Prowincja Krabi – nasze najbardziej polecane atrakcje

Phuket: zatoka Maya oraz wyspy Phi Phi i Bamboo z lunchem w formie bufetu

1. Phuket: zatoka Maya oraz wyspy Phi Phi i Bamboo z lunchem w formie bufetu

Rozpocznij wycieczkę w Phuket i popłyń motorówką przez ocean ku wyspom Phi Phi. Odwiedź malowniczą zatokę Sama i spaceruj po piasku, aby odpocząć nad zatoką Maya. Wypatruj lokalnych zwierząt na plaży Monkey Beach i zjedz lunch w formie bufetu w restauracji przy plaży, a następnie spróbuj swoich sił w snorkelingu na wyspie Bamboo. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu w Phuket i udaj się do przystani, gdzie poznasz przyjazną załogę oraz grupę, z którą spędzisz resztę dnia. Po wejściu na łódź otrzymasz powitalny napój bezalkoholowy i owoce sezonowe, a także garść informacji o wycieczce. Dotrzyj nad zatokę Sama, z której słynie wyspa Phi Phi Le. Zachwyć się wysepką na środku zatoki i niewielką plażą. Później udaj się nad zatokę Maya, gdzie powstawał film „Niebiańska plaża”. Odpręż się na pokrytej białym piaskiem plaży i samodzielnie odkrywaj uroki zatoki Maya. Spacerując, z pewnością docenisz prace wykonane wokół zatoki. Następnie wyruszysz w kierunku zatoczki Pi Leh – niezamieszkanego parku narodowego. Zachwyć się jasnymi, szmaragdowymi wodami tej zamkniętej laguny, nad którą górują imponujące wapienne klify. Zejdź na klify i zażyj relaksu na zacisznej plaży nad laguną, po czym odwiedź tzw. Jaskinię Wikingów. Dowiedz się więcej o tradycji zbierania gniazd jerzyków i ich znaczeniu w chińskiej kulturze. Później udaj się na plażę Monkey Beach. Zatrzymaj się w iście idyllicznym miejscu, pośród przyrody i stromych formacji skalnych. Odpręż się w rajskiej scenerii, którą otaczają wapienne klify. Wypatruj dziko żyjących małp, które wdrapują się na klify, odpoczywają na plaży lub pływają. Delektuj się pysznym lunchem z potrawami kuchni międzynarodowej w formie bufetu w restauracji przy plaży na wyspie Phi Phi Don. Po posiłku udaj się do zatoki Nui, która jest szczególnie popularna wśród miłośników nurkowania i znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Phi Phi Don. Jeżeli zechcesz, możesz zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie. Na zakończenie wycieczki zaplanowano czas wolny na wyspie Bamboo, której kształt przypomina serce. Pływaj, relaksuj się i zażywaj kąpieli słonecznych przez 1,5 godziny. Następnie wróć na motorówkę i skorzystaj z wygodnego transportu do hotelu.

Krabi: Wycieczka do Szmaragdowego Basenu, Niebieskiego Basenu i Jaskini Tygrysa

2. Krabi: Wycieczka do Szmaragdowego Basenu, Niebieskiego Basenu i Jaskini Tygrysa

Odbierz z hotelu na Krabi i ciesz się pierwszym przystankiem przy oszałamiającym Szmaragdowym Basenie. Pokonaj poranny upał w środku bujnego lasu i popływaj w czystych niebiesko-zielonych wodach basenu mineralnego. Idź ścieżką do następnego przystanku w Błękitnej Lagunie. Ciesz się tym wspaniałym klejnotem otoczonym dużymi, zwisającymi drzewami z korzeniami rozciągającymi się w poprzek wody. Zrób sobie przerwę na lunch w lokalnej restauracji, a następnie poświęć trochę czasu na relaks przy wodospadzie Hot Springs. Zanurz się w kojącym uczuciu ciepłej wody, która wiruje wokół ciebie. Zakończ wycieczkę wizytą w majestatycznej świątyni Tiger Cave. Odważ się wejść po schodach i zostań nagrodzony spektakularnymi widokami na szczycie.

Z Krabi: całodniowy rejs motorówką na wyspy Phi Phi

3. Z Krabi: całodniowy rejs motorówką na wyspy Phi Phi

Wybierz się na całodniową, relaksującą wycieczkę łodzią motorową na wyspy Phi Phi, otoczone turkusową wodą i osłonięte potężnymi skałami z kamienia wapiennego. Wyspy Phi Phi to niezapomniany cel podróży, znany na przykład z kasowego przeboju „Niebiańska plaża”. Znajdują się one w odległości niecałych 50 km od lądowej części Tajlandii. Phi Phi to w istocie dwie mniejsze wyspy. Większa z nich, zwana Phi Phi Don, znana jest z pięknych plaż i formacji koralowych. Wzdłuż 2 pięknych zatok, Ton Sai i Lodalam, znajduje się kilka obiektów turystycznych. W ciągu dnia odwiedź zatokę Maya, gdzie kręcono film „Niebiańska plaża”, popływaj w jednych z najbardziej przejrzystych wód świata, nurkuj z rurką w pięknej Hin Klang i odkryj Jaskinię Wikingów, gdzie gnieżdżą się tysiące jaskółek. Odkryj niedostępne zatoczki na Phi Phi Lee, takie jak zatoka Phi Lee. Można tu dostać się tylko drogą morską, gdyż otaczające ją skały wapienne wynurzają się wprost z krystalicznej toni. Nurkuj wśród ogrodów koralowych w Ao Maya oraz Ao Lo Sama. Miejsce to jest otoczone nieskalanymi piaszczystymi plażami. Zobaczysz tu mnóstwo kolorowych rybek, a może nawet rekiny lamparcie.Osoby, które chcą zobaczyć jeszcze więcej zatoczek, lagun i plaż wokół Phi Phi Leh, mogą zarezerwować rejs tradycyjną łodzią bezpośrednio na miejscu za niewielką dodatkową opłatą. Ta opcjonalna atrakcja jest obsługiwana przez lokalnych rybaków ze społeczności i nie jest częścią wycieczki. Odwiedź także Monkey Beach, znajdującą się po południowo-wschodniej stronie zatoki Ton Sai. Jest to zapierająca dech w piersiach, długa na 150 metrów plaża z białym piaskiem otoczona szmaragdową wodą. Podczas odpływu zobaczysz tu kolonię małp, jak gdyby nigdy nic jedzącą śniadanie na plaży. Poranna wycieczka zakończy się na Phi Phi Don, większej z 2 siostrzanych wysp. W restauracji Phi Phi Cliff Beach Resort zjesz obfity, tajski lunch w formie bufetu. Następnie udaj się na wycieczkę po wyspiarskiej ścieżce w Ton Sai wzdłuż pięknych zatok Ton Sai i Loh Dalum. Po południu skorzystaj z okazji, aby popływać i ponurkować na wyspie Ko Phai. Jest to niewielka, płaska wyspa pokryta bujną roślinnością i otoczona pasem białego piasku oraz rafą, która ciągnie się nawet 500 metrów od brzegu. Na tej niezamieszkałej, rajskiej wyspie położonej w odległości 5 km od północnego krańca wyspy Phi Phi Don goście poczują się, jakby nurkowali w akwarium.

Krabi: 7 wysp Sunset Tour z kolacją z grilla i nurkowaniem

4. Krabi: 7 wysp Sunset Tour z kolacją z grilla i nurkowaniem

Ciesz się przygodą po wyspach na 7 pięknych wyspach w pobliżu Krabi podczas wycieczki łodzią z długim ogonem. Odwiedź różnorodne malownicze wyspy i zjedz smaczną kolację z grilla, oglądając magiczny zachód słońca na Koh Poda. Rozpocznij wycieczkę o zachodzie słońca na 7 wyspach od odbioru z hotelu w Krabi lub z jednego z kilku miejsc spotkań w okolicy. Wypłyń tradycyjną łodzią typu longtail z molo Nopparat Thara w Ao Nang, z krótkim postojem na plaży Railay, aby odebrać innych podróżnych. Kontynuuj podróż do Koh Yawasam i zanurz się w raju dużych, płytkich ogrodów koralowych otoczonych płaskimi piaszczystymi terenami. Rejs wokół skały w kształcie kurczaka na Koh Kai. Ciesz się doskonałą okazją do zrobienia zdjęcia w tym dziwnie ukształtowanym naturalnym punkcie orientacyjnym. Następny przystanek to Koh Tub na trochę czasu na plaży lub (podczas odpływu) spacer po spektakularnej piaszczystej plaży, która łączy ją z pobliskimi wyspami Chicken i Mor. Popływaj w krystalicznie czystej wodzie na Koh Tan Ming, małej skalnej wysepce przed Koh Poda. Po dużym wysiłku i aktywności, o zachodzie słońca, zjesz pyszną kolację z grilla na plaży Koh Poda. Zakończ wieczór krótką kąpielą pośród bioluminescencyjnego planktonu w otaczającym oceanie Koe Raeng, zanim wrócisz na molo w Ao Nang.

Krabi: Całodniowa wycieczka do sanktuarium słoni w Ao Nang

5. Krabi: Całodniowa wycieczka do sanktuarium słoni w Ao Nang

Poznaj majestatyczne słonie podczas całodniowej wycieczki z Krabi do Sanktuarium Słoni w Ao Nang. Podczas podróży wygodnym, klimatyzowanym pojazdem dostępna będzie przekąska, sezonowe owoce i napoje. Dowiedz się więcej o tych niesamowitych stworzeniach i dołącz do nich w wodzie.  Wycieczkę rozpoczniesz od odbioru z miejsca zakwaterowania i przejazdu do Sanktuarium Słoni w Ao Nang. Tam spotkasz się z anglojęzycznym przewodnikiem i dowiesz się więcej o historii słoni w Tajlandii, ich zachowaniu, o tym co jedzą, a także poznaj ich indywidualne historie. Dostaniesz banany do karmienia spacerujących wokół słoni i poznasz historię wielu z nich. Dotknij słoni, nakarm je, zrób im zdjęcia i baw się z nimi do woli, słuchając opowieści przewodnika o interesujących faktach dotyczących ich życia i zachowań.  Przewodnik powie Ci również, jak te słonie zostały uratowane od pracy przy wyrębie lasu lub przewożeniu ludzi. Po spotkaniu ze słoniami, dołącz do nich podczas nakładania błota na skórę, które służy jak krem przeciwsłoneczny i maseczka błotna.  Następnie pospaceruj ze słoniami, pomóż im w kąpieli i dołącz do nich, aby się ochłodzić. Szczotkuj słonie bawiące się w wodzie i zobacz, jak cieszą się, że je rozpieszczasz. Po umyciu słoni możesz zrobić sobie kilka ostatnich zdjęć, pożegnać się z nimi i przebrać się w suche ubranie. Zanim udasz się w podróż powrotną do hotelu, delektuj się świeżymi owocami sezonowymi i wodą kokosową.

Krabi: dzienna wycieczka motorówką z lunchem na wyspach Hong

6. Krabi: dzienna wycieczka motorówką z lunchem na wyspach Hong

Odbiór z hotelu w Krabi będzie miał miejsce między 8.00 i 9.00, a następnie udasz się na wyspy Hong motorówką. Wpłyń na lagunę wąskim przejściem i podziwiaj krystalicznie czyste wody, tropikalne wyspy i klify.  Odwiedź małe wysepki zaczynając od Koh Pak Bia i Koh Rai, gdzie zobaczysz imponujące mielizny odkrywane podczas odpływu. Następnie  Koh Lao Ladding znaną także jako Rajska Wyspa, która ma piękną piaszczystą zatoczkę. Na końcu udaj się na wyspę Ko Raeng, gdzie zobaczysz olbrzymią czerwoną skałę i zanurkujesz w przejrzystej wodzie oraz zobaczysz tropikalne ryby. Na plaży ciesz się lunchem w pudełku podziwiając cudowny widok. Odkryj ten teren w kajaku w zależności od wybranej opcji. Po satysfakcjonującym dniu wróć na molo około godz. 15.00. Stamtąd zostaniesz odwieziony/odwieziona z powrotem do hotelu. Plan wycieczki: • 8.00–9.00 odbiór z hotelu  • 9.00–9.30 odpłynięcie z molo Nopparat Thara • 9.30–10.20 nurkowanie na wyspie Ko Raeng • 10.20–10.40 pływanie i nurkowanie na wyspie Koh Lao Ladding • 10.40–11.20 przystanek na wyspach Koh Phak Bia i Ko Mae Urai podczas którego można zrobić zdjęcia mielizny • 11.20–12.00 rejs do „tajemniczej” laguny Hong • 12.00–12.30 lunch na plaży Hong Island • 12.30–14.00 czas wolny na pływanie, opalanie i spływ kajakowy (jeżeli opcja z kajakiem została zarezerwowana) • 14.00–15.00 powrót na molo Nopparat Thara i transport powrotny do hotelu

Phuket: jednodniowa wycieczka łodzią motorową na wyspę Jamesa Bonda z lunchem

7. Phuket: jednodniowa wycieczka łodzią motorową na wyspę Jamesa Bonda z lunchem

Ciesz się odbiorem i dowozem do iz hotelu na molo, gdzie odbywa się Twoja podróż przez szmaragdowe wody i błękitny ocean podczas tej jednodniowej wycieczki po wyspie i jaskiniach. Odśwież się uzupełniającym lunchem w formie bufetu. Popłyń wzdłuż zatoki Phang Nga i zatrzymaj się na zwiedzanie wyspy Panak, która słynie ze szmaragdowych lagun i głębokich jaskiń. Podziwiaj scenerię formacji naciekowych i wysokich wapiennych klifów. Następnie udaj się na Hong lub wyspę Talu i popływaj kajakiem w starożytnej jaskini. Zobacz wszystkie tajemnicze formacje skalne, niektóre ukształtowane przez naturę, które wyglądają jak zwierzęta. Po spływie kajakowym i zwiedzaniu będziesz miał okazję odwiedzić pływającą muzułmańską wioskę Panyee Island. Zjedz lunch w formie bufetu i wybierz się na spacer po wiosce pełnej przyjaznych mieszkańców. Następnie odwiedź słynną wyspę Jamesa Bonda, znaną również jako Khao Ping Kan. Unikalna formacja tej wyspy w kształcie gwoździa jest tajemnicą natury i uczyniła z niej ikonę Zatoki Phang Nga. Po zwiedzaniu wyspy Jamesa Bonda, odwiedź Ice Cream Cave, aby zobaczyć fenomenalne formacje stalagmitów i kryształów w środku. Spróbuj popływać kajakiem w jaskini pełnej szmaragdowo zielonej wody. W końcu dotrzesz na wyspę Lawa lub wyspę Naka (jedna z wysp zostanie wybrana w zależności od pogody). Popływaj lub zrelaksuj się na wyspie z wolnym czasem, aby cieszyć się oceanem przed powrotem na molo.

Z Phuket lub Khao Lak: wczesna wycieczka na wyspy Phi Phi

8. Z Phuket lub Khao Lak: wczesna wycieczka na wyspy Phi Phi

Wyrusz w rejs łodzią motorową po wyspach Phi Phi i zostaw tłumy turystów za sobą. Odwiedź najsłynniejsze miejsca na tych pięknych wyspach, podziwiaj ich dziewicze plaże i krajobrazy i wskocz do krystalicznie czystej wody, aby popływać i ponurkować z rurką. Zacznij swoją wycieczkę bardzo wcześnie, aby dotrzeć na wyspy przed standardowymi grupami. Zrób przystanek na wyspie Phi Phi Lee z piękną Zatoką Maya, słynącą z hollywoodzkiego filmu „Niebiańska plaża", oraz laguną Phi Phi Lee. Wykorzystaj czas na odświeżającą kąpiel w lagunie. Kontynuuj wycieczkę na Phi Phi Don, aby wejść na niesamowity punkt widokowy. Naciesz się niesamowitymi widokami z góry na wyspę i miasto. Delektuj się pysznym lekkim śniadaniem, a w ciągu dnia zjedz lunch. Na pokładzie zapewnione zostaną też napoje. Nie przegap okazji na zwiedzenie wyspy i zobaczenie Jaskini Wikingów oraz odwiedzenie Monkey Beach. Wykorzystaj dwa długie postoje na snorkeling, a na koniec udaj się na wyspę Ko Phai na piknik i plażowanie oraz pływanie. 

Phuket: luksusowy rejs na Wyspę Bonda o zachodzie słońca

9. Phuket: luksusowy rejs na Wyspę Bonda o zachodzie słońca

Zobacz główne atrakcje zatoki Phang Nga podczas ekscytującego całodniowego rejsu z Phuket z transferem hotelowym wliczonym w cenę. Pływaj kajakiem wokół wysp Hong, podziwiaj cuda natury na wyspie Jamesa Bonda, popływaj na wyspie Yai i zjedz pyszny lunch na pokładzie. Skorzystaj z odbioru z hotelu i udaj się do przystani Ao Por. Rozpocznij swój luksusowy rejs w zatoce Phang Nga w stylowy i wygodny sposób i delektuj się lunchem w formie bufetu na pokładzie. Podziwiaj spektakularny wapienny krajobraz wzdłuż wybrzeża, delektując się szeroką gamą dań kuchni międzynarodowej, począwszy od sushi aż po potrawy lokalne. Następnie popłyń kajakiem do wysp Hong, gdzie w jaskiniach znajdziesz wiele zaginionych światów. Podziwiaj ściany wapienne pokryte zielenią i otwarte sufity jaskiń. Po wyprawie kajakiem poopalaj się, popływaj lub po prostu zrelaksuj się na wodnym hamaku na wyspie Yai.  Następnie udaj się na wyspę Phing Kan, punkt centralny parku narodowego Phang Nga i podziwiaj jego niesamowite, pionowe skały. Ta wyspa jest również znana jako „Wyspa Jamesa Bonda”. Z pewnością rozpoznasz ją z filmu „Człowiek ze złotym pistoletem”.  Udaj się w rejs powrotny do przystani, delektując się kolacją w formie bufetu i podziwiając zadziwiający zachód słońca. Podziwiaj wspaniałe widoki zachodzącego wieczornego słońca nad wodą, płynąc na pokładzie statku rejsowego. Będzie to atrakcja, której nie możesz przegapić. Wróć do Yacht Haven Marina, a później do hotelu.

Phi Phi: Prywatna łódź typu longtail do zatoki Maya z nurkowaniem z rurką

10. Phi Phi: Prywatna łódź typu longtail do zatoki Maya z nurkowaniem z rurką

Zobacz najważniejsze atrakcje Koh Phi Phi, odkrywając wyspę Bamboo, zatokę Maya i inne miejsca podczas prywatnej wycieczki łodzią typu longtail. Pływaj z bioluminescencyjnym planktonem i przeżyj niezapomniane wrażenia podczas nurkowania z rurką wokół wyspy dzięki opcjom 4, 6 i 7-godzinnych popołudniowych wycieczek. Wybierz się na odkrywanie tego, co najlepsze na Koh Phi Phi podczas wycieczki łodzią typu longtail. Spędź 1 godzinę w zatoce Maya, gdzie kręcono „Niebiańską plażę”. Odkryj ten chroniony obszar, w którym nie można pływać, ale z tego powodu czasami można zobaczyć małe rekiny. Pływaj w turkusowych wodach laguny Pileh. Wybierz opcję 7-godzinną, aby odkryć Bamboo Island, białą piaszczystą plażę z jasnoniebieską wodą. Następnie udaj się do Monkey Bay, aby z bezpiecznej odległości obserwować makaki jedzące kraby. Odwiedź Shark Point, popływaj i ponurkuj z nieszkodliwymi czarnopłetwymi rekinami rafowymi. Zatrzymaj się przed Jaskinią Wikingów, aby zrobić zdjęcia i udaj się do zatoki Loh Sama z małą wysepką pośrodku i maleńką plażą na tyłach małego kanionu. Podczas popołudniowej wycieczki obejrzyj spektakularny zachód słońca i zatrzymaj się na nurkowanie z rurką, aby po zmroku unosić się wśród kolorowych ryb i bioluminescencyjnego planktonu. Wybierz poranną wycieczkę, jeśli chcesz poznać najważniejsze atrakcje Phi Phi bez tłumów. W tym przypadku odwiedzisz Maya Bay o 7 rano, zaraz po otwarciu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Prowincja Krabi

Najciekawsze atrakcje

Prowincja Krabi: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 357
Sortuj wg::
Strona 1 z 23

Niezwykłe doznania

Prowincja Krabi: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Prowincja Krabi

Jakie są najpopularniejsze muzea i wystawy w: Prowincja Krabi?

Prowincja Krabi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Prowincja Krabi? Kliknij tutaj.

Prowincja Krabi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 11 574 opinii

Rano zaczęliśmy od odbioru od kierowcy, który zawiózł nas do przystani i zameldowaliśmy się. Potem podzieliliśmy się na grupy z różnymi przewodnikami, rozmawiając o trasie i rzeczach, które będziemy robić w ciągu dnia. Następnie udaliśmy się do łodzi. Następnie udaliśmy się na 1-godzinną przejażdżkę łodzią do zatoki Maya. JEŚLI DOSTAJESZ CHOROBĘ MORSKĄ LUB NAWET CHOROBĘ MIĘDZYNARODOWĄ, MAJĄ PIGUŁKI! Gorąco polecam również siedzenie z tyłu łodzi, jeśli zachorujesz! ! ! ! Kiedy my przybyliśmy na Maya Zatoka my pobyliśmy dla dookoła 40 mins! Po Maya Bay mówimy Viking Rock, Monkey Bay (zostaliśmy w łodzi, ponieważ małpy gryzą tam ludzi. Następnie poszliśmy na lunch na około godzinę w formie bufetu na wyspie Phi Phi. Jeśli skończysz jeść, mają też mały targ. Po obiedzie pojechaliśmy na Ko Phi Phi na nurkowanie z rurką i zobaczyliśmy mnóstwo koralowców i ryb!W końcu pojechaliśmy na wyspę Bamboo i zrelaksowaliśmy się tam przez około godzinę.Wspaniała wycieczka NAJLEPSZY PRZEWODNIK!MIKI JEST N

Mieliśmy cudowną wycieczkę na wyspy Phi Phi z Yacht Master. Było warte każdych pieniędzy! Mieliśmy kilka przystanków i każdy był niesamowity. Również niesamowity, nasz dzisiejszy gospodarz Coco i jego zespół. Zrobili wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić nam dzień, którego nigdy nie zapomnimy. Polecam dla każdego!!

Great trip with many amazing places, great guid and fantastic atmosphere.Really recommend.

Everything was perfect :) the price unbelievably good for the quality received

Great organization, great guides Service very helpful