Dodaj daty

Predjamski Grad

Predjamski Grad – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Lublana: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama - bilety i zwiedzanie

1. Lublana: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama - bilety i zwiedzanie

Zobacz stalagmity w jaskini Postojna! Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Lublany i wyrusz na wycieczkę, podczas której zobaczysz 2 najpiękniejsze cuda Słowenii: zamek Predjama i jaskinię Postojna. Na początek zwiedź z przewodnikiem jaskinię Postojna. Odkryj fascynujący świat, w którym żyje niezwykły płaz zwany ślepą salamandrą (określany również przez miejscowych jako „ludzka ryba”). Odkrywaj ten fascynujący podziemny świat, a Twój przewodnik objaśni, jakie procesy geologiczne go stworzyły. Następnie udaj się do bajkowego zamku Predjama, wciśniętego spektakularnie pomiędzy imponujący, kamienny łuk i urwisko. Zachwyć się niepowtarzalną, renesansową architekturą zamku położonego w południowo-środkowej Słowenii, w historycznym regionie zwanym Wewnętrzną Krainą. Będąc na zamku, podziwiaj widoki na bujny i sielski krajobraz Słowenii. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas trasy powrotnej do Lublany.

Z Lublany: Jezioro Bled i Jaskinia Postojna z biletami wstępu

2. Z Lublany: Jezioro Bled i Jaskinia Postojna z biletami wstępu

Odkryj z przewodnikiem 2 najlepsze atrakcje przyrodnicze Słowenii. Odwiedź urocze miasteczko Bled z jego przepięknym jeziorem i podziwiaj stalagmity w jaskini Postojnej. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu w centrum Lublany i rozpocznij podróż, wyruszając do 2 najbardziej urokliwych cudów przyrody Słowenii, jeziora Bled i jaskini Postojna. Najpierw odwiedź Jaskinię Postojną. Wejdź do tajemniczego świata podziemnych przejść, jaskiń i wielkich sal ozdobionych naciekami, półprzezroczystymi zasłonami i filarami o fascynujących kształtach i kolorach. Wróć do światła dziennego i odkryj zadziwiający zamek Predjama, siedzibę rycerza rozbójnika Erazma. Dowiedz się o jej historii od swojego przewodnika i podziwiaj widoki na bujną, wiejską Słowenię. Następnie kierujemy się do drugiego cudu natury, zapierającego dech w piersiach jeziora Bled. Wybierz się na wycieczkę po najlepszych miejscach ze swoim przewodnikiem. Wybierz się w rejs po szmaragdowo zielonych wodach jeziora Bled jedną z tradycyjnych łodzi „Pletna”, aby odkryć jedyną wyspę w Słowenii i przekonać się, czy dzwon kościelny spełnia Twoje życzenia. Następnie wybierz się na przyjemny spacer wokół jeziora, wejdź do tajemniczego zamku Bled lub skosztuj kawałka (lub 2) pysznego ciasta z kremem Bled. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Lublany. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe, aby popływać w jeziorze Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Lublany: wycieczka z przewodnikiem po jaskini Postojna i zamku Predjama

3. Z Lublany: wycieczka z przewodnikiem po jaskini Postojna i zamku Predjama

Opuść Lublanę z przewodnikiem, który poprowadzi Cię do jaskiń Postojna i zamku Predjama. Wejdź do łatwo dostępnej sieci podziemnych jaskiń pociągiem elektrycznym, a następnie wybierz się na spacer z przewodnikiem po niezapomnianej serii jaskiń. Audioprzewodnik jest dołączony do historycznej wycieczki po zamku Predjama.

Z Triestu: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama

4. Z Triestu: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama

Jaskinia Postojna, królowa wszystkich jaskiń, jest najbardziej znaną jaskinią na świecie. Jest to również największa atrakcja turystyczna w Słowenii i jeden z największych na świecie pomników krasowych (wapiennych). To jedyne miejsce na świecie, gdzie podziemny krajobraz można przemierzać pociągiem elektrycznym i gdzie można z bliska spotkać najsłynniejszego mieszkańca tego podziemnego królestwa – proteus (olm). Fantastyczna sieć tuneli, przejść, galerii i sal, zadziwiająca różnorodność cech krasowych, a także łatwy dostęp to z pewnością główne przyczyny popularności jaskini i dużej liczby odwiedzających ( ponad 36 milionów z nich w ciągu ponad 200 lat). W idyllicznej wiosce Predjama, niedaleko Jaskini Postojnej, króluje zamek Predjama. Ten malowniczy, wspaniały, wyzywający, tajemniczy i nie do zdobycia zamek wznosi się na środku pionowego 123-metrowego klifu od ponad 800 lat. Jego romantyczny urok dodatkowo podkreśla idylliczna rzeka Lokva, która znika w podziemnym świecie głęboko pod zamkiem. Jako jedyny zachowany zamek jaskiniowy w Europie, zamek Predjama oferuje wyjątkowy wgląd w technikę budowlaną i zaradność ludzi w średniowieczu, którzy szukali i znaleźli dla siebie bezpieczną przystań tuż przy wejście do jaskini. Podczas oblężenia, które miało miejsce w XV wieku, zamek był schronieniem dla jego najbardziej znanego i najbardziej osławionego właściciela – Erazema z Predjama. Legenda o odważnym baronie rozbójniczym Erazemie, który pozostał niepokonany, dopóki jeden z jego sług nie zdradził go, wciąż jest w ludzkich umysłach, inspirując i kuszący jak zawsze. To właśnie ta jego bezpieczna siedziba pomogła dzielnemu rycerzowi stawić opór oblegającym bez większych trudności przez ponad rok. Niech Twój przewodnik poprowadzi Cię przez te niezapomniane zabytki na idealną jednodniową wycieczkę.

Lublana: Słowenia: jednodniowa wycieczka do Bledu, Postojnej i Predjamy

5. Lublana: Słowenia: jednodniowa wycieczka do Bledu, Postojnej i Predjamy

Wycieczkę w małej grupie rozpoczniesz od odbioru z hotelu w centrum Lublany i wyruszysz nad jezioro Bled klimatyzowanym minivanem. Podczas 1-godzinnej podróży możesz podziwiać wiejską Słowenię, jezioro uformowane przez lodowiec i legendy otaczające wyspę Bled, wysepkę z kościołem w jej centrum. Po przybyciu na miejsce możesz podziwiać widoki na jezioro i wysokie góry oraz spojrzeć w górę na średniowieczny zamek Bled, twierdzę położoną wysoko na klifie nad wodą. Następnie przejedziesz się dwuosobową pletnią na wyspę i będziesz cieszyć się wolnym czasem na zwiedzanie. Odwiedź kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny lub skosztuj pysznej potiki w kawiarni na wyspie. Następnie zostaniesz przewieziony do zamku Bled i możesz zagłębić się w czerwoną wieżę twierdzy. Podziwiaj widoki z lotu ptaka na jeziora z murów i odwiedź muzeum, aby poznać historię zamku od jego korzeni w XI wieku. Następnie wrócisz nad jezioro, aby spędzić wolny czas na spacerze. Jeśli chcesz, spróbuj lokalnej specjalności, kremšnita - ciasta z kremem waniliowym. Następnie, po przerwie na lunch, udaj się do następnego przystanku, zamku Predjama. Możesz podziwiać ten niezwykły zamek na klifie i usłyszeć, jak był rozbudowywany przez wieki po zbudowaniu w 1202 roku. Następnie możesz wybrać się na zwiedzanie jego schodów i komnat samodzielnie lub z przewodnikiem. Na koniec udasz się w pobliże Jaskini Postojnej, najczęściej odwiedzanej atrakcji turystycznej Słowenii. Wjedź mini pociągiem w głąb tej podziemnej sieci, a następnie podążaj za przewodnikiem przez jej niesamowite jaskinie. Podziwiaj dziwaczne stalaktyty, stalagmity i formacje skalne. Posłuchaj opowieści o powstaniu jaskini i rzadkich płazach żyjących w jej podziemnych rzekach - ślepych salamandrach znanych jako "ludzkie ryby". Następnie wróć do minivana i zakończ wycieczkę w Lublanie z dowozem do hotelu.

Z Lublany: Jaskinia Postojna, zamek Predjama i jezioro Bled

6. Z Lublany: Jaskinia Postojna, zamek Predjama i jezioro Bled

Odkryj z przewodnikiem 2 najlepsze atrakcje przyrodnicze Słowenii. Odwiedź urocze miasteczko Bled z jego przepięknym jeziorem i podziwiaj stalagmity w jaskini Postojnej. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu w centrum Lublany i rozpocznij podróż, wyruszając do 2 najbardziej urokliwych cudów przyrody Słowenii, jeziora Bled i jaskini Postojna. Najpierw odwiedź Jaskinię Postojną. Wejdź do tajemniczego świata podziemnych przejść, jaskiń i wielkich sal ozdobionych naciekami, półprzezroczystymi zasłonami i filarami o fascynujących kształtach i kolorach. Wróć do światła dziennego i odkryj zadziwiający zamek Predjama, siedzibę rycerza rozbójnika Erazma. Dowiedz się o jej historii od swojego przewodnika i podziwiaj widoki na bujną, wiejską Słowenię. Następnie kierujemy się do drugiego cudu natury, zapierającego dech w piersiach jeziora Bled. Wybierz się na wycieczkę po najlepszych miejscach ze swoim przewodnikiem. Wybierz się w rejs po szmaragdowo zielonych wodach jeziora Bled jedną z tradycyjnych łodzi „Pletna”, aby odkryć jedyną wyspę w Słowenii i sprawdzić, czy dzwon kościelny spełnia Twoje życzenia. Następnie wybierz się na przyjemny spacer wokół jeziora, wejdź do tajemniczego zamku Bled lub skosztuj kawałka (lub 2) pysznego ciasta z kremem Bled. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Lublany. Latem można zabrać ze sobą kostiumy kąpielowe, aby popływać w jeziorze Informujemy, że ze względu na sezon zimowy i krótszą godzinę dnia, część zwiedzania może odbywać się po zmroku. Ponadto uczestnicy powinni mieć świadomość, że rejs łodzią Pletna może nie być dostępny podczas naszych popołudniowych wycieczek ze względu na zimowy harmonogram. Dziękujemy za zrozumienie. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę niezależnie od pory roku.

Z Kopru: Jaskinia Postojna i Predjamski Grad

7. Z Kopru: Jaskinia Postojna i Predjamski Grad

Skorzystaj z odbioru z terminalu promowego w Koprze lub Piranie, a następnie udaj się do jaskini Postojna, aby zwiedzić tę jedną z największych na świecie jaskiń krasowych. Wyrusz w podróż przez magiczny świat podziemny kolejką elektryczną, aby odkryć niesamowitą sieć przejść i komór o zadziwiającej różnorodności. Wypatruj mieszkających tu odmieńców jaskiniowych, żyjących wyłącznie w wodach jaskiń. Udaj się następnie do sielankowej wsi Predjama, aby zwiedzić imponujący zamek wznoszący się pośrodku 123-metrowego, pionowego klifu. Zobacz fantastyczne widoki na rzekę Lokva znikającą pod zamkiem. Dowiedz się o średniowiecznych technikach budowlanych i posłuchaj legend o najbardziej znanym właścicielu zamku – baronie-rabusiu Erazmie z Predjamy. Poznaj historię o oblężenia w XV wieku oraz innych faktów o tej wspaniałej budowli, będącej świadectwem zaradności ludzi w średniowieczu.

Z Lublany: Jaskinia Postojna i zamek Predjama - pół dnia

8. Z Lublany: Jaskinia Postojna i zamek Predjama - pół dnia

Wyrusz z Lublany w podróż do podziemnego świata Jaskini Postojnej, najpopularniejszej jaskini krasowej na świecie. Po przyjeździe wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po systemie jaskiń pociągiem elektrycznym, a następnie przejdź przez piękne przejścia i komnaty ze spektakularnymi kamieniami, filarami, wapiennymi zasłonami i innymi niezwykłymi cudami natury. Udaj się do idyllicznej wioski Predjama i odwiedź renesansowy zamek zbudowany w ujściu jaskini. Podziwiaj bajkową scenerię i architekturę średniowiecznej twierdzy Predjama Castle, znanej jako dawna siedziba rycerza Erazema Luegera. Podziwiaj dramatyczną scenerię wśród wzgórz regionu Inner Carniola. Poznaj legendę Erazema Luegera, słynnego barona rabusiów, zwanego czasem „słoweńskim Robin Hoodem”. Posłuchaj innych lokalnych opowieści i tradycji ludowych i zatrzymaj się na degustację lokalnego spirytusu w Postojnej przed powrotem do Lublany lub Bledu.

Lublana: Kras i wybrzeże - całodniowa wycieczka

9. Lublana: Kras i wybrzeże - całodniowa wycieczka

Odkryj słoweńskie wybrzeże i region Kras podczas tej całodniowej wycieczki. Twoim pierwszym przystankiem są Jaskinie Skocjana, jedno z największych i najbardziej fascynujących miejsc krasowych w Europie, gdzie rzeka Reka płynie 200 metrów pod powierzchnią. Następnie zatrzymaj się w lokalnej tawernie i skosztuj słynnego suszonego na powietrzu prosciutto Kras. Łatwo zrozumieć, dlaczego miejscowi uważają, że jest to najlepsze prosciutto na świecie, zwłaszcza gdy towarzyszy mu lokalne wino Teran. Udaj się do Lipicy, która jest ojczyzną białego lipicana – rasy koni rozsławionej przez Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu. Kontynuuj przez nadmorskie miasta Koper, Izola i Portoroz, aby dotrzeć do ulubionego miejsca na słoweńskim wybrzeżu – Piran. Zatrać się w wąskich, średniowiecznych uliczkach i ciesz się wolnym czasem przy wykwintnym posiłku z owoców morza w jednej z wielu lokalnych restauracji lub kawiarni. Ostatni przystanek w zamku Predjama w drodze do Lublany. Odkryj tajemnice największego zamku jaskiniowego (Rekordy Guinnessa!), położonego na 123-metrowym klifie i poznaj miejscowego Robin Hooda, legendarnego rycerza Erazema.

Zagrzeb: Lublana, Jaskinia Postojna i Zamek Predjama - 1-dniowa wycieczka

10. Zagrzeb: Lublana, Jaskinia Postojna i Zamek Predjama - 1-dniowa wycieczka

Wyrusz z Zagrzebia w małej grupie, aby odkryć największe skarby Słowenii. Poznaj najczęściej odwiedzaną europejską jaskinię – Jaskinię Postojną. Fantastyczna sieć tuneli, przejść, galerii, sal i zadziwiająca różnorodność cech krasowych zapewnią hipnotyzujące wrażenia. Przyjrzyj się wszystkim pięknościom podczas wycieczki z przewodnikiem po jaskini, która obejmuje również przejażdżkę pociągiem do środka. Odwiedź malowniczy zamek Predjama, który jest zbudowany w ujściu jaskini. Dowiedz się więcej o fascynującej historii zamku z audioprzewodnikiem przed wyruszeniem do Lublany. Zakończ dzień w uroczej słoweńskiej stolicy, czarującym mieście, które natychmiast podbije Twoje serce. Odkryj różnorodność stylów architektonicznych, bogatą historię i dziwaczny most ze smokami. Powrót do Zagrzebia.

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Predjamski Grad: najlepsze atrakcje w pobliżu

Predjamski Grad: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Predjamski Grad? Kliknij tutaj.

Predjamski Grad: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(598 recenzji)

Świetny dzień na zwiedzanie pięknego i intrygującego zamku i niesamowitych jaskiń! Jaskinie były spektakularne, nie można ich przegapić podczas wycieczki z przewodnikiem. Igor, nasz przewodnik, był genialny, opowiadając nam wiele historii Lublany i Słowenii podczas podróży, co czyni ją bardzo interesującą. Opiekował się nami bardzo dobrze przez cały dzień. Świetna wycieczka

Cóż za fantastyczny dzień, kiedy najpierw poszliśmy do zamku i mieliśmy godzinę na rozejrzenie się, audioprzewodnik był bardzo interesujący. Następnie udaliśmy się na wycieczkę do jaskini, która zapierała dech w piersiach. Nasz przewodnik nazywał się Igor, był bardzo pomocny i dobrze poinformowany i bardzo jasno przedstawił plan naszych dni.

Bardzo dobra organizacja wycieczki, wygodna podróż w małej grupie, przewodnik i równocześnie kierowca był bardzo miły i ciekawie opowiadał. Jaskinia robi ogromne wrażenie, zamek też był bardzo ciekawy.

Rocco był doskonałym przewodnikiem. Odebrał nas szybko, pojazd był czysty iw dobrym stanie. Jego informacje podczas jazdy były zabawne. Zamek i jaskinie były zdumiewające. gorąco polecam.

Bardzo mile spędzony dzień. Piękne widoki. Przesympatyczny i profesjonalny przewodnik Sergjan.