Dodaj daty

Praga
Kultura i historia

Kultura i historia

Nasze najbardziej polecane Praga Kultura i historia

Praga: 50-minutowy rejs wieczorny

1. Praga: 50-minutowy rejs wieczorny

Podczas tego wieczornego rejsu z audioprzewodnikiem podziwiaj widoki na Wełtawę i odkrywaj piękno jednego z najsłynniejszych miast na świecie. Podziwiaj niesamowite zabytki, takie jak most Karola i Tańczący Dom. Wejdź na pokład komfortowej i przestronnej łodzi i rozpocznij swój rejs. Rób zdjęcia, płynąc obok zabytków, takich jak wieża Petrińska i historyczny fort Wyszehrad. Zachwyć się neorenesansowym audytorium muzycznym Rudolfinum oraz największym kompleksem zamkowym na świecie – zamkiem na Hradczanach.  Odpręż się na pokładzie klimatyzowanej łodzi z zadaszonym pokładem słonecznym. Dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 8 różnych językach lub przewodnikowi w formie książkowej w 16 językach możesz dowiedzieć się więcej o głównych zabytkach miasta.

Praga: średniowieczna kolacja z napojami bez limitu

2. Praga: średniowieczna kolacja z napojami bez limitu

Witamy z powrotem w średniowieczu! To zabawne i wyjątkowe doświadczenie ożywia przeszłość w atmosferze średniowiecznej tawerny. Żaden szczegół nie został pominięty, a podczas średniowiecznego pokazu, który towarzyszy wieczorowi, jest wiele do podziwiania. Zobacz szermierzy, żonglerów i tancerki brzucha, wszyscy wykonujący muzykę. Ciesząc się pokazem, zjedz pyszny 3- lub 5-daniowy posiłek z 6 różnych menu do wyboru. Trzydaniowy posiłek podawany jest wcześniej. Pij do syta z nieograniczonego piwa, wina i napojów bezalkoholowych. To naprawdę inny i zabawny sposób na spędzenie wieczoru w Pradze, który gwarantuje, że przeniesie Cię w czasie i zadowoli Twoje podniebienie.

Praga: bilet do zamku bez kolejki i opcjonalny przewodnik audio

3. Praga: bilet do zamku bez kolejki i opcjonalny przewodnik audio

Zarezerwuj bilety do Zamku Praskiego z wyprzedzeniem i uniknij marnowania czasu w kolejce po bilety. Zapoznaj się z krótkim (15-20 minut) wprowadzeniem do kompleksu zamkowego, zanim zwiedzisz go we własnym tempie. Spotkaj się z naszym przedstawicielem, aby zapoznać się z Zamkiem Praskim. Następnie nasz przedstawiciel wymieni Twój kupon na bilet, który obejmuje najlepsze atrakcje Zamku Praskiego. Omiń kolejkę po bilety i rozpocznij zwiedzanie tuż przed katedrą św. Wita, gdzie otrzymasz wskazówki i mapę najlepszego sposobu na zwiedzanie rozległych terenów we własnym tempie. Ulepsz swoją wizytę na Zamku Praskim dzięki opcjonalnemu audioprzewodnikowi online bezpośrednio w telefonie, który wskaże najważniejsze i najciekawsze części wewnątrz każdego budynku. Wystarczy podążać zalecaną trasą, która została starannie zaplanowana przez doświadczonych przewodników, aby zobaczyć wszystkie witryny, obrazy, rzeźby i wiele innych. Podziwiaj architekturę i historie katedry św. Wita, Starego Pałacu Królewskiego, Bazyliki św. Jerzego, Złotej Uliczki i Wieży Daliborka. Dowiedz się o przeznaczeniu zamku jako siedziby królów czeskich, świętych cesarzy rzymskich oraz prezydentów Czechosłowacji i Republiki Czeskiej, którego początki sięgają IX wieku. Twój bilet jest ważny przez 2 dni i uprawnia do jednego wejścia do każdego budynku we wnętrzach zamku w tym okresie. Jeśli wybierzesz opcję z audioprzewodnikiem, w dniu rezerwacji otrzymasz e-mail z danymi do logowania do audioprzewodnika. Asystent może również pomóc Ci zalogować się do audioprzewodnika w miejscu spotkania, jeśli masz jakiekolwiek problemy. Pamiętaj, że aby audioprzewodnik online działał poprawnie, musisz mieć połączenie z Internetem.

Praga: Bilet wstępu do Ratusza Staromiejskiego i zegara astronomicznego

4. Praga: Bilet wstępu do Ratusza Staromiejskiego i zegara astronomicznego

Ratusz Staromiejski znajduje się na Rynku Staromiejskim i powstał w 1338 roku jako siedziba staromiejskiej administracji. Kompleks składa się z 5 budynków. Dominantą budowli jest gotycka wieża z kaplicą i unikalnym zegarem astronomicznym, na którym co godzinę między 9:00 a 23:00 obraca się dwunastu apostołów. Rozpocznij swoją wycieczkę na pierwszym piętrze, gdzie znajdują się sale reprezentacyjne. Kontynuuj do gotyckiej kaplicy Marii Panny i sal ceremonialnych. Następnie skorzystaj ze schodów prowadzących na trzecie piętro do galerii widokowej 70-metrowej wieży i podziwiaj najbardziej niesamowite widoki Pragi. Wizyta z przewodnikiem w średniowiecznych podziemiach Ratusza Staromiejskiego jest wliczona w bilet wstępu, więc nie przegap okazji!

Praga: Starówka, średniowieczne podziemia i lochy

5. Praga: Starówka, średniowieczne podziemia i lochy

Choć Praga słynie z pięknej architektury, to prawdziwa tajemnica miasta kryje się pod ziemią. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem z dala od tłumów odkryjesz zupełnie inne miasto, które znajduje się pod wybrukowanymi ulicami Starego Miasta. Przewodnik pokaże Ci część stolicy Czech, która nie zmieniła się znacząco od XII wieku. W trakcie zwiedzania podziemi dowiesz się więcej o niesamowitej historii, jaką skrywa ten system pomieszczeń, korytarzy i piwnic. Wysłuchaj opowieści o średniowiecznej Pradze, kiedy podziemia były w użyciu. Poznaj życie ówczesnych mieszkańców miasta. Odwiedź średniowieczny loch. Zobacz pokaz tortur i egzekucji.

Praga: Zwiedzanie zamku z lokalnym przewodnikiem i biletem wstępu

6. Praga: Zwiedzanie zamku z lokalnym przewodnikiem i biletem wstępu

Zwiedzanie zamku na Hradczanach jest jak spacer w świecie baśni. Zobacz główne atrakcje kompleksu zamkowego, w tym katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha, Stary Pałac Królewski, bazylikę św. Jerzego oraz Złotą Uliczkę. Zamek jest miejscem o niezwykle bogatej historii i ogromnej liczbie dzieł sztuki, co potrafi niekiedy przytłoczyć. Dzięki profesjonalnemu przewodnikowi będziesz jednak przemieszczać się po terenie zabytku z łatwością. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed stacją metra Malostranská w pobliżu mostu Mánesa. Udaj się stamtąd tramwajem do zamku na Hradczanach. Po wejściu do środka Twój przewodnik wręczy Ci słuchawki, dzięki czemu podczas zwiedzania będziesz wyraźnie słyszeć jego komentarze. Podziwiaj gotycką architekturę katedry św. Wita, Wacława i Wojciecha. Zobacz gargulce, które zdobią zewnętrzną stronę kościoła. Zachwyć się secesyjnym witrażem wykonanym przez czeskiego artystę Alfonsa Muchę. Obejrzyj XIV-wieczną mozaikę przedstawiającą scenę sądu ostatecznego. Zobacz groby św. Wacława i Karola IV, barokowy grób św. Jana Nepomucena oraz kaplicę św. Wacława. Następnie wejdź do Starego Pałacu Królewskiego. Stań pod masywnym sklepieniem Sali Władysławowskiej. Wejdź do sali, w której dokonano defenestracji praskiej. To tu protestanccy arystokraci z Czech wyrzucili przez okno katolickich gubernatorów habsburskiego cesarza oraz ich sekretarza, co zapoczątkowało wojnę trzydziestoletnią. Odwiedź bazylikę św. Jerzego. Kamienne ściany oraz kształt bazyliki kontrastują z wielkim zamkiem. Zobacz fragmenty XII-wiecznych fresków i skorzystaj z podwójnych schodów, przy których pochowane są szczątki św. Ludmiły.  Przespaceruj się po Złotej Uliczce. Domki położone wzdłuż tej uliczki były pierwotnie zbudowane dla strzelców zamkowych, ale później zamieszkali w nich złotnicy. W późniejszych wiekach dom znaleźli tu różni artyści, w tym Franz Kafka. Obejrzyj zrekonstruowane warsztaty i domy przy Złotej Uliczce. Przekonaj się, jak wyglądało życie praskich robotników w cieniu zamku.

Praga: 45-minutowy rejs historyczny po rzece i poczęstunek

7. Praga: 45-minutowy rejs historyczny po rzece i poczęstunek

Zobacz Pragę z innej perspektywy i wybierz się na 45-minutowy rejs historyczny po Wełtawie. Wejdź na pokład tradycyjnej łodzi i przemierz drogi wodne starej Pragi, słuchając audioprzewodnika. Podziwiaj urokliwe widoki i poznaj historię Pragi. Aby jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę, po rejsie możesz udać się do Muzeum Mostu Karola.  Wycieczka rozpocznie się przy moście Karola. Podziwiaj wspaniałe widoki na Zamek na Hradczanach i zrób świetne zdjęcia. Przepłyń przez kanał Diabelski (Čertovka) i dowiedz się, dlaczego obszar ten nazywany jest praską Wenecją.

Praga: wieczorny rejs po Wełtawie z bufetem

8. Praga: wieczorny rejs po Wełtawie z bufetem

Zobacz piękno Pragi nocą podczas rejsu po Wełtawie. Podziwiaj zabytki, takie jak zamek na Hradczanach i Tańczący Dom, i delektuj się szeroką gamą dań kuchni czeskiej. Rozpocznij swoją wieczorną podróż po Wełtawie pod mostem Svatopluka Čecha na Starym Mieście. Po wejściu na pokład wypij powitalnego drinka, a następnie wyrusz w spokojny rejs w kierunku mostu Karola. Przepłyń obok wzgórza Petřín, zobacz zabytkowy zamek na Wyszehradzie i obejrzyj neorenesansowe audytorium muzyczne Rudolfinum. Następnie zobacz słynny Tańczący Dom przy nabrzeżu Rašínovo i obejrzyj panoramę Zamku na Hradczanach przy akompaniamencie muzyki wykonywanej na żywo na pokładzie. Potem zjedz na pokładzie statku kolację w formie bufetu (zimna płyta, ciepłe posiłki i desery) oraz skorzystaj z możliwości zakupienia drinków i napojów bezalkoholowych.  Menu bufetowe: •Zimny bufet: bogaty wybór pieczywa i masła, Grana Padano, pasztet z kaczki z sosem żurawinowym, caprese, wybór domowych serów, szynka i salami, sałatka siekana, sałatka grecka, surówka coleslaw •Zupa: rosół z makaronem •Ciepły bufet: szynka z kością, gulasz wołowy, sznycel drobiowy, spaghetti z pomidorkami cherry i bazylią (wegańskie), paella, pieczone ziemniaki z cukinią •Dodatki: pierogi z boczkiem, ryż jaśminowy, puree ziemniaczane •Deser: domowy piernik, strudel jabłkowy, sałatka ze świeżych owoców

Praga: rejs z kolacją na szklanej łodzi z odkrytym dachem

9. Praga: rejs z kolacją na szklanej łodzi z odkrytym dachem

Zwiedź Pragę nocą na luksusowej łodzi z odkrytym dachem, delektując się wyśmienitymi tradycyjnymi czeskimi i międzynarodowymi daniami z pokładowego bufetu. Zobacz kultowe budowle Pragi wzdłuż Wełtawy i podziwiaj niesamowite widoki na oświetlony Zamek na Hradczanach podczas rejsu tam i z powrotem. Podróżuj na wyjątkowej szklanej łodzi ze specjalnie izolowanym pokładem, który tłumi hałas i wibracje, oraz sekcją, która ma chowane szklane ściany i sufity. Wzbogać swoje wrażenia, wybierając opcję z miejscem przy oknie, aby mieć pewność, że znajdziesz się w tej sekcji. Po wejściu na pokład skosztuj powitalnego napoju i wyrusz w rejs w dół rzeki w kierunku mostu Karola, podziwiając po drodze neorenesansowy budynek Rudolfinum. Korzystaj z darmowej sieci Wi-Fi, słuchaj ciekawego nagranego komentarza i śledź trasę rejsu na papierowej lub internetowej mapie. Następnie zobacz słynny Tańczący Dom i obejrzyj panoramę wzgórza Petřín przy akompaniamencie muzyki wykonywanej na żywo na pokładzie. Zjedz kolację w formie bufetu, która obejmuje szeroki wybór dań kuchni czeskiej i międzynarodowej. Po kolacji zwiedź otwarte pokłady, na których możesz poczuć chłodną bryzę i zobaczyć miasto z wielu punktów widokowych, które zapewniają doskonałe możliwości fotografowania.  Menu bufetu: • Mozzarella z pomidorami i świeżym pesto z bazylią • Domowe sery, szynki i salami • Pasztet z kaczki z sosem żurawinowym • Ser Gran Moravia • Sałatka grecka • Świeża surówka • Siekana sałata • Wybór pieczywa i masła • Wypieki bezglutenowe • Rosół z makaronem • Szynka z kością • Gulasz wołowy • Sznycle z kurczaka • Pieczone ziemniaki z cukinią • Spaghetti z pomidorami koktajlowymi i bazylią (wegańskie) • Paella z pieczonymi warzywami i owocami morza • Warzywa gotowane na parze • Pierogi • Ryż jaśminowy • Tłuczone ziemniaki • Domowe pierniki • Strudel jabłkowy • Sałatka ze świeżych owoców

Praga: WOW Black Light Theatre Show Experience

10. Praga: WOW Black Light Theatre Show Experience

Ciesz się fascynującym spektaklem, który wciągnie Cię już od samego początku, obudzi Twoje wewnętrzne dziecko, a także pozwoli Ci zajrzeć w głąb Twojej duszy. Spektakl ten jest opowieścią o człowieku, który poszukuje swojego ja i z pomocą magicznych istot pokonuje swoje lęki. Podczas oglądania tej historii każdy widz zacznie marzyć i zaglądać do zakamarków swojego serca. Ten bogaty wizualnie pokaz otworzy przed Tobą magiczny świat marzeń. Możesz być świadkiem widowiska, podczas którego bohater ratuje dziecko uwięzione w pajęczynie strachu. Udaje mu się uniknąć pułapek dzięki mocom, które otrzymuje podczas swojej podróży. Ale nie martw się, nawet Twoje dzieci nie będą się bały, będą zachwycone i zdumione. Ten wizualnie atrakcyjny pokaz jest przeznaczony dla całej rodziny. W szczególności dzieci będą się cieszyły magicznymi efektami czarnego teatru i interaktywnością pokazu, zaś dorośli z pewnością docenią piękną muzykę, efekty 4D oraz interesujący wgląd w ludzki umysł. Pomysły, które zobaczysz podczas tego spektaklu, zapamiętasz na długi czas i będą one miały pozytywny wpływ na rzeczywistość życia codziennego. Opowieść, jaką zobaczysz, jest prawdziwą historią każdego z nas.

Liczba znalezionych atrakcji: 317
Sortuj wg::

Najważniejsze atrakcje

Niezwykłe doznania

Praga

Praga

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Praga

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Praga?

W: Praga są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Kultura i historia w: Praga obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Praga: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Praga? Kliknij tutaj.

Praga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 15 836 opinii

Bardzo wyjątkowe miejsce, piosenka zapadła w pamiecwystawa jedyna w swoim rodzaju, polecam młodszym którzy nie znają czasów terroru. My cała k rodzina jesteśmy pod wrażeniem. Zaplanować dużo czasu min 3 h. Warte swojej ceny. Polecam bilety on line. Super sklep z pamiatkami

Wycieczka obowiązkowa w Pradze serdecznie polecam Historia Czech jest związana bardzo mocno z Polską polecam każdemu kto interesuje się historią. Przewodniczka Magda zrobiła dobrą robotę. Polecam

Kolacja z nietypową oprawą. Fajna zabawa. Można zjeść, napić się do woli i obejrzeć fajny spektakl. Wnętrze średniowieczne idealnie pasujące do tematu kolacji. Goście wielokulturowi. Polecam

Było wspaniałe! W szczególności anglojęzyczny przewodnik w niebieskiej czapce i okularkach top. Przemiły i charyzmatyczny człowiek! Widać,ze kocha to co robi

Przewodnik bardzo miły i kompetentny, wszędzie dotarliśmy szybko i sprawnie.