Prater

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Wiedeński park rozrywki Prater: 5 największych atrakcji

W samym środku wiedeńskiego parku miejskiego Wiener Prater znajduje się słynny park rozrywki Wurstelprater. Wurstelprater otwarto w 1766 roku i jest on dzisiaj niecodziennym połączeniem klasycznych i zupełnie nowych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 • Wielki diabelski młyn

  1. Wielki diabelski młyn

  Wybudowany w 1897 roku Wiener Riesenrad to popularna atrakcja Wiednia. Z jego szczytu rozciągają się wspaniałe widoki na miasto. Kręcono tu takie słynne filmy jak „Trzeci człowiek” i „Przed wschodem słońca”.

 • Praterturm

  2. Praterturm

  Jeśli oprócz wspaniałych widoków interesuje Cię też zastrzyk adrenaliny, wsiądź do wysokiej na 117 m Praterturm w parku Prater – najwyższej karuzeli w Austrii i na całym świecie.

 • Calafatis Magischer Rotor

  3. Calafatis Magischer Rotor

  Klasyczna atrakcja starych parków rozrywki. Magiczny cylinder kręci się z prędkością 30 obrotów na minutę i przykleja pasażerów do ścian dzięki sile odśrodkowej.

 • Volare

  4. Volare

  Jeśli masz na tyle odwagi, koniecznie przejedź się Volare – długą na 420 metrów kolejką górską, w której leży się na brzuchu, co sprawia wrażenie lotu.

 • Ejektion Seat

  5. Ejektion Seat

  Volare to dla Ciebie za mało? Wypróbuj katapultę Ejektion Seat, która wyrzuci Cię w górę z niewiarygodną prędkością 14 metrów na sekundę!

Zaplanuj pobyt

 • Jarmark bożonarodzeniowy

  Jeśli przyjedziesz do Wiednia zimą, koniecznie odwiedź słynny tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy, który odbywa się w parku Prater przed diabelskim młynem każdego roku od połowy listopada do początku stycznia.

 • Bilety

  Wstęp do parku Wiener Prater jest bezpłatny, a bilety kupuje się na konkretne atrakcje. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób z dziećmi, ponieważ nawet jeśli ktoś nie szuka mocnych wrażeń, nadal może tu miło spędzić czas.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Park Wiener Prater otwarty jest całą dobę, przez cały rok. Konkretne atrakcje są czynne w różnych porach.
 • Cena
  Wstęp do parku Wiener Prater jest darmowy, ale korzystanie z atrakcji jest płatne.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik nie jest potrzebny, ale może uatrakcyjnić pobyt.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii U1 lub U2 na stację „Praterstern” lub linii U2 na „Messe-Prater”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Jeśli w parku Prater nie chcesz płacić gotówką, rozważ kupno karty Pratercard.

Prater: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Prater? Kliknij tutaj.

Prater: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 5171 opinii

Odbiór biletów był utrudniony, ponieważ dla nas lub z naszego punktu widzenia godziny otwarcia zostały skrócone od 9:00 do 12:00. Poza tym wszystko było świetnie i zgodnie z obietnicą z biletami. Musieliśmy tylko wcześniej udać się do kasy w Muzeum Leopolda, w przeciwnym razie mogliśmy przejść obok kasy i po prostu wsiąść. Wystarczy krótko zeskanować Flexipass przy kontroli wejścia i już jesteś w środku. Ale muzea nie były przepełnione, więc i tak nie trzeba było długo czekać przy kasie. Należy jednak wspomnieć, że żaden z inspektorów nie wiedział, że Flexipass pozwoli na wjazd. Dopiero po zeskanowaniu przepustki zorientowałeś się, że pozwala na wejście. Właściwie odliczenie gwiazdy!

Z Vienna Pass oszczędza się mnóstwo czasu i pieniędzy. Warto jednak pamiętać żeby wymienić kupon na normalne karty wstępu. Polecam bardzo serdecznie i napewno skorzystam jeszcze raz. Watro tez wspomnieć ze biuro znajduje się na samym końcu pod nr. 5

Karta jest jedynym sensownym rozwiązaniem dla genialnie zaplanowanej komunikacji.. widać że ktoś tu miał przemyślane wszystko.. świetne połączenia.. jasność i klarowność, różne opcje dojazdu..

Łatwa wymiana, ominięcie kolejki jest świetne na niektóre atrakcje (np. muzea) zapewniamy co najmniej 20 minut oczekiwania w kolejce biletowej.

Wymiana przebiegła sprawnie i otrzymaliśmy świetne informacje i broszury informacyjne.