Praga
Atrakcje letnie

Atrakcje letnie
Liczba znalezionych atrakcji: 336
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Praga Atrakcje letnie

Praga: 50-minutowy wieczorny rejs widokowy

1. Praga: 50-minutowy wieczorny rejs widokowy

Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki z Wełtawy i odkryj piękno jednego z najsłynniejszych miast na świecie podczas tego wieczornego rejsu z audioprzewodnikiem. Zobacz majestatyczne zabytki, takie jak Most Karola i Tańczący Dom. Wejdź na pokład wygodnej i przestronnej łodzi i rozpocznij rejs po rzece. Rób zdjęcia, przepływając obok zabytków, takich jak wieża Petřín i historyczny fort Vyšehrad. Podziwiaj neorenesansową salę koncertową Rudolfinum i największy kompleks zamkowy na świecie, Zamek Praski. Zrelaksuj się na klimatyzowanej łodzi z dachem nad tarasem słonecznym. Poznaj główne zabytki dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 3 różnych językach lub skorzystaj z drukowanego przewodnika na pokładzie dostępnego w 16 językach. Możesz także skorzystać z aplikacji mobilnej.

Praga: średniowieczna kolacja z napojami bez limitu

2. Praga: średniowieczna kolacja z napojami bez limitu

Witamy z powrotem w średniowieczu! To zabawne i wyjątkowe doświadczenie ożywia przeszłość w atmosferze średniowiecznej tawerny. Żaden szczegół nie został pominięty, a podczas średniowiecznego pokazu, który towarzyszy wieczorowi, jest wiele do podziwiania. Zobacz szermierzy, żonglerów i tancerki brzucha, wszyscy wykonujący muzykę. Ciesząc się pokazem, zjedz pyszny 3- lub 5-daniowy posiłek z 6 różnych menu do wyboru. Trzydaniowy posiłek podawany jest wcześniej. Pij do syta z nieograniczonego piwa, wina i napojów bezalkoholowych. To naprawdę inny i zabawny sposób na spędzenie wieczoru w Pradze, który gwarantuje, że przeniesie Cię w czasie i zadowoli Twoje podniebienie.

Praga: Bilet wstępu bez kolejki do zamku i opcjonalny audioprzewodnik

3. Praga: Bilet wstępu bez kolejki do zamku i opcjonalny audioprzewodnik

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilety do Zamku Praskiego i nie trać czasu w kolejce po bilet. Zapoznaj się z krótkim (15-20 minut) wprowadzeniem do kompleksu zamkowego, a następnie zwiedzaj go we własnym tempie. Spotkaj się z naszym przedstawicielem, aby zapoznać się z Zamkiem Praskim. Następnie nasz przedstawiciel wymieni Twój kupon na bilet, który obejmuje wszystko, co najlepsze do zobaczenia na Zamku Praskim. Omiń kolejkę po bilet i rozpocznij zwiedzanie tuż przed katedrą św. Wita, gdzie otrzymasz wskazówki i mapę najlepszego sposobu na zwiedzanie rozległego terenu we własnym tempie. Podziwiaj architekturę i historie katedry św. Wita, Starego Pałacu Królewskiego, bazyliki św. Jerzego, Złotej uliczki i wieży Daliborka. Dowiedz się o przeznaczeniu zamku jako domu królów Czech, cesarzy rzymskich i prezydentów Czechosłowacji i Republiki Czeskiej, sięgającym IX wieku. Twój bilet jest ważny przez 2 dni i umożliwia jedno wejście do każdego budynku we wnętrzach zamku przez cały ten okres. Pamiętaj, że aby audioprzewodnik online działał prawidłowo, musisz mieć połączenie z Internetem.

Praga: Stare Miasto, średniowieczne podziemia i zwiedzanie lochów

4. Praga: Stare Miasto, średniowieczne podziemia i zwiedzanie lochów

Choć Praga słynie z pięknej architektury, to prawdziwa tajemnica miasta kryje się pod ziemią. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem z dala od tłumów odkryjesz zupełnie inne miasto, które znajduje się pod wybrukowanymi ulicami Starego Miasta. Przewodnik pokaże Ci część stolicy Czech, która nie zmieniła się znacząco od XII wieku. W trakcie zwiedzania podziemi dowiesz się więcej o niesamowitej historii, jaką skrywa ten system pomieszczeń, korytarzy i piwnic. Wysłuchaj opowieści o średniowiecznej Pradze, kiedy podziemia były w użyciu. Poznaj życie ówczesnych mieszkańców miasta. Odwiedź średniowieczny loch. Zobacz pokaz tortur i egzekucji.

Praga: Bilet wstępu do Ratusza Staromiejskiego i zegara astronomicznego

5. Praga: Bilet wstępu do Ratusza Staromiejskiego i zegara astronomicznego

Ratusz Staromiejski znajduje się na Rynku Staromiejskim i został założony w 1338 roku jako siedziba administracji Starego Miasta. Kompleks składa się z 5 budynków. Dominującą częścią budynku jest gotycka wieża oraz unikatowy zegar astronomiczny, na którym co godzinę, między 9:00 a 23:00, obraca się dwunastu apostołów. Wieża Ratusza Staromiejskiego jest najstarszą wieżą ratuszową w Republice Czeskiej, a w czasie jej budowy była najwyższą budowlą w mieście. Dziś oferuje zapierający dech w piersiach widok na historyczne centrum Pragi. Ze szczytu wieży możesz zobaczyć zabytki Rynku Staromiejskiego, podziwiać panoramę Zamku Praskiego w oddali lub dać się ponieść widokowi dziesiątek wież, wieżyczek i kopuł różnorodnej praskiej architektury. Omiń kolejkę i okaż swój kupon przy "priorytetowej" kasie. Stamtąd udaj się na trzecie piętro do wieży. WSKAZÓWKA: W kasie możesz kupić bilet na wycieczkę z przewodnikiem po historycznych wnętrzach (kaplica, pokoje państwowe i podziemia) lub bilet na korzystanie z windy w wieży.

Praga: Zwiedzanie zamku z lokalnym przewodnikiem i biletem wstępu

6. Praga: Zwiedzanie zamku z lokalnym przewodnikiem i biletem wstępu

Zwiedzanie zamku na Hradczanach jest jak spacer w świecie baśni. Zobacz główne atrakcje kompleksu zamkowego, w tym katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha, Stary Pałac Królewski, bazylikę św. Jerzego oraz Złotą Uliczkę. Zamek jest miejscem o niezwykle bogatej historii i ogromnej liczbie dzieł sztuki, co potrafi niekiedy przytłoczyć. Dzięki profesjonalnemu przewodnikowi będziesz jednak przemieszczać się po terenie zabytku z łatwością. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed stacją metra Malostranská w pobliżu mostu Mánesa. Udaj się stamtąd tramwajem do zamku na Hradczanach. Po wejściu do środka Twój przewodnik wręczy Ci słuchawki, dzięki czemu podczas zwiedzania będziesz wyraźnie słyszeć jego komentarze. Podziwiaj gotycką architekturę katedry św. Wita, Wacława i Wojciecha. Zobacz gargulce, które zdobią zewnętrzną stronę kościoła. Zachwyć się secesyjnym witrażem wykonanym przez czeskiego artystę Alfonsa Muchę. Obejrzyj XIV-wieczną mozaikę przedstawiającą scenę sądu ostatecznego. Zobacz groby św. Wacława i Karola IV, barokowy grób św. Jana Nepomucena oraz kaplicę św. Wacława. Następnie wejdź do Starego Pałacu Królewskiego. Stań pod masywnym sklepieniem Sali Władysławowskiej. Wejdź do sali, w której dokonano defenestracji praskiej. To tu protestanccy arystokraci z Czech wyrzucili przez okno katolickich gubernatorów habsburskiego cesarza oraz ich sekretarza, co zapoczątkowało wojnę trzydziestoletnią. Odwiedź bazylikę św. Jerzego. Kamienne ściany oraz kształt bazyliki kontrastują z wielkim zamkiem. Zobacz fragmenty XII-wiecznych fresków i skorzystaj z podwójnych schodów, przy których pochowane są szczątki św. Ludmiły.  Przespaceruj się po Złotej Uliczce. Domki położone wzdłuż tej uliczki były pierwotnie zbudowane dla strzelców zamkowych, ale później zamieszkali w nich złotnicy. W późniejszych wiekach dom znaleźli tu różni artyści, w tym Franz Kafka. Obejrzyj zrekonstruowane warsztaty i domy przy Złotej Uliczce. Przekonaj się, jak wyglądało życie praskich robotników w cieniu zamku.

Praga: 45-minutowy rejs historyczny po rzece i poczęstunek

7. Praga: 45-minutowy rejs historyczny po rzece i poczęstunek

Zobacz Pragę z innej perspektywy i wybierz się na 45-minutowy rejs historyczny po Wełtawie. Wejdź na pokład tradycyjnej łodzi i przemierz drogi wodne starej Pragi, słuchając audioprzewodnika. Podziwiaj urokliwe widoki i poznaj historię Pragi. Aby jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę, po rejsie możesz udać się do Muzeum Mostu Karola.  Wycieczka rozpocznie się przy moście Karola. Podziwiaj wspaniałe widoki na Zamek na Hradczanach i zrób świetne zdjęcia. Przepłyń przez kanał Diabelski (Čertovka) i dowiedz się, dlaczego obszar ten nazywany jest praską Wenecją.

Praga: Bilet wstępu do Ice Pub Prague z opcją klubu nocnego

8. Praga: Bilet wstępu do Ice Pub Prague z opcją klubu nocnego

Witamy w Icepub Prague, gdzie wszystko, na co spojrzysz lub czego dotkniesz, jest lodowym cudem - od ścian, baru i stolików po wykwintne rzeźby skrupulatnie wyrzeźbione w środku. Poczuj atmosferę, w której temperatura utrzymuje się na poziomie -7 stopni Celsjusza przez cały rok! Po przybyciu na miejsce zostaniesz wyposażony w przytulną kurtkę termiczną i rękawiczki, które zapewnią Ci komfort podczas zwiedzania tej mroźnej krainy czarów. Twoja wizyta zapowiada się na urzekającą 20-minutową podróż, podczas której będziesz miał okazję rozkoszować się atmosferą, delektując się bezpłatnym napojem wliczonym w cenę wstępu. To nie jest zwykła wizyta; to zaproszenie do zanurzenia się w doświadczeniu, które jest naprawdę jedyne w swoim rodzaju i niezapomniane. Bądź więc odważny, wyluzowany i skorzystaj z szansy na tworzenie wspomnień w otoczeniu, które wymyka się zwyczajności. Nie pozwól, aby to wyjątkowe doświadczenie umknęło - dołącz do nas w Icepub Prague, aby przeżyć przygodę, która zapowiada się zarówno chłodno, jak i ekscytująco. Wybierz opcję nocną i odkryj najlepsze wrażenia z życia nocnego w Karlovych Lazniach, najważniejszym klubie nocnym w Pradze. Wkrocz do świata, w którym czeka na Ciebie pięć pięter pełnych wrażeń, z których każde pulsuje wyjątkowym klimatem i rytmami.

Praga: Biblioteka Klementinum i wycieczka z przewodnikiem po wieży astronomicznej

9. Praga: Biblioteka Klementinum i wycieczka z przewodnikiem po wieży astronomicznej

Odkryj spektakularną bibliotekę barokową i podziwiaj wspaniałe widoki na Pragę podczas wycieczki z przewodnikiem po Klementinum. Poznaj swojego przewodnika i wyrusz na zwiedzanie jednego z największych kompleksów budynków w Europie. Budowa posiadłości sięga 1653 roku, a obecnie budynki są w większości zajmowane przez Czeską Bibliotekę Narodową. Zobacz barokową salę biblioteczną zza ogrodzenia. Podziwiaj ozdobne freski, pozłacane rzeźby i duże globusy, które zdobią tę przestrzeń. Następnie podążaj za przewodnikiem po Wieży Astronomicznej. Po drodze zatrzymaj się w Meridian Hall. Zobacz kolekcję znajdujących się tu instrumentów i dowiedz się, jak ta przestrzeń została wykorzystana do określenia dokładnej godziny południa dzięki niewielkiej wiązce światła słonecznego wpadającej przez otwór w ścianie. Na koniec zakończ wycieczkę mocnym akcentem, wspinając się na szczyt Wieży Astronomicznej. Podziwiaj wspaniałe widoki na centrum Pragi i Zamek Praski z wysokości 68 metrów nad ziemią. Operator zastrzega sobie prawo do zmiany programu. Z powodu nieoczekiwanych okoliczności przewodnik może być niedostępny.

Praga: Panoramiczny rejs po Wełtawie

10. Praga: Panoramiczny rejs po Wełtawie

Spójrz na Pragę z zupełnie innej perspektywy – z poziomu wody w ramach rejsu po rzece. Podziwiaj przepiękne widoki na most Karola, zamek na Hradczanach i panoramę „miasta tysiąca wież” podczas komfortowego rejsu łodzią wzdłuż Wełtawy. Weź udział w relaksującym rejsie, który stanowi doskonały wybór dla rodzin z małymi dziećmi i każdej osoby, której zależy na zapadającej w pamięć, niedługiej atrakcji. Podczas rejsu skosztuj lekkich przekąsek oraz kawy lub zimnych napojów (są podawane za dodatkową opłatą na górnym pokładzie), dzięki czemu w pełni wykorzystasz każdą chwilę na łodzi. Zimą możesz wejść do środka, aby skorzystać z dobrodziejstw przytulnego i ogrzewanego wnętrza. Z kolei latem z pewnością docenisz klimatyzację.

Praga

Praga

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje letnie w: Praga

Oprócz atrakcji typu Atrakcje letnie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Praga?

W: Praga są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Przeglądaj Praga

Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po Praga lub odkryj najlepsze atrakcje miasta .

Praga: Co mówią inni?

Wycieczka po rzece była bardzo przyjemna. Rejs statkiem dał Ci inne spojrzenie na Pragę. Nie korzystaliśmy z audioprzewodnika, ale można go zeskanować za pomocą kodu QR (przynieś własne słuchawki). Zabytki zostały również ponownie wyjaśnione przez głośniki. Kelnerzy byli uważni i obsługiwali wszystkich pasażerów.

Najbardziej podobała mi się cisza na łodzi! Ponieważ jest to łódź elektryczna, nie słychać silnika i wibracji łodzi podczas ruchu, więc dla mnie było to coś imponującego, ponieważ mogłem bardziej skupić się na podziwianiu pięknego widoku na Pragę. Wygląda jak latanie!

Może unikaj w chłodniejsze noce, ponieważ nie ma możliwości ogrzania się i siedzenia na zewnątrz. Wspaniale jest zobaczyć miasto nocą i bardzo centralny punkt, do którego można się dostać. Świetne ponad wszystko, zrobiłbym to jeszcze raz

Bardzo fajna aktywność! Personel jest miły, a kolacja jest bardzo dobra. 3 godziny mijają szybko, a przejażdżka Wełtawą jest bardzo relaksująca. Polecam !

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Bufet jest dobry. Dobra obsługa na pokładzie.