Premantura – nasze najbardziej polecane atrakcje

Medulin: Archipelag o zachodzie słońca i rejs delfinami z kolacją

1. Medulin: Archipelag o zachodzie słońca i rejs delfinami z kolacją

Poznaj piękno archipelagu Medulin i poszukaj delfinów podczas rejsu z portu Medulin. Zobacz Cape Kamenjak, latarnię morską Porer i widoki na park przyrody RT Kamenjak. Delektuj się pyszną kolacją na pokładzie podczas zachodu słońca. Zrelaksuj się przy piwie, winie, wodzie i sokach. Odpraw się w biurze dostawcy wycieczek w porcie Medulin i wejdź na pokład łodzi. Ciesz się pysznym drinkiem na wyjeździe z sokiem lub aperitifem. Wypłyń w swoją przygodę z obserwacją delfinów. Posłuchaj romantycznej muzyki, idąc wzdłuż archipelagu Medulin w kierunku parku przyrody RT Kamenjak. Podziwiaj naturalną scenerię tego chronionego obszaru, gdy światło słabnie w ciągu dnia. Odwiedź przylądek Kamenjak i podziwiaj widoki na latarnię morską Porer, która została zbudowana w 1846 roku w epoce austro-węgierskiej. Wyrusz w poszukiwaniu delfinów, udaj się do miejsc, w których lubią się bawić i poszukaj jedzenia. Podaj pyszny posiłek mięsny, rybny lub wegetariański. Posłuchaj odgłosów morza i mew, gdy złote barwy zachodzącego słońca grają nad wodą. Wróć do portu Medulin.

Kamenjak: Medulin Sunset Dolphin Tour

2. Kamenjak: Medulin Sunset Dolphin Tour

Twoja wieczorna wycieczka zaczyna się w porcie Medulin. Po wejściu na pokład otrzymasz powitalnego drinka, a podróż rozpocznie się panoramicznym widokiem na archipelag Medulin. Podczas rejsu na pokładzie jest muzyka, która tworzy relaksującą atmosferę. Taniec jest również mile widziany. Podczas rejsu wzdłuż Adriatyku uważaj na delfiny. Istnieje 50/50 szans, że je zobaczysz, ale jeśli nie, nadal możesz w pełni wykorzystać oszałamiającą scenerię. Po drodze podziwiaj piękny widok na austro-węgierską latarnię morską „Porer”, a później podziwiaj wspaniały zachód słońca. Kolacja serwowana jest na łodzi: dostępne są dania rybne, mięsne i wegetariańskie z sałatką z kapusty i chlebem ciabatta. Napoje podczas wycieczek (wino, napoje gazowane i woda) są wliczone w cenę. Rejs łodzią kończy się powolnym powrotem do Medulin.

Z Medulin: całodniowa wycieczka łodzią po archipelagu z lunchem

3. Z Medulin: całodniowa wycieczka łodzią po archipelagu z lunchem

Podziwiaj piękno Archipelagu Medulin podczas tej wycieczki łodzią z Medulin. Odwiedź jaskinię morską Golumbera, zobacz latarnię morską Porer i spędź trochę wolnego czasu na piaszczystych brzegach wyspy Levan. Zrelaksuj się przy nieograniczonych piwach i powitalnym drinku. Odprawa i wejście na pokład łodzi w porcie Medulin. Na powitanie orzeźwiający sok, woda lub aperitif. Przepłyń obok zielonych brzegów parku przyrody Rt Kamenjak. Zatrzymaj się, aby popływać i odwiedź jaskinię morską Golumbera, która jest ustronna na klifach przylądka Kamenjak. Rób zdjęcia austro-węgierskiej XIX-wiecznej latarni morskiej Porer podczas rejsu. Podziwiaj wspaniałe widoki, płynąc po wysepkach archipelagu Medulin, takich jak Bodulaš, Fenoliga i Finera. Podawaj pyszny lunch z grilla z opcjami wegetariańskimi, mięsnymi i rybnymi. Po obiedzie udaj się na wyspę Levan, najbardziej wysuniętą na północ i jedyną piaszczystą wyspę archipelagu. Zrelaksuj się na plaży w Levan lub popływaj w krystalicznie czystej wodzie. Masz możliwość zakupu koktajli, odwiedzenia restauracji lub wynajęcia leżaka na wyspie Levan. Zakończ wycieczkę w punkcie początkowym w porcie Medulin.

Medulin: rejs statkiem na przylądek Kamenjak / wyspę Ceja z lunchem i napojami

4. Medulin: rejs statkiem na przylądek Kamenjak / wyspę Ceja z lunchem i napojami

Rozpocznij wycieczkę łodzią z portu w Medulin. Poszukaj jedynej czerwono-żółtej łodzi w okolicy, a następnie wejdź na pokład „Sandry” i wyrusz w podróż. Podziwiaj wspaniały panoramiczny widok na archipelag Medulin i półwysep Premantura podczas rejsu z Medulin. Płyń przez godzinę, aż dotrzesz do najbardziej wysuniętego na południe punktu Istrii, rezerwatu przyrody na przylądku Kamenjak. Zobacz wspaniałe klify i podziwiaj różnorodną przyrodę i zapierającą dech w piersiach naturę. Zanurkuj i odkrywaj jedną z podwodnych jaskiń w towarzystwie członka załogi dla własnego bezpieczeństwa. Następnie udaj się do latarni morskiej Porer, malowniczego obiektu na małej wyspie zbudowanego w czasach Cesarstwa Austro-Węgierskiego w 1846 roku. Później zatrzymaj się na lunch i delektuj się posiłkiem na pokładzie łodzi. Wybierz pyszne danie mięsne, rybne lub wegetariańskie, w zależności od preferencji. Napoje są wliczone w cenę i dostępne podczas całego rejsu. Po posiłku udaj się na wyspę Ceja, aby przez 2 godziny opalać się i pływać w Morzu Adriatyckim. Znajdziesz tam także restaurację i kawiarnię, jeśli będziesz mieć ochotę na kolejną przekąskę lub kawę i napoje. Rozkoszuj się ostatnimi promieniami chorwackiego słońca przed powrotem do punktu początkowego.

Medulin: prywatna wycieczka łodzią z pływaniem, jaskiniami i wyspami

5. Medulin: prywatna wycieczka łodzią z pływaniem, jaskiniami i wyspami

Jednym z najlepszych sposobów na poznanie Medulin i jego archipelagu jest nasza prywatna wycieczka łodzią. Najpierw powolnym żeglowaniem panoramicznym w kierunku słynnego Parku Przyrody Przylądka Kamenjak, pływając i odwiedzając jaskinię odosobnioną w klifach Przylądka Kamenjak, jaskinię Golumbera. Można zwiedzić wnętrze i zobaczyć jaskinię. Po krótkiej przerwie na przylądku Kamenjak płyniemy w kierunku słynnej latarni morskiej Porer, zbudowanej jeszcze w 1846 roku w okresie austro-węgierskim. Płynąc powoli i zwiedzając inne wyspy (Bodulaš, Ceja, Finera...) i ukryte zatoczki, w towarzystwie zabłąkanego delfina, kierujemy się w stronę Levan, najbardziej wysuniętej na północ i jedynej piaszczystej wyspy, gdzie robimy sobie przerwę, by bez przeszkód cieszyć się kryształem czyste morze, piasek i kąpiele słoneczne. Jeśli czegoś potrzebujesz lub po prostu chcesz ochłodzić się przy koktajlu, na wyspie jest wszystko. Na plaży znajdują się trzy bary plażowe wraz z restauracjami, istnieje możliwość wypożyczenia parasoli plażowych z leżakami. W cenie jest wliczony prywatny sternik i gaz. Czas trwania prywatnej wycieczki łodzią wynosi 6 godzin. Wyjazd wybierasz zgodnie ze swoim życzeniem. Notatka: Jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą jedzenie i napoje na łodzi, na łodzi znajduje się również lodówka z schłodzonymi napojami lub jeśli chcesz, na wyspach są restauracje, jeśli zgłodniejesz. Możesz również zabrać rekwizyty na morze, ręczniki i krem przeciwsłoneczny i kapelusz są konieczne. Ważny! Bezpieczeństwo jest najważniejsze! W przypadku złej pogody lub złych warunków na morzu zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy lub odwołania wycieczki z korzyścią dla wszystkich pasażerów. Decyzję tę podejmuje tylko kapitan.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Premantura

Premantura

Premantura: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Premantura: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Premantura? Kliknij tutaj.

Premantura: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 476 opinii

Właściciel jest fantastyczny! Dał szansę wzięcia udziału w wycieczce nawet dzień przed utratą trasy z powodu złej pogody (nieokreślonej jako zła pogoda, ale był bardzo wietrzny dzień) Sonia, dziewczyna, która jest z nami na pokładzie, jest bardzo miła i uśmiechnięta widzi w poniedziałek chłopaki na wycieczkę o zachodzie słońca! Polecamy łódkę Sandra. Byliśmy na bajecznej wyspie przez dwie godziny i bardzo nam się podobało!

Podróż była bardzo miła i przyjemna. Wszystko było w porządku, łódka była już pełna, ale w porządku. Jedzenie nam smakowało i nie znaleźliśmy nikogo, kto by narzekał. Wszystko w porządku.

Wycieczka była dobrze zorganizowana. Świetny zespół. Niestety niektóre napoje były ciepłe. Lunch po prostu ryba/kapusta/chleb. Kąpiel cudowna, plaża niestety pełna!

Jeżeli wziąć pog uwagę ceny na Istrii pod Niemiecki języcznych turystów to oceniam wycieczkę za bardzo udaną, adekwatna to swojej ceny.

Ludzie na łodzi są bardzo mili. Pływanie do jaskini było bardzo miłym przeżyciem. Tylko pobyt na wyspie 3 godziny był trochę długi.