Bilet wstępu

Praga: bilet do Ratusza Staromiejskiego z zegarem

Organizator atrakcji: Prague City Tourism a.s.

Praga: bilet do Ratusza Staromiejskiego z zegarem

Organizator atrakcji: Prague City Tourism a.s.

Od 47,19 zł za osobę

Zobacz najstarszy ratusz w Pradze. Odwiedź kaplicę gotycką oraz zabytkowe sale reprezentacyjne, zobacz mechanizm zegara astronomicznego i zejdź do rozległych podziemi.

Informacje o bilecie

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Ważność 1 dzień
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Opiekun uczestników lub osoba witająca
czeski, angielski
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Zobacz fantastyczne widoki na Pragę z galerii widokowej na wieży
 • Przyjrzyj się mechanizmowi słynnego praskiego zegara astronomicznego
 • Dołącz do wycieczki po podziemiach ratusza z przewodnikiem w różnych językach
 • Zwiedź gotycką kaplicę i sale ratuszowe
Pełny opis
Ratusz staromiejski znajduje się na Rynku Staromiejskim i powstał w 1338 roku jako siedziba administracji Starego Miasta. Kompleks składa się z 5 budynków. Dominującą część budynku stanowi wieża gotycka z kaplicą i unikatowym zegarem astronomicznym, na którym co godzinę, od 9.00 do 23.00 pojawiają się apostołowie. Rozpocznij swoje zwiedzanie na pierwszym piętrze, gdzie znajdują się sale reprezentacyjne. Następnie udaj się do gotyckiej Kaplicy Marii Panny oraz sal ceremonialnych. Potem wejdź schodami na 3. piętro do galerii widokowej 70-metrowej wieży i zachwyć się najwspanialszym widokiem na Pragę. Zwiedzanie średniowiecznych podziemi Ratusza Staromiejskiego z przewodnikiem jest wliczone w cenę Twojego biletu, nie pomiń więc tej części!
Wliczone w cenę
 • Opłata za wejście
 • Wycieczka z przewodnikiem po średniowiecznych podziemiach (w zależności od dostępności, do rezerwacji w kasie)
 • Wejście bez kolejki

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Wejdź do Ratusza Staromiejskiego przez Centrum Informacji na parterze albo przez wielkie, drewniane drzwi na lewo od zegara astronomicznego i wejdź na górę. Okaż swój kupon w kasie biletowej na pierwszym lub trzecim piętrze budynku.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co trzeba wiedzieć

 • Zabytkowe wnętrza są otwarte codziennie od 9.00 do 19.00 (w poniedziałki otwarte od 11.00). Ostatni wstęp jest możliwy 20 minut przed zamknięciem obiektu.
 • Zabytkowe wnętrza można zwiedzić samodzielnie lub z przewodnikiem (możliwość rezerwacji w kasie). Wycieczki z przewodnikiem dostępne są w różnych językach. Ostatnia wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się o godzinie 17.00. Wycieczki w języku angielskim rozpoczynają się o 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00 od wtorku do niedzieli. W poniedziałki pierwsza wycieczka w języku angielskim zaczyna się o 12.00.
 • Niektóre części Ratusza Staromiejskiego mogą być zamknięte z powodu wydarzeń oficjalnych.
 • Wieża jest otwarta codziennie od 9.00 do 21.00 (w poniedziałki otwarta od 11.00). Ostatni wstęp jest możliwy 40 minut przed zamknięciem obiektu.
 • Wymień swój kupon w kasie biletowej na 1. lub 3. piętrze budynku.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,3 /5

na podstawie 1783 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,1/5
 • Jakość/cena
  4,1/5
 • Jakość usług
  4,2/5
 • Organizacja
  4,1/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Miła okazja, aby zobaczyć wewnętrzne mechanizmy - tak dobre, jak oglądanie pokazu na zewnątrz! Personel niezbyt przyjazny, wycieczki zaczynają się o złych godzinach (dlaczego rozpoczynać je o godzinie, kiedy zegar pokazuje godzinę? Bardziej sensowne jest rozpoczęcie ich 10-15 minut później) i nie odbywają się wystarczająco często w każdym języku .

Czytaj dalej

17 października 2022

Na pierwszym piętrze trzeba wymienić bilet na inny. Może się to wiązać z czasem oczekiwania, co na szczęście u nas nie miało miejsca. Następnie można zwiedzić zabytkowe wnętrze starego ratusza, a na trzecie piętro można wejść na wieżę - bez schodów po rampach lub z futurystyczną windą za dopłatą. Tutaj również można zobaczyć mechanizm zegarowy i wszystkich apostołów wyłaniających się zza okien na dźwięk dzwonu na dziedzińcu. Bardzo ładny widok na całą Pragę.

Czytaj dalej

6 października 2022

Ta wizyta jest bardzo kompletna. Odbywa się wizyta autonomicznej wieży, która daje bardzo piękny widok. A wszystko inne jest z przewodnikiem. W recepcji dostępny jest harmonogram wizyty w języku francuskim. Pamiętaj, że musisz się zarejestrować. Odbyliśmy wizytę sami i wróciliśmy na wycieczkę z przewodnikiem po podziemiach i faktycznie zrobiliśmy wszystko ponownie z przewodnikiem. Więc poczekaj na harmonogram wizyty.

Czytaj dalej

2 października 2022

Numer identyfikacyjny produktu: 209055