Primošten – nasze najbardziej polecane atrakcje

Split: wycieczka nad wodospady na rzece Krka z rejsem łodzią i pływaniem

1. Split: wycieczka nad wodospady na rzece Krka z rejsem łodzią i pływaniem

Weź udział w wycieczce ze Splitu nad wodospady na rzece Krka. Podróżuj autobusem lub podwyższ standard atrakcji, decydując się na prywatny transport samochodem. Zachwyć się pięknem wodospadów w Parku Narodowym Krka – kaskadowych cudów natury. Dowiedz się więcej o tym wartościowym przyrodniczo miejscu od lokalnego przewodnika. Po 90-minutowej podróży klimatyzowanym autobusem ze Splitu odkryjesz bajeczną atrakcję, która znajduje się wśród pogodnych i słonecznych krajobrazów Chorwacji. Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki jest osobliwe i pełne uroku miasto Skradin, którego początki sięgają czasów starożytnych. Udaj się w półgodzinny panoramiczny rejs. Po przepłynięciu przez magiczną bramę parku dotrzesz nad zachwycający wodospad Skradinski buk – główną atrakcję okolicy. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po parku i dowiedz się wszystkiego o tym miejscu, w tym o jego historii. W parku spędzisz łącznie 3 godziny, co pozwoli Ci w pełni wykorzystać swoją wizytę w tym cudownym miejscu. Urządź piknik, rób zdjęcia i ciesz się czystym powietrzem. Kontynuuj podróż do malowniczego miasteczka Primošten, gdzie znajdują się jedne z najlepszych plaż w całej Chorwacji. Wykorzystaj 2 godziny czasu wolnego na pływanie i zwiedzanie urokliwych brukowanych uliczek starego miasta. Opcjonalnie możesz również wziąć udział w degustacji wina.

Ze Splitu: wodospady Krka, pływanie i degustacja wina

2. Ze Splitu: wodospady Krka, pływanie i degustacja wina

Weź udział w wycieczce do Parku Narodowego Krka – jednego z najsłynniejszych cudów natury w Chorwacji. Na terenie o powierzchni ponad 110 km kw. znajduje się 7 wodospadów, w tym wodospad Skradinski Buk, oraz różnorodna flora i fauna. Wycieczkę rozpoczniesz wczesnym rankiem w centrum Splitu, gdzie wejdziesz na pokład klimatyzowanego autobusu z bezpłatnym Wi-Fi. Przed wizytą w parku odwiedzisz skansen w miasteczku Lozovac, a w drodze pilot wycieczki podzieli się przydatnymi wskazówkami i spostrzeżeniami. Możesz wyruszyć na 45-minutową wycieczkę pieszą z przewodnikiem lub zwiedzać park samodzielnie przez kilka godzin. W sezonie wysokim możesz pojechać autobusem do miasta Primošten, gdzie będziesz mieć 2 godziny czasu wolnego. Weź udział w opcjonalnej godzinnej degustacji wina lub popływaj w morzu, skosztuj dań lokalnej kuchni albo wybierz się na malowniczy spacer po średniowiecznych uliczkach. Do Splitu wrócisz między godz. 17.30 a 17.45. W sezonie niskim możesz wziąć udział w opcjonalnej godzinnej wycieczce połączonej z degustacją wina w pobliżu Skradinu, spędzić czas w tym mieście lub wykorzystać pozostały czas w parku. Do Splitu powrócisz ok. godz. 16.00-16.15.

Ze Splitu lub Trogiru: Park Narodowy Krka, Szybenik i Primošten

3. Ze Splitu lub Trogiru: Park Narodowy Krka, Szybenik i Primošten

Weź udział w tej wycieczce autobusem i zobacz jedne z najpiękniejszych cudów natury w Chorwacji w Parku Narodowym Krka. Przed wizytą w zabytkowym mieście wyrusz na spacer z przewodnikiem po ścieżkach parku, podziwiając jego czyste wodospady. Rozpocznij dzień od przejażdżki między dalmatyńskim wybrzeżem a lądem. Zachwycaj się widokami na Trogir, Split i otaczający krajobraz, pełen zieleni i malowniczych wiosek. W ramach tej całodniowej wycieczki pierwszy postój nastąpi w mieście Szybenik, aby zobaczyć jego atrakcje, w tym Katedrę św. Jakuba, znajdującą się pod ochroną UNESCO. W dalszej części podróży zobaczysz wspaniałe widoki wybrzeża i oddalonych wysp oraz usłyszysz od swojego przewodnika historię tych terenów. Następnym przystankiem jest Park Narodowy Krka, przy wodospadach Krka. Przejdź się drewnianymi ścieżkami pośród wspaniałej scenerii parku, posłuchaj śpiewu rzadkich gatunków ptaków oraz zobacz młyny wodne, które działają tu od wieków. Zobacz wspaniały Skradinski Buk - największy wodospad w parku oraz jeden z najpiękniejszych wodospadów klifowych w Europie. Odwiedź położone na półwyspie miasto Primošten. Niektóre z najlepszych plaż w Chorwacji znajdują się właśnie w Primošten, a tutejsze winnice są nawet wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spędź czas w tym średniowiecznym miasteczku na wyspie, aby popływać, zrelaksować się, zjeść posiłek lub wybrać się na malowniczy spacer.

Split-Trogir: Prywatna wycieczka Krka z wizytą w Primosten

4. Split-Trogir: Prywatna wycieczka Krka z wizytą w Primosten

Prywatna, szyta na miarę wycieczka ze Splitu lub Trogiru do cudownych wodospadów Krka, gdzie będziesz miał pełną swobodę odkrywania i doświadczania dziewiczej przyrody, bujnej zieleni oraz ogromnej ilości słońca i wody, jak nigdy dotąd. Ta zielona oaza w słonecznej Dalmacji oferuje możliwość zjednoczenia się z naturą nawet na jeden dzień i zobaczenia, dlaczego jest najbardziej poszukiwanym celem jednodniowych wycieczek w Chorwacji. Istnieje możliwość kąpieli w pobliżu małego i malowniczego miasteczka Skradin, gdzie rzeka Krka spotyka się z morzem. Po zwiedzeniu parku udamy się na wizytę do wyjątkowego miasta Primošten. To półwyspowe miasto jest popularne ze względu na swój kształt, wyjątkowość, niesamowitą scenerię i jedną z najpiękniejszych chorwackich plaż. Istnieje możliwość spróbowania kuchni chorwackiej w Primošten, który ma jedną z najlepszych ofert gastronomicznych na naszym wybrzeżu. Po takiej podróży, pełni wrażeń, wrócimy do miejsc startowych w Trogirze i/lub Splicie.

Split: jednodniowa wycieczka do wodospadów Krka i Primošten

5. Split: jednodniowa wycieczka do wodospadów Krka i Primošten

Dołącz do nas w podróży, aby odkryć zapierający dech w piersiach Park Narodowy Wodospadów Krka, jeden z ośmiu w Chorwacji. Rozciągając się na 110 kilometrów kwadratowych, zanurz się w urzekającym regionie Skradinski Buk, w którym znajduje się siedem kaskadowych wodospadów oraz bogactwo żywej flory i fauny. Wyruszając z tętniącego życiem centrum Splitu, wsiądziesz do wygodnego, klimatyzowanego autobusu z przewodnikiem na cały dzień. Podczas malowniczej jazdy Twój doświadczony przewodnik podzieli się spostrzeżeniami i poufnymi wskazówkami. Przybywając do czarującej etno wioski Lozovac, będziesz gotowy na wyprawę do parku. Ponieważ jesteśmy wieloletnim partnerem NP Krka, omijamy kolejkę i od razu wchodzimy do parku. Jeśli jesteś w środku, wybierz pomiędzy urzekającą 45-minutową pieszą wycieczką z przewodnikiem, podczas której poznasz park ze swoim kompetentnym przewodnikiem i dowiesz się kilku interesujących faktów na temat par, Dalmacji i Chorwacji w ogóle, lub zdecyduj się na samodzielną wycieczkę eksplorację z przewodnikiem, dającą swobodę chłonięcia naturalnego piękna we własnym tempie. W szczycie sezonu, po zwiedzeniu NP Krka, udajemy się do malowniczej miejscowości Primošten. Tutaj będziesz miał wolny czas, aby dołączyć do nas na opcjonalną jednogodzinną wycieczkę z degustacją wina (skosztuj 3 rodzajów wina, dalmatyńskiego sera, prosciutto i domowego chleba) lub wziąć orzeźwiającą kąpiel, skosztować lokalnej kuchni lub przespacerować się po średniowiecznymi uliczkami podczas spokojnego spaceru. Dzień kończy się powrotem do Splitu, spodziewanym między 17:30 a 17:45. Poza sezonem spokojniejszym wybierz jedną z kuszących opcji, takich jak opcjonalna godzinna degustacja wina w pobliżu Skradin (skosztuj 3 rodzajów wina, dalmatyńskiego sera, szynki prosciutto i domowego chleba) lub spokojne zwiedzanie uroczego miasteczka Skradin, lub maksymalizacja czasu w czarujących krajobrazach parku. Twój powrót do Splitu spodziewany jest około 16:00-16:15, pozostawiając niezapomniane wspomnienia z tej niezwykłej przygody.

Ze Splitu: wycieczka do Parku Narodowego Krka

6. Ze Splitu: wycieczka do Parku Narodowego Krka

Ciesz się przyjemną jazdą wzdłuż wybrzeża, mijając miasta Split, Solin, Kaštela, Trogir, Primošten i Šibenik w drodze do Parku Narodowego Krka, jednego z najpiękniejszych parków narodowych w Europie, położonego w regionie Šibenik-Knin Hrabstwo. Przyjedź do parku i udaj się nad rzekę Krka, która szczyci się siedmioma wspaniałymi wodospadami. Podążaj za swoim przewodnikiem po najdłuższym i najpiękniejszym wodospadzie, Skradinskim Buku, i podziwiaj ten imponujący wyczyn natury. Posłuchaj swojego przewodnika i podziel się informacjami o wodospadzie, w którym znajduje się również pierwsza elektrownia wodna w Europie i druga na świecie. Kontynuuj wycieczkę spacerując po promenadach, pokonując po drodze trawertynowe bariery. Podczas zwiedzania rozkoszuj się pięknem rzeki i poznaj różnorodność roślinności parku. Odwiedź stare młyny wodne w okolicy, które pochodzą z XIX wieku i zobacz, dlaczego były tak ważne i uważane za symbol potęgi gospodarczej. Będzie tu wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie i robienie zdjęć lub po prostu relaks w cieniu starych dębów i jesionów.

Z Sinja: 1,5-godzinny prywatny lot nad Kornati i Šibenik

7. Z Sinja: 1,5-godzinny prywatny lot nad Kornati i Šibenik

Lot rozpoczyna się szybowaniem nad polem Sinj i przecięciem zboczy Kozjak w kierunku Trogiru. Tam pojawia się widok na zatokę Kaštela, gdy kontynuujemy nasz lot w kierunku Rogoznicy i Primostenu. Wkrótce po naszej prawej stronie zobaczymy miasto Šibenik, gdzie zaczną pojawiać się kontury wysp Kornati. Lot nad tymi ciekawymi klifami, miniaturowymi wysepkami i rafami zajmuje około piętnastu minut i kończy się zakrętem w kierunku Šibenika, gdzie opuszczamy zatokę Kaštela po naszej lewej stronie. Wycieczka kończy się przelotem nad miastem Sinj i lądowaniem na lotnisku.

Ze Splitu lub Trogiru: wycieczka do Parku Narodowego Krka

8. Ze Splitu lub Trogiru: wycieczka do Parku Narodowego Krka

Rozpocznij dzień, wyruszając w relaksującą przejażdżkę ze Splitu lub Trogiru. Odkryj jedno z najpiękniejszych miejsc w środkowej części Dalmacji podczas całodniowej wycieczki do Parku Narodowego Krka. Zachwyć się wspaniałymi widokami na soczystą zieleń oraz piękne wioski. Zwróć uwagę na stare, lecz wciąż użytkowane młyny wodne. Przypatrz się miejscowej florze i faunie, w tym rzadkim gatunkom ptaków. Park Narodowy Krka, który powstał przede wszystkim w celach związanych z nauką, edukacją i rekreacją, zamieszkuje ponad 200 gatunków ptaków. Wypatruj rybołowów, orłów przednich i sokołów wędrownych. Zajrzyj do wzniesionych w XIX wieku młynów, odwiedzając skansen. Przespaceruj się po lesie i nad wodospady. Następnie zaplanowano przejazd autobusem do Primoštenu i zwiedzanie tego malowniczego miasteczka. Wykorzystaj czas wolny, by popływać, zażyć relaksu lub zjeść późny lunch (posiłek nie jest wliczony w cenę).

Ze Splitu lub Trogiru: NP Krka Bike Tour & Primošten

9. Ze Splitu lub Trogiru: NP Krka Bike Tour & Primošten

Nie ma lepszego sposobu na odkrycie Wodospadów Parku Narodowego Krka niż jazda na rowerze. Twoja wizyta w Wodospadach NP Krka rozpocznie się od wycieczki rowerowej rozpoczynającej się w Skradinie. Wycieczka do Skradinu zabierze Cię do innego świata, odległej i mistycznej historii tego regionu, ale także do innej, szmaragdowo zielonej Dalmacji, dzięki obfitości wody w rzece Krka. Starożytne miasto Skradin – najstarsze miasto w regionie, zamieszkane od neolitu przez ponad 5500 lat. Stolica Liburnii iliryjskiej, rzymska Scardina, wczesnochrześcijańska diecezja z IV w., aw XIV w. stolica średniowiecznej Chorwacji. Dziś to urocze miasteczko stanowi morskie wejście do Parku Narodowego Krka i jest ulubionym celem żeglarzy. Rzeka Krka ze swoimi siedmioma wapiennymi wodospadami jest zjawiskiem naturalnym i krasowym, które zapiera dech w piersiach na każdym kroku! Po spędzeniu czasu w NP Krka udajemy się do miasta Primošten na tradycyjny obiad.

Prywatna wycieczka nadbrzeżna do Sibenika, Trogiru i Primostenu

10. Prywatna wycieczka nadbrzeżna do Sibenika, Trogiru i Primostenu

Położony na małej wyspie między lądem a większą wyspą Ciovo, Trogir jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i słynie z bogactwa historycznego i cudów architektury. Zanurz się w średniowiecznej atmosferze, gdzie każdy zakątek skrywa kawałek historii. Jedną z atrakcji Trogiru jest niewątpliwie wspaniała katedra Trogir, znana również jako katedra św. Wawrzyńca. Zbliżając się do jego wielkiego wejścia, przygotuj się na zachwyt jego skomplikowanymi kamiennymi rzeźbami i wykwintnymi detalami. Podczas zwiedzania Trogiru nie przegap kultowej twierdzy Kamerlengo, potężnej budowli, która kiedyś służyła jako twierdza obronna. Zagłębiając się w przeszłość Trogiru, odwiedź Klasztor św. Mikołaja, spokojną oazę, która prezentuje wspaniałą sztukę religijną i zawiera cenną kolekcję artefaktów. Wejdź do serca Starego Miasta w Sibeniku, gdzie ożywają stulecia historii. Wędruj labiryntowymi uliczkami, ozdobionymi kamiennymi budynkami i uroczymi placami. Podziwiaj arcydzieło architektury, jakim jest katedra św. Jakuba, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wspinaj się po kamiennych stopniach twierdzy św. Michała lub twierdzy Subicevac i zostań nagrodzony zapierającymi dech w piersiach panoramicznymi widokami na miasto i okoliczne wyspy. Koniecznie odkryj ukryte zakątki Sibenika, gdzie małe uliczki prowadzą do ukrytych placów i nieoczekiwanych niespodzianek. Odkryj urokliwe kościoły i eleganckie pałace i przeżyj kulinarną przygodę, delektując się smakami kuchni dalmatyńskiej. Położony na wąskim półwyspie Primosten to ukryty klejnot, który oferuje zapierające dech w piersiach widoki i urocze stare miasto, które skradnie Twoje serce. Wkrocz w romantyczną atmosferę zabytkowego centrum Primosten, z wąskimi brukowanymi uliczkami i osobliwymi kamiennymi domami. Spaceruj urokliwą promenadą pełną tętniących życiem kawiarni i przytulnych restauracji. Poświęć chwilę na zwiedzanie klejnotu koronnego miasta, kościoła św. Jerzego, wznoszącego się na szczycie wzgórza z widokiem na Morze Adriatyckie. Podziwiaj jego eleganckie piękno i podziwiaj panoramiczne widoki, które rozciągają się jak okiem sięgnąć. Ale poczekaj, jest więcej! Dostosuj swoje wrażenia i odblokuj więcej cudów, wybierając z naszej ekskluzywnej listy lokalizacji. Zwiedź każdą lokalizację za jedyne 10 € za osobę, płatne na miejscu. Zanurz się w malowniczym miasteczku Rogoznica, odkryj starożytne ruiny Salony, niegdyś kwitnącego rzymskiego miasta, i odkryj twierdzę św. Mikołaja w Szybeniku, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Primošten

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Primošten: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Primošten

Primošten: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Primošten? Kliknij tutaj.

Primošten: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 2256 opinii

Krka to miejsce, do którego chciałem pojechać od lat i wreszcie tam dotarłem. Oszałamiająca okolica piękna, bardzo mi się podobała. Spotkaliśmy się w centrum Splitu i poszliśmy do autokaru, aby zabrać nas na naszą przygodę do wodospadów. Podróż przez wieś trwała nieco ponad godzinę. Przewodnik był pouczający i kompetentny. Tam dostaliśmy bilet i wsiedliśmy na łódź, aby zabrać nas wzdłuż jeziora. Po tym wszystkim byliśmy w stanie załatwić swoje sprawy ze wskazówkami od przewodnika i umówionym czasem na spotkanie z nią w określonym miejscu. Wspaniały park narodowy ze wspaniałymi wodospadami, który warto odwiedzić. Raz nazad na autokarze my formowaliśmy główki do przysłony w Primosten które senne nadmorskie miasto na drinka i przekąsić zjeść. Możesz także wybrać się na kamienistą plażę i popływać, jeśli chcesz. Wiele sklepów turystycznych. Pod koniec wycieczki wysadziliśmy nas w centrum Splitu.

It was my first experience with Get Your Guide and I know I will use it in the future! The trip was nice and well-organized, we had enough of free time. Krka National Park and Primošten are such a beautiful places. Lovely guide and driver, very comfortable and modern bus. It is an excellent option for someone who arrived to Split without a car, like myself. I highly recommend!

Amazing trip. Everything was very well planned, our guide was very kind, and always willing to help. Waterfalls were breathtaking. Money well spent. I wholeheartedly can recommend this adventure to everybody!

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Wygodny duży autobus. Bardzo dobra komunikacja z panią przewodnik i kierowcą

Super organizacja, świetny przewodnik! Piękne miejsce, ilosc czasu na zwiedzanie idealna. Bardzo polecam :)