Dodaj daty

Propylon

Propylon – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ateny: Bilet wstępu na Akropol z opcjonalnym audioprzewodnikiem

1. Ateny: Bilet wstępu na Akropol z opcjonalnym audioprzewodnikiem

Odwiedź Akropol, prawdopodobnie najważniejszy punkt orientacyjny Grecji i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Zarezerwuj ten bilet, aby uniknąć kolejek w kasie biletowej. Skorzystaj z opcjonalnego audioprzewodnika w telefonie i odkryj historię miasta. Odbierz swój bilet elektroniczny pocztą e-mail i sprawdź voucher, aby uzyskać instrukcje dotyczące pobierania przewodnika audio. Następnie, z telefonem i słuchawkami w ręku, udaj się bezpośrednio do wejścia południowego, w pobliżu stacji metra Akropol, i zeskanuj swój bilet w automatach do walidacji biletów. Poświęć na to tyle czasu, ile potrzebujesz. Przejdź się do Teatru Dionizosa, a następnie zobacz wpisaną na listę UNESCO świątynię Partenon, która jest poświęcona Atenie, bogini mądrości i wojny. Odwiedź Propyleje, świątynię Ateny Nike, Erechtejon i zobacz Odeon Herodesa Atticusa. Wędruj po wszystkich stronach wzgórza i podziwiaj wspaniałe widoki na stolicę Grecji. Zobacz otaczające góry i błękitne morze Egejskie, które otacza Ateny.

Ateny: Bilet na Akropol z opcjonalną wycieczką audio i zwiedzaniem

2. Ateny: Bilet na Akropol z opcjonalną wycieczką audio i zwiedzaniem

Spacer po Atenach bez stresu! Zdobądź bilety elektroniczne na Wzgórze Akropolu i olśniewające Muzeum Akropolu. Ulepsz swoje wrażenia dzięki opcjonalnym biletom łączonym, oferującym dostęp do najważniejszych atrakcji archeologicznych i muzeów, takich jak Starożytna Agora, Forum Romanum, Kerameikos, Świątynia Zeusa czy Narodowe Muzeum Archeologiczne. Wybierz przedział czasowy (tylko) na Wzgórze Akropolu i otrzymuj bilety elektroniczne e-mailem. Pobierz bilety i wycieczki za pomocą podanego linku i zanurz się w starożytnych opowieściach przy każdej atrakcji. Ciesz się Atenami i ich pięknem dzięki profesjonalnym opowiadaniom i wglądom historycznym. Należy pamiętać, że żadne bilety nie podlegają zwrotowi i choć mogą się tutaj pojawić przedziały czasowe, konieczne jest dokonanie wiążącego wyboru Wzgórza Akropolu na „Mojej stronie rezerwacji” Clio Muse Tours, aby zapewnić płynną i bezstresową podróż.

Ateny: piesza wycieczka z przewodnikiem po Akropolu i Partenonie

3. Ateny: piesza wycieczka z przewodnikiem po Akropolu i Partenonie

Podziwiaj starożytne cuda Aten. Przejdź wysadzanymi drzewami ulicami do podnóża Akropolu, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jednego z najbardziej odkrywczych stanowisk archeologicznych na świecie. Pokonaj tłumy i udaj się na południowe zbocze Akropolu, aby odebrać bilety wstępu bez kolejki i wejść do środka, aby zobaczyć czekające starożytne skarby. Zatrzymaj się w Sanktuarium Dionizosa, poświęconym greckiemu bogu wina i płodności. Po wejściu na Akropol zbliż się do ważnych zabytków, takich jak brama Propyleje, Erechtejon, Świątynia Ateny Nike i Partenon. Poznaj historię tych fascynujących ruin ze swojego przewodnika. Będąc na szczycie świętego wzgórza, podziwiaj rozległe panoramy Aten. Dowiedz się o wykopaliskach i uzyskaj wgląd w ruiny cytadeli. Posłuchaj o okolicznych zabytkach, w tym Wzgórzu Marsowym i Odeonie Heroda Attyka. Zakończ swoją wycieczkę na szczycie Akropolu, pozostawiając ci swobodę dalszego zwiedzania witryny we własnym tempie. Wybierz między poranną, poranną lub popołudniową wycieczką z przewodnikiem. Dostęp do kolejki bez biletu Z przyjemnością oferujemy wszystkim naszym gościom wygodną usługę ominięcia kolejki po bilety. Dbamy o to i kupujemy z wyprzedzeniem bilety wstępu do każdego stanowiska archeologicznego i muzeum odwiedzanego podczas wycieczki, oszczędzając Ci kłopotów z kupowaniem ich online lub staniem w kolejce do kas biletowych. Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku korzystania z usługi ominięcia kolejki do kontroli bezpieczeństwa może być wymagany pewien czas oczekiwania. Wynika to z faktu, że liczba odwiedzających może zmieniać się w nieprzewidywalny sposób w ciągu dnia. Typowy czas oczekiwania mieści się w przedziale od 0 do 10 lub 30 minut, choć w rzadkich przypadkach może być dłuższy.

Ateny: Akropol i muzeum – bilety wstępu i audioprzewodnik

4. Ateny: Akropol i muzeum – bilety wstępu i audioprzewodnik

Odwiedź zapierający dech w piersiach Akropol z wcześniej zarezerwowanym biletem wstępu na wybrany dzień i godzinę. Odkryj jeden z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych zabytków świata starożytnego. Wybierz się na spacer do wpisanego na listę UNESCO miejsca, które służyło za starożytną cytadelę, i odkrywaj budynki we własnym tempie. Otrzymaj bilet na swój e-mail wraz z instrukcją pobrania audioprzewodnicy i udaj się bezpośrednio do wejścia południowego, niedaleko stacji metra Acropolis. Zeskanuj swój bilet w kasownikach, załóż słuchawki i posłuchaj, jak nasi profesjonalni, licencjonowani przewodnicy przedstawiają informacje historyczne i opowiadają oryginalne, starannie wybrane historie. Masz tyle czasu, ile potrzebujesz. Bilet wstępu obejmuje również wstęp do Propylasów, Świątyni Ateny Nike, Partenonu i Erechtejonu z Werandą Dziewic. Po zwiedzeniu ruin odwiedź Muzeum Akropolu, w którym znajdują się niektóre z ważnych dzieł współczesnej architektury i bezcenne znaleziska z zabytków Akropolu. Z audioprzewodnikiem zobacz główne atrakcje, takie jak wota, artefakty życia codziennego, posągi z okresu archaicznego, kariatydy i oczywiście majestatyczną salę Partenon z metopami, frontonami i fryzem.

Ateny: Zwiedzanie Akropolu z przewodnikiem i biletami wstępu

5. Ateny: Zwiedzanie Akropolu z przewodnikiem i biletami wstępu

Poznaj cuda słynnego Akropolu podczas prywatnej lub wspólnej wycieczki z przewodnikiem. Ciesz się biletami bez kolejki i priorytetowym dostępem, dzięki czemu możesz ominąć długie kolejki i od razu rozpocząć zwiedzanie tego kultowego miejsca. Wyrusz w fascynującą podróż w czasie, a Twój przewodnik poprowadzi Cię przez różne okresy historyczne, począwszy od starożytnej epoki hellenistycznej i rzymskiej, poprzez okres bizantyjski i osmański, aż do czasów współczesnych. Uzyskaj wgląd w słynne mity starożytnych Aten oraz poznaj najważniejsze święta religijne i najwcześniejsze kulty. Odkryj, jak kluczowe wydarzenia w historii miasta są powiązane z tą świętą dzielnicą. Podziwiaj najważniejsze budowle zdobiące dzisiejszy Akropol, w tym majestatyczny Partenon, imponującą Propyleje, misterny Erechtejon i elegancką Świątynię Ateny Nike. Zatrzymaj się, aby podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Aten z tego imponującego punktu widokowego, będącego świadkiem ewolucji miasta przez prawie 3000 lat. Następnie możesz kontynuować zwiedzanie wzgórza we własnym tempie lub podążać za przewodnikiem w kierunku południowego wyjścia, aby podziwiać urzekające widoki na Ołtarz Asklepiosa i Teatr Dionizosa.

Ateny: Poranna wycieczka z przewodnikiem po Akropolu i Place

6. Ateny: Poranna wycieczka z przewodnikiem po Akropolu i Place

Dołącz do tej pieszej wycieczki, aby zwiedzić wpisany na listę UNESCO Akropol w Atenach z biletami wstępu bez kolejki. Zacznij wcześnie, aby uniknąć tłumów i zobaczyć najważniejsze atrakcje, takie jak Partenon, Erechtejon i Muzeum Akropolu. Przejdź się wąskimi, brukowanymi uliczkami Plaki, ateńskiego Starego Miasta. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem wcześnie rano i rozpocznij zwiedzanie Akropolu, zanim nadejdzie upalny dzień. Podziwiaj Teatr Dionizosa na południowym zboczu Akropolu, wspinając się na wzgórze, aby zobaczyć znajdujące się tam starożytne budowle. Podziwiaj Partenon, Erechtejon, Propyleje, Świątynię Ateny Nike i Cokół Agryppy, podczas gdy Twój przewodnik dzieli się fascynującą historią tego starożytnego miejsca. Następnie, z pomocą osobistego przewodnika audio, udaj się w dół w kierunku Plaki, podziwiając widoki na starożytną agorę i Narodowe Obserwatorium w Atenach. Poznaj brukowane uliczki Plaki we własnym tempie i odkryj sekrety nieznane nawet miejscowym. Ciesz się spokojem tej wioski w mieście, eksplorując wiele wąskich przejść i odkrywając ukryte skarby. Zobacz Łaźnię Wiatrów, Forum Romanum, Muzeum Meczetu Fethiye i Bibliotekę Hadriana, kierując się w stronę placu Monastiraki, gdzie wycieczka dobiega końca.

Ateny: Akropol i muzeum - wycieczka z przewodnikiem

7. Ateny: Akropol i muzeum - wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Akropolu, Partenonie i Muzeum Akropolu, aby cofnąć się w czasie do starożytnych Aten. Poznaj bogatą historię, mitologię i wciągające narracje od eksperta terenowego i licencjonowanego przewodnika. Wejdź na Wzgórze Akropolu i spotkaj niezwykłe zabytki będące świadkami dziedzictwa kulturowego starożytnej Grecji. Podziwiaj majestat Teatru Dionizosa, w którym po raz pierwszy wystawiono kultowe dramaty i tragedie. Wędruj po urzekającym Odeonie Heroda Attyka i świętym sanktuarium boga uzdrawiającego Asklepiosa. Docierając na szczyt, odkryj cuda architektury Propylei Świątyni Nike i Świątyni Erechtejon. Skieruj wzrok na Partenon, trwały symbol demokracji i zachodniej cywilizacji. Te wspaniałe zabytki, pochodzące z V wieku, są świadectwem chwalebnych starożytnych Aten i Złotego Wieku Peryklesa. Po zejściu ze wzgórza wejdź do słynnego Muzeum Akropolu, uznawanego za jedno z najlepszych muzeów na świecie. Poczuj blask oryginalnych arcydzieł ocalonych ze świątyń na Akropolu, umiejętnie zaprezentowanych w naturalnym świetle. Podziwiaj fascynujące wykopaliska odsłonięte pod szklanymi podłogami i chodnikami, oferujące wgląd w starożytne skarby. Na pierwszym piętrze zachwyć się enigmatycznymi archaicznymi posągami z VI wieku, które niegdyś zdobiły Akropol. Daj się oczarować, spacerując wzdłuż majestatycznych kariatyd i napotykając monumentalne fragmenty przy wejściu na Akropol. Na koniec wejdź na ostatnie piętro, skąd czeka Cię niesamowity widok na Akropol. Podziwiaj oryginalny i niezwykły fryz Partenonu, będący świadectwem konceptualnego blasku i artystycznej doskonałości. Niech piękno okolicy i historie wyryte w kamieniu przeniosą Cię do serca wielkości starożytnej Grecji.

Ateny, wzgórze i muzeum na Akropolu z biletami wstępu

8. Ateny, wzgórze i muzeum na Akropolu z biletami wstępu

Zostaniesz odebrany z centralnie położonego hotelu w Atenach i rozpoczniesz całodniową wycieczkę bezemisyjną od wizyty na stadionie Panathinaikos, gdzie w 1896 roku odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Przejdź obok rezydencji premiera i dawnego Pałacu Królewskiego, którego nadal strzegą barwnie ubrani żołnierze Evzone. Zobaczysz historycznie ważny budynek Zappion, obecnie salę konferencyjną i wystawową, zanim dotrzesz do Świątyni Zeusa Olimpijskiego, ukończonej w 131 r. Trasa prowadzi obok Ogrodów Narodowych do Łuku Hadriana i dalej do Parlamentu. Miniesz także Akademię Narodową, Bibliotekę Narodową, Stary Parlament, Plac Konstytucji i Rosyjską Cerkiew Prawosławną. Podziwiaj Akropol, zbudowany w V wieku p.n.e. Odwiedź bramę Propyleje, świątynię Ateny Nike, Partenon i Erechtejon ze słynną Ganek Dziewic. Wybierz się na krótki, przyjemny spacer obok teatrów Herodion i Dionysos do nowego Muzeum Akropolu. W muzeum znajduje się ponad 4000 artefaktów z Akropolu, a jego eksponaty obejmują grecką epokę brązu, a także okresy rzymskie i bizantyjskie.

Ateny: bilet na Akropol z wielojęzycznym audioprzewodnikiem

9. Ateny: bilet na Akropol z wielojęzycznym audioprzewodnikiem

Zwiedzaj Akropol we własnym tempie dzięki biletom elektronicznym określonym czasowo i pouczającej wycieczce audio z przewodnikiem na smartfonie. Otrzymuj bilety elektroniczne e-mailem, wybierz preferowany przedział czasowy i wejdź na Wzgórze Akropolu. Pobierz wycieczkę audio „Acropolis Classic”, łączącą historię, sztukę i życie codzienne w starożytnych Atenach. Przeglądaj najważniejsze miejsca i podziwiaj Partenon, odkrywając bogatą historię miasta. Od wielkich schodów po punkt widokowy Belwederu odkryj tajemnice transportu marmuru i kultowego Partenonu. Należy pamiętać, że żadne bilety nie podlegają zwrotowi i choć mogą się tutaj pojawić przedziały czasowe, konieczne jest dokonanie wiążącego wyboru Wzgórza Akropolu na „Mojej stronie rezerwacji” Clio Muse Tours, aby zapewnić płynną i bezstresową podróż.

Akropol: wieczorna wycieczka z niemieckojęzycznym przewodnikiem

10. Akropol: wieczorna wycieczka z niemieckojęzycznym przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim licencjonowanym przewodnikiem, doświadczonym archeologiem, i udaj się na Akropol, jedną z najważniejszych kolekcji starożytnych budowli na świecie. Poznaj historię szczytu wzgórza, na którym znajdują się dowody na zamieszkanie przez ponad 6000 lat. Poznaj budowę jego najsłynniejszych budynków, w tym czcigodny Partenon, Świątynię Ateny Nike, Ganek Kariatydów w Erechtejonie i bramę do Propyleje. Gdy słońce zanurza się w zatoce, zmierzch oświetla te starożytne budynki ponadczasowym blaskiem, który przywołuje ducha 2500 lat historii. Podziwiaj Teatr Dionizosa, pierwszy teatr ludzkiej cywilizacji, oraz uzdrawiającą Świątynię Asklepiosa. Posłuchaj, jak Twój przewodnik mówi o znaczeniu tego miejsca dla klasycznej cywilizacji zachodniej półkuli.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 52
Sortuj wg:
Strona 1 z 4

Propylon: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Propylon? Kliknij tutaj.

Propylon: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 6692 opinii

Świetne doświadczenie!:) naprawdę ciekawie było mieć informacje audio, ale czasami treść nie przewijała się całkowicie… przynajmniej mogliśmy zapoznać się z tekstami za pomocą aplikacji. To wciąż bardzo energochłonne, musiałem ładować komórkę między akropolem a muzeum. Bardzo ciekawa aktywność za tę cenę!:) Wrażenie posiadania prywatnego przewodnika!!:) Polecam

Po dokonaniu rezerwacji on-line bardzo łatwo było uzyskać dostęp przez automatyczne bramki biletowe. Chociaż dla nas [pod koniec lat 60.] nie stanowi to problemu, podejrzewamy, że wspinaczka na właściwą stronę może okazać się trudna dla innych. Spektakularne zobaczenie historycznego miejsca "na żywo" - niezapomnianego pod każdym względem.

Udało się wejść bez kolejki, wszystko było ok. Widoki piękne, warto zobaczyć monumentalne i epickie budowle. Warto zaopatrzyć się w przyczepne buty, bo marmur jest dosyć śliski

Świetny przewodnik Muzeum niesamowite Jedyną irytującą rzeczą jest liczba pobrań aplikacji i cyfrowych kodów QR, które wymagają znalezienia Ale rozumiem, dlaczego

niesamowita wycieczka audioprzewodnik jest genialny. szczególnie dobre wchodzenie wcześnie, ponieważ wkrótce się stało. bardzo zajęty i gorący?