Prater
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Zarezerwuj bilet już teraz

Prater: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Prater”

Wiedeń – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 263

Wiedeński park rozrywki Prater: 5 największych atrakcji

W samym środku wiedeńskiego parku miejskiego Wiener Prater znajduje się słynny park rozrywki Wurstelprater. Wurstelprater otwarto w 1766 roku i jest on dzisiaj niecodziennym połączeniem klasycznych i zupełnie nowych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wielki diabelski młyn

Wielki diabelski młyn

Wybudowany w 1897 roku Wiener Riesenrad to popularna atrakcja Wiednia. Z jego szczytu rozciągają się wspaniałe widoki na miasto. Kręcono tu takie słynne filmy jak „Trzeci człowiek” i „Przed wschodem słońca”.

Praterturm

Praterturm

Jeśli oprócz wspaniałych widoków interesuje Cię też zastrzyk adrenaliny, wsiądź do wysokiej na 117 m Praterturm w parku Prater – najwyższej karuzeli w Austrii i na całym świecie.

Calafatis Magischer Rotor
Zdjęcie: Sarah Ackerman@flickr (CC BY 2.0)

Calafatis Magischer Rotor

Klasyczna atrakcja starych parków rozrywki. Magiczny cylinder kręci się z prędkością 30 obrotów na minutę i przykleja pasażerów do ścian dzięki sile odśrodkowej.

Volare
Zdjęcie: Sarah Ackerman@flickr (CC BY 2.0)

Volare

Jeśli masz na tyle odwagi, koniecznie przejedź się Volare – długą na 420 metrów kolejką górską, w której leży się na brzuchu, co sprawia wrażenie lotu.

Ejektion Seat

Ejektion Seat

Volare to dla Ciebie za mało? Wypróbuj katapultę Ejektion Seat, która wyrzuci Cię w górę z niewiarygodną prędkością 14 metrów na sekundę!

Nasze wskazówki

Jarmark bożonarodzeniowy

Jeśli przyjedziesz do Wiednia zimą, koniecznie odwiedź słynny tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy, który odbywa się w parku Prater przed diabelskim młynem każdego roku od połowy listopada do początku stycznia.

Bilety

Wstęp do parku Wiener Prater jest bezpłatny, a bilety kupuje się na konkretne atrakcje. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób z dziećmi, ponieważ nawet jeśli ktoś nie szuka mocnych wrażeń, nadal może tu miło spędzić czas.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Park Wiener Prater otwarty jest całą dobę, przez cały rok. Konkretne atrakcje są czynne w różnych porach.
 • Cena
  Wstęp do parku Wiener Prater jest darmowy, ale korzystanie z atrakcji jest płatne.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik nie jest potrzebny, ale może uatrakcyjnić pobyt.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii U1 lub U2 na stację „Praterstern” lub linii U2 na „Messe-Prater”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Jeśli w parku Prater nie chcesz płacić gotówką, rozważ kupno karty Pratercard.

Prater: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.4 / 5
na podstawie 6 082 opinii

Niezapomniana przygoda. Wycieczka zaczęła się od kilkunastominutowego oswojenia ze sprzętem. Jazda segway okazała się całkiem prosta i intuicyjna. Poruszaliśmy się po drogach rowerowych zwiedzając centrum miasta. Wycieczka była prowadzona w języku niemieckim i angielskim, przez to trochę czasu traciliśmy na to aż Pan przewodnik wypowie się w obu językach. Każdy uczestnik dostał audioprzewodnik. Jestem zadowolona z tej formy zwiedzania miasta. Było słonecznie, ale chłodno. Z odpowiednim ciepłym ubiorem zwiedzanie miasta było bardzo przyjemne.

Wiedeń: Miasto Segway Tour Autor:

Świetne rozwiązanie na zwiedzanie. Nie trzeba stać w kolejkach. Z kartą wchodzisz bez stania w kolejkach- oszczędność czasu + trasy autobus którymi można dojechać do wszystkich ważnych miejsc Wiednia.

apartament rewelacyjnie położony. Wiedeń jest piękny. Na zwiedzanie pałacu Sisi powinno się zarezerwować cały i przede wszystkim słoneczny dzień.

Karta bardzo ułatwiała zwiedzanie, ale wbrew wcześniejszym informacjom w dwóch miejscach musieliśmy opłacić wstęp, co było niemiłą niespodzianką

Przemieszczanie się po mieści nie stanowi żadnego problemu, wsiadasz i jedziesz dokąd chcesz metrem, autobusem tramwajem. Polecam