Wycieczka z przewodnikiem

Zamek Praski: lokalny przewodnik i bilet wstępu

Organizator atrakcji: Fun in Prague

Zamek Praski: lokalny przewodnik i bilet wstępu

Organizator atrakcji: Fun in Prague

Od 170,50 zł za osobę

Weź udział w 2,5-godzinnej wycieczce w małej grupie lub prywatnej i odkryj tajemnice zachwycającego zamku na Hradczanach. Omiń kolejki do kas biletowych i skorzystaj z najkrótszej kolejki do kontroli bezpieczeństwa.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Czas trwania 2.5 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Przewodnik
hiszpański, włoski, niemiecki, francuski, angielski
Prywatna lub mała grupa jest dostępna

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Załóż słuchawki i posłuchaj komentarzy lokalnego przewodnika
 • Omiń kolejkę do kasy biletowej i skorzystaj z krótkiej kolejki do kontroli bezpieczeństwa
 • Zobacz witraż, grobowce i kaplice w katedrze św. Wita, Wacława i Wojciecha
 • Zwiedź Stary Pałac Królewski i Salę Władysławowską
 • Wybierz wycieczkę w małej grupie lub prywatną
Pełny opis

Zwiedzanie zamku na Hradczanach jest jak spacer w świecie baśni. Zobacz główne atrakcje kompleksu zamkowego, w tym katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha, Stary Pałac Królewski, bazylikę św. Jerzego oraz Złotą Uliczkę.

Zamek jest miejscem o niezwykle bogatej historii i ogromnej liczbie dzieł sztuki, co potrafi niekiedy przytłoczyć. Dzięki profesjonalnemu przewodnikowi będziesz jednak przemieszczać się po terenie zabytku z łatwością.

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed stacją metra Malostranská w pobliżu mostu Mánesa. Udaj się stamtąd tramwajem do zamku na Hradczanach. Po wejściu do środka Twój przewodnik wręczy Ci słuchawki, dzięki czemu podczas zwiedzania będziesz wyraźnie słyszeć jego komentarze. Podziwiaj gotycką architekturę katedry św. Wita, Wacława i Wojciecha. Zobacz gargulce, które zdobią zewnętrzną stronę kościoła. Zachwyć się secesyjnym witrażem wykonanym przez czeskiego artystę Alfonsa Muchę. Obejrzyj XIV-wieczną mozaikę przedstawiającą scenę sądu ostatecznego.

Zobacz groby św. Wacława i Karola IV, barokowy grób św. Jana Nepomucena oraz kaplicę św. Wacława. Następnie wejdź do Starego Pałacu Królewskiego. Stań pod masywnym sklepieniem Sali Władysławowskiej.

Wejdź do sali, w której dokonano defenestracji praskiej. To tu protestanccy arystokraci z Czech wyrzucili przez okno katolickich gubernatorów habsburskiego cesarza oraz ich sekretarza, co zapoczątkowało wojnę trzydziestoletnią. Odwiedź bazylikę św. Jerzego. Kamienne ściany oraz kształt bazyliki kontrastują z wielkim zamkiem. Zobacz fragmenty XII-wiecznych fresków i skorzystaj z podwójnych schodów, przy których pochowane są szczątki św. Ludmiły.  Przespaceruj się po Złotej Uliczce. Domki położone wzdłuż tej uliczki były pierwotnie zbudowane dla strzelców zamkowych, ale później zamieszkali w nich złotnicy. W późniejszych wiekach dom znaleźli tu różni artyści, w tym Franz Kafka.

Obejrzyj zrekonstruowane warsztaty i domy przy Złotej Uliczce. Przekonaj się, jak wyglądało życie praskich robotników w cieniu zamku.

Wliczone w cenę
 • Bilet na tramwaj
 • Bilet wstępu na teren zamku na Hradczanach (włączając w to katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha, Stary Pałac Królewski, bazylikę św. Jerzego oraz Złotą Uliczkę)
 • Doświadczony lokalny przewodnik
 • Komentarz
 • Krótka kolejka do kontroli bezpieczeństwa
 • Słuchawki

  Wybierz liczbę uczestników i datę

  Uczestnicy

  Termin

  Miejsce zbiórki

  Spotkaj się bezpośrednio przed wyjściem ze stacji metra Malostranská, gdzie znajduje się mała fontanna (należy pamiętać, że fontanna jest zakryta zimą). Zobaczysz brązowo-biały znak z napisem Meeting Point. Poszukaj przewodnika trzymającego pomarańczowy parasol. Trasa metra: po skorzystaniu z drugich schodów ruchomych z metra należy skręcić w lewo. Dojazd tramwajem: po wyjściu na przystanku Malostranská należy przejść przez ulicę i kierować się w stronę stacji metra Malostranská.

  Otwórz w Google Maps ⟶
  Ważne informacje

  Zabierz ze sobą

  • Wygodne obuwie

  Co trzeba wiedzieć

  • Uwaga! Podczas oficjalnych wizyt część zamku może być zamknięta dla zwiedzających.
  •  Dzieci do 5. roku życia mogą zwiedzać bezpłatnie.
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,7 /5

  na podstawie 2217 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4,8/5
  • Jakość/cena
   4,6/5
  • Jakość usług
   4,8/5
  • Organizacja
   4,7/5

  Sortuj według:

  Typ podróżującego:

  Liczba gwiazdek:

  Ta wycieczka z przewodnikiem była tego warta. Zarezerwowaliśmy z wyprzedzeniem on-line i otrzymaliśmy kupony do przedstawienia przewodnikowi. Instrukcje dotarcia do miejsca spotkania na stacji tramwajowej były jasne i łatwe do naśladowania. Nasz lokalny przewodnik, Petra, był absolutnym klejnotem! Była bardzo przyjazna, miła, posiadała ogromną wiedzę na temat historii Pragi, zamku i katedry, a cała wycieczka była bardzo przyjemna dzięki jej optymistycznej osobowości i okazjonalnemu humorowi - czysta rozkosz! Pomogła nawet mojej żonie z niewielkimi zmianami w korzystaniu z pań (pamiętaj, aby zabrać ze sobą monety za korzystanie z publicznych toalet na miejscu). Jeszcze raz dziękuję Petra! Gorąco polecam tę wycieczkę!

  Czytaj dalej

  5 lutego 2020

  Łatwe do znalezienia miejsce na spotkanie oraz bilet tramwajowy na szczyt wzgórza, na którym znajduje się zamek, wliczony w wycieczkę, nie wymaga męczącego spaceru. Przewodnik był bardzo przyjazny, mówił doskonale po angielsku i był bardzo pouczający i zabawny. Pokazała nam wszystko wokół zamku, a jej znajomość zarówno zamku, jak i historii Czech / Pragi była niesamowita. Gorąco polecam.

  Czytaj dalej

  29 stycznia 2020

  Doskonała wycieczka po Zamku Praskim i okolicach. Petra wykonała świetną robotę i była bardzo interesująca do słuchania. Musiała znosić niepotrzebne, a czasem męczące zachowanie niektórych członków grupy, a mimo to sprawiła, że trasa była naprawdę interesująca, przyjemna, zachęcająca i odpowiednia dla wszystkich w grupie. Petra jest bardzo kompetentna i stanowi atut dla GetYourGuide.

  Czytaj dalej

  29 grudnia 2019

  Numer identyfikacyjny produktu: 219531