem. Po drodze Sime zatrzymywała się i opowiadała nam o lokalnej historii i kulturze. Punktem kulminacyjnym była jaskinia Bettina, w której pływaliśmy, nurkowaliśmy z rurką i jedliśmy przekąskę. W sumie wszyscy świetnie się bawili. Gorąco polecam.

To twoje było piękne, ponieważ było zaplanowane na zachód słońca. Woda była wzburzona, więc trzymanie się nawzajem łodzi było wyzwaniem, gdy przewodnik Lobby i Orlando zatrzymali się, aby podzielić się historią. Trudno było zwrócić na siebie uwagę, ponieważ wszyscy staraliśmy się trzymać kajaki ustawione na środku morza.